1/1998. (ÜK. 4.) LÜ utasítás
1/1998. (ÜK. 4.) LÜ utasítás1
az ügyészségi számítástechnikai, informatikai eszközök kezeléséről
1. § (1) Az egyes ügyészségi szervezeti egységekben és az Országos Kriminológiai és Kriminalisztikai Intézetben üzemeltetett számítógépen, más informatikai eszközön, hálózaton bármely logikai vagy fizikai változtatást csak a Legfőbb Ügyészség illetékes ügyészségi alkalmazottja, főügyészségi informatikus szakember vagy, az ügyészséggel szerződéses kapcsolatban álló gazdasági társaság vagy vállalkozó végezhet.
(2) Ha a logikai vagy fizikai változtatást nem a Legfőbb Ügyészség munkatársai végzik, azt előzetesen írásban be kell jelenteni a Legfőbb Ügyészség Számítástechnika-alkalmazási és Információs Főosztály Üzemeltetési Osztály vezetőjének, 1525 Budapest Pf. 135., telefax: 156-7694, aki dönt a változtatás engedélyezése felől.
2. § (1) Az 1. § (1) bekezdésben megjelölt ügyészi szerveknél üzemeltetett számítógépet és egyéb informatikai eszközt más helyiségbe áthelyezni, a telepítéskor meghatározott feladattól eltérően használni, csak előzetes engedély alapján lehet. Az engedélyt az 1. § (2) bekezdésében meghatározott módon kell kérni.
(2) Mágneses adathordozót, különösen hajlékony lemezt (floppy) csak előzetes vírusvizsgálat után lehet a számítógépen működtetni. A vírusellenőrzést a számítógép telepítési helyén az azt működtető ügyészségi alkalmazott köteles elvégezni.
3. § (1) Jelen utasítás a közzétételt követő hónap első napján lép hatályba, azt a katonai ügyészi szerveknél nem kell alkalmazni.
(2) Az utasítás előírásai nem vonatkoznak a garanciális, szerződéses vagy eseti – logikai vagy fizikai változtatással nem járó – javításokra.
Dr. Györgyi Kálmán s. k.,
legfőbb ügyész
Az utasítást a 18/2006. (ÜK. 7.) LÜ utasítás 5. § (1) bekezdése hatályon kívül helyezte.
- Hatályos
- Már nem hatályos
- Még nem hatályos
- Módosulni fog
- Időállapotok
- Adott napon hatályos
- Közlönyállapot
- Indokolás
