98/2001. (VI. 15.) Korm. rendelet
98/2001. (VI. 15.) Korm. rendelet
a veszélyes hulladékkal kapcsolatos tevékenységek végzésének feltételeiről1
A hulladékgazdálkodásról szóló 2000. évi XLIII. törvény (a továbbiakban: Hgt.) 59. § (1) bekezdés c) pontjában foglalt felhatalmazás alapján a Kormány a következőket rendeli el:
A rendelet hatálya
1. § (1) A rendelet hatálya kiterjed:
a) a Hgt. 3. § b) pontjában meghatározott veszélyes hulladékokra;
b) a veszélyes hulladékokkal kapcsolatos tevékenységekre;
c) minden természetes és jogi személyre, jogi személyiség nélküli szervezetre, ha veszélyes hulladék birtokosa, illetve veszélyes hulladékkal kapcsolatos tevékenységet folytat.
(2) Az (1) bekezdés a) pontja szerinti veszélyes hulladéknak minősülnek:
a) a külön rendelet szerinti hulladékjegyzékben szereplő veszélyes hulladékok,
b) az a) pont szerinti jegyzékben nem felsorolt, de a Hgt. 2. számú mellékletében meghatározott veszélyességi jellemzők bármelyikével bizonyítottan rendelkező hulladékok.
(3) A rendelet hatálya az egyes veszélyes hulladékok vagy hulladékcsoportok kezelésére annyiban terjed ki, amennyiben más jogszabály eltérően nem rendelkezik.
Értelmező rendelkezések
2. § E rendelet alkalmazásában
a) hulladékkezelési technológia: a hulladék összetételét, fizikai, kémiai, illetve biológiai tulajdonságainak figyelembevételével a hulladék környezeti veszélyességének csökkentését megvalósító műveletrendszer, illetve e műveletrendszer megvalósítását szolgáló, célszerűen megválasztott berendezések rendszere;
b) az elérhető legjobb technika: a korszerű technikai színvonalnak megfelelő módszer, üzemeltetési eljárás, berendezés, amelyet a kibocsátások, környezetterhelések megelőzése és – amennyiben az nem valósítható meg – csökkentése, valamint a környezet egészére gyakorolt hatás mérséklése érdekében alkalmaznak, és amely a kibocsátások határértékének, illetőleg mértékének megállapítása alapjául szolgál. Ennek értelmezésében:
– legjobb az, ami a leghatékonyabb a környezet egészének magas szintű védelme érdekében,
– az elérhető technika az, amelynek fejlesztési szintje lehetővé teszi az érintett ipari ágazatokban történő alkalmazását elfogadható műszaki és gazdasági feltételek mellett, figyelembe véve a költségeket és előnyöket, attól függetlenül, hogy a technikát az országban használják-e vagy előállítják-e, és amennyiben az az üzemeltető számára ésszerű módon hozzáférhető,
– a technika fogalmába beleértendő az alkalmazott technológia és módszer, amelynek alapján a berendezést (technológiát, létesítményt) tervezik, építik, karbantartják, üzemeltetik és működését megszüntetik;
c) munkahelyi gyűjtőhely: a veszélyes hulladékok keletkezésének helyén, környezeti veszélyességük függvényében kialakított gyűjtőhely;
d) üzemi gyűjtőhely: a saját telephelyen létesített, a saját tevékenységből származó veszélyes hulladékok gyűjtésére szolgáló terület, illetve építmény;
e) speciális gyűjtőhely: környezetvédelmi vagy közegészségügyi érdekből, külön jogszabályok előírásai alapján a lakosságnál keletkező, egyes speciális veszélyes hulladékok (pl. lejárt szavatosságú gyógyszerek, kémiai áramforrások) gyűjtésére szolgáló gyűjtőhely;
f) hulladékgyűjtő udvar: a lakosságtól származó, továbbá a termelőknél kis mennyiségben keletkező veszélyes hulladékok gyűjtésére szolgáló létesítmény;
g) tárolótelep: az üzemi gyűjtőhelyen tovább nem tartható, illetve alkalmazható technológia hiánya miatt nem hasznosítható vagy nem ártalmatlanítható veszélyes hulladékok gyűjtésére szolgáló létesítmény.
A Hulladékminősítő Bizottság
3. § (1)2 A Hulladékminősítő Bizottság (a továbbiakban: Bizottság) elnökből, elnökhelyettesből és öt tagból álló testület. A Bizottság elnöke a környezetvédelemért felelős miniszter által vezetett minisztérium képviselője, elnökhelyettese az egészségügyért felelős miniszter által vezetett minisztérium képviselője. A tagok olyan független szakértők, akiknek sem termelő, sem hulladékkezelő szervezetnél nincs érdekeltségük, és hulladékgazdálkodási részterületen környezetvédelmi szakértői jogosultsággal rendelkeznek.
(2) A Bizottság elnökét, elnökhelyettesét és tagjait a környezetvédelemért felelős miniszter kéri fel és nevezi ki 3 évre szóló megbízással.
(3) A bizottsági tagság a megbízás lejártával, a tag visszahívásával, lemondásával, halálával szűnik meg.
(4) Veszélyes hulladékok kezelési technológiájának minősítése esetén a Bizottságba a környezetvédelemért felelős miniszter további 2 állandó tagot kér fel és nevez ki.
(5)3 A Bizottság működési rendjét az 1. számú melléklet állapítja meg. Az 1. számú mellékletben előírt feladatokon túl a Bizottság ellátja a hulladékok átvételi követelményeivel kapcsolatos egyéb, jogszabályban számára meghatározott feladatokat.
A hulladék veszélyességének megállapítása
4. §4 (1) A hulladék besorolását – annak veszélyességére tekintettel – a hulladék termelője, vagy ha az nem állapítható meg, akkor a birtokosa köteles elvégezni külön jogszabályban5 foglaltak figyelembevételével.
(2)6 Amennyiben a termelő vagy a birtokos a besorolási kötelezettségének nem vagy hibásan tesz eleget, a termelő, birtokos telephelye szerint illetékes környezetvédelmi hatóság a hulladék besorolását a külön jogszabály előírásainak figyelembevételével határozatban állapítja meg.
4/A. §7 (1)8 Külön jogszabály és a 4. § (1) bekezdése alapján nem besorolható hulladék minősítését a termelő, vagy ha az nem állapítható meg, akkor a birtokos a Környezet- és Természetvédelmi Főfelügyelőségtől köteles kérni. A kérelmet a hulladék keletkezésének vagy kezelésének helye szerint illetékes környezetvédelmi hatóságnak kell benyújtani. A környezetvédelmi hatóság a kérelmet – a véleményével együtt – tizenöt napon belül továbbítja a Környezet- és Természetvédelmi Főfelügyelőséghez.
(2)9 A hulladék-minősítési kérelmet akkreditált laboratórium által végzett mintavétellel és azon alapuló megalapozó vizsgálatokkal kell alátámasztani. A megalapozó vizsgálatok körét, a mintavétel rendjét és a minősítési eljárás részletes szabályait az 1. számú melléklet tartalmazza.
(3)10
(4)11 A hulladék veszélyességéről vagy veszélytelenségéről, valamint a hulladék kódszámáról és megnevezéséről a Környezet- és Természetvédelmi Főfelügyelőség – a Bizottság szakértői véleménye alapján – határozatot hoz. A minősítés eredményét a Főfelügyelőség nyilvánosan közzéteszi.
(5) A hulladék minősítésére vonatkozó határozat jogerőre emelkedéséig a hulladékot veszélyes hulladéknak kell tekinteni.
4/B. §12
A veszélyes hulladékok kezelésének általános szabályai
5. § (1) Minden tevékenységet, amelynek végzése során veszélyes hulladék keletkezik, úgy kell megtervezni és végezni, hogy a veszélyes hulladék
a) mennyisége, illetve veszélyessége a lehető legkisebb legyen,
b) hasznosítását minél nagyobb mértékben segítse elő,
c) keletkezésének, kezelésének ellenőrzése és mennyiségének meghatározása biztosítva legyen,
d) kezelése a munka-egészségügyi és munkabiztonsági szabályok maradéktalan betartásával történjen.
(2) A veszélyes hulladék birtokosa köteles megakadályozni, hogy tevékenysége végzése során a veszélyes hulladék a talajba, a felszíni, a felszín alatti vizekbe, a levegőbe jutva szennyezze vagy károsítsa a környezetet.
(3) A veszélyes hulladék birtokosa köteles az ingatlanán, telephelyén, illetve a tevékenység végzése során keletkező veszélyes hulladék biztonságos gyűjtéséről gondoskodni mindaddig, amíg a veszélyes hulladékot a kezelőnek át nem adja.
(4) A veszélyes hulladékot kezelő tevékenységek végzése során a leghatékonyabb megoldást, illetve a külön jogszabályban meghatározott esetekben az elérhető legjobb technikát kell alkalmazni. A külön jogszabályban meghatározottak szerint az elérhető legjobb technika bevezetéséhez a szükséges és elégséges felkészülési időt biztosítani kell.
(5) Az elérhető legjobb technikáról kétség esetén a 3. §-ban meghatározott Bizottság véleménye az irányadó.
(6) Az (1) bekezdés a)–b) pontjaiban és a (2) bekezdésben meghatározott követelmények a háztartásokban keletkező veszélyes hulladékok esetében a veszélyes hulladék átvételére jogosultnak történő átadással, illetve az egyes veszélyes hulladékoknak a többi hulladéktól való elkülönített gyűjtését biztosító gyűjtőhelyek (speciális gyűjtőhely, hulladékgyűjtő udvar) igénybevételével teljesíthetők.
(7) A hulladékkezelőnek a külön jogszabályban meghatározottak szerint környezetvédelmi megbízottat kell alkalmaznia.
6. §13 A háztartások kivételével a veszélyes hulladék termelője köteles:
a) minden veszélyes hulladékot eredményező tevékenységéről anyagmérleget készíteni – amelynek tartalmaznia kell az adott termelési technológiába bemenő anyagok mennyiségét és összetételét, a keletkező termékek mennyiségét és összetételét, valamint a veszélyes hulladékok mennyiségét és összetételét –,
b) a veszélyes hulladék tárolására és kezelésére használt létesítményei és berendezései üzemeltetéséről üzemnaplót vezetni, továbbá
c) nyilvántartást vezetni és adatot szolgáltatni.
