5/2001. (II. 6.) KöViM rendelet
5/2001. (II. 6.) KöViM rendelet
a légiközlekedési szakszemélyzet szakszolgálati engedélyeiről1
A légiközlekedésről szóló 1995. évi XCVII. törvény (a továbbiakban: Lt.) 53. §-ának (6) bekezdésében és a 74. §-ának l) pontjában kapott felhatalmazás alapján a következőket rendelem el:
Általános rendelkezések
1. § (1)2 A rendelet hatálya az UL A1 pilóta, az ejtőernyős oktató, a légiutas-kísérő és a repülés üzemi tiszt szakszolgálati engedélyére és az ahhoz szükséges képesítések, valamint jogosítások megszerzésére és meghosszabbítására terjed ki.
(2)3 Az UL A1 pilóta, az ejtőernyős oktató, a légiutas-kísérő és a repülés üzemi tiszt szakszolgálati tevékenységet, munkakört és az ilyen munkakörbe tartozó feladatot (a továbbiakban együtt: szakszolgálat) az láthat el, akit arra a légijármű üzemben tartója vagy tulajdonosa, illetve a repülőtér üzemben tartója feljogosított. Szakszolgálat ellátására olyan személy jelölhető ki, akinek szakszolgálati engedélye van.
(3) Kiképzés alatt álló személy szakszolgálatot a szolgálat ellátására képesített, szakszolgálati engedéllyel rendelkező, erre kijelölt személy felügyelete mellett láthat el.
2. §4 A szakszolgálati engedélyek fajtáit és a kiadásukhoz szükséges feltételeket e rendelet mellékletei a következők szerint határozzák meg:
a) 1. melléklet: A szakszolgálati engedélyek megnevezése és szakmai alkalmassága
b) 2. melléklet: UL A1 pilóta szakszolgálati engedélye
c) 3. melléklet: Ejtőernyős oktató szakszolgálati engedély, ejtőernyő beugrói jogosítás
d) 4. melléklet: Légiutas-kísérő szakszolgálati engedélye
e) 5. melléklet: Repülés üzemi tiszt szakszolgálati engedélye
f) 6. melléklet: Szakszolgálati engedélyek tartalma és formája
A szakszolgálati engedély
3. § A szakszolgálati engedély – a benne foglalt bejegyzéseknek megfelelően – a légijárműtípus és szaktevékenység szerint megjelölt szakszolgálat ellátására jogosít, és az egészségügyi (orvosi), valamint a szakmai alkalmasságra megállapított határidőig, illetve visszavonásig érvényes.
4. § (1) A szakszolgálati engedély alapján:
a)5 UL A1 pilóta és légiutas-kísérő szakszolgálat magyar lajstromba vett légijárművön Magyarország területén (légterében) vagy területén (légterén) kívül (a továbbiakban: belföldön, illetőleg külföldön) látható el;
b)6 UL A1 pilóta és légiutas-kísérő szakszolgálat más állam lajstromába vett légijárművön belföldön, illetve külföldön abban az esetben látható el, ha ezt a lajstromozó állam megengedi;
c) ejtőernyős ugrás belföldön, illetve külföldön végezhető.
d)7
(2)8
5. § (1) A szakszolgálati engedély alapján a jogosult (a továbbiakban: engedélyes) köteles:
a) a szakszolgálati engedély kibocsátását követően az érvényesség folyamatos megtartásához szükséges feltételeket teljesíteni;
b)9 az UL A1 pilóta és ejtőernyős szakszolgálatot teljesítő személy repülési naplót vezetni és azt a szakszolgálati tevékenysége során magánál tartani.
(2) A repülési naplónak tartalmaznia kell az alábbiakat:
a) típusátképzést, az elméleti és gyakorlati oktatás óraszámát, az elméleti és gyakorlati vizsgákat;
b) a végrehajtott repülések adatait (időpont, légijármű-típus, lajstromjel, feladat, felszállások száma, műszeres megközelítések száma, nappali és éjszakai repülési idő, havi és éves összesítés);
c) ejtőernyős ugró esetében az ugrásszámot, feltüntetve az ejtőernyős ugrás során használt ejtőernyő típusát, a zuhanási időt, ugrásvezető esetében az általa vezetett ugratások számát.
(3) A repülési napló formáját a légiközlekedési hatóság állapítja meg.
