63/1997. (XII. 21.) NM rendelet
63/1997. (XII. 21.) NM rendelet
a fertőző betegségek jelentésének rendjéről1
Az egészségügyi és a hozzájuk kapcsolódó személyes adatok kezeléséről és védelméről szóló 1997. évi XLVII. törvény (a továbbiakban: Eüak.) 38. §-a (2) bekezdésének b) pontjában kapott felhatalmazás alapján a következőket rendelem el:
Jelentési kötelezettség
1. §2 (1)3 A betegellátó bejelenti az érintett személy egészségügyi és személyazonosító adatait, amennyiben klinikailag, illetve laboratóriumi eljárások során észleli az 1. számú mellékletben felsorolt fertőzések, fertőzéses eredetű betegségek, mérgezések (a továbbiakban együtt: fertőző betegségek) előfordulását vagy ezek gyanúját. A bejelentést a megbetegedés helye szerint illetékes fővárosi és megyei kormányhivatal járási (fővárosi kerületi) hivatala járási (fővárosi kerületi) népegészségügyi intézetéhez (a továbbiakban: járási népegészségügyi intézet) kell megtenni, kivéve a multirezisztens kórokozók által okozott, egészségügyi ellátással összefüggő fertőzésre és a nosocomialis (kórházi) véráramfertőzésre (nosocomialis szepszis) vonatkozókat.
(2)4 Az (1) bekezdés szerinti fertőző betegségeket vagy azok gyanúját – a Lyme-kór, a scarlatina és a varicella kivételével – a betegség lezajlását (gyógyulás vagy halál) követően a betegellátó a kijelentőlap megküldésével jelenti ki az (1) bekezdés szerinti járási népegészségügyi intézetnél. A Lyme-kór, a scarlatina és a varicella diagnózissal bejelentett betegségek kijelentése csak szövődmény előfordulása, illetve halálos kimenetel esetén kötelező.
(3)5 Amennyiben a mikrobiológiai vizsgálatot végző laboratórium vezetője a laboratóriumban olyan mikrobiológiai laboratóriumi vizsgálati eredményt állapít meg, amely közvetlenül vagy közvetetten bizonyítja a 6. számú mellékletben felsorolt, fertőző betegségeket okozó mikroorganizmusok valamelyikének jelenlétét a vizsgált egyén szervezetében, köteles 24 órán belül jelenteni az érintett személy egészségügyi és személyazonosító adatait a laboratórium telephelye szerint illetékes fővárosi és megyei kormányhivatal népegészségügyi szakigazgatási szervének (a továbbiakban: megyei népegészségügyi szakigazgatási szerv).
2. § (1)6 Az 1. számú melléklet II. pontjában felsorolt fertőző betegségek vagy ezeknek gyanúja esetén a betegellátó az érintett egészségügyi adatait jelenti be a járási népegészségügyi intézetnek.
(2)7 Amennyiben a járási népegészségügyi intézet kérte az érintett személyazonosító adatait is [Eüak. 15. § (2) bekezdés], azokat a betegellátó haladéktalanul továbbítja részére.
(3) A (2) bekezdés szerinti esetben a betegellátó a fertőző beteget az 1. § (2) bekezdésének megfelelően kijelenti.
A jelentésre kötelezettek
3. § (1) Az 1–2. §-ok szerinti be- és kijelentést a kezelést végző orvos, az érintett halálának bekövetkezését követően felismert fertőző betegség esetén a halál okát megállapító orvos teszi meg.
(2) Az (1) bekezdésben foglaltakon túl a betegellátó bejelenti, ha feltehetően még be nem jelentett fertőző betegségről szerez tudomást.
(3)8 Az Országos Mentőszolgálat, továbbá mentést, illetve betegszállítást végző egyéb szervezet orvosa jelenti a megyei népegészségügyi szakigazgatási szervnek az egészségügyi adatokat, ha tevékenysége során fertőző betegség járványos méretű előfordulásáról vagy annak gyanújáról szerez tudomást.
A jelentés módja
4. § (1)9 Az 1. § (1) bekezdése és 2. § (2) bekezdése szerinti bejelentést a 2. számú melléklet szerinti ,,FERTŐZŐ BETEG BEJELENTÉSE'' elnevezésű nyomtatványon (a továbbiakban: bejelentőlap), az 1. § (2) bekezdése és 2. § (3) bekezdése szerinti kijelentést a 3. számú melléklet szerinti ,,FERTŐZŐ BETEG KIJELENTÉSE'' elnevezésű nyomtatványon (a továbbiakban: kijelentőlap) kell megtenni
(2) Az (1) bekezdés szerinti be-, illetve kijelentő lapokat kell értelemszerűen alkalmazni a 2. § (1) bekezdése szerinti jelentés esetén is azzal, hogy az érintett személyazonosító adataira vonatkozó rovatokat nem kell kitölteni.
