• Tartalom

1/2018. (I. 31.) GVH utasítás

1/2018. (I. 31.) GVH utasítás

a Versenytanács szervezeti és működési szabályzatáról1

2019.07.15.

A jogalkotásról szóló 2010. évi CXXX. törvény 23. § (4) bekezdés c) pontjában meghatározott jogkörömben eljárva, a tisztességtelen piaci magatartás és a versenykorlátozás tilalmáról szóló 1996. évi LVII. törvény 36. § (1) bekezdés c) pontja alapján, a Gazdasági Versenyhivatal szervezeti és működési szabályzatáról szóló 14/2014. (X. 15.) GVH [13/2014. (X. 22.) GVH] utasítás 80. § 1. pontjában foglalt tárgykörben az alábbiak szerint rendelkezem:

1. § A Versenytanács szervezeti és működési szabályzatát – a Versenytanács elnökének előterjesztésére, a tisztességtelen piaci magatartás és a versenykorlátozás tilalmáról szóló 1996. évi LVII. törvény 36. § (1) bekezdés c) pontja alapján – az utasítás 1. melléklete szerint jóváhagyom.

2. § (1) Ez az utasítás 2018. február 1-jén lép hatályba.

(2)2

1. melléklet az 1/2018. (I. 31.) GVH utasításhoz

A Versenytanács szervezeti és működési szabályzata

1. A Versenytanács elnevezése

1. § (1) A Versenytanács elnevezése

a) angol nyelven: Competition Council of the Hungarian Competition Authority,

b) francia nyelven: Conseil de la Concurrence de l'Autorité de la Concurrence de Hongrie,

c) német nyelven: Wettbewerbsrat der Ungarischen Wettbewerbsbehörde.

(2) A Versenytanács nevének hivatalos rövidítése: VT.

2. A döntéshozatal felelőssége

2. § (1) A vizsgálóval, illetve a Versenytanács eljáró versenytanácsba nem kijelölt tagjával a versenyfelügyeleti eljárás bármely szakában folytatott konzultáció nem eredményezheti a döntéshozatali felelősség megosztását, az kizárólag az eljáró versenytanácsot terheli.

(2) Olyan kérdésben, amelyben a vizsgálói végzéssel szemben önálló fellebbezésnek van helye, a Versenytanács tagja a vizsgálói döntést nem befolyásolhatja.

3. Az egységes jogalkalmazási gyakorlat biztosítékai

3. § (1) Az egységes jogalkalmazás érdekében a versenytanácstagok törekednek a Versenytanács rögzített gyakorlatának követésére. A versenytanácsi gyakorlat megtestesítésében kiemelt szerepet játszanak az elvi jelentőségű döntések és a közlemények.

(2) Az előző évi versenytanácsi döntésekkel kiegészített elvi jelentőségű döntéseket – a Versenytanács elnökének előterjesztése alapján – a versenytanácstagok egyhangú, de legalább kétharmados többségű döntéssel hagyják jóvá minden év március 31-éig. Elvi jelentőségű döntésre javaslatot az általános elnökhelyettes, az adott ügyben eljáró versenytanács tagja, a Versenytanácsi Titkárság vezetője és a Döntéshozatalt Támogató Csoport vezetője tehet.

(3) Végzésnek a tisztességtelen piaci magatartás és a versenykorlátozás tilalmáról szóló 1996. évi LVII. törvény (a továbbiakban: Tpvt.) 80. § (2) bekezdése alapján történő közzétételére az előadó versenytanácstag tesz a Versenytanács elnökének javaslatot.

(4) Ha a Tpvt. 36. § (6) bekezdése szerinti közlemény tervezete versenytanácsi döntéseket érintő rendelkezést tartalmaz, a Versenytanács elnöke olyan tervezetet terjeszt az elnök elé, amely a versenytanácstagok egyetértését tükrözi.

(5) Az egységes jogalkalmazás érdekében a Versenytanács rendszeres időközönként, illetve versenytanácstagok kezdeményezésére alkalmanként megbeszélést tart a folyamatban levő eljárásokban felmerült érdemi kérdésekről.