(4) Munkaviszony keretében végzett szakszolgálati tevékenység ellátásához szükséges feltételeket a munkáltató köteles biztosítani.
6. § (1)10 A szakszolgálati engedélyt – a Nemzetközi Polgári Repülési Szervezet (ICAO) szabványainak és ajánlott eljárásainak figyelembevételével – a 6. mellékletben meghatározott tartalommal, magyar és angol nyelvű nyomtatott szöveggel a légiközlekedési hatóság adja ki.
(2) A szakszolgálati engedély két példányban készül. A szakszolgálati engedély első példánya az engedélyes tulajdonát képezi, másra nem ruházható át. Az engedélyes a szakszolgálati tevékenysége során köteles azt magánál tartani és az ellenőrzésre jogosult személynek felszólításra bemutatni.
(3) A szakszolgálati engedély másodpéldányát a légiközlekedési hatóság közhiteles nyilvántartásba veszi és tárolja.
(4) A szakszolgálati engedélybe bejegyzést csak a légiközlekedési hatóság tehet.
(5) Szakszolgálati engedély tizennyolc év alatti személy részére történt kiadásáról a törvényes képviselőt értesíteni kell.
(6) Az elveszített, megsemmisült vagy megrongálódott szakszolgálati engedélyt a légiközlekedési hatóság érvénytelenné nyilvánítja és kérelemre pótolja.
A szakszolgálati engedély kiadásának
és visszavonásának szabályai
7. § (1) Szakszolgálati engedélyt az a magyar, illetőleg – a 141/1995. (XI. 30.) Korm. rendelet 23. §-ának (2) bekezdésében, valamint az e rendelet 13. §-ában foglaltak figyelembevételével – az a külföldi állampolgár kaphat, aki
a) a szakszolgálatra – légijárműtípus és szaktevékenység szerint – meghatározott életkort betöltötte;
b) a szakszolgálatra egészségügyi (fizikai és pszichikai) és közbiztonsági szempontból alkalmas;
c) a szakszolgálatra – légijárműtípus és szaktevékenység alapján – e rendeletben meghatározott szakmai követelményeknek megfelel;
d) a légiközlekedési hatóság által – a nemzetközi követelményekkel összhangban – meghatározott sikeres elméleti és gyakorlati vizsgát tett.
(2) Külföldi állampolgár részére kiállított szakszolgálati engedély nem mentesít a munkavállalásra vonatkozó szabályok betartása alól.
(3) Közbiztonsági szempontból szakszolgálatra alkalmatlannak kell tekinteni azt,
a) akit a bíróság jogerősen szabadságvesztésre ítélt, a Büntető Törvénykönyvben meghatározott mentesítés beálltáig;
b) akit a bíróság a szakszolgálati engedélyhez kötött járművezetéstől vagy foglalkozástól eltiltott, az ítéletben meghatározott ideig;
c)11 akivel szemben a bíróság kényszergyógykezelést rendelt el, a kezelés eredményes befejezését követő egy évig;
d)12 aki a szakszolgálat ellátására hátrányosan ható szer hatása alatt áll, vagy aki a polgári légiközlekedési szakszolgálati engedélyek egészségügyi feltételeiről és kiadásuk rendjéről szóló miniszteri rendeletben meghatározottak szerint egészségileg alkalmatlan állapotban lát el szakszolgálati tevékenységet.
(4) A szakszemélyzet tagjainak egészségügyi alkalmassági követelményeit külön jogszabály állapítja meg.
8. § (1) A légiközlekedési hatóság a szakszolgálati engedélyt vagy az engedélyben meghatározott egyes szaktevékenységre vonatkozó jogosítást visszavonja, ha
a)13
b) a közbiztonsági alkalmasságot kizáró okok valamelyikének fennállása esetén, az alkalmatlanság időtartamára;
c)14
d) az engedélyes a tevékenység folytatásának szabályait megszegi, egy évig terjedő időtartamra;
e) az engedélyes vagy annak tudtával más személy az engedélyt, illetve az engedélyhez kapcsolódó dokumentumokat meghamisítja, vagy azzal visszaél, egy évtől három évig terjedő időtartamra;
f) az engedélyes a szakszolgálatot egy éven keresztül nem látja el, az újabb elméleti és gyakorlati vizsga sikeres letételéig.
