37/1996. (X. 18.) NM rendelet
37/1996. (X. 18.) NM rendelet
a közfürdők létesítésének és üzemeltetésének közegészségügyi feltételeiről1
A közfürdők létesítéséről és működéséről szóló 121/1996. (VII. 24.) Korm. rendelet 6. §-ának (6) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján – az érintett miniszterekkel egyetértésben – a következőket rendelem el:
Az üzemeltetés szakmai követelményei
1. § (1) A közfürdők létesítésére, fenntartására, üzemeltetésére és a víz minőségére vonatkozó részletes szakmai előírásokat az 1. számú melléklet, a közfürdők üzemeltetéséhez szükséges szakképesítési követelményeket a 2. számú melléklet tartalmazza.
(2) A közfürdő szakszerű és biztonságos üzemeltetésével kapcsolatos részletes műszaki, technológiai, biztonságtechnikai, környezetvédelmi és egészségügyi előírásokat, továbbá az egyes tevékenységek gyakorlásának személyi feltételeit az üzemeltető üzemeltetési szabályzatban határozza meg.
(3) Az üzemeltetési szabályzat tartalmazza
a) az üzemvitelre,
b) a technológiai folyamatokra,
c) az időszakos műszaki, vízminőségi ellenőrzésekre és vizsgálatokra,
d) a közfürdő-szolgáltatásokra és közönségforgalomra,
e)2 az egészséges és biztonságos munkavégzés feltételeire – ideértve az egyéni védőeszköz juttatás rendjének meghatározását, a munkavédelmi oktatás rendjét, az időszakos ellenőrzés személyi, tárgyi és szervezési feltételeit –, valamint a szolgáltatást igénybevevők balesetének megelőzésére,
f) az előzetes és időszakos egészségügyi vizsgálatokra, illetve ezek betartására
vonatkozó részletes szabályokat.
(4)3 Az üzemeltetési szabályzat megfelelőségéről a közfürdő fekvése szerint illetékes fővárosi és megyei kormányhivatal népegészségügyi feladatkörében eljáró járási (fővárosi kerületi) hivatala (a továbbiakban: járási hivatal) határoz.
(5) Amennyiben a közfürdő gyógyászati szolgáltatást is nyújt, az üzemeltetési szabályzatban tételesen fel kell sorolni e szolgáltatásokat, a szolgáltatások személyi és tárgyi feltételeit, igénybevételük módját.
(6)4 Az üzemeltetési szabályzatban a vonatkozó szabványokat és műszaki irányelveket vagy azzal legalább egyenértékű megoldásokat kell figyelembe venni.
(7)5 Az üzemeltetési szabályzat munkavédelmi és munkabiztonsági előírásainak elkészítése munkabiztonsági és munka-egészségügyi szaktevékenységnek minősül.
(8)6 Az egészséges és biztonságos munkavégzés feltételeire vonatkozó kockázatértékelés az üzemeltetési szabályzat részét képezi.
2. § A közfürdő üzemeltetője üzemnaplót vezet, amelyben nyilvántartja
a) a közfürdőt naponként igénybe vevő fürdőzők számát,
b) a teljes vízcserék időpontját, a lebocsátott víz mennyiségét és minőségi jellemzőit,
c) a folyamatos vízcsere mértékét,
d) vízforgatás esetén a naponta megforgatott vízmennyiséget és a víztechnológiai vizsgálatok gyakoriságát,
e) a vízminőségi és víztechnológiai vizsgálatok adatait,
f) a szűrőmosások időpontjait, a lebocsátott mosató víz mennyiségét és minőségi jellemzőit,
g) a fertőtlenítés végrehajtására vonatkozó adatokat,
h) a különböző vízbevezetési helyekről származó vizek keverési arányát az egyes medencékben,
i) az üzemelés alatti rendkívüli eseményeket,
j)7 a járási hivatal, illetve a népegészségügyi feladatkörében eljáró fővárosi és megyei kormányhivatal (a továbbiakban: megyei kormányhivatal) által foganatosított ellenőrzések időpontját és észrevételeit.