(6) Az egységes jogalkalmazás további biztosítéka az öttagú tanácsban való eljárás; erre az előadó versenytanácstag is tehet javaslatot, ha ennek szükségessége – a rögzített versenytanácsi gyakorlattól eltérő vagy egyébként jelentős kérdésben való döntés miatt – a szignálást követően merül fel.

4. Vizsgálati koncepció, vizsgálati terv és helyzetjelentés véleményezése

4. § (1) A Fogyasztóvédelmi Iroda által készített vizsgálati koncepciót, vizsgálati tervet és helyzetjelentést a Versenytanács elnöke megküldi a Versenytanácsi Titkárságnak, amely a versenytanácstagok észrevételeinek figyelembevételével kialakítja a Versenytanács véleményét.

(2) Az (1) bekezdés hatálya alá nem tartozó vizsgálati koncepció, vizsgálati terv és helyzetjelentés véleményezésére a Versenytanács elnöke versenytanácstagot, a kötelezettségvállalással kapcsolatos helyzetjelentés véleményezésére eljáró versenytanácsot jelöl ki.

(3) A véleményt – ideértve az érdemi észrevétel hiányát is – a Versenytanácsi Titkárság, illetve a kijelölt versenytanácstag küldi meg a vizsgálónak, a véleményezésben részt vevő szervezeti egységek, valamint – a Fúziós Iroda feladatkörébe tartozó ügyek kivételével – az Elnökhelyettesi Titkárság egyidejű tájékoztatása mellett.

(4) Az e § szerinti véleményezés keretében a kijelölt versenytanácstag részéről adott észrevétel nem köti az eljáró versenytanácsot a versenyfelügyeleti eljárás versenytanácsi szakaszában történő eljárásban.

5. Vállalkozások összefonódásának előzetes egyeztetése

5. § Ha a Fúziós Iroda a Tpvt. 43/L. §-a szerinti előzetes egyeztetés keretében a vállalkozás által benyújtott összefonódás-bejelentés űrlap tervezetének és az arra vonatkozó értékelésének megküldésével a Versenytanács egyeztetésbe való bevonását kezdeményezi, a Versenytanács elnöke ügyintéző versenytanácstagot jelöl ki, aki két munkanapon belül véleményezi az űrlaptervezetet, és jelzi a Fúziós Irodának, hogy az alapján az összefonódás-bejelentéshez szükséges adatok és iratok köre az összefonódás értékelése szempontjából releváns valamennyi körülmény vonatkozásában egyeztetettnek tekinthető-e.

6. Szignálás

6. § (1)3 A Versenytanács elnöke az összefonódás-bejelentés űrlap, a vizsgálati jelentés, a vizsgálati szakban benyújtott iratbetekintési kérelem, a Tpvt. 78/A. § (2) bekezdés a) pontja szerinti kérelem vagy a fellebbezés beérkezése után kijelöli az eljáró versenytanács tagjait – első helyen az előadó versenytanácstagot –, gondoskodva az arányos ügyteherelosztásról. Az előadó versenytanácstagot akadályoztatása esetén feladatai ellátásában a Versenytanács elnöke által az eljáró versenytanács tagjai közül esetileg kijelölt másik versenytanácstag helyettesíti.

(2) A szignálás alapján a Versenytanácsi Titkárság haladéktalanul gondoskodik a kijelölésnek a külön normatív utasítás szerinti nyilvántartásokban történő átvezetéséről, a csoportmunkát támogató alkalmazásba történő felviteléről, valamint az iratoknak az előadó versenytanácstag részére történő átadásáról.

(3) A szignálást követően az ügyirat fizikai mozgatására kizárólag a Versenytanácsi Titkárság tájékoztatásával és annak tudtával kerülhet sor. A Versenytanácsi Titkárság gondoskodik arról, hogy az ügyirat fizikai holléte dokumentálva legyen.

(4) A szignálást követően az eljáró versenytanács összetételén változtatni csak a törvényben, illetve jelen szervezeti és működési szabályzatban megjelölt okból szabad. Az eljárás határidőben való befejezését korlátozó akadályoztatás (betegség, távollét, rendkívüli ügyleterhelés) esetén, versenytanácstag megbízatásának megszűnésével összefüggésben vagy új versenytanácstag kinevezése esetén a Versenytanács elnöke az arányos ügyteherelosztás érdekében átszignálhatja az ügyet másik versenytanácstagra.