7. § (1) A veszélyes hulladékra vonatkozó hulladékgazdálkodási feladatokat az általános hulladékgazdálkodási terveken belül kell érvényesíteni.
(2) A települési hulladékgazdálkodási tervnek tartalmaznia kell a háztartásokból származó veszélyes hulladékok szelektív gyűjtésének és kezelésének lehetőségeit (speciális gyűjtőhelyek, hulladékgyűjtő udvar stb.).
8. §14 Veszélyes hulladékokkal kapcsolatos kezelési tevékenységhez nincs szükség a környezetvédelmi hatóság engedélyére a következő esetekben:
a) a veszélyes hulladékoknak a termelő telephelyén (létesítményen) belüli gyűjtése (munkahelyi gyűjtőhelyen, üzemi gyűjtőhelyen) és mozgatása, valamint a termelő által végzett előkezelése,
b) a veszélyes áruk szállítására is jogosult termelőnek, az előírásoknak megfelelő járművével saját veszélyes hulladékának saját telephelyei közötti vagy a kezelőhöz átadásra történő szállítása,
c) a háztartásokban keletkező veszélyes hulladéknak a speciális gyűjtőhelyre, hulladékgyűjtő udvarra vagy átvételre jogosult kezelőhöz saját járművel történő szállítása,
d) egyes veszélyes hulladékoknak a lakosságtól való begyűjtése céljából speciális gyűjtőhelyeken történő gyűjtése.
9. § (1) Tilos a veszélyes hulladékot más veszélyes hulladékkal, nem veszélyes hulladékkal vagy bármilyen más anyaggal keverni, ha e tevékenység kizárólag a szennyező összetevők hígítására irányul.
(2) A veszélyes hulladék hígítása – a (4) bekezdésben meghatározott kivétellel – csak engedélyezett kezelési művelet részeként végezhető.
(3) A veszélyes hulladéknak más veszélyes hulladékkal, nem veszélyes hulladékkal vagy bármilyen más anyaggal való kezelés céljából történő keverése csak az alábbi feltételek egyidejű teljesülése esetében engedélyezhető:
a) a keverés következtében a hasznosítás, illetve az ártalmatlanítás nagyobb hatásfokkal végezhető el, mintha a hulladékot önmagában kezelnék;
b) a keverés következtében a környezet veszélyeztetésének mértéke az előző állapothoz képest nem növekszik;
c) a keverés nem jelent kockázatot az emberi egészségre, élő szervezetre, a vízre, levegőre, talajra, az élővilágra;
d) a keverés nem okoz kellemetlen környezeti hatásokat zaj- vagy bűzhatás révén;
e) a keverés végzése során vagy következményeként nem szennyeződik a környezet.
(4) A környezetet, illetve az emberi életet, egészséget fenyegető veszélyhelyzet esetén a hígítás külön engedély nélkül elvégezhető, ha ezzel a veszélyeztetés mértéke csökkenthető.
A veszélyes hulladékok gyűjtése, begyűjtése és tárolása
10. § (1)15 A hulladék termelője a veszélyes hulladékot, közvetlenül a keletkezés helyén, munkahelyi gyűjtőhelyen, a környezet szennyezését kizáró edényzetben, a tevékenység zavartalan végzését nem akadályozó mennyiségben gyűjtheti, legfeljebb 1 évig.
(2) Ha a veszélyes hulladék átadása a kezelő részére nem közvetlenül a munkahelyi gyűjtőhelyről történik, akkor a veszélyes hulladék termelője a keletkezett veszélyes hulladékot a telephelyén kialakított üzemi gyűjtőhelyen köteles gyűjteni. Az üzemi gyűjtőhelyet a tervezett kezelést figyelembe véve a környezet szennyezését, illetve károsítását kizáró módon kell kialakítani, ahol a veszélyes hulladék legfeljebb 1 évig tartható.
(3) Több telephely esetén a (4) bekezdésben meghatározottak szerint is kialakítható az üzemi gyűjtőhely függetlenül attól, hogy a termelő melyik telephelyén létesíti azt.
(4) Amennyiben a veszélyes hulladék termelőjének több telephelyén keletkezik veszélyes hulladék, e veszélyes hulladékok egy telephelyen is gyűjthetők, feltéve, hogy a keletkezési hely és az átvételre jogosult kezelő létesítménye közötti távolság nagyobb, mint a két telephely közötti távolság.
(5)16 A termelő csak olyan kezelőnek adhat át veszélyes hulladékot, aki az adott veszélyes hulladék kezelésére jogosult.
11. § (1)17 A tevékenységek végzése során a kis mennyiségben keletkező, továbbá a speciális gyűjtőhelyeken összegyűjtött veszélyes hulladéknak a kezelőhöz történő elszállítása biztosításának az érdekében ezen hulladékok begyűjtésére begyűjtő járat vehető igénybe. A begyűjtés feltétele a kezelővel kötött szerződés a begyűjtött veszélyes hulladékok átvételére.
(2)18 Begyűjtő járattal a termelőtől elszállítható bármely veszélyes hulladék, ha annak egyszeri mennyisége nem haladja meg a 2000 kg-ot, kivéve a (3) bekezdés szerinti eseteket.
(3)19 A (2) bekezdéstől eltérően a veszélyes hulladék tömegétől függetlenül begyűjtő járattal szállíthatók a következő veszélyes hulladékok:
a) hulladékká vált járművek;
b) hulladékká vált elektromos, gázüzemű és elektronikus berendezések;
c) hulladékolajok;
d) elemek és akkumulátorok.
(4) Ha a begyűjtő – indokolt esetben – a begyűjtött hulladékokat nem közvetlenül a kezelőnek szállítja, akkor saját, üzemi gyűjtőhelynek tekintett telephelyére viheti és ott tarthatja. Ebben az esetben a gyűjtés időtartama legfeljebb négy hét. A szállítmányt a ,,K'' kísérőjegy dokumentálja a kezelőig. A telephely és a kezelő telephelye közötti távolságra új fuvarlevelet kell kiállítani. Az új fuvarlevél számát a ,,K'' kísérőjegyen fel kell tüntetni.
(5) A begyűjtő felelőssége az átvett veszélyes hulladékok birtokosaként a kezelőnek történő átadásáig tart. A begyűjtő járattal szállított, a szerződésben foglaltaknak megfelelő veszélyes hulladékot a kezelőnek minden esetben át kell vennie.
12. § (1) A háztartásokban keletkező veszélyes hulladék gyűjtésére, illetve más forrásból származó, kis mennyiségben keletkező veszélyes hulladék gyűjtésére hulladékgyűjtő udvar üzemeltethető.
(2) A nem lakossági forrásból származó kis mennyiségű veszélyes hulladékot a hulladékgyűjtő udvar üzemeltetője a hulladék birtokosával való megállapodás alapján fogadhatja. A hulladék birtokosa kizárólag abban az esetben veheti igénybe a hulladékgyűjtő udvart gyűjtés céljára, ha évente legfeljebb összesen 500 kg veszélyes hulladéka keletkezik.
(3)20 A hulladékgyűjtő udvar üzemeltetője köteles az összegyűjtött veszélyes hulladékot annak kezelésére jogosult hulladékkezelőnek átadni. A veszélyes hulladék az átvétel időpontjától számított 1 éven túl a hulladékgyűjtő udvaron nem tartható.
13. § (1) Az üzemi gyűjtőhelyen tovább nem tartható, de igénybe vehető hulladékkezelői kapacitás hiánya miatt átmenetileg nem kezelhető veszélyes hulladékok legfeljebb 3 évig tartó tárolására tárolótelep létesíthető.
(2) A tárolótelepen a későbbi hasznosítást vagy ártalmatlanítást előkészítő tevékenység végezhető.
(3) A tárolótelep üzemeltetője az (1) bekezdésben meghatározott 3 év eltelte előtt gondoskodni köteles a tárolt veszélyes hulladék ártalmatlanításáról, illetve – amennyiben ennek feltételei fennállnak – a veszélyes hulladék hasznosításáról.
(4) A veszélyes hulladékok gyűjtésének és tárolásának részletes szabályait a 3. számú melléklet tartalmazza.
Szállítás
14. § (1)21 A szállító, illetve a begyűjtő csak olyan veszélyes hulladékot szállíthat, amelyre az engedélye feljogosítja, és amelyre vonatkozik a szerződése. A veszélyes hulladék begyűjtését és szállítását úgy kell végezni, hogy az a környezetben szennyezést ne idézzen elő. Szennyezés bekövetkezése esetén az illetékes hatóság intézkedik a szennyezés megszüntetéséről. A szennyezés okozója köteles a szennyezett területet megtisztítani (megtisztíttatni). Az intézkedő hatóság az eseményt haladéktalanul bejelenti környezetvédelmi hatóságnak.
(2)22 A veszélyes áruk szállítására vonatkozó külön jogszabályok hatálya alá tartozó hulladékok szállítása során e rendelet előírásain túlmenően a külön jogszabályok előírásait is be kell tartani. A veszélyes hulladékok belföldi szállítási szabályzatát a 2. számú melléklet tartalmazza.
(3) A veszélyes hulladék szállítását közúton a veszélyes áruk szállításának ellenőrzésére jogosult hatóság ellenőrzi.
(4) A szállítás során a veszélyes hulladékhoz a veszélyes áruk szállítására vonatkozó dokumentáció mellett a 2. számú mellékletben meghatározott kísérő dokumentációt kell mellékelni. A szállító a veszélyes hulladék szállítását csak akkor kezdheti meg, ha a termelőtől megkapta a kitöltött ,,SZ'' kísérőjegyet, és ellenőrizte, hogy a rá vonatkozó adatok helytállók. A szállító csak az ,,SZ'' kísérőjegyen feltüntetett kezelőnek adhatja át a veszélyeshulladék-szállítmányt.
(5) A szállító az általa szállított veszélyes hulladékot a szállításhoz mellékelt dokumentumokban feltüntetett kezelőnek köteles átadni.