3. § (1) Az üzemeltető olyan munkarendről gondoskodik, amelynek keretében a közfürdő üzemeltetésében keletkezett hibát, üzemzavart a nyitvatartási időben a fürdővendégek testi épségének és egészségének veszélyeztetése nélkül el lehet hárítani, vagy a hibás egységet biztonságosan üzemen kívül lehet helyezni.
(2) A közfürdőn belüli szennyvízcsatornák működésében keletkezett hiba elhárítása során, illetve a karbantartási munkák alatt a szennyvíz elvezetését olyan módon kell megoldani, amely a fürdővíz és a közfürdő területének szennyezését kizárja. Amennyiben erre nincs lehetőség, a közfürdőt (közfürdőrészleget) ideiglenesen be kell zárni.
Közegészségügyi előírások
4. § (1) A közfürdő szolgáltatásait igénybe vevő személyek (a továbbiakban: fürdővendég) egészségének és testi épségének védelme érdekében a közfürdőt nem látogathatja
a) a lázas, továbbá fertőző gyomor-bélrendszeri és bőrbetegségben szenvedő,
b) a görcsös állapottal, eszméletvesztéssel járó, illetve feltűnő vagy nagy kiterjedésű kóros elváltozással járó betegségben szenvedő,
c) az ittas,
d) a kábítószer vagy bódító hatású gyógyszer hatása alatt álló
személy.
(2)8 A közfürdő területére állat – az őrkutyás biztonsági szolgálat feladatai ellátásához szükséges kutyát és a vakvezető kutyát kivéve – nem vihető be, illetve állat ott nem tartható.
5. § (1) A közfürdőben nyújtott szolgáltatásoknak, illetve a fürdővendégek által látogatott helyiségeknek az üzemeltetés teljes időtartamában meg kell felelnie e rendelet közegészségügyi előírásainak.
(2)9 Amennyiben a közegészségügyi előírások műszaki vagy egyéb okból nem tarthatók be, a helyiséget a forgalom elől el kell zárni, illetve a szolgáltatást szüneteltetni kell és erről a járási hivatalt értesíteni kell.
(3)10 A fürdővíz rendkívüli biológiai, vegyi vagy fizikai szennyezettsége esetén a járási hivatal a fürdést megtiltja, és az üzemeltető gondoskodik az 1. számú melléklet előírásainak megfelelő minőségű fürdővíz – szükség szerint soron kívüli vízcserével történő – helyreállításáról.
(4) Az illemhelyeket a közegészségügyi előírásoknak megfelelően tisztán kell tartani és használatukat a fürdővendégek részére díjfizetés nélkül, folyamatosan biztosítani kell.
(5) A medencék igénybevétele előtt a nemenként elkülönített, szappannal ellátott előfürdő használata kötelező.
(6) Közfürdőben – a fedett medencés fürdő kivételével – a fürdési hely közelében nyitott és bárki által használható zuhanyozóhelyeket kell kialakítani.
A közfürdők védőterülete
6. § (1)11 A védőterület kialakítása új közfürdő esetén a létesítő, meglévő közfürdő esetén a tulajdonos feladata. Meglévő közfürdő esetén az előírásoktól való eltérést – indokolt esetben – a közfürdő területe szerint illetékes vízügyi hatóság engedélyezheti.
(2)12 A védőterület fenntartása és gondozása az üzemeltető feladata. A védőterület szennyezése és veszélyeztetése esetén az üzemeltető haladéktalanul bejelentést tesz a vízügyi hatóságnál, a környezetvédelmi hatóságnál és a járási hivatalnál.
(3) A védőterület kijelölésének szabályait e rendelet 1. számú mellékletének III. pontja tartalmazza.