(5) A Versenytanács elnöke szükség esetén kijelöli a Gazdasági Versenyhivatal versenypártolási tevékenységéhez, illetve a nemzetközi megkereséshez kötődően beérkezett iratra véleményt adó versenytanácstagot vagy szervezeti egységet.

7. Az összefonódás-bejelentés elintézésével kapcsolatos eljárásban és a versenyfelügyeleti eljárásban a vizsgálói intézkedéshez szükséges eljáró versenytanácsi egyetértés

7. § (1) Az eljáró vizsgálónak a Tpvt. 43/N. § (1) bekezdés b) vagy d) pontja szerinti vizsgálói intézkedéshez, illetve a Tpvt. 67. § (4), (5) vagy (7) bekezdése szerint a vizsgálatot elrendelő végzéshez az eljáró versenytanács egyetértését kezdeményező indokolt indítványa alapján az eljáró versenytanács két munkanapon belül jelzi a vizsgálónak

a) az egyetértését vagy

b) a kifogását és röviden annak indokait.

(2) Az (1) bekezdéstől eltérve az eljáró versenytanács egy munkanapon belül közli álláspontját, ha az összefonódás tekintetében a Versenytanács bevonásával teljes körű előzetes egyeztetésre került sor, és az eljáró vizsgáló a ténybeli és jogi helyzet azonosságának megállapítása mellett arra tekintettel, hogy egyértelműen megállapítható, hogy az összefonódás az érintett piacon nem eredményezi a verseny jelentős mértékű csökkenését, a Tpvt. 43/N. § (1) bekezdés b) pontja szerinti hatósági bizonyítvány kiadására tesz indítványt.

(3) A vizsgáló indítványával kapcsolatos (1) bekezdés szerinti álláspontját az eljáró versenytanács

a) külön feljegyzésben vagy

b) elektronikus levélben

közli.

(4) A (3) bekezdés b) pontja szerinti esetben a Tpvt. 43/N. § (1) bekezdés d) pontja és a Tpvt. 67. § (4), (5) vagy (7) bekezdése szerinti vizsgálói döntés tekintetében az eljáró versenytanács egyetértését a vizsgálói döntés kiadmányának ügyiratban maradó másodpéldányán az eljáró versenytanács tagjainak dátummal ellátott aláírásával is haladéktalanul rögzíteni kell.

8. Első feladatok az ügyirattal

8. § (1) Az eljáró versenytanács a vizsgálati jelentést a Tpvt. 73. § (3) bekezdése alapján megküldi az ügyfélnek, ha az előzetes álláspont kialakításához ezt szükségesnek tartja.

(2) Az eljáró versenytanács megvizsgálja, hogy szükség van-e az iratoknak a Tpvt. 72. § (1) bekezdése alapján a vizsgálónak történő visszaadására; ha igen, a visszaadásról rendelkező végzésben a szükséges eljárási cselekmények megtételére határidőt tűz. Az iratok visszaadása a Versenytanácsi Titkárságon keresztül, az általános elnökhelyettes útján történik.

(3) Az előadó versenytanácstag megvizsgálja a rendelkezésre álló ügyintézési határidőt, és szükség esetén – a végzés tervezetének előkészítésével – kezdeményezi a Versenytanács elnökénél az ügyintézési határidő meghosszabbítását.

9. Kizárás

9. § Kizárási ok ügyfél általi bejelentését az érintett versenytanácstag haladéktalanul továbbítja a Versenytanács elnökének, aki soron kívül dönt a kizárás kérdésében.

10. Az eljáró versenytanács előadó versenytanácstagként kijelölt tagja

10. § (1) Az előadó versenytanácstag minden részletében áttekinti az ügyiratot, az eljáró versenytanács további tagjaival – valamint szükség szerint a vizsgáló iroda vezetőjével és az eljáró vizsgálóval – konzultál a felmerülő kérdésekről.