(6)23 Ha a kezelő a szállított veszélyes hulladékot nem veszi át, azt a szállítónak a termelőhöz vissza kell szállítania. Amennyiben a termelő a veszélyes hulladékot nem fogadja vissza, a szállító kérésére az illetékes környezetvédelmi hatóság köteles azonnal intézkedni a veszélyes hulladék elhelyezése érdekében.
15. § (1) A veszélyes hulladék szállításra való előkészítése és erre alkalmassá tétele a hulladék termelőjének kötelessége.
(2) A veszélyes hulladék átadásával a felelősség átszáll az átvevőre.
(3) A veszélyes hulladék szállítója felelős azért, hogy a hulladék az átvett mennyiségben, csomagolásban és összetételben, a szállítási dokumentumokban feltüntetettek szerint jusson el rendeltetési helyére.
(4) A szállító felelőssége a szállítás közben az általa szállított veszélyes hulladékkal a veszélyes áruk szállítására, illetve a közúti közlekedésre, vasúti és vízi úton történő szállítás esetén az erre vonatkozó szabályok megszegésével okozott környezetszennyezésért áll fenn, valamint azért, hogy a veszélyes hulladékot a rendeltetési helyére az átvett és a szállítási dokumentumokban rögzített állapotban eljuttassa.
(5) A veszélyes hulladék kezelőjét a felelősség a szállítótól vagy közvetlenül a termelőtől kezelésre történő átvételtől terheli.
(6) A veszélyes hulladék országhatáron át történő szállításának feltételeit külön jogszabály határozza meg.
16. §24
Hasznosítás
17. §25
18. § (1) A veszélyes hulladék hasznosítása olyan kezelési tevékenység, melynek révén a kezelésnek alávetett veszélyes hulladékot alapanyaggá, illetve alapanyagból előállított termékkel egyenértékű termékké alakítják át. Hasznosításnak minősül a veszélyes hulladék környezetvédelmi szempontból biztonságosan végzett égetése során keletkezett hő felhasználása is.
(2) A veszélyes hulladéknak alapanyag, illetve termék formájában történő hasznosításának elsőbbséget kell biztosítani az energetikai hasznosítással szemben.
(3) A veszélyes hulladék energetikai hasznosítása elvégezhető veszélyeshulladék-égetőben, továbbá más hulladékkal vagy tüzelőanyaggal együtt más létesítményekben is olyan koncentrációarányban, amely mellett betartják a levegőtisztaság-védelmi előírásokat, illetve gondoskodnak az égetési maradékanyagok kezeléséről, ártalmatlanításáról.
19. § (1) A hasznosítási engedély megadásához különösen a következő szempontokat kell figyelembe venni:
a) a kérelmező hasznosítási technológiájának értékelését a hasznosításra javasolt veszélyes hulladék összetétele függvényében, különös tekintettel a kezelendő veszélyes összetevők anyagi minőségére, mennyiségére és környezeti veszélyességére,
b) a hasznosítás során keletkező új hulladékokat, illetve a nem hasznosítható, megmaradó hulladékok mennyiségét és kezelését.
(2) A hasznosítás során keletkező, illetve a megmaradó hulladék együttes mennyisége nem lehet több, mint a kiindulási hulladék mennyisége.
(3) Bármely, külföldről behozni tervezett veszélyes hulladék hasznosítása akkor engedélyezhető, ha
a) a hasznosító létesítmény a veszélyes hulladék teljes mennyiségének hasznosításához szükséges időtartamot meghaladó érvényességű működési engedéllyel rendelkezik,
b) a hasznosítás környezetvédelmi érdeket nem sért,
c) az ország területén keletkező és/vagy tárolt azonos, az adott létesítményben kezelhető veszélyes hulladék hasznosítása elsődlegességének biztosítása mellett a létesítménynek a behozatalra tervezett hulladék hasznosítására bizonyítottan szabad kapacitása van,
d) az előállítani tervezett termék, illetve alapanyag a 18. § (1) bekezdésében előírt feltételnek megfelel.
(4) Ha a (3) bekezdés szerinti hasznosítás során olyan veszélyes hulladék keletkezik, amelynek ártalmatlanítása az országban nem megoldott, akkor a veszélyes hulladék hasznosítása csak akkor engedélyezhető, ha a keletkező veszélyes hulladéknak az exportálóhoz való visszaszállítására az exportáló rendelkezik a küldő állam illetékes hatóságától megfelelő engedéllyel.
(5) Külföldről nem hozható be veszélyes hulladék kísérlet, illetve próbaüzem céljára.
Ártalmatlanítás
20. § (1) A veszélyes hulladékok ártalmatlanítása a hulladék összetétele alapján történhet:
a) veszélyeshulladék-lerakó telepen végzett végleges lerakása;
b) kémiai eljárásokkal, ezen belül:
ba) égetéssel vagy más termikus eljárással,
bb) különböző fizikai-kémiai eljárásokkal,
bc) biológiai eljárásokkal.
(2)26 A fizikai-kémiai, valamint a biológiai eljárásokkal történő ártalmatlanítás megvalósításának feltételeit – ha jogszabály eltérően nem rendelkezik – az illetékes környezetvédelmi hatóság állapítja meg engedélyében.
(3) Az égetéssel, illetve a lerakással történő ártalmatlanítás részletes szabályait külön jogszabályok határozzák meg.
Technológiaminősítés
21. § (1) A veszélyes hulladék kezelési technológiájának alkalmazója kérheti az országban már alkalmazott, illetve az eddig még nem alkalmazott új technológiának és a technológiához kapcsolódó egyes berendezések, valamint a velük végzett műveletek környezetvédelmi minősítését az adott technológiának az országban bárhol történő alkalmazása céljából.
(2) A technológia minősítésére vonatkozó kérelmet a kérelmező által elvégeztetett megalapozó vizsgálatokkal és a technológiára vonatkozó más, speciális vizsgálatokkal kell alátámasztani.
(3)27 A technológiaminősítésről a 3. §-ban meghatározott Bizottság szakértői véleménye alapján a Környezet- és Természetvédelmi Főfelügyelőség határoz. A technológiai minősítési eljárást a 4. számú melléklet tartalmazza.
(4)28 A technológiaminősítésekről szóló határozatot nyilvánosan közzé kell tenni.
(5)29
22. § A technológiát minősítő határozatban meg kell nevezni azokat a veszélyes hulladékokat, amelyek kezeléséhez az adott technológia alkalmazható.
Környezeti veszélyhelyzet
23. § (1) Amennyiben valamely veszélyeshulladék-kezelési tevékenység végzése során (kivéve a szállítás) üzemzavar, vagy más rendkívüli esemény következtében a környezetet vagy a lakosságot környezeti veszély fenyegeti – a környezet veszélyes anyaggal vagy veszélyes hulladékkal szennyeződhet – az üzemeltetőnek azonnal intézkednie kell a veszélyhelyzet megszüntetéséről.
(2)30 Az (1) bekezdésben meghatározott, veszélyhelyzetet eredményező eseményről, az ezzel kapcsolatban tett intézkedésekről és azok eredményéről az esemény bekövetkezését követően, a lehető legrövidebb időn belül a veszélyeshulladék-kezelőnek értesítenie kell a területileg illetékes környezetvédelmi hatóságot.
(3)31 A környezetvédelmi hatóság – a veszélyhelyzet jellegétől függően az érintett hatóságok bevonásával – haladéktalanul megvizsgálja a veszélyhelyzet bekövetkezésének okait, körülményeit, a megtett intézkedések eredményességét, és szükség esetén további kötelezettségeket ír elő a környezet szennyeződésének, illetve károsodásának elhárítása érdekében.
(4)32 Amennyiben valamely veszélyeshulladék-kezelési tevékenység végzése során üzemzavar vagy más rendkívüli esemény a környezetre és az emberi egészségre veszélyt jelent, akkor a környezetvédelmi hatóság elrendeli a veszélyes hulladékkal kapcsolatos tevékenység, valamint azon létesítmények üzemeltetésének korlátozását vagy felfüggesztését, amelyek tevékenysége következtében a veszélyhelyzet kialakult.
(5)33 A (4) bekezdésben meghatározott körben, az emberi egészség és a környezet károsodásának közvetlen és azonnali beavatkozást igénylő veszélye esetén a környezetvédelmi hatóság a helyszínen fellebbezésre tekintet nélkül végrehajtható határozattal elrendeli a tevékenység szüneteltetését.
(6)34 A környezetvédelmi hatóság az engedélyben vagy az e rendeletben, illetve más, a veszélyes hulladékok kezelésére vonatkozó jogszabályokban foglaltaktól való – a környezet veszélyeztetésével járó – eltérés esetén a veszélyeztető tevékenység további folytatását feltételekhez köti, vagy a veszélyhelyzet megszüntetéséig azt felfüggeszti, illetve szükség esetében az engedélyt visszavonja.
24. §35 A környezet szennyeződésének és károsodásának elhárítása, illetve a szennyeződés továbbterjedésének megakadályozása érdekében a környezetvédelmi hatóság intézkedhet – az okozó terhére és költségén – a környezetet veszélyeztető veszélyes hulladékok elegendő szabad kapacitással rendelkező kezelőknek történő átadásáról és náluk történő kezeléséről.
Engedélyezés
25. § (1)36 Engedélyhez kötött hulladékkezelési tevékenység annak a gazdálkodó szervezetnek vagy külföldi vállalkozás Magyarországon nyilvántartásba vett fióktelepének engedélyezhető, amely
a)37
b) biztosítani tudja a kezelés azon személyi és tárgyi feltételeit, amelyek garantálják a környezetvédelmi előírásoknak eleget tevő hulladékkezelést;
c)38
d) külön jogszabályban meghatározottak szerint megfelelő mértékű biztosíték, pénzügyi garancia meglétét igazolja; valamint
e)39 a hulladékkezelési tevékenység jellegéből adódóan szükséges körben telephellyel rendelkezik.
(2) A hulladékkezelői tevékenységre vonatkozó engedély meghatározott hulladékkezelési tevékenységekre, létesítményekre és ezek üzemeltetésére vonatkozik.