(2) A szakszolgálati engedély
a) három hónapnál hosszabb időtartamú visszavonás esetében a gyakorlati,
b) egy évnél hosszabb időtartamú visszavonás esetében az elméleti és a gyakorlati
vizsga sikeres letétele után adható ki újból.
9. § (1) Amennyiben a légiközlekedési hatóság eljárása (pl. hatósági ellenőrzés) során megállapítja, hogy az engedélyes a tevékenysége során a légiközlekedési szabályokat súlyosan megszegi és azzal a légiközlekedés biztonságát sérti, vagy veszélyezteti, azonnali intézkedésként a szakszolgálati engedélyt felfüggesztheti és az engedélyt elveheti.
(2)15 A légiközlekedési hatóság az elvételről átvételi elismervényt állít ki. A légiközlekedési hatóság a szakszolgálati engedély visszavonásáról 15 napon belül dönt.
(3)16
A vizsga
10. § (1) A szakszolgálati engedély megszerzéséhez, kiterjesztéséhez és érvényesség meghosszabbításához szükséges elméleti és gyakorlati vizsgáztatását a légiközlekedési hatóság végzi.
(2) A légiközlekedési hatóság szakszemélyzetének – a munkakör ellátásához szükséges szakszolgálati engedély esetén – vizsgáztatására felettes szerve intézkedik.
(3) A légiközlekedési hatóság által végzett elméleti és gyakorlati szakszolgálati vizsgáztatáshoz a vizsgabizottságot a hatóság vezetője jelöli ki, a légiközlekedési hatóság tagjaiból, valamint a légiközlekedési hatóság által vizsgáztatásra felhatalmazott személyekből.
(4) A gyakorlati vizsgára az a pályázó bocsátható, aki az elméleti vizsga anyagából sikeres vizsgát tett.
(5)17 A légiközlekedési hatóság a vizsgáztatás rendjéről vizsgaszabályzatot készít, amelyet a Magyar Közlöny mellékleteként megjelenő Hivatalos Értesítőben és a légiközlekedési hatóság honlapján közzé kell tenni.
11. § (1) Az elméleti és gyakorlati vizsgáról jegyzőkönyvet kell készíteni két példányban. Az első példányt a légiközlekedési hatóság megőrzi.
(2) A szakszolgálati engedélyt megszerző, meghosszabbító és jogosító elméleti és gyakorlati vizsgák értékelésénél ,,megfelelt'' vagy ,,nem felelt meg'' értékelést kell alkalmazni.
(3) A sikeres elméleti és gyakorlati vizsgához a vizsgázónak a vizsga tantárgyaiból, illetőleg a gyakorlati vizsga feladataiból ,,megfelelt'' értékelést kell elérni.
(4) Ha a vizsgázó az elméleti vagy gyakorlati vizsga során valamelyik tantárgyból vagy gyakorlati elemből ,,nem felelt meg'' értékelést ér el, pótvizsgára kell utalni. Pótvizsgázni abból (azokból) a tantárgyból (gyakorlati elemből) kell, amelyből sikertelenül vizsgázott. Ha a vizsgázó három vagy több tantárgyból ,,nem felelt meg'' értékelést kap, a teljes vizsgát meg kell ismételni. Teljes vizsgát kell tenni az esetben is, amennyiben az engedélyes a szakmai érvényesség lejárta után 12 hónapon belül nem hosszabbítja meg szakszolgálati engedélyét.
(5) A szakszolgálati engedély megszerzéséhez, kiterjesztéshez, a bonyolult repülési helyzetek felismerését és a kivételi manőverek ismeretét bizonyító egyes vizsgákhoz a légiközlekedési hatóság által jóváhagyott repülést gyakorló berendezéseket lehet használni. Ha ilyen berendezés nem áll rendelkezésre, valóságos repülési körülmények között csak olyan feladatok hajthatók végre, amelyekre a Légiüzemeltetési Utasítás lehetőséget ad.
(6) A vizsgáztatáshoz szükséges tansegédletet, személyi, technikai, anyagi eszközöket és feltételeket a kiképző szervezet biztosítja.
A szakszolgálati engedély iránti kérelem
12. § (1) A szakszolgálati engedély kiadása, hosszabbítása, kiterjesztése iránti kérelmet a légiközlekedési hatósághoz kell benyújtani, hosszabbítás esetén a lejáratot megelőzően 30 nappal.