(2) Az előadó versenytanácstag szükség esetén gondoskodik a szükséges bizonyítékok beszerzéséről.

(3) Az előadó versenytanácstag felel a külön normatív utasítás szerinti iratkezelési szabályok betartásáért.

(4) Az előadó versenytanácstag rendszeresen ellenőrzi, hogy az ügyben a Versenytanácsi Titkárság a külön normatív utasításban meghatározott nyilvántartásokat megfelelően vezeti-e.

(5) Az előadó versenytanácstag akkor hozhat a Tpvt. 48. § (2) bekezdése alapján egyedül eljárva döntést vagy tehet meg intézkedést, ha azt az eljáró versenytanács többi tagjával megvitatta, és az eljáró versenytanács tagjai vagy azok többsége egyetértett azzal. Az ilyen döntés bevezető részében, illetve az intézkedés során utalni kell az egyedül történt eljárásra.

(6) Az előadó versenytanácstag nem hozhatja meg egyedül eljárva az alábbi döntéseket, illetve nem teheti meg az alábbi intézkedéseket:

a) a vizsgálónak a Tpvt. 43/N. § (1) bekezdés b) és d) pontja szerinti döntéséhez az eljáró versenytanács egyetértésének megadása,

b) az iratok visszaadása a vizsgálónak a Tpvt. 72. § (1) bekezdése alapján, valamint

c) az ügyfél Tpvt. 73/A. § (1) bekezdése szerinti felhívása az egyezségi eljárásban való részvételről való nyilatkozattételre.

11. Előzetes álláspont készítése

11. § (1) Az előzetes álláspont tervezetét az előadó versenytanácstag készíti el, és véleményezésre megküldi az eljáró versenytanács további tagjainak. Véleményeltérés esetén az eljáró versenytanács tagjai szóban egyeztetnek. Az előzetes álláspont akkor küldhető meg az ügyfélnek, ha az eljáró versenytanács tagjai vagy azok többsége egyetértett azzal.

(2) Ha az előzetes álláspont tartalma tekintetében olyan álláspont alakul ki, amivel az előadó versenytanácstag nem ért egyet és azt nem tudja képviselni, kérheti a Versenytanács elnökétől az ügy átszignálását.

(3) Ha az eljáró versenytanács az ügyfélnek megküldött előzetes álláspontját az eljárás alá vont hátrányára kívánja megváltoztatni a megállapítandó jogsértés vagy a kiszabandó bírság tekintetében, vagy a megállapítandó jogsértés jogalapját az eljárás alá vont védekezési jogát lényegesen érintő módon kívánja megváltoztatni, új előzetes álláspontot készít.

(4) Ha az eljáró versenytanács az ügyfélnek megküldött előzetes álláspontjában kifejtett jogi értékelésen, a bírságkiszabás körében figyelembe venni tervezett szempontokon vagy a megállapított tényálláson olyan mértékben kíván változtatni, hogy ennek kapcsán az eljárás alá vont védekezési joga megköveteli, hogy lehetősége legyen megtenni észrevételeit, kifejteni jogi álláspontját, az eljáró versenytanács kiegészítő előzetes álláspontot készít.

(5) A (3) és a (4) bekezdést megfelelően alkalmazni kell akkor is, ha az előzetes álláspont ügyfélnek történt megküldését követően merül fel olyan, a Tpvt. 72. § (1) bekezdésében meghatározott körülmény, amely miatt az eljáró versenytanács az iratokat a vizsgálónak visszaadja.

(6) Az előzetes álláspontot és az arra vonatkozóan érkezett beadványokat az előadó versenytanácstag a Versenytanácsi Titkárság útján tájékoztatásul megküldi a vizsgáló iroda vezetőjének és az eljáró vizsgálónak.

(7) Az előadó versenytanácstag felel az 1/2003/EK tanácsi rendelet 11. cikk (4) bekezdése szerinti egyeztetésekért, ennek keretében az előzetes álláspont angol nyelvű összefoglalójának elkészítéséért a Bizottság részére. Az ECN-ügyregiszterre (ECN Interactive) való feltöltés érdekében az előadó versenytanácstag az angol nyelvű összefoglalót és az előzetes álláspontot megküldi a Nemzetközi Irodának.