26. § (1) A veszélyes hulladék kezelésére irányuló engedély iránti kérelemnek tartalmaznia kell:
a)40 a kérelmező statisztikai azonosító jelét, telephelyének címét, helyrajzi számát, tevékenysége műszaki és környezetvédelmi szempontból lényeges leírását;
b) a folytatni tervezett kezelési tevékenységet, amelynek engedélyezését kéri;
c) a kezelni kívánt veszélyes hulladék
ca) összetételét, környezeti veszélyességi jellemzőit,
cb) mennyiségét,
cc) kezelési technológiáját;
d) a kezelési technológia, műszaki és környezetvédelmi jellemzőit;
e) a kezelési létesítmény üzemszerű működéséhez szükséges tartalék veszélyeshulladék-mennyiség megadását;
f) a kezelés telephelyére vonatkozó információkat, és szükség esetén a jogerős építésügyi hatósági engedélyt;
g) a létesítmény várható kibocsátásának összetételét és becsült mennyiségét (a levegőbe, a vizekbe, a talajba történő kibocsátások), a kibocsátások hatásainak azonosítására alkalmas információkat;
h) a külön jogszabályban meghatározott környezetbiztonságra vonatkozó terveket, ideértve a szennyezés megelőzésére, illetve ahol ez nem lehetséges, a csökkentésére javasolt technológiai intézkedések leírását;
i) a kezelés során keletkező hulladék keletkezésének megelőzésére és kezelésére tervezett intézkedések leírását;
j) az engedélyt kérőnek a hulladékkezelést szolgáló műszaki és pénzügyi eszközeit, személyi feltételeit.
(2) Az (1) bekezdés d) pontjában meghatározott jellemzőket össze kell vetni a elérhető legjobb technika jellemzőivel.
(3)41 A szállításra csak az (1) bekezdés a), b) és j) pontjai vonatkoznak.
(4)42 A veszélyes hulladék kezelésére irányuló engedély iránti kérelmet a környezetvédelmi, természetvédelmi és tájvédelmi szakértői tevékenységről szóló jogszabály alapján a hulladékgazdálkodás részszakterületen szakértői jogosultsággal rendelkező szakértő is elkészítheti.
27. § (1) Az engedélynek tartalmaznia kell:
a)43 az engedélyes statisztikai azonosító jelét;
b) telephelyének címét és helyrajzi számát;
c) az engedélyezett kezelési tevékenység megnevezését;
d) a veszélyes hulladék összetételét, mennyiségét, azonosító számát;
e) az engedélyezett kezelési technológia megnevezését, valamint lényeges környezetvédelmi jellemzőit (kibocsátások, kezelési hatásfok stb.);
f) az üzemeltetés (a tevékenység) végzésének egyéb feltételeit (személyi, tárgyi);
g)44 az engedély területi és időbeli hatályát (a környezetvédelmi érdekből történő visszavonhatóság feltételével).
(2)45 Az engedélyt hat évre kell megadni, kivéve, ha külön jogszabály ettől eltérő időtartamot ír elő, vagy ha a kérelem kifejezetten rövidebb időtartamra irányul.
(3) Kísérleti engedélyt – a technológia mérlegelése alapján – csak olyan felhasználható veszélyeshulladék-mennyiségre lehet megadni, amellyel a kísérlet elvégezhető. Meg kell határozni a kísérlet elvégzéséhez szükséges időtartamot is.
(4) Az engedélynek rendelkezéseket kell tartalmaznia a hulladékkezelési létesítménynek az engedélyben rögzített előírásoktól eltérő, valamint a környezet veszélyeztetésének elkerülése érdekében a hibás működés esetére.
(5) Az engedély az (1), (3) és (4) bekezdésekben foglaltak mellett olyan további feltételeket is előírhat, amelyek a hulladékkezelési létesítmény biztonságos működése szempontjából indokoltak.
(6) A szállításra csak az (1) bekezdés a), b), c), f) és g) pontjai vonatkoznak.
28. § (1)46 Az engedéllyel rendelkező hulladékkezelőket a környezetvédelmi hatóság az engedély kiadásával egyidejűleg nyilvántartásba veszi.
(2) A nyilvántartásnak tartalmaznia kell:
a) az engedély számát;
b) az engedélyes nevét, címét;
c) a telephely címét, ha nem azonos a b) pontban megjelölttel.
(3)47 A környezetvédelmi hatóságok által vezetett nyilvántartásokat a Környezetvédelmi Főfelügyelőség összesíti.
(4)48 Az (1) bekezdésben meghatározott nyilvántartást a környezetvédelmi hatóság az interneten, bárki számára ingyenesen és korlátozásmentesen hozzáférhető módon naprakészen közzéteszi.
29. §49 Az e rendelet előírásai alapján engedélyezett tevékenységek végzését a környezetvédelmi hatóságnak 5 évenként felül kell vizsgálni. A felülvizsgálatot az engedélyes is kérheti a 26. §-ban meghatározottak benyújtásával.
30. § Az engedély meghosszabbítására irányuló kérelem elutasítása, illetve a működési engedély visszavonása esetén a korábbi engedélyes, illetve tevékenységet folytató köteles a veszélyes hulladékkal kapcsolatos tevékenységet a környezet szennyezését, illetőleg veszélyeztetését kizáró módon beszüntetni, és a birtokában levő veszélyes hulladék ártalmatlanításáról gondoskodni.
31. § (1)50
(2)51
32. § (1) A veszélyeshulladék-kezelés ellenőrzésére jogosult eljáró hatóságnak jogában áll:
a)52
b) hulladékszállítmányt feltartóztatni;
c)–e)53
(2) Mintavétel esetén a hulladékmintát a későbbi bizonyítás érdekében változatlanul meg kell őrizni.
(3)54
Kötelezés
33. §55 Amennyiben a veszélyes hulladék birtokosa jogszabályokban vagy hatósági határozatban előírt kötelezettségeinek nem tesz eleget, vagy az engedélyhez kötött tevékenységet az engedélytől eltérő módon végzi, akkor – a külön jogszabályban előírt szankciók alkalmazása mellett – a környezetvédelmi hatóság kötelezi a jogsértő állapot megszüntetésére feltételek és határidő előírásával, a körülmények mérlegelése alapján a tevékenység korlátozása vagy felfüggesztése mellett.
A veszélyeshulladék-bírság
34. §56 A veszélyes hulladékokkal kapcsolatos kötelezettségek megszegése esetén a veszélyes hulladék termelőjét, birtokosát a környezetvédelmi hatóság kötelezi a külön jogszabályban meghatározott veszélyeshulladék-bírság megfizetésére.
Záró rendelkezések
35. § (1) Ez a rendelet – a (2) bekezdésben foglaltak kivételével – 2002. január 1-jén lép hatályba, rendelkezéseit a folyamatban lévő eljárásokban is alkalmazni kell.
(2) E rendelet 35. § (3) bekezdése a kihirdetése napján lép hatályba.
(3)–(6)57
(7)58
36. § Jelen rendelet a Magyar Köztársaság és az Európai Közösségek és azok tagállamai között társulás létesítéséről szóló, Brüsszelben, 1991. december 16-án aláírt Európai Megállapodás tárgykörében, a Megállapodást kihirdető 1994. évi I. törvény 3. §-ával összhangban, a Tanács veszélyes hulladékokról szóló 91/689/EGK irányelvével részlegesen összeegyeztethető szabályozást tartalmaz.