(2) Aki szakszolgálati engedély kiadását kéri, köteles az egészségügyi alkalmasságot három hónapnál nem régebbi, az e célra kijelölt egészségügyi szervezet által kiállított igazolással, a közbiztonsági szempontból való alkalmasságot három hónapnál nem régebbi hatósági erkölcsi bizonyítvánnyal igazolni.
(3) A kiképző szerv igazolja a szakszolgálati engedély kiadásához, kiterjesztéséhez, meghosszabbításához szükséges tanfolyam és kiképzés sikeres elvégzését.
(4) A szakszolgálati engedély érvényességét az egészségügyi alkalmasság megállapítását követően, valamint – amennyiben e rendelet előírja – sikeres szakmai vizsga alapján a légiközlekedési hatóság hosszabbítja meg.
(5) Az érvényes szakszolgálati engedélyt további légijárműtípusra, illetőleg szaktevékenységre a sikeres vizsga alapján a légiközlekedési hatóság terjeszti ki.
Külföldi hatóság által kiadott szakszolgálati engedély
13. § (1)18 A külföldi szakszolgálati engedéllyel rendelkezőnek a külföldi szakszolgálati engedély elfogadását a légiközlekedési hatóságtól kell kérnie. A légiközlekedési hatóság a külföldi hatóság által kiadott szakszolgálati engedélyt – a nemzetközi szerződésekkel és a külföldi légiközlekedési hatóságokkal kötött megállapodásaival összhangban – magyar szakszolgálati engedély kiadása nélkül az e rendeletben foglalt feltételek teljesítése esetén a magyar szakszolgálati engedéllyel egyenértékűnek fogadja el.
(2) Külföldi szakszolgálati engedély honosítása:
a) a légiközlekedési hatóság – kérelemre – külföldi szakszolgálati engedély alapján magyar szakszolgálati engedélyt adhat ki (honosíthat);
b) a légiközlekedési hatóság abban az esetben honosítja a külföldi szakszolgálati engedélyt, ha a külföldi szakszolgálati engedély kiadásának feltételei megfelelnek e rendelet előírásainak;
c) ha e rendelet bármely előírása nem teljesül vagy kétség merül fel a kérelmező alkalmasságával kapcsolatban, abban az esetben az előírás teljesülése után, illetve a légiközlekedési hatóság által előírt különbözeti (elméleti, gyakorlati) vizsga sikeres teljesítése esetén honosítja a légiközlekedési hatóság a külföldi szakszolgálati engedélyt;
d) a légiközlekedési hatóság a honosítás alapján kiadott magyar szakszolgálati engedély érvényességét a külföldi szakszolgálati engedély érvényessége alapján állapítja meg.
(3) A légiközlekedési hatóság a külföldi szakszolgálati engedély elfogadása és a külföldi szakszolgálati engedély honosítása esetén a külföldi szakszolgálati engedéllyel egyenértékűnek tekinti a külföldi hatóság által kiállított helyettesítő okiratot vagy jogosító igazolást.
Záró rendelkezések
14. § (1) Ez a rendelet – a (2) bekezdésben foglalt kivétellel – 2001. július 1-jén lép hatályba, egyidejűleg hatályát veszti a polgári repülés szakszemélyzetének szakszolgálati engedélyeiről szóló 12/1983. (VI. 30.) KPM rendelet és a módosítására kiadott, az egyes miniszteri rendeletek módosításáról szóló 18/1987. (XII. 30.) KM rendelet 2. §-a.
(2)19
(3)20
(4)–(6)21
(7) A szakszolgálati engedély kiadásának díját, továbbá elveszett, megsemmisült vagy megrongálódott szakszolgálati engedély helyett kiállított új engedély kiadásának díját, valamint a szakszolgálati engedélybe az érvényesség meghosszabbításának vagy további jogosítás bejegyzésének, illetve a visszavont szakszolgálati engedély újbóli kiadásának díját külön jogszabály állapítja meg.