(4)13
7. §14
Közegészségügyi vizsgálatok
8. § (1)15 A közfürdők üzemeltetésére vonatkozó részletes közegészségügyi előírásokat a 3. számú melléklet, a fürdővíz vizsgálatok gyakoriságát a 4. számú melléklet tartalmazza. A közfürdő üzemeltetője köteles a 4. számú melléklet szerinti – a fürdővíz minőségének ellenőrzéséhez szükséges – vizsgálatokat elvégezni, illetve a népegészségügyi feladatkörében eljáró Budapest Főváros Kormányhivatala (a továbbiakban: Budapest Főváros Kormányhivatala) által e tevékenységre feljogosított laboratóriummal elvégeztetni.
(2) Medencés közfürdő esetén a vizsgálatoknak ki kell terjedni a tápvízre (pótvízre) és minden medence vizére.
(3) A vizsgálatoknak legalább a felét olyan időpontban kell végezni, amikor a medence terhelése a megengedett legnagyobb érték 75%-át meghaladja, illetve, ha a legnagyobb terhelés ezt az értéket nem éri el, akkor a legnagyobb terhelés idején.
(4)16 A járási hivatal a vizsgálatok gyakoriságát és helyét a (2)–(3) bekezdésekben foglaltaktól eltérően is megállapíthatja.
(5)–(6)17
A gyógyászati szolgáltatásokat nyújtó közfürdőkre vonatkozó külön rendelkezések
9. § (1) Közfürdőben fürdőgyógyászati részleg egyéb fürdőrészleggel együtt is üzemeltethető. Az újonnan létesített vagy felújítás során átalakított fürdőgyógyászati részleget az egyéb célt szolgáló fürdőrészlegtől olyan módon kell elkülöníteni, hogy a gyógyászati szolgáltatásokat csak a beutaltak, illetve a külön ide szóló jeggyel rendelkezők vehessék igénybe. A vegyes rendeltetésű közfürdőben a szétválasztás megvalósításáig is gondoskodni kell arról, hogy a gyógykezelést az egyéb használat ne zavarja.
(2) A fürdőgyógyászati részleg szakmai vezetését a 2. számú mellékletben megjelölt szakorvosi szakképesítéssel rendelkező orvos láthatja el.
(3)18 A fürdőgyógyászati részlegen csak orvosi javaslatra, illetve rendelvényre nyújthatók az alábbi gyógykezelések:
a) súlyfürdő,
b) súlyhúzásos ágykezelés,
c) iszappakolás,
d) iszapfürdő,
e) nőgyógyászati iszapkezelés,
f) szénsavgázfürdő (ködkamra),
g) szénsavas kádfürdő,
h) víz alatti vízsugármasszázs,
i) orvosi gyógymasszázs,
j) elektro- és mechanoterápiás kezelések,
k)19 18 éves kor alatti csoportos gyógyúszás,
m)20 víz alatti csoportos gyógytorna.
(4)21 A (3) bekezdés szerinti gyógykezelésekre csak a fürdő szakorvosa, illetve más szakorvos által kiállított orvosi rendelvény ellenében lehet a pénztárnál jegyet kiadni. A gyógykezelést az orvos által kitöltött kezelési lap előírásainak megfelelően kell nyújtani. Orvosi előírás hiányában a kezelést nem lehet elvégezni. A gyógykezelés személyi és tárgyi feltételeire, valamint szakmai követelményeire egyebekben és egészségügyi előírásokat kell alkalmazni.
(5) A fürdőgyógyászati részlegen szeszes ital árusítása és fogyasztása tilos.
(6) A feltűnő vagy nagy kiterjedésű kóros elváltozással járó, de nem lázas, továbbá nem fertőző gyomor-bélrendszeri, illetőleg bőrbetegségben szenvedő személy orvosi rendelvénnyel vagy előzetes orvosi vizsgálat után veheti igénybe a gyógykezelésére szolgáló elkülönített helyiségeket, de nem használhatja a társas medencéket és a közös helyiségeket.