(3) Amennyiben a halál bekövetkezte után nyer csak megállapítást, hogy az elhunyt személy olyan fertőző betegségben szenvedett, amelyet be kellett volna jelenteni, a be- és a kijelentést egyidejűleg kell megtenni.
(4) Ha a fertőző betegség kórisméjének felállítását követően az érintett személyt kórházba szállítják, a kijelentést a betegellátó a bejelentő lapon is megteheti, de ,,az orvos megjegyzései'' rovatban jelezni kell, hogy egyidejű be- és kijelentésről van szó.
(5)10 A multirezisztens kórokozók által okozott, egészségügyi ellátással összefüggő fertőzés és a nosocomialis véráramfertőzés (nosocomialis szepszis) jelentése csak elektronikus úton történhet az adatoknak az ÁNTSZ Epidemiológiai Felügyeleti Rendszert kiszolgáló Informatikai Rendszerének (a továbbiakban: EFRIR) adatbázisába történő rögzítésével. A jelentés adattartalmát a 7., illetve 8. számú melléklet tartalmazza.
A jelentés továbbítása
5. § (1)11 A jelentés megtételére kötelezett betegellátó a kitöltött be-, illetve kijelentő lapot zárt borítékban a fertőző betegség kórisméjének vagy annak gyanújának megállapítását követő 24 órán belül megküldi a járási népegészségügyi intézetnek.
(2)12 A járási népegészségügyi intézet a be- és kijelentőlap (a továbbiakban együtt: jelentőlap) kézhezvételét követő munkanap végéig annak adatait rögzíti az EFRIR központi adatbázisába.
(3)13 Amennyiben a bejelentőlap nem a megbetegedés helye szerint illetékes észlelő orvostól érkezett, a járási népegészségügyi intézet a 4. számú melléklet szerinti „Járványügyi értesítés fertőző betegről” elnevezésű nyomtatványon (a továbbiakban: járványügyi értesítés) a kézhezvételtől számított 24 órán belül vagy az EFRIR-en keresztül haladéktalanul értesíti a megbetegedés helye szerint illetékes járási népegészségügyi intézetet.
(4)14 Amennyiben a bejelentés az Eüak. 15. § (7) bekezdése szerinti állatról emberre terjedő fertőző betegségről vagy annak gyanújáról szól, a járási, illetve fővárosi kerületi tisztifőorvos (a továbbiakban együtt: járási tisztifőorvos) a járványügyi értesítést 24 órán belül megküldi a megbetegedés helye szerint illetékes hatósági állatorvosnak is.
(5)15 A (3)–(4) bekezdések szerinti értesítés telefonon, faxon, illetve elektronikus úton is megtehető, ha az érintettel vagy környezetével kapcsolatban halasztást nem tűrő intézkedés megtételére van szükség.
(6)16 Amennyiben a bejelentett fertőző beteg megbetegedési helye nem azonos a lakóhelyével vagy tartózkodási helyével, a járási tisztifőorvos a járványügyi értesítés megküldésével tájékoztatja a beteg állandó lakóhelye szerint illetékes járási népegészségügyi intézetet, amely értesíti a beteg háziorvosát (házi gyermekorvosát).
(7)17 Az OEK a hozzá beérkezett, a Magyar Honvédségre vonatkozó adatokat naponta továbbítja az MH Egészségvédelmi Intézet Járványügyi Mikrobiológiai Osztályára.
(8) A be- és kijelentő lapok, illetve a járványügyi értesítő továbbítására mindig a leggyorsabb módot kell választani.
Helyesbítés
6. § (1) Amennyiben valamely fertőző betegség kórisméjével vagy annak gyanújával bejelentett beteg megfigyelése, vizsgálata során megállapítást nyer, hogy a kórisme téves, erről helyesbítő jelentést kell tenni.
(2)18 A be- és kijelentő lap bármely adatában történt változást jelenteni kell a járási népegészségügyi intézetnek.