12. § (1) Ha az előzetes álláspont ügyfélnek történt megküldését követően, de még a Tpvt. 74. §-a szerinti versenytanácsi tárgyalást megelőzően az eljáró versenytanács összetételében változás következik be, és az új összetételű eljáró versenytanács

a) az ügyfélnek megküldött előzetes álláspontban foglaltakat fenntartja, a tárgyalást megtartja, és az előzetes álláspontban foglaltak fenntartását a tárgyalási jegyzőkönyvben rögzíti,

b) az ügyfélnek megküldött előzetes álláspontban foglaltakkal nem ért egyet, új előzetes álláspontot készít, valamint új tárgyalást tűz ki.

(2) Ha az eljáró versenytanács összetételében a Tpvt. 74. §-a szerinti versenytanácsi tárgyalást követően következik be változás, az új összetételű eljáró versenytanács – függetlenül attól, hogy a korábban az ügyfélnek megküldött előzetes állásponttal egyetért-e – új előzetes álláspontot készít, valamint új tárgyalást tűz ki, kivéve, ha a versenyfelügyeleti eljárást meg kell szüntetni.

12. Biztosítási intézkedések

13. § Az előadó versenytanácstag a cégfigyelési értesítő alapján figyelemmel kíséri, hogy a versenytanácsi határozatban elrendelhető kötelezettség teljesítése elmaradásának veszélye fennáll-e, és ennek megalapozott feltételezhetősége esetén – a Versenytanács elnökének egyidejű tájékoztatásával – gondoskodik az ideiglenes biztosítási intézkedés megtételéről.

13. Iratbetekintés

14. § (1) A Tpvt. 73. § (5) bekezdése szerinti értesítéssel egyidejűleg az előadó versenytanácstag tájékoztatja az ügyfelet az iratbetekintés módjáról.

(2) Az előadó versenytanácstag előkészíti a korlátozottan megismerhető adatot nem tartalmazó iratokat tartalmazó ügyiratot, szükség esetén a Versenytanácsi Titkárság bevonásával.

(3) Az iratbetekintés lebonyolítását, valamint az azzal kapcsolatos adminisztratív teendőket – az előadó versenytanácstag írásban közölt utasítása alapján – a Versenytanácsi Titkárság végzi.

14. Tárgyalás tartása

15. § (1) A versenytanácsi tárgyalások időpontját az intraneten közzé kell tenni.

(2) A tárgyalás hatékony előkészítése és vezetése az előadó versenytanácstag feladata.

(3) A tárgyaláson a jegyzőkönyv hangfelvétel formájában készül. A jegyzőkönyvben az előadó versenytanácstag a tárgyaláson elhangzott nyilatkozatok lényegét foglalja össze. Az adathordozót az iratokhoz kell csatolni.

16. § (1) Az előzetes álláspont ügyfélnek történő megküldésével egyidejűleg az eljáró versenytanács kitűzi a Tpvt. 74. §-a szerinti tárgyalás időpontját, és egyben tájékoztatja az ügyfelet a tárgyalás menetéről; valamint a tárgyalás időpontjáról értesíti a vizsgálót.

(2) A tárgyalás időpontjának meghatározása során a Tpvt. 74. § (3) bekezdésében foglalt követelmény – és ennek keretében különösen az iratbetekintési jog gyakorlására megfelelő idő biztosítása – mellett ügyelni kell arra is, hogy szükség esetén legyen idő halasztott vagy újabb tárgyalás megtartására.

(3) A tárgyaláson csak abban az esetben kerül sor iratismertetésre, ha olyan irat is az ügyirat részét képezi, amelyet a korábban megnyílt iratbetekintési lehetőség során valamely eljárás alá vont nem tudott megismerni.

(4) A jelenlevő vizsgálónak lehetőséget kell biztosítani arra, hogy a tárgyaláson elhangzottakhoz kapcsolódóan – különösen az eljárás alá vont által közölt új tényállítások kapcsán – kifejthesse álláspontját, illetve az előadó versenytanácstagnál kezdeményezhesse kérdés feltételét.