(7) A nem gyógyászati célra létesített medence gyógyászati célra történő igénybevétele is megengedhető – elkülönített üzemidőben – ha a 9–11. § szerinti előírások betartásáról az üzemeltető gondoskodik.
(8) A 14 év alatti gyermekek a gyógymedencét a (3) bekezdésben meghatározott eseteken kívül is csak orvosi rendelvényre vehetik igénybe, az igénybevétel céljától függetlenül.
10. § (1) A gyógyászati célra létesített medence (a továbbiakban: gyógymedence) üzemeltethető:
a) melegített közműhálózati vízzel vagy egyszerű termális vízzel, ha a medencében elsősorban a víz hőfokát hasznosító gyógyászati szolgáltatásokat (gyógyúszás, gyógytorna, súlyfürdő stb.) nyújtanak,
b) gyógyvízzel vagy elismert ásványvízzel, ha a medencében a víz fizikai és kémiai tulajdonságait hasznosító gyógyászati szolgáltatásokat nyújtanak.
(2) Gyógyvízzel, elismert ásványvízzel üzemelő gyógymedence vízellátásának rendjét és a víznyeréstől a végső felhasználásig alkalmazott vízkezelést az üzemeltetési szabályzatban kell rögzíteni.
(3) A (2) bekezdés szerinti gyógymedence fürdési hőmérsékletének beállításánál olyan eljárást kell alkalmazni, amely a víz biológiailag aktív alkotórészeit legkevésbé változtatja meg.
(4)22 Elismert ásványvizek, illetve gyógyvizek élettani hatására tekintettel a gyógyászati hasznosítás feltételeire a Budapest Főváros Kormányhivatala a vizek minősítő határozatában előírásokat adhat.
11. § A gyógyvízben történő tartózkodás idejét a közfürdő üzemeltetője orvosi javaslatra korlátozhatja. A gyógyvízben történő tartózkodás javasolt idejét, valamint a víz gyógyászati szempontból lényeges jellemzőit (hőfok, ásványtartalom) jól látható módon fel kell tüntetni.
Záró rendelkezések
12. § (1) Ez a rendelet a kihirdetését követő 8. napon lép hatályba.
(2)23
1. számú melléklet a 37/1996. (X. 18.) NM rendelethez
(a visszaforgatott, tisztított vízre vonatkozó követelmények)
Összetevő |
Töltővíz |
Medencevíz |
Alumínium |
100 μg/L |
|
Ammónium(a) |
0,2 mg/L |
0,1 mg/L |
pH(a) |
6,5–7,8 |
6,5–7,8 |
Karbonát keménység |
100 mg/L CAO |
20 mg/L CAO |
Összes keménység |
100–350 mg/L CAO |
Mész-szénsav egyensúly |
Kémiai oxigénigény(c), (d) |
+2 mg/L |
|
Klorid(a), (c) |
+300 mg/L |
|
Nitrit(c), (f) |
+0,05 mg/L |
|
Nitrát(c) |
(f) |
|
Átlátszóság(e) |
20 m |
20 m |
Zavarosság(e) |
0,3 NTU |
0,5 NTU |
Vas és mangán együtt |
0,3 mg/L |
0,02 mg/L |
Szabad aktív klór(a) |
1 mg/L |
|
Kötött aktív klór(a) |
0,5 mg/L |
|
Trihalogén-metán |
50 μg/L |
|
Klorit(b) |
1 mg/L |
(valamint a belégzéssel és a víz esetleges kis mennyiségben történő lenyelésével) kapcsolatos
egészségügyi kockázat elhanyagolható
Összetevő |
Határérték |
Ammónium |
|
Nitrit |
10 mg/L |
pH |
5,5–9,5 |
Arzén |
0,5 mg/L |
Bór |
20 mg/L |
Fluorid |
15 mg/L |
Szelén |
100 μg/L |
Benzol |
50 μg/L |
Policiklikus aromás szénhidrogének |
1 μg/L |
Benz(a)pirén |
0,05 μg/L |
Kémiai oxigénhiány |
|
TOC |
Nincs jelentős változás |
Klorid |
|
Vezetőképesség |
|
Szín, szag |
Nincs jelentős változás |
Szulfát |
|
Nátrium |
|
Keménység |
|
Fenolindex |
20 μg/L |
Olajindex |
100 μg/L |
Vas |
0,3 mg/L(b) |
Mangán |
0,05 mg/L |
Munkakör |
Fürdő kapacitása |
||
A. |
B. |
C. |
|