Sürgős jelentések
7. § (1)19 A betegellátó a bejelentőlap megküldésével egyidejűleg a betegellátó telephelye szerint illetékes megyei népegészségügyi szakigazgatási szervnek vagy ügyeletének, valamint az Országos Epidemiológiai Központnak (a továbbiakban: OEK), vagy az OEK ügyeletének telefonon és faxon bejelenti a megbetegedett személy személyazonosító és egészségügyi adatait az 5. számú mellékletben felsorolt fertőző betegségek előfordulása esetén.
(2) Az (1) bekezdés szerinti módon a betegellátó bejelenti, ha az 1. számú mellékletben felsorolt – személyazonosító adatokkal együtt jelentendő – bármely, emberről emberre terjedő fertőző betegség halmozottan fordul elő, valamint bármely egyéb fertőző betegséget, amennyiben az szokatlanul súlyos formában vagy a megszokottnál lényegesen nagyobb gyakorisággal, járványosan fordul elő.
(3)20 Az (1)–(2) bekezdések szerint bejelentett fertőző betegségről a megyei népegészségügyi szakigazgatási szerv telefonon, faxon, táviratilag, elektronikus úton vagy más alkalmas módon haladéktalanul értesíti a megbetegedés helye szerint illetékes járási népegészségügyi intézetet.
A fertőző betegek nyilvántartása
8. § (1) A bejelentett fertőző beteget – saját működési területére vonatkozóan – nyilvántartja
a) a háziorvos, házi gyermekorvos,
b)21 a járási népegészségügyi intézet, valamint
c)22 a megyei népegészségügyi szakigazgatási szerv.
(2)23 Az Országos Epidemiológiai Központ (a továbbiakban: OEK) az ország egész területéről nyilvántartja a bejelentett fertőző betegek egészségügyi adatait.
(3) A háziorvos (házi gyermekorvos) a fertőző betegekről a C. 3337–21/a.r.sz. számú ,,Fertőző betegek nyilvántartása'' elnevezésű nyomtatványon vezeti a nyilvántartást. A háziorvos (házi gyermekorvos) a nyilvántartó lapra az általa bejelentett fertőző betegeket, továbbá azokat a személyeket jegyzi föl, akikről járványügyi értesítést kapott. A házi gyermekorvos a nyilvántartást csak az általa ellátott korosztályokba tartozó fertőző betegségben szenvedő gyermekekről vezeti.
(4) A háziorvos (házi gyermekorvos) a nyilvántartást a bejegyzések időrendje vagy a fertőző betegségek szerinti csoportosításban vezeti. A nyilvántartó lapokat legalább 30 évig meg kell őrizni.
(5) A nyilvántartó lapon a be-, illetve kijelentő lapok adatait, valamint minden, a beteg gyógykezelése során később szerzett egészségügyi adatot kell feltüntetni. Téves kórisme miatt történt módosítást, illetve törlést oly módon kell megtenni, hogy az eredeti adatok olvashatók legyenek. A nyilvántartásban szereplő adatok teljességéért és pontosságáért az annak vezetésére kötelezett orvos felelős.
(6)24 A járási népegészségügyi intézet a jelentő lapokat – melyek alapján a számítógépes nyilvántartás (a továbbiakban: adatbázis) készül – betegségenként, ezen belül településenkénti csoportosításban tárolja.
(7)25 A megyei népegészségügyi szakigazgatási szerv a járási népegészségügyi intézetektől hozzá eljuttatott fertőző betegek adatait számítástechnikai eszközök segítségével tartja nyilván.
(8)26 Az OEK az egész ország területéről származó egészségügyi adatokat számítástechnikai eszközök segítségével tartja nyilván.
(9)27 A fertőző beteg nyilvántartás egy naptári évre vonatkozó adatait a járási népegészségügyi intézet és a megyei népegészségügyi szakigazgatási szerv 30 évig, az OEK 50 évig őrzi meg. Az adatbázis rögzítésére szolgáló szoftver archiválása során úgy kell eljárni, hogy 2000-ig visszamenőleg a teljes adatbázis kezelhető legyen.
Összefoglaló és időszakos jelentések
9. § (1)28 A járványokra vonatkozó előzetes és időszakos adatokat a járási népegészségügyi intézetek és a megyei népegészségügyi szakigazgatási szervek a központi fertőzőbeteg adatbázisba rögzítik, és folyamatosan karbantartják. A járvány lezajlását követően haladéktalanul a járási népegészségügyi intézet zárójelentést küld a megyei népegészségügyi szakigazgatási szervnek, melyet a megyei népegészségügyi szakigazgatási szerv az OEK részére továbbít.