15. Döntéshozatal

17. § Az előadó versenytanácstag felelőssége a döntéshozatal feltételeinek megteremtése, így különösen az eldöntendő kérdések előterjesztése. A döntés akkor hozható meg, ha azzal az eljáró versenytanács tagjai vagy azok többsége egyetért. Az eljáró versenytanács tagjai törekednek az egyhangú döntéshozatalra.

16. A döntés közlése

18. § (1) A döntés közléséről az előadó versenytanácstag az eljáró versenytanács tagjai általi aláírást követően a Versenytanácsi Titkárságon keresztül intézkedik.

(2) Az ügyféllel olyan döntés közölhető, amely csak az általa megismerhető korlátozottan megismerhető adatokat tartalmazza.

(3) Kézbesítési vélelem, kézbesítési meghatalmazott útján történő közlés, valamint hirdetményi közlés esetén az előadó versenytanácstag a döntés első oldalára rávezeti a kézbesítés általa megállapított időpontját, és azt közli a Versenytanácsi Titkársággal.

(4) Az előadó versenytanácstag felel a versenyfelügyeleti eljárást befejező döntés angol nyelvű összefoglalójának elkészítéséért a Bizottság részére. Az ECN-ügyregiszterre való feltöltés érdekében az előadó versenytanácstag az angol nyelvű összefoglalót és a döntést megküldi a Nemzetközi Irodának.

17. A Versenytanács döntéseinek nyilvánossága

19. § (1) A Versenytanács elnöke a Versenytanács titkára útján hetente értesíti a sajtószóvivőt a Tpvt. 80. § (1) bekezdése alapján közzéteendő és a Tpvt. 80. § (2) bekezdése alapján közzétehető versenytanácsi döntésekről, valamint arról, ha a döntéshez kapcsolódóan vagy egyébként az ügyben saját vagy az előadó versenytanácstag kezdeményezése alapján sajtóközlemény kiadását tartja szükségesnek.

(2) A Versenytanács elnökének utasítása alapján az előadó versenytanácstag együttműködik a sajtószóvivővel, és szakmailag ellenőrzi a sajtószóvivő által a részére megküldött sajtóközlemény tervezetét.

(3) A versenyfelügyeleti eljárást befejező döntés nyilvános, korlátozottan megismerhető adatot nem tartalmazó változatát az előadó versenytanácstag készíti el a döntés kiadmányozásától vagy a Tpvt. 80. § (5) bekezdése szerinti végzés véglegessé válásától számított öt munkanapon belül.

(4) A Tpvt. 80. § (2) bekezdése alapján közzétehető versenytanácsi végzés nyilvános változatát az előadó versenytanácstag a közzétételre vonatkozó döntéstől számított öt munkanapon belül készíti el.

(5) A versenytanácsi döntések nyilvánosságra hozataláról való gondoskodásra vonatkozó, a Tpvt. 37. § (2) bekezdés d) pontjában meghatározott kötelezettségének a Versenytanács elnöke a Versenytanácsi Titkárság útján, az elektronikus közzététel rendjéről szóló normatív utasításban meghatározottak szerint tesz eleget.

18. Végrehajtás

20. § (1) Az előadó versenytanácstag – a Versenytanácsi Titkárság közreműködésével, a külön normatív utasítás szerinti nyilvántartás segítségével – folyamatosan figyelemmel kíséri a versenytanácsi döntéssel megállapított kötelezettségek teljesítését, és teljesítés hiányában haladéktalanul intézkedik a végrehajtás elrendelése iránt.

(2) Napi összegben kiszabott végrehajtási bírság esetén az előadó versenytanácstag rendszeresen ellenőrzi a végrehajtási bírság alapjául szolgáló kötelezésben meghatározott cselekmény elvégzését, magatartás tanúsítását, illetve attól való tartózkodást, és haladéktalanul intézkedik az esedékessé vált végrehajtási bírság végrehajtásának elrendeléséről.

(3) A (2) bekezdés rendelkezéseit megfelelően alkalmazni kell a határidőhöz kötött, még nem teljesített eljárási kötelezettség miatt napi összegben megállapított eljárási bírságra is.

