KK BH 1999/94
KK BH 1999/94
1999.01.01.
A névviselési jog sérelmét nem lehet a nyilvántartásba vételi eljárásban orvosolni [Ptk. 77. § (4) bek.].
A megyei bíróság végzésével a "Dr. V. László Alapítvány a Joghallgatókért" alapítványt bírósági nyilvántartásba vette.
V. Balázs - aki az alapítvány névadójának a fia - az elsőfokú bíróság végzése elleni fellebbezésében a Polgári Törvénykönyv 77. §-ának (4) bekezdésére hivatkozással kérte a végzés megváltoztatását, és a nyilvántartásba vétel iránti kérelem elutasítását.
A Legfelsőbb Bíróság megállapította, hogy V. Balázs nem tartozik a fellebbezésre jogosultak Pp. 233. §-ának (1) bekezdése által meghatározott körébe, mert reá nézve az elsőfokú bíróság végzése rendelkezést nem tartalmaz.
A Legfelsőbb Bíróság megjegyzi, hogy jelen nem peres nyilvántartási eljárásnak nem tárgya a névviselési jog Ptk. 77. §-ának (4) bekezdése szerinti esetleges sérelmének orvosolása. Erre csak a személyhez fűződő jogok védelme érdekében indított polgári perben van törvényes lehetőség.
Mindezek alapján a Legfelsőbb Bíróság a jogosultság hiányában előterjesztett fellebbezést a Pp. 240. §-ának (1) bekezdése alapján hivatalból elutasította. (Legf. Bír. Kny. III. 27.507/1998.sz.)
- Hatályos
- Már nem hatályos
- Még nem hatályos
- Módosulni fog
- Időállapotok
- Adott napon hatályos
- Közlönyállapot
- Indokolás