(2) Az OEK a beérkezett adatok alapján heti, havi és éves összefoglaló jelentést készít a fertőző betegségek, illetve fertőző betegek számának alakulásáról.
A nyilvántartások
és az időszakos jelentések pontosítása
10. § (1)29 A nyilvántartások, illetve jelentések pontossága és megbízhatósága érdekében a járási népegészségügyi intézet vagy a megyei népegészségügyi szakigazgatási szerv felhívására a betegellátó közöl minden rendelkezésére álló, a bejelentett fertőző betegséggel összefüggő adatot.
(2)30 A járási népegészségügyi intézet a tudomására jutott írásbeli adatok alapján hivatalból helyesbíti az egyes fertőző betegségekkel kapcsolatos eredetileg jelentett, de utóbb tévesnek bizonyult adatokat, amennyiben a betegellátó ezt felszólítás ellenére sem tette meg. A helyesbítés határideje a tárgyévet követő év január 31. napja.
Vegyes és záró rendelkezések
11. § (1) Ez a rendelet 1998. január 1. napján lép hatályba. Hatálybalépésével egyidejűleg a fertőző betegek bejelentéséről és nyilvántartásáról szóló 19/1966. (Eü. K. 15.) EüM utasítás, valamint az azt módosító 20/1973. (Eü. K. 17.) EüM utasítás és a 10/1985. (Eü. K. 16.) EüM utasítás hatályát veszti.
(2)31 Az e rendelet 2–4. számú mellékletei szerinti nyomtatványok beszerzéséről, valamint azoknak az érintett betegellátók, illetve a járási népegészségügyi intézethez történő eljuttatásáról a megyei népegészségügyi szakigazgatási szerv – saját költségvetése terhére – gondoskodik.
(3)32
(4) Az OEK az e rendelet hatálybalépését megelőzően általa nyilvántartott – fertőző betegségekre vonatkozó – adatokat az azok keletkezésétől számított 30 évig megőrzi.
1. számú melléklet a 63/1997. (XII. 21.) NM rendelethez33
fertőző betegségek
2. számú melléklet a 63/1997. (XII. 21.) NM rendelethez34
3. számú melléklet a 63/1997. (XII. 21.) NM rendelethez35
4. számú melléklet a 63/1997. (XII. 21.) NM rendelethez36
5. számú melléklet a 63/1997. (XII. 21.) NM rendelethez37
fertőző betegségek/kórokozók
Fertőző betegség megnevezése |
Kórokozó |
---|---|
Acut flaccid paralysis |
|
Anthrax |
B.anthracis |
Botulizmus |
C.botulinum |
Cholera |
V.cholerae |
Diphtheria (torokgyík) |
C.diphtheriae |
Febris flava (sárgaláz) |
Sárgaláz vírus |
Febris recurrens (visszatérő láz) |
B.recurrentis |
Invasiv meningococcus betegség |
N.meningitidis |
Legionellosis (utazással összefüggő) |
L. pneumophyla |
Lepra |
M.leprae |
Lyssa (veszettség) |
Rabies vírus |
Madárinfluenza |
Humán megbetegedést okozó madárinfluenza-vírus |
Malleus (takonykór) |
P.mallei |
Pestis |
Y.pestis |
Poliomyelitis anterior acuta (járványos gyermekbénulás) |
Poliovírusok |
SARS |
SARS-coronavírus |
Typhus abdominalis (hastífusz) |
S.typhi |
Typhus exanthematicus (kiütéses tífusz) |
R.prowazeki |
Variola |
Himlővírus |
Vírusos haemorrhagias lázak |
Lassa-vírus |
|
Marburg-vírus |
|
Ebolavírus |
|
Rift-völgyi láz vírusa |
6. számú melléklet a 63/1997. (XII. 21.) NM rendelethez38
7. számú melléklet a 63/1997. (XII. 21.) NM rendelethez39
adattartalma
8. számú melléklet a 63/1997. (XII. 21.) NM rendelethez40
A rendeletet az 1/2014. (I. 16.) EMMI rendelet 18. §-a hatályon kívül helyezte 2014. február 1. napjával. Alkalmazására lásd e módosító rendelet 16. §-át.
Az 1. § a 34/2006. (VIII. 23.) EüM rendelet 1. §-ával megállapított szöveg.
Az 1. § (1) bekezdése a 10/2011. (III. 30.) NEFMI rendelet 6. § (1) bekezdés a) pont aa) alpontja, a 11/2013. (II. 7.) EMMI rendelet 7. § a) pontja szerint módosított szöveg.