Fürdővezető |
Felsőfokú iskolai végzettség, valamint legalább alapfokú szakirányú végzettség és 5 év szakmai gyakorlat1 |
Középfokú szakirányú végzettség és 5 év szakmai gyakorlat |
Középfokú iskolai végzettség (érettségi) és 5 év szakmai gyakorlat |
Főmérnök2 |
Szakirányú felsőfokú |
Szakirányú felsőfokú |
- |
Gépész3 |
Középfokú iskolai végzettség és alapfokú szakirányú végzettség vagy szakmunkás |
||
Uszodamester |
Középfokú iskolai végzettség és úszómesteri vagy uszodamesteri vizsga |
Úszómesteri vagy uszodamesteri vizsga |
|
Fürdőorvos |
A fürdőgyógyászati részleg vezető orvosa a gyógykezelésnek megfelelő szakirányú képzettséggel rendelkezzék (reumatológus, fizioterápiás vagy mozgásszervi-rehabilitációs szakorvos) |
||
Gyógymasszőr |
Középfokú iskolai végzettség és gyógymasszőr vizsga |
||
Masszőr |
Masszőr vizsga |
||
Fizioterápiás ápoló vagy asszisztens |
Középfokú iskolai végzettség és szakirányú ápolói vagy asszisztensi végzettség |
3. számú melléklet a 37/1996. (X. 18.) NM rendelethez
4. számú melléklet a 37/1996. (X. 18.) NM rendelethez46
Vizsgálati paraméter |
Medencés fürdő |
|
---|---|---|
vízforgatós |
töltő-ürítő |
|
Bakterológiai vizsgálatok: |
||
E. coli- vagy fekál coliform-szám |
havonta+ |
kéthavonta++ |
Micrococcus szám |
havonta+ |
kéthavonta++ |
Fekális Enterococcus szám |
B |
B |
P. aeurginosa, S. aureus-szám |
C |
C |
Coliform-szám |
B |
B |
Enterális kórokozó |
B |
B |
Kémiai vizsgálatok: |
||
pH |
naponta kétszer |
– |
Szabad- és kötött klór |
naponta kétszer |
naponta kétszerxx |
Ammónium, nitrit, nitrát |
hetenként |
kéthavonta++ |
KOIps |
kéthetenként |
kéthavonta++ |
Klorid |
kéthetenként |
kéthavonta++ |
Vas vagy alumíniumx |
E |
– |
Lúgosság, keménység |
kéthetenként |
E |
Oldott oxigén |
– |
– |
Olajok, fenolok |
– |
– |
A: idényben (június 1–augusztus 31.) kéthetente és idény előtt, illetve idény után egy-egy alkalommal. Amennyiben az előző szezon során a coliform-szám, E. coli- (vagy fekál coliform-) szám és fekális Enterococcus szám legalább a minták 80%-ában megfelelő volt, és minden minta legalább tűrhető minősítést kapott ezen paraméterek tekintetében, a vizsgálati gyakoriság a felére csökkenthető. Ha az aktuális szezonban vett minták alapján az előbb felsorolt paraméterek romlanak, a vizsgálatokat az eredeti gyakoriságnak megfelelően kell folytatni. |
||
B: rendkívüli szennyezettség, üzemzavar, járványveszély esetén vagy a járási hivatal utasítására. |
||
C: ha az utolsó két vizsgálat során bármelyik bakteriológiai paraméter kifogásolt volt. |
||
D: szezon előtt és a szezon folyamán legalább egyszer. |
||
E: szükség szerint, illetve szennyezés gyanúja esetén. |
||
F: általában D szerint, eutróf, illetve eutrofizációra hajlamos állóvizekben viszont legalább havonta egyszer. A járási hivatal ennél nagyobb vizsgálati gyakoriságot is elrendelhet. |
||
x adagolás esetén |
||
xx klórozás esetén |
||
Csak idényben működő fürdőknél a havonta+ azt jelenti, hogy az idény elején és azt követően még kétszer, a kéthavonta++ azt, hogy összesen kétszer végzendő. |
A rendeletet az 510/2023. (XI. 20.) Korm. rendelet 23. § b) pontja hatályon kívül helyezte 2024. március 19. napjával.