(8)22
1. melléklet az 5/2001. (II. 6.) KöViM rendelethez23
A szakszolgálati engedélyek megnevezése |
Megszerezhető jogosítások |
Szakmai alkalmasság érvényessége (hónap) |
---|---|---|
Növendék UL A1 Pilóta Szakszolgálati Engedély (súlypontáthelyezéses kormányzású) |
|
|
UL A1 Pilóta Szakszolgálati Engedély |
Oktató, berepülő |
24 |
Ejtőernyős Szakszolgálati Engedély |
Oktató, beugró |
24 |
Légiutaskísérő Szakszolgálati Engedély |
|
24 |
Repülés üzemi tiszt |
- repülőtér felügyelő |
36 |
2. melléklet az 5/2001. (II. 6.) KöViM rendelethez24
3. melléklet az 5/2001. (II. 6.) KöViM rendelethez25
4. melléklet az 5/2001. (II. 6.) KöViM rendelethez26
5. melléklet az 5/2001. (II. 6.) KöViM rendelethez27
6. melléklet az 5/2001. (II. 6.) KöViM rendelethez28
7–11. számú melléklet az 5/2001. (II. 6.) KöViM rendelethez29
A rendeletet az 53/2016. (XII. 16.) NFM rendelet 148. § a) pontja hatályon kívül helyezte 2017. március 16. napjával. Alkalmazására lásd e hatályon kívül helyező rendelet 142–146. §-át.
Az 1. § (1) bekezdése a 32/2009. (VI. 30.) KHEM rendelet 30. § (5) bekezdésének a) pontjával megállapított szöveg. A 2009. augusztus 24. napját megelőzően kiadott engedélyekre vonatkozóan lásd e módosító rendelet 31–35. §-át.
Az 1. § (2) bekezdése a 32/2009. (VI. 30.) KHEM rendelet 30. § (5) bekezdésének a) pontjával megállapított szöveg. A 2009. augusztus 24. napját megelőzően kiadott engedélyekre vonatkozóan lásd e módosító rendelet 31–35. §-át.
A 2. § a 32/2009. (VI. 30.) KHEM rendelet 30. § (5) bekezdésének b) pontjával megállapított szöveg. A 2009. augusztus 24. napját megelőzően kiadott engedélyekre vonatkozóan lásd e módosító rendelet 31–35. §-át.
A 4. § (1) bekezdésének a) pontja a 32/2009. (VI. 30.) KHEM rendelet 30. § (5) bekezdésének j) pontja, a 91/2011. (XII. 30.) NFM rendelet 13. §-a szerint módosított szöveg.
A 4. § (1) bekezdésének b) pontja a 32/2009. (VI. 30.) KHEM rendelet 30. § (5) bekezdésének j) pontja szerint módosított szöveg. A 2009. augusztus 24. napját megelőzően kiadott engedélyekre vonatkozóan lásd e módosító rendelet 31–35. §-át.
A 4. § (1) bekezdésének d) pontját a 6/2004. (I. 30.) GKM rendelet 16. §-a (11) bekezdésének a) pontja hatályon kívül helyezte.
A 4. § (2) bekezdését a 32/2009. (VI. 30.) KHEM rendelet 30. § (4) bekezdése hatályon kívül helyezte. A 2009. augusztus 24. napját megelőzően kiadott engedélyekre vonatkozóan lásd e módosító rendelet 31–35. §-át.
Az 5. § (1) bekezdésének b) pontja a 32/2009. (VI. 30.) KHEM rendelet 30. § (5) bekezdésének j) pontja szerint módosított szöveg. A 2009. augusztus 24. napját megelőzően kiadott engedélyekre vonatkozóan lásd e módosító rendelet 31–35. §-át.
A 6. § (1) bekezdése a 32/2009. (VI. 30.) KHEM rendelet 30. § (5) bekezdésének j) pontja szerint módosított szöveg. A 2009. augusztus 24. napját megelőzően kiadott engedélyekre vonatkozóan lásd e módosító rendelet 31–35. §-át.
A 7. § (3) bekezdés c) pontja a 26/2013. (VI. 3.) NFM rendelet 1. §-a szerint módosított szöveg.
A 7. § (3) bekezdésének d) pontja a 32/2009. (VI. 30.) KHEM rendelet 30. § (5) bekezdésének c) pontjával megállapított szöveg. A 2009. augusztus 24. napját megelőzően kiadott engedélyekre vonatkozóan lásd e módosító rendelet 31–35. §-át.
A 8. § (1) bekezdésének a) pontját a 32/2009. (VI. 30.) KHEM rendelet 30. § (4) bekezdése hatályon kívül helyezte. A 2009. augusztus 24. napját megelőzően kiadott engedélyekre vonatkozóan lásd e módosító rendelet 31–35. §-át.