Az 1. § (2) bekezdése a 10/2011. (III. 30.) NEFMI rendelet 6. § (1) bekezdés a) pont ab) alpontja, a 11/2013. (II. 7.) EMMI rendelet 7. § b) pontja szerint módosított szöveg.
Az 1. § (3) bekezdése a 10/2011. (III. 30.) NEFMI rendelet 6. § (1) bekezdés a) pont ac) alpontja szerint módosított szöveg.
A 2. § (1) bekezdése a 10/2011. (III. 30.) NEFMI rendelet 6. § (1) bekezdés b) pont ba) alpontja, a 11/2013. (II. 7.) EMMI rendelet 7. § b) pontja szerint módosított szöveg.
A 2. § (2) bekezdése a 10/2011. (III. 30.) NEFMI rendelet 6. § (1) bekezdés b) pont bb) alpontja, a 11/2013. (II. 7.) EMMI rendelet 7. § b) pontja szerint módosított szöveg.
A 3. § (3) bekezdése a 10/2011. (III. 30.) NEFMI rendelet 6. § (1) bekezdés c) pontja szerint módosított szöveg.
A 4. § (1) bekezdése a 36/2000. ( XII. 8.) EüM rendelet 1. §-ával megállapított szöveg.
A 4. § (5) bekezdését a 34/2006. (VIII. 23.) EüM rendelet 2. §-a iktatta be.
Az 5. § (1) bekezdése a 10/2011. (III. 30.) NEFMI rendelet 6. § (1) bekezdés d) pont da) alpontja, a 11/2013. (II. 7.) EMMI rendelet 7. § b) pontja szerint módosított szöveg.
Az 5. § (2) bekezdése a 34/2006. (VIII. 23.) EüM rendelet 3. §-ával megállapított, a 10/2011. (III. 30.) NEFMI rendelet 6. § (1) bekezdés d) pont db) alpontja, a 11/2013. (II. 7.) EMMI rendelet 7. § b) pontja szerint módosított szöveg.
Az 5. § (3) bekezdése a 34/2006. (VIII. 23.) EüM rendelet 3. §-ával megállapított, a 10/2011. (III. 30.) NEFMI rendelet 6. § (1) bekezdés d) pont dc) alpontja, a 11/2013. (II. 7.) EMMI rendelet 7. § b) pontja szerint módosított szöveg.
Az 5. § (4) bekezdése a 10/2011. (III. 30.) NEFMI rendelet 6. § (1) bekezdés d) pont dd) alpontja, a 11/2013. (II. 7.) EMMI rendelet 7. § b) pontja szerint módosított szöveg.
Az 5. § (5) bekezdése a 36/2000. ( XII. 8.) EüM rendelet 2. §-ának (2) bekezdésével megállapított szöveg.
Az 5. § (6) bekezdése a 10/2011. (III. 30.) NEFMI rendelet 6. § (1) bekezdés d) pont de) alpontja, a 11/2013. (II. 7.) EMMI rendelet 7. § b) pontja szerint módosított szöveg.
Az 5. § (7) bekezdését a 36/2000. (XII. 8.) EüM rendelet 2. §-ának (3) bekezdése iktatta be, mely egyidejűleg az eredeti (7) bekezdés számozását (8) bekezdésre változtatta.
A 6. § (2) bekezdése a 10/2011. (III. 30.) NEFMI rendelet 6. § (1) bekezdés e) pontja, a 11/2013. (II. 7.) EMMI rendelet 7. § b) pontja szerint módosított szöveg.
A 7. § (1) bekezdése a 34/2006. (VIII. 23.) EüM rendelet 4. §-ával megállapított, a 10/2011. (III. 30.) NEFMI rendelet 6. § (1) bekezdés f) pont fa) alpontja szerint módosított szöveg.
A 7. § (3) bekezdése a 36/2000. (XII. 8.) EüM rendelet 3. §-ával megállapított, a 10/2011. (III. 30.) NEFMI rendelet 6. § (1) bekezdés f) pont fb) alpontja, a 11/2013. (II. 7.) EMMI rendelet 7. § b) pontja szerint módosított szöveg.
A 8. § (1) bekezdés b) pontja a 10/2011. (III. 30.) NEFMI rendelet 6. § (1) bekezdés g) pont ga) alpontja, a 11/2013. (II. 7.) EMMI rendelet 7. § b) pontja szerint módosított szöveg.
A 8. § (1) bekezdés c) pontja a 10/2011. (III. 30.) NEFMI rendelet 6. § (1) bekezdés g) pont ga) alpontja szerint módosított szöveg.