Az 1. § (3) bekezdésének e) pontja a 2/2006. (I. 26.) EüM rendelet 1. § (1) bekezdésével megállapított szöveg. E módosító rendelet 3. § (2) bekezdése alapján a 2006. február 10. napja előtt jóváhagyott üzemeltetési szabályzatot 2006. május 1-jéig felül kell vizsgálni.
Az 1. § (4) bekezdése a 8/2018. (II. 13.) EMMI rendelet 2. §-ával megállapított szöveg.
Az 1. § (6) bekezdését a 2/2006. (I. 26.) EüM rendelet 1. § (2) bekezdése iktatta be. E módosító rendelet 3. § (2) bekezdése alapján a 2006. február 10. napja előtt jóváhagyott üzemeltetési szabályzatot 2006. május 1-jéig felül kell vizsgálni.
Az 1. § (7) bekezdését a 2/2006. (I. 26.) EüM rendelet 1. § (2) bekezdése iktatta be. E módosító rendelet 3. § (2) bekezdése alapján a 2006. február 10. napja előtt jóváhagyott üzemeltetési szabályzatot 2006. május 1-jéig felül kell vizsgálni.
Az 1. § (8) bekezdését a 2/2006. (I. 26.) EüM rendelet 1. § (2) bekezdése iktatta be. E módosító rendelet 3. § (2) bekezdése alapján a 2006. február 10. napja előtt jóváhagyott üzemeltetési szabályzatot 2006. május 1-jéig felül kell vizsgálni.
A 2. § j) pontja a 23/2015. (IV. 28.) EMMI rendelet 6. §-ával megállapított szöveg.
A 4. § (2) bekezdése a 2/2006. (I. 26.) EüM rendelet 2. §-ával megállapított szöveg.
Az 5. § (2) bekezdése a 23/2015. (IV. 28.) EMMI rendelet 7. § b) pontja szerint módosított szöveg.
Az 5. § (3) bekezdése a 23/2015. (IV. 28.) EMMI rendelet 7. § c) pontja szerint módosított szöveg.
A 6. § (1) bekezdése a 362/2008. (XII. 31.) Korm. rendelet 44. § (2) bekezdés 99. pontja, a 3/2012. (I. 3.) NEFMI rendelet 8. § (2) bekezdés a) pontja szerint módosított szöveg.
A 6. § (2) bekezdése a 3/2012. (I. 3.) NEFMI rendelet 8. § (2) bekezdés a) pontja, a 23/2015. (IV. 28.) EMMI rendelet 7. § d) pontja, az 54/2016. (XII. 30.) EMMI rendelet 4. § a) pontja szerint módosított szöveg.
A 6. § (4) bekezdését a 273/2001. (XII. 21.) Korm. rendelet 11. § (6) bekezdésének bb) pontja hatályon kívül helyezte.