1. számú melléklet a 98/2001. (VI. 15.) Korm. rendelethez
2. számú melléklet a 98/2001. (VI. 15.) Korm. rendelethez73
Fizikai megjelenési forma |
Kód |
---|---|
Por |
P |
Szilárd |
S |
Viszkózus/pasztaszerű |
V |
Folyékony |
F |
Gáznemű |
G |
Iszapszerű anyag (szárazanyag-tartalma: 1–5%) |
0 |
Iszapszerű anyag (szárazanyag tartalma: 6–10%) |
1 |
Iszapszerű anyag (szárazanyag-tartalma: 11–15%) |
2 |
Iszapszerű anyag (szárazanyag-tartalma: 16–20%) |
3 |
Iszapszerű anyag (szárazanyag-tartalma: 21–25%) |
4 |
Iszapszerű anyag (szárazanyag-tartalma: 26–30%) |
5 |
Iszapszerű anyag (szárazanyag-tartalma: 31–35%) |
6 |
Iszapszerű anyag (szárazanyag-tartalma: 36–40%) |
7 |
Iszapszerű anyag (szárazanyag-tartalma: 41–45%) |
8 |
Iszapszerű anyag (szárazanyag-tartalma: > 45%) |
9 |
A szállítás módja |
Betűkódja |
---|---|
Közúton |
R |
Vasúton |
T |
Belső vízi úton |
W |
Egyéb módon |
O |
A csomagolás módja |
Kódszáma |
---|---|
Hordó |
1 |
Fahordó |
2 |
Kanna, flakon |
3 |
Doboz, tartály, láda |
4 |
Zsák |
5 |
Kombinált csomagolás |
6 |
Nyomásálló tartály |
7 |
Ömlesztve |
8 |
Egyéb |
9 |
E nyomtatvány kitöltését a 98/2001. (VI. 15.) Kormányrendelet írja elő |
||||||||||||||
SZ |
„SZ” KÍSÉRŐJEGY A VESZÉLYESHULLADÉK SZÁLLÍTÁSÁHOZ |
sorszámozás helye |
||||||||||||
1. A termelő neve: |
4. A termelő település azonosítója: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
|||||||||||||
2. Statisztikai azonosító jel: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ – ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ – ⬜ ⬜ ⬜ |
Címe: |
⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
||||||||||||
3. KÜJ: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
|
ir.szám |
település utca, házszám |
|||||||||||
5. A termelő telephelyének neve: |
8. A telephely település azonosítója: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
|||||||||||||
6. Telephely azonosító: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
Címe: |
⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
||||||||||||
7. KTJ: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
|
ir.szám |
település utca, házszám |
|||||||||||
9. Az ügyintéző neve: |
Tel: |
Fax: |
E-mail: |
|||||||||||
10. A kezelő neve: |
13. A kezelő település azonosítója: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
|||||||||||||
11. Statisztikai azonosító jel: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
Címe: |
⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
||||||||||||
12. KÜJ: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
|
ir.szám |
település utca, házszám |
|||||||||||
14. A kezelő telephelyének neve: |
19. A telephely település azonosítója: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
|||||||||||||
15. Telephely azonosító: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ – ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ – ⬜ ⬜ ⬜ |
Címe: |
⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
||||||||||||
16. KTJ: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
17. Kezelési kód: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
|
ir.szám |
település utca, házszám |
||||||||||
18. Kezelési engedély száma: |
|
|||||||||||||
20. Az ügyintéző neve: |
Tel: |
Fax: |
E-mail: |
|||||||||||
21. A szállító neve: |
24. A szállító település azonosítója: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
|||||||||||||
22. Statisztikai azonosító jel: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ – ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ – ⬜ ⬜ ⬜ |
Címe: |
⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
||||||||||||
23. Hatósági engedély száma: |
|
ir.szám |
település utca, házszám |
|||||||||||
25. Az ügyintéző neve: |
Tel: |
Fax: |
E-mail: |
|||||||||||
26. A hulladék azonosító száma: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
27. A hulladék megnevezése: |
|||||||||||||
28. Megjelenési formája: ⬜ |
29. A legfontosabb veszélyességi jellemzője: * |
30. A hulladék UN száma: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
||||||||||||
31. A hulladék összetétele: |
||||||||||||||
32. A hulladékra jellemző R és S mondatok a 44/2000.(XII.27.) EüM rendelet alapján: |
||||||||||||||
33. A szállítás módja: ⬜ |
35. Csomagolás módja: ⬜ |
37. A szállítandó hulladék mennyisége: |
38. A fuvarlevél száma: |
|||||||||||
34. A szállítás dátuma: |
36. Csomagok száma: |
bruttó(kg): ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
||||||||||||
⬜ ⬜ ⬜ ⬜ . ⬜ ⬜ . ⬜ ⬜ . |
⬜ ⬜ ⬜ |
nettó(kg): ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
||||||||||||
39. Az átvevő a szállítmányt: |
Átvette: ⬜ |
Nem vette át: ⬜ |
41. Az átvett hulladék mennyisége: |
42. Az átvett csomagok száma: |
||||||||||
40. Az átvétel időpontja: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ . ⬜ ⬜ . ⬜ ⬜ . |
bruttó(kg): ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
⬜ ⬜ ⬜ |
||||||||||||
|
nettó(kg): ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
|
||||||||||||
43. A termelő kijelenti, hogy |
44. A szállító kijelenti, hogy |
45. A kezelő kijelenti, hogy |
||||||||||||
46. Felelős személy neve: |
47. Kelt: |
48. Felelős személy neve: |
||||||||||||
Kelt: |
|
47. Kelt: |
||||||||||||
Aláírás és pecsét |
Aláírás és pecsét |
Aláírás és pecsét |
||||||||||||
49 A hulladékátvétel megtagadásának oka: |
||||||||||||||
* A legfontosabb veszélyességi jellemzőn túl – a több veszélyességi jellemzővel rendelkező hulladék esetében – a H1; H2; H3A/B; H6; H8; H12; veszélyességi jellemzőket is fel kell tüntetni. |
E nyomtatvány kitöltését a 98/2001. (VI. 15.) Kormányrendelet írja elő |
|||||||||||||||||
K |
„K” KÍSÉRŐJEGY BEGYŰJTÉSSEL SZÁLLÍTHATÓ VESZÉLYES HULLADÉKRA |
sorszámozás helye |
|||||||||||||||
A begyűjtött hulladék |
|||||||||||||||||
Azonosító száma: |
Megnevezése: |
Megjelenési |
A legfontosabb veszélyességi jellemzője: * |
||||||||||||||
⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
formája: ⬜ |
H ⬜ ⬜ ⬜ |
|||||||||||||||
|
|
H ⬜ ⬜ ⬜ H ⬜ ⬜ H ⬜ ⬜ H ⬜ ⬜ H ⬜ ⬜ |
|||||||||||||||
A hulladék összetétele: |
|||||||||||||||||
A hulladékra jellemző R és S mondatok a 44/2000.(XII.27.) EüM rendelet alapján: |
|||||||||||||||||
|
A termelő neve, statisztikai azonosító jele, címe |
Kelt, |
A begyűjtőnek átadott |
Csomagolás |
|||||||||||||
|
Nettó |
Bruttó |
|
||||||||||||||
1. |
Neve: |
⬜ ⬜ ⬜ |
⬜ ⬜ ⬜ |
Módja: ⬜ |
|||||||||||||
Statisztikai azonosító jel: |
|||||||||||||||||
⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ – ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ – ⬜ ⬜ ⬜ |
|
|
|
Csom. száma: |
|||||||||||||
KÜJ: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
KTJ: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
|
|
|
⬜ ⬜ ⬜ |
||||||||||||
Címe: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
|
|
|
|
|||||||||||||
2. |
Neve: |
⬜ ⬜ ⬜ |
⬜ ⬜ ⬜ |
Módja: ⬜ |
|||||||||||||
Statisztikai azonosító jel: |
|||||||||||||||||
⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ – ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ – ⬜ ⬜ ⬜ |
|
|
|
Csom. száma: |
|||||||||||||
KÜJ: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
KTJ: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
|
|
|
⬜ ⬜ ⬜ |
||||||||||||
Címe: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
|
|
|
|
|||||||||||||
3. |
Neve: |
⬜ ⬜ ⬜ |
⬜ ⬜ ⬜ |
Módja: ⬜ |
|||||||||||||
Statisztikai azonosító jel: |
|||||||||||||||||
⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ – ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ – ⬜ ⬜ ⬜ |
|
|
|
Csom. száma: |
|||||||||||||
KÜJ: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
KTJ: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
|
|
|
⬜ ⬜ ⬜ |
||||||||||||
Címe: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
|
|
|
|
|||||||||||||
4. |
Neve: |
⬜ ⬜ ⬜ |
⬜ ⬜ ⬜ |
Módja: ⬜ |
|||||||||||||
Statisztikai azonosító jel: |
|||||||||||||||||
⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ – ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ – ⬜ ⬜ ⬜ |
|
|
|
Csom. száma: |
|||||||||||||
KÜJ: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
KTJ: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
|
|
|
⬜ ⬜ ⬜ |
||||||||||||
Címe: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
|
|
|
|
|||||||||||||
A fuvarlevél száma: |
Összes hulladékmennyiség: |
⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
|
|||||||||||||
A begyűjtő: |
A kezelő: |
||||||||||||||||
Neve: |
Neve: |
||||||||||||||||
Statisztikai azonosító jel: |
Statisztikai azonosító jel: |
||||||||||||||||
⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ – ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ – ⬜ ⬜ ⬜ |
⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ – ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ – ⬜ ⬜ ⬜ |
||||||||||||||||
KÜJ: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
KÜJ: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
||||||||||||||||
Címe: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
Címe: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
||||||||||||||||
Telephelyének címe: |
Engedély száma: |
Telephelyének címe: |
Engedély száma: |
||||||||||||||
⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
||||||||||||||||
KTJ: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
KTJ: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ Kezelési kód: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
||||||||||||||||
Tel: |
Fax: |
E-mail: |
Tel: |
Fax: |
E-mail: |
||||||||||||
A begyűjtő kijelenti, hogy |
Kelt: |
40. A kezelő kijelenti, hogy |
Kelt: |
||||||||||||||
Aláírás és pecsét |
Aláírás és pecsét |
||||||||||||||||
Pótlapok száma: ⬜ ⬜ ⬜ db |
|||||||||||||||||
* A legfontosabb veszélyességi jellemzőn túl – a több veszélyességi jellemzővel rendelkező hulladék esetében – a H1; H2; H3A/B; H6; H8; H12; veszélyességi jellemzőket is fel kell tüntetni. |
E nyomtatvány kitöltését a 98/2001. (VI. 15.) Kormányrendelet írja elő |
||||||||
K |
„K” KÍSÉRŐJEGY PÓTLAP BEGYŰJTÉSSEL SZÁLLÍTHATÓ VESZÉLYES HULLADÉKRA |
„K” Kísérőjegy sorszáma: |
||||||
⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
||||||||
Pótlap sorszáma: ⬜ ⬜ ⬜ |
||||||||
|
A termelő neve, statisztikai azonosító jele, címe |
Kelt, |
A begyűjtőnek átadott |
Csomagolás |
||||
|
Nettó |
Bruttó |
|
|||||
1. |
Neve: |
⬜ ⬜ ⬜ |
⬜ ⬜ ⬜ |
Módja: ⬜ |
||||
Statisztikai azonosító jel: |
||||||||
⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ – ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ – ⬜ ⬜ ⬜ |
|
|
|
Csom. száma: |
||||
KÜJ: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
KTJ: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
|
|
|
⬜ ⬜ ⬜ |
|||
Címe: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
|
|
|
|
||||
2. |
Neve: |
⬜ ⬜ ⬜ |
⬜ ⬜ ⬜ |
Módja: ⬜ |
||||
Statisztikai azonosító jel: |
||||||||
⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ – ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ – ⬜ ⬜ ⬜ |
|
|
|
Csom. száma: |
||||
KÜJ: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
KTJ: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
|
|
|
⬜ ⬜ ⬜ |
|||
Címe: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
|
|
|
|
||||
3. |
Neve: |
⬜ ⬜ ⬜ |
⬜ ⬜ ⬜ |
Módja: ⬜ |
||||
Statisztikai azonosító jel: |
||||||||
⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ – ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ – ⬜ ⬜ ⬜ |
|
|
|
Csom. száma: |
||||
KÜJ: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
KTJ: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
|
|
|
⬜ ⬜ ⬜ |
|||
Címe: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
|
|
|
|
||||
4. |
Neve: |
⬜ ⬜ ⬜ |
⬜ ⬜ ⬜ |
Módja: ⬜ |
||||
Statisztikai azonosító jel: |
||||||||
⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ – ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ – ⬜ ⬜ ⬜ |
|
|
|
Csom. száma: |
||||
KÜJ: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
KTJ: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
|
|
|
⬜ ⬜ ⬜ |
|||
Címe: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
|
|
|
|
||||
5. |
Neve: |
⬜ ⬜ ⬜ |
⬜ ⬜ ⬜ |
Módja: ⬜ |
||||
Statisztikai azonosító jel: |
||||||||
⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ – ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ – ⬜ ⬜ ⬜ |
|
|
|
Csom. száma: |
||||
KÜJ: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
KTJ: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
|
|
|
⬜ ⬜ ⬜ |
|||
Címe: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
|
|
|
|
||||
6. |
Neve: |
⬜ ⬜ ⬜ |
⬜ ⬜ ⬜ |
Módja: ⬜ |
||||
Statisztikai azonosító jel: |
||||||||
⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ – ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ – ⬜ ⬜ ⬜ |
|
|
|
Csom. száma: |
||||
KÜJ: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
KTJ: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
|
|
|
⬜ ⬜ ⬜ |
|||
Címe: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
|
|
|
|
||||
7. |
Neve: |
⬜ ⬜ ⬜ |
⬜ ⬜ ⬜ |
Módja: ⬜ |
||||
Statisztikai azonosító jel: |
||||||||
⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ – ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ – ⬜ ⬜ ⬜ |
|
|
|
Csom. száma: |
||||
KÜJ: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
KTJ: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
|
|
|
⬜ ⬜ ⬜ |
|||
Címe: ⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
|
|
|
|
||||
|
Összes hulladékmennyiség: |
⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
⬜ ⬜ ⬜ ⬜ |
|
3. számú melléklet a 98/2001. (VI. 15.) Korm. rendelethez74
a veszélyes hulladékok gyűjtéséről
és tárolásáról
4. számú melléklet a 98/2001. (VI. 15.) Korm. rendelethez78
5. számú melléklet a 98/2001. (VI. 15.) Korm. rendelethez86
A rendeletet a 225/2015. (VIII. 7.) Korm. rendelet 22. §-a hatályon kívül helyezte 2015. augusztus 15. napjával. Alkalmazására lásd e hatályon kívül helyező rendelet 19. § (2) bekezdését és 20. §-át.