19. Közigazgatási per

21. § A versenytanácsi döntés bíróság előtti képviseletéhez szükséges szakmai álláspont kialakítása érdekében az előadó versenytanácstag – hiányában a Versenytanács elnöke által kijelölt versenytanácstag – egyeztet a Bírósági Képviseleti Iroda vezetőjével, majd javaslatot tesznek a versenytanácstag bíróság előtti képviseletben való közreműködésének formájáról és tartalmáról a Versenytanács elnökének, aki dönt a kérdésben.

20. Teendők a versenytanácstag megbízatásának megszűnése esetén

22. § (1) A versenytanácsi munka zavartalan biztosítása érdekében a versenytanácstag a megbízatása megszűnését eredményező ok bekövetkezésétől számított öt munkanapon belül vagy – ha a megbízatás megszűnésének időpontja jogszabály alapján előre látható – a megbízatás megszűnését megelőző negyvenötödik napig írásban tájékoztatja a Versenytanács elnökét azokról a versenyfelügyeleti eljárásokról, amelyekben előadó versenytanácstagként jár el, és amelyekben a megbízatás megszűnéséig az eljárást befejező döntés meghozható.

(2) A Versenytanács elnöke az (1) bekezdés szerinti feljegyzéstől eltérően vagy annak hiányában is dönthet az ügy 6. § (4) bekezdése alapján való átszignálásáról a versenytanácstag megbízatásának megszűnésével összefüggésben.

(3) Az olyan versenyfelügyeleti eljárás tekintetében, amelyben a távozó versenytanácstag előadó versenytanácstagként jár el, és amelyben az eljárást befejező döntés a megbízatás megszűnéséig előreláthatólag nem hozható meg, a versenytanácstag az utolsó munkavégzéssel töltött napot megelőző tizenötödik napig írásban tájékoztatja a Versenytanács elnökét az addig megtett eljárási lépésekről, az általa még szükségesnek ítélt eljárási lépésekről, valamint – ha az ügy állása megengedi – az üggyel kapcsolatban kialakult álláspontjáról.

(4) A közszolgálati szabályzatról szóló normatív utasítás szerinti munkakör átadás-átvételi jegyzőkönyvben legkésőbb a versenytanácstag utolsó munkavégzéssel töltött napján a még be nem fejezett versenyfelügyeleti eljárásokkal kapcsolatos információkat kell rögzíteni az (1) és (3) bekezdés szerinti feljegyzések alapján, az iratkezelő programban és a külön normatív utasítás szerinti ügyregiszterben nyilvántartott adatok ellenőrzését követően. Az átadás-átvételi jegyzőkönyvet a távozó versenytanácstag és a Versenytanács elnöke írja alá.

21. Fegyelmi eljárás

23. § A Versenytanács tagjával szembeni fegyelmi eljárásban a fegyelmi tanács elnökeként eljáró elnök a fegyelmi tanács további tagjaiként a Versenytanács elnökét és egy tagját jelöli ki. Ha a fegyelmi tanács kijelölt tagjával szemben a közszolgálati tisztviselőkkel szembeni fegyelmi eljárásról szóló 31/2012. (III. 7.) Korm. rendelet 6. § (5) bekezdése szerint összeférhetetlenség áll fenn, helyette az elnök egy másik versenytanácstagot jelöl ki.

1

Az utasítást az 5/2023. (IV. 28.) GVH utasítás 2. § (2) bekezdése hatályon kívül helyezte 2023. május 1. napjával.

2

A 2. § (2) bekezdése a 2010: CXXX. törvény 12. § (2) bekezdése alapján hatályát vesztette.

3

z 1. melléklet 6. § (1) bekezdése a 2/2019. (VII. 12.) ). 9. §-ával megállapított szöveg.

  • Másolás a vágólapra
  • Nyomtatás
  • Hatályos
  • Már nem hatályos
  • Még nem hatályos
  • Módosulni fog
  • Időállapotok
  • Adott napon hatályos
  • Közlönyállapot
  • Indokolás
Jelmagyarázat Lap tetejére