A 7. §-t a 273/2001. (XII. 21.) Korm. rendelet 11. § (6) bekezdésének bc) pontja hatályon kívül helyezte.
A 8. § (1) bekezdése az 54/2016. (XII. 30.) EMMI rendelet 4. § b) pontja szerint módosított szöveg.
A 8. § (4) bekezdése a 23/2015. (IV. 28.) EMMI rendelet 7. § e) pontja szerint módosított szöveg.
A 8. § (5)–(6) bekezdését a 8/2018. (II. 13.) EMMI rendelet 3. §-a hatályon kívül helyezte.
A 9. § (3) bekezdésének felvezető mondata a 2/2006. (I. 26.) EüM rendelet 3. § (3) bekezdése szerint módosított szöveg.
A 9. § (3) bekezdésének k) pontja az 5/2004. (XI. 19.) EüM rendelet 17. §-a (4) bekezdésének a) pontjával megállapított szöveg, e módosító rendelet 17. §-ának (1) bekezdése alapján a rendelkezést a gyógyászati ellátásoknak 2004. december 1-jét követően történő rendelésére és igénybevételére kell alkalmazni.
A 9. § (3) bekezdésének m) pontját az 5/2004. (XI. 19.) EüM rendelet 17. §-a (4) bekezdésének b) pontja iktatta a szövegbe, e módosító rendelet 17. §-ának (1) bekezdése alapján a rendelkezést a gyógyászati ellátásoknak 2004. december 1-jét követően történő rendelésére és igénybevételére kell alkalmazni.
A 9. § (4) bekezdése az 5/2004. (XI. 19.) EüM rendelet 17. §-a (2) bekezdésének b) pontja szerint módosított szöveg, e módosító rendelet 17. §-ának (1) bekezdése alapján a rendelkezést a gyógyászati ellátásoknak 2004. december 1-jét követően történő rendelésére és igénybevételére kell alkalmazni.
A 10. § (4) bekezdése az 54/2016. (XII. 30.) EMMI rendelet 4. § c) pontja szerint módosított szöveg.
A 12. § (2) bekezdését a 118/2008. (V. 8.) Korm. rendelet 39. §-ának 21. pontja hatályon kívül helyezte.
Az 1. számú melléklet I. pontjának 2. alpontja a 273/2001. (XII. 21.) Korm. rendelet 11. § (6) bekezdésének be) pontja szerint módosított szöveg.
Az 1. számú melléklet II. pontjának 2. alpontja a 17/2002. (IV. 12.) EüM rendelet 3. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.
Az 1. számú melléklet II. pontjának 3. alpontja a 17/2002. (IV. 12.) EüM rendelet 3. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.
Az 1. számú melléklet II. pontjának 4. alpontja a 17/2002. (IV. 12.) EüM rendelet 3. § (1) bekezdésével megállapított, az 54/2016. (XII. 30.) EMMI rendelet 4. § d)–e) pontja szerint módosított szöveg.
Az 1. számú melléklet II. rész 5. pontja a 23/2015. (IV. 28.) EMMI rendelet 7. § g) pontja szerint módosított szöveg.
Az 1. számú melléklet III. pontját a 273/2001. (XII. 21.) Korm. rendelet 11. § (6) bekezdésének bh) pontja hatályon kívül helyezte.
Az 1. számú melléklet IV. pontjának 1. alpontja a 17/2002. (IV. 12.) EüM rendelet 3. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.
Az 1. számú melléklet IV. pontjának új 2. alpontját a 17/2002. (IV. 12.) EüM rendelet 3. § (2) bekezdése iktatta a szövegbe, egyidejűleg az eredeti 2. alpont számozását 4. alpontra változtatva. Az 1. számú melléklet IV. pont 2. alpontja az 54/2016. (XII. 30.) EMMI rendelet 4. § e)–f) pontja szerint módosított szöveg.