A 3. § (1) bekezdése a 182/2009. (IX. 10.) Korm. rendelet 229. §-a szerint, a 221/2014. (IX. 4.) Korm. rendelet 221. § a) pontja szerint módosított szöveg.
A 3. § (5) bekezdése a 313/2005. (XII. 25.) Korm. rendelet 15. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.
A 4. § a 192/2003. (XI. 26.) Korm. rendelet 1. §-ának (1) bekezdésével megállapított szöveg, e módosító rendelet 11. §-ának (1) bekezdése alapján rendelkezéseit az első fokon még el nem bírált ügyekben is alkalmazni kell.
A 4. § (2) bekezdése a 182/2009. (IX. 10.) Korm. rendelet 230. §-a, a 70/2015. (III. 30.) Korm. rendelet 50. § (1) bekezdés a) pontja szerint módosított szöveg. [A 4. § (2) bekezdésében az 527/2013. (XII. 30.) Korm. rendelet 16. § a) pontjával elrendelt módosítás, amely szerint a „környezetvédelmi, természetvédelmi és vízügyi felügyelőség” szövegrészek helyébe a „környezetvédelmi és természetvédelmi felügyelőség” lép, nem vezethető át.]
A 4/A. §-t a 192/2003. (XI. 26.) Korm. rendelet 1. § (2) bekezdése iktatta be.
A 4/A. § (1) bekezdése a 289/2010. (XII. 21.) Korm. rendelet 3. § (26) bekezdése, a 70/2015. (III. 30.) Korm. rendelet 50. § (1) bekezdés a) és b) pontja szerint módosított szöveg. [A 4/A. § (1) bekezdésében az 527/2013. (XII. 30.) Korm. rendelet 16. § a) pontjával elrendelt módosítás, amely szerint a „környezetvédelmi, természetvédelmi és vízügyi felügyelőség” szövegrészek helyébe a „környezetvédelmi és természetvédelmi felügyelőség” lép, nem vezethető át. A 4/A. § (1) bekezdésében az 527/2013. (XII. 30.) Korm. rendelet 16. § b) pontjával elrendelt módosítás, amely szerint a „környezetvédelmi, természetvédelmi és vízügyi felügyelőségnek” szövegrészek helyébe a „környezetvédelmi és természetvédelmi felügyelőségnek” szöveg lép, nem vezethető át. A 4/A. § (1) bekezdésében az 527/2013. (XII. 30.) Korm. rendelet 16. § f) pontjával elrendelt módosítás, amely szerint a „Országos Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Főfelügyelőségtől” szövegrész helyébe az „Országos Környezetvédelmi és Természetvédelmi Főfelügyelőségtől” szöveg lép, nem vezethető át.]
A 4/A. § (2) bekezdése a 182/2009. (IX. 10.) Korm. rendelet 228. § (1) bekezdésével megállapított szöveg. E módosító rendelet 687. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2009. október 1. napját követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 4/A. § (3) bekezdését a 182/2009. (IX. 10.) Korm. rendelet 230. §-a hatályon kívül helyezte. E módosító rendelet 687. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2009. október 1. napját követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 4/A. § (4) bekezdése a 182/2009. (IX. 10.) Korm. rendelet 229. §-a szerint módosított szöveg. [A 4/A. § (4) bekezdésében az 527/2013. (XII. 30.) Korm. rendelet 16. § g) pontjával elrendelt módosítás, amely szerint a „Országos Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Főfelügyelőséghez” szövegrész helyébe az „Országos Környezetvédelmi és Természetvédelmi Főfelügyelőséghez” szöveg lép, nem vezethető át.]
A 4/B. §-t a 192/2003. (XI. 26.) Korm. rendelet 1. §-ának (3) bekezdése iktatta be, hatályon kívül helyezte a 362/2008. (XII. 31.) Korm. rendelet 44. § (1) bekezdés 52. pontja. Ez utóbbi módosító rendelet 45. § (1) bekezdése alapján a 2009. március 1-jét követően indult eljárásokban kell alkalmazni.
A 6. § a 182/2009. (IX. 10.) Korm. rendelet 228. § (2) bekezdésével megállapított szöveg. E módosító rendelet 687. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2009. október 1. napját követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 8. § a 182/2009. (IX. 10.) Korm. rendelet 228. § (3) bekezdésével megállapított szöveg. E módosító rendelet 687. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2009. október 1. napját követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 10. § (1) bekezdése a 192/2003. (XI. 26.) Korm. rendelet 3. §-ával megállapított szöveg, e módosító rendelet 11. §-ának (1) bekezdése alapján rendelkezéseit az első fokon még el nem bírált ügyekben is alkalmazni kell.
A 10. § (5) bekezdése a 182/2009. (IX. 10.) Korm. rendelet 228. § (4) bekezdésével megállapított szöveg. E módosító rendelet 687. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2009. október 1. napját követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 11. § (1) bekezdése a 182/2009. (IX. 10.) Korm. rendelet 229–230. §-a szerint módosított szöveg. E módosító rendelet 687. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2009. október 1. napját követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 11. § (2) bekezdése a 192/2003. (XI. 26.) Korm. rendelet 4. §-ával megállapított szöveg, e módosító rendelet 11. §-ának (1) bekezdése alapján rendelkezéseit az első fokon még el nem bírált ügyekben is alkalmazni kell.
A 11. § (3) bekezdése a 192/2003. (XI. 26.) Korm. rendelet 4. §-ával megállapított szöveg, e módosító rendelet 11. §-ának (1) bekezdése alapján rendelkezéseit az első fokon még el nem bírált ügyekben is alkalmazni kell.
A 12. § (3) bekezdése a 182/2009. (IX. 10.) Korm. rendelet 229. §-a szerint módosított szöveg. E módosító rendelet 687. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2009. október 1. napját követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 14. § (1) bekezdése a 182/2009. (IX. 10.) Korm. rendelet 230. §-a szerint módosított szöveg. [A 14. § (1) bekezdésében az 527/2013. (XII. 30.) Korm. rendelet 16. § b) pontjával elrendelt módosítás, amely szerint a „környezetvédelmi, természetvédelmi és vízügyi felügyelőségnek” szövegrészek helyébe a „környezetvédelmi és természetvédelmi felügyelőségnek” szöveg lép, nem vezethető át.]
A 14. § (2) bekezdése a 192/2003. (XI. 26.) Korm. rendelet 5. §-ával megállapított szöveg, e módosító rendelet 11. §-ának (1) bekezdése alapján rendelkezéseit az első fokon még el nem bírált ügyekben is alkalmazni kell.
[A 14. § (6) bekezdésében az 527/2013. (XII. 30.) Korm. rendelet 16. § a) pontjával elrendelt módosítás, amely szerint a „környezetvédelmi, természetvédelmi és vízügyi felügyelőség” szövegrészek helyébe a „környezetvédelmi és természetvédelmi felügyelőség” lép, nem vezethető át.] A 14. § (6) bekezdése a 70/2015. (III. 30.) Korm. rendelet 50. § (1) bekezdés a) pontja szerint módosított szöveg.
A 16. §-t a 192/2003. (XI. 26.) Korm. rendelet 11. §-ának (2) bekezdése, a 16. §-t megelőző alcímet a 118/2008. (V. 8.) Korm. rendelet 1. § 1073. pontja hatályon kívül helyezte.
A 17. §-t a 192/2003. (XI. 26.) Korm. rendelet 11. §-ának (2) bekezdése hatályon kívül helyezte.
[A 20. § (2) bekezdésében az 527/2013. (XII. 30.) Korm. rendelet 16. § a) pontjával elrendelt módosítás, amely szerint a „környezetvédelmi, természetvédelmi és vízügyi felügyelőség” szövegrészek helyébe a „környezetvédelmi és természetvédelmi felügyelőség” lép, nem vezethető át.] A 20. § (2) bekezdése a 70/2015. (III. 30.) Korm. rendelet 50. § (1) bekezdés a) pontja szerint módosított szöveg.