A 8. § (2) bekezdése a 10/2011. (III. 30.) NEFMI rendelet 6. § (1) bekezdés g) pont gb) alpontja szerint módosított szöveg.
A 8. § (6) bekezdése a 36/2000. (XII. 8.) EüM rendelet 4. § (1) bekezdésével megállapított, a 10/2011. (III. 30.) NEFMI rendelet 6. § (1) bekezdés g) pont gc) alpontja, a 11/2013. (II. 7.) EMMI rendelet 7. § b) pontja szerint módosított szöveg.
A 8. § (7) bekezdése a 36/2000. (XII. 8.) EüM rendelet 4. § (1) bekezdésével megállapított, a 10/2011. (III. 30.) NEFMI rendelet 6. § (1) bekezdés g) pont gd) alpontja, a 11/2013. (II. 7.) EMMI rendelet 7. § b) pontja szerint módosított szöveg.
A 8. § (8) bekezdése a 36/2000. (XII. 8.) EüM rendelet 4. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.
A 8. § (9) bekezdését a 36/2000. (XII. 8.) EüM rendelet 4. § (2) bekezdése iktatta be, szövege a 10/2011. (III. 30.) NEFMI rendelet 6. § (1) bekezdés g) pont ge) alpontja, a 11/2013. (II. 7.) EMMI rendelet 7. § b) pontja szerint módosított szöveg.
A 9. § (1) bekezdése a 34/2006. (VIII. 23.) EüM rendelet 5. §-ával megállapított, a 10/2011. (III. 30.) NEFMI rendelet 6. § (1) bekezdés h) pontja, a 11/2013. (II. 7.) EMMI rendelet 7. § b) pontja szerint módosított szöveg.
A 10. § (1) bekezdése a 10/2011. (III. 30.) NEFMI rendelet 6. § (1) bekezdés i) pont ia) alpontja, a 11/2013. (II. 7.) EMMI rendelet 7. § b) pontja szerint módosított szöveg.
A 10. § (2) bekezdése a 36/2000. (XII. 8.) EüM rendelet 6. §-ával megállapított, a 10/2011. (III. 30.) NEFMI rendelet 6. § (1) bekezdés i) pont ib) alpontja, a 11/2013. (II. 7.) EMMI rendelet 7. § b) pontja szerint módosított szöveg.
A 11. § (2) bekezdése a 10/2011. (III. 30.) NEFMI rendelet 6. § (1) bekezdés j) pontja, a 11/2013. (II. 7.) EMMI rendelet 7. § b) pontja szerint módosított szöveg.
A 11. § (3) bekezdését a 118/2008. (V. 8.) Korm. rendelet 39. §-ának 9. pontja hatályon kívül helyezte.
Az 1. számú melléklet a 34/2006. (VIII. 23.) EüM rendelet 6. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.
A 2. számú melléklet a 36/2000. (XII. 8.) EüM rendelet 7. §-ával megállapított, a 10/2011. (III. 30.) NEFMI rendelet 6. § (2) bekezdése, a 11/2013. (II. 7.) EMMI rendelet 7. § b) pontja szerint módosított szöveg.
A 3. számú melléklet a 36/2000. (XII. 8.) EüM rendelet 7. §-ával megállapított, a 10/2011. (III. 30.) NEFMI rendelet 6. § (2) bekezdése, a 11/2013. (II. 7.) EMMI rendelet 7. § b) pontja szerint módosított szöveg.
A 4. számú melléklet a 36/2000. (XII. 8.) EüM rendelet 7. §-ával megállapított, a 10/2011. (III. 30.) NEFMI rendelet 6. § (2) bekezdése, a 11/2013. (II. 7.) EMMI rendelet 7. § b) pontja szerint módosított szöveg.
Az 5. számú melléklet a 34/2006. (VIII. 23.) EüM rendelet 6. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.
A 6. számú mellékletet a 34/2006. (VIII. 23.) EüM rendelet 6. § (3) bekezdése iktatta be.
A 7. számú mellékletet a 34/2006. (VIII. 23.) EüM rendelet 6. § (4) bekezdése iktatta be.
A 8. számú mellékletet a 34/2006. (VIII. 23.) EüM rendelet 6. § (5) bekezdése iktatta be.
- Hatályos
- Már nem hatályos
- Még nem hatályos
- Módosulni fog
- Időállapotok
- Adott napon hatályos
- Közlönyállapot
- Indokolás