A 8. § (1) bekezdésének c) pontját a 32/2009. (VI. 30.) KHEM rendelet 30. § (4) bekezdése hatályon kívül helyezte. A 2009. augusztus 24. napját megelőzően kiadott engedélyekre vonatkozóan lásd e módosító rendelet 31–35. §-át.
A 9. § (2) bekezdése a 28/2010. (XII. 22.) NFM rendelet 2. § (2) bekezdése szerint módosított szöveg. E módosító rendelet 3. §-a alapján a 2011. január 1-jét követően indult ügyekben és megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 9. § (3) bekezdését a 32/2009. (VI. 30.) KHEM rendelet 30. § (4) bekezdése hatályon kívül helyezte. A 2009. augusztus 24. napját megelőzően kiadott engedélyekre vonatkozóan lásd e módosító rendelet 31–35. §-át.
A 10. § (5) bekezdése a 41/2008. (XII. 31.) KHEM rendelet 2. §-ával megállapított, az 1/2017. (I. 3.) NFM rendelet 19. §-a szerint módosított szöveg.
A 13. § (1) bekezdése a 104/2003. (XII. 29.) GKM rendelet 5. §-ával megállapított szöveg.
A 14. § (2) bekezdését a 32/2009. (VI. 30.) KHEM rendelet 30. § (4) bekezdése hatályon kívül helyezte. A 2009. augusztus 24. napját megelőzően kiadott engedélyekre vonatkozóan lásd e módosító rendelet 31–35. §-át.
A 14. § (3) bekezdését a 118/2008. (V. 8.) Korm. rendelet 27. §-ának 34. pontja hatályon kívül helyezte.
A 14. § (4)–(6) bekezdését a 32/2009. (VI. 30.) KHEM rendelet 30. § (4) bekezdése hatályon kívül helyezte. A 2009. augusztus 24. napját megelőzően kiadott engedélyekre vonatkozóan lásd e módosító rendelet 31–35. §-át.
A 14. § (8) bekezdését a 32/2009. (VI. 30.) KHEM rendelet 30. § (4) bekezdése hatályon kívül helyezte. A 2009. augusztus 24. napját megelőzően kiadott engedélyekre vonatkozóan lásd e módosító rendelet 31–35. §-át.
Az 1. számú melléklet a 32/2009. (VI. 30.) KHEM rendelet 30. § (5) bekezdésének d) pontjával megállapított szöveg. A 2009. augusztus 24. napját megelőzően kiadott engedélyekre vonatkozóan lásd e módosító rendelet 31–35. §-át.
A 2. számú melléklet a 32/2009. (VI. 30.) KHEM rendelet 30. § (5) bekezdésének e) pontjával megállapított szöveg. A 2009. augusztus 24. napját megelőzően kiadott engedélyekre vonatkozóan lásd e módosító rendelet 31–35. §-át.
A 3. számú melléklet a 32/2009. (VI. 30.) KHEM rendelet 30. § (5) bekezdésének f) pontjával megállapított szöveg. A 2009. augusztus 24. napját megelőzően kiadott engedélyekre vonatkozóan lásd e módosító rendelet 31–35. §-át.
A 4. számú melléklet a 32/2009. (VI. 30.) KHEM rendelet 30. § (5) bekezdésének g) pontjával megállapított szöveg. A 2009. augusztus 24. napját megelőzően kiadott engedélyekre vonatkozóan lásd e módosító rendelet 31–35. §-át.
Az 5. számú melléklet a 32/2009. (VI. 30.) KHEM rendelet 30. § (5) bekezdésének h) pontjával megállapított szöveg. A 2009. augusztus 24. napját megelőzően kiadott engedélyekre vonatkozóan lásd e módosító rendelet 31–35. §-át.
A 6. számú melléklet a 32/2009. (VI. 30.) KHEM rendelet 30. § (5) bekezdésének i) pontjával megállapított szöveg. A 2009. augusztus 24. napját megelőzően kiadott engedélyekre vonatkozóan lásd e módosító rendelet 31–35. §-át.
A 7–11. számú mellékletet a 32/2009. (VI. 30.) KHEM rendelet 30. § (4) bekezdése hatályon kívül helyezte. A 2009. augusztus 24. napját megelőzően kiadott engedélyekre vonatkozóan lásd e módosító rendelet 31–35. §-át.
- Hatályos
- Már nem hatályos
- Még nem hatályos
- Módosulni fog
- Időállapotok
- Adott napon hatályos
- Közlönyállapot
- Indokolás