A 21. § (3) bekezdése a 182/2009. (IX. 10.) Korm. rendelet 229. §-a szerint módosított szöveg. [A 21. § (3) bekezdésében az 527/2013. (XII. 30.) Korm. rendelet 16. § g) pontjával elrendelt módosítás, amely szerint a „Országos Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Főfelügyelőséghez” szövegrész helyébe az „Országos Környezetvédelmi és Természetvédelmi Főfelügyelőséghez” szöveg lép, nem vezethető át.]
A 21. § (4) bekezdése a 182/2009. (IX. 10.) Korm. rendelet 228. § (5) bekezdésével megállapított szöveg. E módosító rendelet 687. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2009. október 1. napját követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 21. § (5) bekezdését a 182/2009. (IX. 10.) Korm. rendelet 230. §-a hatályon kívül helyezte. E módosító rendelet 687. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2009. október 1. napját követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
[A 23. § (2) bekezdésében az 527/2013. (XII. 30.) Korm. rendelet 16. § c) pontjával elrendelt módosítás, amely szerint a „környezetvédelmi, természetvédelmi és vízügyi felügyelőséget” szövegrész helyébe a „környezetvédelmi és természetvédelmi felügyelőséget” szöveg lép, nem vezethető át.]
[A 23. § (3) bekezdésében az 527/2013. (XII. 30.) Korm. rendelet 16. § a) pontjával elrendelt módosítás, amely szerint a „környezetvédelmi, természetvédelmi és vízügyi felügyelőség” szövegrészek helyébe a „környezetvédelmi és természetvédelmi felügyelőség” lép, nem vezethető át.]
A 23. § (4) bekezdése a 362/2008. (XII. 31.) Korm. rendelet 44. § (1) bekezdés 52. pontja szerint módosított szöveg. [A 23. § (4) bekezdésében az 527/2013. (XII. 30.) Korm. rendelet 16. § a) pontjával elrendelt módosítás, amely szerint a „környezetvédelmi, természetvédelmi és vízügyi felügyelőség” szövegrészek helyébe a „környezetvédelmi és természetvédelmi felügyelőség” lép, nem vezethető át.]
A 23. § (5) bekezdése a 182/2009. (IX. 10.) Korm. rendelet 229. §-a szerint módosított szöveg. [A 23. § (5) bekezdésében az 527/2013. (XII. 30.) Korm. rendelet 16. § a) pontjával elrendelt módosítás, amely szerint a „környezetvédelmi, természetvédelmi és vízügyi felügyelőség” szövegrészek helyébe a „környezetvédelmi és természetvédelmi felügyelőség” lép, nem vezethető át.]
A 23. § (6) bekezdése a 182/2009. (IX. 10.) Korm. rendelet 230. §-a szerint módosított szöveg. [A 23. § (6) bekezdésében az 527/2013. (XII. 30.) Korm. rendelet 16. § a) pontjával elrendelt módosítás, amely szerint a „környezetvédelmi, természetvédelmi és vízügyi felügyelőség” szövegrészek helyébe a „környezetvédelmi és természetvédelmi felügyelőség” lép, nem vezethető át.]
A 24. § a 182/2009. (IX. 10.) Korm. rendelet 230. §-a szerint módosított szöveg. [A 24. §-ban az 527/2013. (XII. 30.) Korm. rendelet 16. § a) pontjával elrendelt módosítás, amely szerint a „környezetvédelmi, természetvédelmi és vízügyi felügyelőség” szövegrészek helyébe a „környezetvédelmi és természetvédelmi felügyelőség” lép, nem vezethető át.]
A 25. § (1) bekezdésének bevezető szövegrésze a 182/2009. (IX. 10.) Korm. rendelet 229. §-ával megállapított szöveg. E módosító rendelet 687. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2009. október 1. napját követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 25. § (1) bekezdésének a) pontját a 182/2009. (IX. 10.) Korm. rendelet 230. §-a hatályon kívül helyezte. E módosító rendelet 687. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2009. október 1. napját követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 25. § (1) bekezdésének c) pontját a 182/2009. (IX. 10.) Korm. rendelet 230. §-a hatályon kívül helyezte. E módosító rendelet 687. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2009. október 1. napját követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 25. § (1) bekezdésének e) pontja a 182/2009. (IX. 10.) Korm. rendelet 229. §-a szerint módosított szöveg. E módosító rendelet 687. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2009. október 1. napját követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 26. § (1) bekezdésének a) pontja a 192/2003. (XI. 26.) Korm. rendelet 11. §-ának (3) bekezdése, a 182/2009. (IX. 10.) Korm. rendelet 230. §-a szerint módosított szöveg. Ez utóbbi módosító rendelet 687. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2009. október 1. napját követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 26. § (3) bekezdése a 362/2008. (XII. 31.) Korm. rendelet 43. § (1) bekezdés 18. pontja, a 182/2009. (IX. 10.) Korm. rendelet 230. §-a szerint módosított szöveg. Ez utóbbi módosító rendelet 687. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2009. október 1. napját követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 26. § (4) bekezdését a 182/2009. (IX. 10.) Korm. rendelet 228. § (6) bekezdése iktatta be. E módosító rendelet 687. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2009. október 1. napját követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 27. § (1) bekezdésének a) pontja a 192/2003. (XI. 26.) Korm. rendelet 11. §-ának (3) bekezdése, a 182/2009. (IX. 10.) Korm. rendelet 230. §-a szerint módosított szöveg. Ez utóbbi módosító rendelet 687. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2009. október 1. napját követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 27. § (1) bekezdésének g) pontja a 182/2009. (IX. 10.) Korm. rendelet 229–230. §-a szerint módosított szöveg. E módosító rendelet 687. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2009. október 1. napját követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 27. § (2) bekezdése a 182/2009. (IX. 10.) Korm. rendelet 229. §-a szerint módosított szöveg. E módosító rendelet 687. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2009. október 1. napját követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 28. § (1) bekezdése a 182/2009. (IX. 10.) Korm. rendelet 230. §-a, a 70/2015. (III. 30.) Korm. rendelet 50. § (1) bekezdés a) pontja szerint módosított szöveg. [A 28. § (1) bekezdésében az 527/2013. (XII. 30.) Korm. rendelet 16. § a) pontjával elrendelt módosítás, amely szerint a „környezetvédelmi, természetvédelmi és vízügyi felügyelőség” szövegrészek helyébe a „környezetvédelmi és természetvédelmi felügyelőség” lép, nem vezethető át.]
[A 28. § (3) bekezdésében az 527/2013. (XII. 30.) Korm. rendelet 16. § d) pontjával elrendelt módosítás, amely szerint a „környezetvédelmi, természetvédelmi és vízügyi felügyelőségek” szövegrész helyébe a „környezetvédelmi és természetvédelmi felügyelőségek” szöveg lép, nem vezethető át. A 28. § (3) bekezdésében az 527/2013. (XII. 30.) Korm. rendelet 16. § g) pontjával elrendelt módosítás, amely szerint a „Országos Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Főfelügyelőséghez” szövegrész helyébe az „Országos Környezetvédelmi és Természetvédelmi Főfelügyelőséghez” szöveg lép, nem vezethető át.] A 28. § (3) bekezdése a 70/2015. (III. 30.) Korm. rendelet 50. § (1) bekezdés c) pontja szerint módosított szöveg.
A 28. § (4) bekezdése a 182/2009. (IX. 10.) Korm. rendelet 228. § (7) bekezdésével megállapított, az 527/2013. (XII. 30.) Korm. rendelet 16. § a) pontja, a 70/2015. (III. 30.) Korm. rendelet 50. § (1) bekezdés d) pontja szerint módosított szöveg.
A 29. § a 377/2007. (XII. 23.) Korm. rendelet 9. §-ával megállapított, valamint a 182/2009. (IX. 10.) Korm. rendelet 229. §-a, az 527/2013. (XII. 30.) Korm. rendelet 16. § b) pontja, a 70/2015. (III. 30.) Korm. rendelet 50. § (1) bekezdés e) pontja szerint módosított szöveg.
A 31. § (1) bekezdését a 70/2015. (III. 30.) Korm. rendelet 50. § (2) bekezdése hatályon kívül helyezte.
A 31. § (2) bekezdését a 362/2008. (XII. 31.) Korm. rendelet 44. § (1) bekezdés 52. pontja hatályon kívül helyezte, e módosító rendelet 45. § (1) bekezdése alapján a 2009. március 1-jét követően indult eljárásokban kell alkalmazni.
A 32. § (1) bekezdésének a) pontját a 182/2009. (IX. 10.) Korm. rendelet 230. §-a hatályon kívül helyezte. E módosító rendelet 687. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2009. október 1. napját követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 32. § (1) bekezdésének c)–e) pontját a 182/2009. (IX. 10.) Korm. rendelet 230. §-a hatályon kívül helyezte. E módosító rendelet 687. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2009. október 1. napját követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 32. § (3) bekezdését a 182/2009. (IX. 10.) Korm. rendelet 230. §-a hatályon kívül helyezte. E módosító rendelet 687. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2009. október 1. napját követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
[A 33. §-ban az 527/2013. (XII. 30.) Korm. rendelet 16. § a) pontjával elrendelt módosítás, amely szerint a „környezetvédelmi, természetvédelmi és vízügyi felügyelőség” szövegrészek helyébe a „környezetvédelmi és természetvédelmi felügyelőség” lép, nem vezethető át.]
A 34. § a 192/2003. (XI. 26.) Korm. rendelet 6. §-ával megállapított szöveg. [A 34. §-ban az 527/2013. (XII. 30.) Korm. rendelet 16. § a) pontjával elrendelt módosítás, amely szerint a „környezetvédelmi, természetvédelmi és vízügyi felügyelőség” szövegrészek helyébe a „környezetvédelmi és természetvédelmi felügyelőség” lép, nem vezethető át.]
A 35. § (3)–(6) bekezdését a 377/2007. (XII. 23.) Korm. rendelet – Magyar Közlöny 2007. évi 187. számában megjelent helyesbítésnek megfelelő – 25. § (2) bekezdésének c) pontja hatályon kívül helyezte.