Az 1. számú melléklet IV. pontjának új 3. alpontját a 17/2002. (IV. 12.) EüM rendelet 3. § (2) bekezdése iktatta a szövegbe, egyidejűleg az eredeti 3. alpont számozását 5. alpontra változtatva. Az 1. számú melléklet IV. pont 3. alpontja az 54/2016. (XII. 30.) EMMI rendelet 4. § g) pontja szerint módosított szöveg.
Az 1. számú melléklet IV. pontjának eredeti 3. alpontjának számozását a 17/2002. (IV. 12.) EüM rendelet 3. § (2) bekezdése 4. alpontra változtatta.
Az 1. számú melléklet IV. pontjának eredeti 3. alpontjának számozását a 17/2002. (IV. 12.) EüM rendelet 3. § (2) bekezdése 5. alpontra változtatta.
Az 1. számú melléklet IV. pontjának eredeti 4. alpontjának számozását a 17/2002. (IV. 12.) EüM rendelet 3. § (2) bekezdése 6. alpontra változtatta.
Az 1. számú melléklet IV. pontjának eredeti 5. alpontjának számozását a 17/2002. (IV. 12.) EüM rendelet 3. § (2) bekezdése 7. alpontra változtatta. Az 1. számú melléklet IV. pont 7. alpontja a 28/2017. (X. 25.) EMMI rendelet 2. §-a szerint módosított szöveg.
Az 1. számú melléklet IV. pontjának eredeti 6. alpontjának számozását a 17/2002. (IV. 12.) EüM rendelet 3. § (2) bekezdése 8. alpontra változtatta.
Az 1. számú melléklet IV. pontjának eredeti 7. alpontjának számozását a 17/2002. (IV. 12.) EüM rendelet 3. § (2) bekezdése 9. alpontra változtatta.
Az 1. számú melléklet IV. pontjának eredeti 8. alpontjának számozását a 17/2002. (IV. 12.) EüM rendelet 3. § (2) bekezdése 10. alpontra változtatta.
Az 1. számú melléklet IV. pontjának eredeti 9. alpontjának számozását a 17/2002. (IV. 12.) EüM rendelet 3. § (2) bekezdése 11. alpontra változtatta.
Az 1. számú melléklet IV. pontjának eredeti 10. alpontjának számozását a 17/2002. (IV. 12.) EüM rendelet 3. § (2) bekezdése 12. alpontra változtatta. Az 1. számú melléklet IV. pont 12. alpontja az 54/2016. (XII. 30.) EMMI rendelet 4. § h) pontja szerint módosított szöveg.
Az 1. számú melléklet IV. pontjának eredeti 11. alpontjának számozását a 17/2002. (IV. 12.) EüM rendelet 3. § (2) bekezdése 13. alpontra változtatta.
Az 1. számú melléklet V. pont 1. alpontja a 3/2012. (I. 3.) NEFMI rendelet 8. § (2) bekezdése, a 23/2015. (IV. 28.) EMMI rendelet 7. § h) pontja szerint módosított szöveg.
Az 1. számú melléklet VI. pontjának 1. alpontja a 273/2001. (XII. 21.) Korm. rendelet 11. § (6) bekezdésének bi) pontja szerint módosított szöveg.
A 3. számú melléklet Általános rendelkezések rész 5. pontja az 54/2016. (XII. 30.) EMMI rendelet 4. § i) pontja szerint módosított szöveg.
A 4. számú melléklet a Magyar Közlöny 1996. évi 111. számában megjelent helyesbítésnek megfelelő és a 273/2001. (XII. 21.) Korm. rendelet 11. § (6) bekezdésének bj) pontja, a 23/2015. (IV. 28.) EMMI rendelet 7. § c) pontja szerint módosított szöveg.
- Hatályos
- Már nem hatályos
- Még nem hatályos
- Módosulni fog
- Időállapotok
- Adott napon hatályos
- Közlönyállapot
- Indokolás