A 35. § (7) bekezdését a 271/2001. (XII. 21.) Korm. rendelet 7. §-ának (2) bekezdése iktatta be, hatályon kívül helyezte a 377/2007. (XII. 23.) Korm. rendelet – Magyar Közlöny 2007. évi 187. számában megjelenő helyesbítésnek megfelelő – 25. § (2) bekezdésének c) pontja.
Az 1. számú melléklet A) pontjának 3. alpontja a 182/2009. (IX. 10.) Korm. rendelet 230. §-a szerint módosított szöveg. E módosító rendelet 687. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2009. október 1. napját követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
Az 1. számú melléklet B) pontjának 5.5. alpontja a 182/2009. (IX. 10.) Korm. rendelet 230. §-a szerint módosított szöveg. E módosító rendelet 687. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2009. október 1. napját követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
[Az 1. számú melléklet C) fejezet 1.4. pontjában az 527/2013. (XII. 30.) Korm. rendelet 16. § a) pontjával elrendelt módosítás, amely szerint a „környezetvédelmi, természetvédelmi és vízügyi felügyelőség” szövegrészek helyébe a „környezetvédelmi és természetvédelmi felügyelőség” lép, nem vezethető át.]
Az 1. számú melléklet C) rész 1. pont 1.6. alpontja a 221/2014. (IX. 4.) Korm. rendelet 221. § b) pontja szerint módosított szöveg.
Az 1. számú melléklet C) rész 2.1. alpontja a 192/2003. (XI. 26.) Korm. rendelet 7. §-ával megállapított, a 337/2007. (XII. 13.) Korm. rendelet 9. § (2) bekezdésének a) pontja, a 296/2012. (X. 17.) Korm. rendelet 10. §-a szerint módosított szöveg.
[Az 1. számú melléklet D) fejezet 1. pontjában az 527/2013. (XII. 30.) Korm. rendelet 16. § h) pontjával elrendelt módosítás, amley szerint a „környezetvédelmi, természetvédelmi és vízügyi felügyelőségnél” szövegrész helyébe a „környezetvédelmi és természetvédelmi felügyelőségnél” szöveg lép, nem vezethető át.]
Az 1. számú melléklet D) fejezetének 1.1.1. alpontja a 192/2003. (XI. 26.) Korm. rendelet 11. §-ának (3) bekezdése, a 182/2009. (IX. 10.) Korm. rendelet 230. §-a szerint módosított szöveg. Ez utóbbi módosító rendelet 687. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2009. október 1. napját követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
Az 1. számú melléklet D) pontjának 1.1.5. alpontja a 182/2009. (IX. 10.) Korm. rendelet 230. §-a szerint módosított szöveg. E módosító rendelet 687. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2009. október 1. napját követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
Az 1. számú melléklet D) pontjának 1.3. alpontját a 182/2009. (IX. 10.) Korm. rendelet 230. §-a hatályon kívül helyezte. E módosító rendelet 687. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2009. október 1. napját követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
Az 1. számú melléklet D) pontjának 2. alpontját a 182/2009. (IX. 10.) Korm. rendelet 230. §-a hatályon kívül helyezte. E módosító rendelet 687. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2009. október 1. napját követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
Az 1. számú melléklet D) fejezet 3. pontja a 289/2010. (XII. 21.) Korm. rendelet 3. § (26) bekezdése szerint módosított szöveg. [Az 1. számú melléklet D) fejezet 3. pontjában az 527/2013. (XII. 30.) Korm. rendelet 16. § a) pontjával elrendelt módosítás, amely szerint a „környezetvédelmi, természetvédelmi és vízügyi felügyelőség” szövegrészek helyébe a „környezetvédelmi és természetvédelmi felügyelőség” lép, nem vezethető át. Az 1. számú melléklet D) fejezet 3. pontjában az 527/2013. (XII. 30.) Korm. rendelet 16. § f) pontjával elrendelt módosítás, amely szerint a „Országos Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Főfelügyelőségtől” szövegrész helyébe az „Országos Környezetvédelmi és Természetvédelmi Főfelügyelőségtől” szöveg lép, nem vezethető át.]
Az 1. számú melléklet D) rész 6. pontja az 527/2013. (XII. 30.) Korm. rendelet 16. § i) pontja, a 221/2014. (IX. 4.) Korm. rendelet 221. § c) pontja, a 70/2015. (III. 30.) Korm. rendelet 50. § (1) bekezdés f) pontja szerint módosított szöveg. [Az 1. számú melléklet D) fejezet 6. pontjában az 527/2013. (XII. 30.) Korm. rendelet 16. § g) pontjával elrendelt módosítás, amely szerint a „Országos Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Főfelügyelőséghez” szövegrész helyébe az „Országos Környezetvédelmi és Természetvédelmi Főfelügyelőséghez” szöveg lép, nem vezethető át. Az 1. számú melléklet D) fejezet 6. pontjában az 527/2013. (XII. 30.) Korm. rendelet 16. § k) pontjával elrendelt módosítás, amely szerint a „környezetvédelmi, természetvédelmi és vízügyi felügyelőségeknek” szövegrész helyébe a „környezetvédelmi és természetvédelmi felügyelőségeknek” szöveg lép, nem vezethető át.]
Az 1. számú melléklet E) fejezetének 1.1. alpontja a 192/2003. (XI. 26.) Korm. rendelet 8. §-ának (1) bekezdésével megállapított szöveg, e módosító rendelet 11. §-ának (1) bekezdése alapján rendelkezéseit az első fokon még el nem bírált ügyekben is alkalmazni kell.
Az 1. számú melléklet E) fejezetének 2.1.4. alpontja a 192/2003. (XI. 26.) Korm. rendelet 8. §-ának (2) bekezdésével megállapított szöveg, e módosító rendelet 11. §-ának (1) bekezdése alapján rendelkezéseit az első fokon még el nem bírált ügyekben is alkalmazni kell.
A 2. számú melléklet a 313/2005. (XII. 25.) Korm. rendelet 15. § (3) bekezdésével megállapított, az 527/2013. (XII. 30.) Korm. rendelet 16. § j) pontja, a 70/2015. (III. 30.) Korm. rendelet 50. § (1) bekezdés d) és g) pontja szerint módosított szöveg.
A 3. számú melléklet a 377/2007. (XII. 23.) Korm. rendelet 10. §-ának – a Magyar Közlöny 2007. évi 187. számában megjelenő helesbítésnek megfelelő – (1) bekezdése szerint módosított szöveg. A 3. számú melléklet a 289/2010. (XII. 21.) Korm. rendelet 3. § (26) bekezdése, az 527/2013. (XII. 30.) Korm. rendelet 16. § a)–b) pontja, a 70/2015. (III. 30.) Korm. rendelet 50. § (1) bekezdés d), h) és i) pontja szerint módosított szöveg.
A 3. számú melléklet 1. pont 1.2. alpontja a 300/2014. (XII. 5.) Korm. rendelet 2. §-ával megállapított szöveg.
A 3. számú melléklet 4. pontja a 300/2014. (XII. 5.) Korm. rendelet 2. §-ával megállapított szöveg.
[A 3. számú melléklet 8. pontjában az 527/2013. (XII. 30.) Korm. rendelet 16. § a) pontjával elrendelt módosítás, amely szerint a „környezetvédelmi, természetvédelmi és vízügyi felügyelőség” szövegrészek helyébe a „környezetvédelmi és természetvédelmi felügyelőség” lép, nem vezethető át.]
A 4. számú melléklet a 70/2015. (III. 30.) Korm. rendelet 50. § (1) bekezdés j) pontja szerint módosított szöveg.
[A 4. számú melléklet A) fejezet 1. pontjában az 527/2013. (XII. 30.) Korm. rendelet 16. § f) pontjával elrendelt módosítás, amely szerint a „Országos Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Főfelügyelőségtől” szövegrész helyébe az „Országos Környezetvédelmi és Természetvédelmi Főfelügyelőségtől” szöveg lép, nem vezethető át.]
A 4. számú melléklet A) pontjának 1.1. alpontját a 182/2009. (IX. 10.) Korm. rendelet 230. §-a hatályon kívül helyezte. E módosító rendelet 687. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2009. október 1. napját követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 4. számú melléklet A) pontjának 1.5. alpontját a 182/2009. (IX. 10.) Korm. rendelet 230. §-a hatályon kívül helyezte. E módosító rendelet 687. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2009. október 1. napját követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
[A 4. számú melléklet C) fejezet 3. pontjában az 527/2013. (XII. 30.) Korm. rendelet 16. § g) pontjával elrendelt módosítás, amely szerint a „Országos Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Főfelügyelőséghez” szövegrész helyébe az „Országos Környezetvédelmi és Természetvédelmi Főfelügyelőséghez” szöveg lép, nem vezethető át.]
[A 4. számú melléklet C) fejezet 3. pont c) alpontjában az 527/2013. (XII. 30.) Korm. rendelet 16. § k) pontjával elrendelt módosítás, amely szerint a „környezetvédelmi, természetvédelmi és vízügyi felügyelőségeknek” szövegrész helyébe a „környezetvédelmi és természetvédelmi felügyelőségeknek” szöveg lép, nem vezethető át.]A 4. számú melléklet C) pont 3. c) alpontja a 70/2015. (III. 30.) Korm. rendelet 50. § (1) bekezdés f) pontja szerint módosított szöveg.
A 4. számú melléklet C) rész 3. pont e) alpontját a 221/2014. (IX. 4.) Korm. rendelet 222. §-a hatályon kívül helyezte.
A 4. számú melléklet C) rész 3. pont f) alpontja az 527/2013. (XII. 30.) Korm. rendelet 16. § i) pontja, a 221/2014. (IX. 4.) Korm. rendelet 221. § c) pontja szerint módosított szöveg.
Az 5. számú mellékletet a 362/2008. (XII. 31.) Korm. rendelet 44. § (1) bekezdés 52. pontja hatályon kívül helyezte, e módosító rendelet 45. § (1) bekezdése alapján a 2009. március 1-jét követően indult eljárásokban kell alkalmazni.
- Hatályos
- Már nem hatályos
- Még nem hatályos
- Módosulni fog
- Időállapotok
- Adott napon hatályos
- Közlönyállapot
- Indokolás