50/2002. (XII. 29.) GKM rendelet
50/2002. (XII. 29.) GKM rendelet
a kikötő, komp- és révátkelőhely, továbbá más hajózási létesítmény létesítéséről, használatbavételéről, üzemben tartásáról és megszüntetéséről1
A víziközlekedésről szóló 2000. évi XLII. törvény 88. § (2) bekezdésének k) pontjában és az épített környezet alakításáról és védelméről szóló 1997. évi LXXVIII. törvény 62. § (4) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján a belügyminiszterrel egyetértésben a következőket rendelem el:
ÁLTALÁNOS RENDELKEZÉSEK
A rendelet hatálya
1. § (1)2 E rendelet hatálya a kikötő, úszóműves kikötőhely, komp- és révátkelőhely, úszóműállás, hajóhíd, veszteglőhely, vízisportpálya, vízi repülőtér, hajókiemelő berendezés (a továbbiakban együtt: hajózási létesítmény)3 létesítésére, használatbavételére, fennmaradására, üzemben tartására, átalakítására, a rendeltetéstől eltérő használatára, megszüntetésére terjed ki.
(2) Nem terjed ki e rendelet hatálya:
a) a szükségkikötőre,
b) a hajózási hatóság által hivatalból kijelölt veszteglőhelyre és sportpályára,
c)4 a 20 m-t el nem érő hosszúságú úszólétesítmény kiemelésére szolgáló berendezésre.
(3) A rendelet rendelkezéseit a Magyar Honvédség honvédelmi célú hajózási létesítményeire5 külön jogszabályban megállapított eltérésekkel kell alkalmazni.
(4) A csak csónakok fogadására szolgáló kikötőkre a rendelet hatálya a 3. számú mellékletben foglaltak szerint terjed ki.
Engedélyező hatóságok
2. § (1)6
(2)7
Hajózási létesítménnyel kapcsolatos eljárások
3. § (1) A hajózási létesítmények létesítéséhez, használatbavételéhez, üzemben tartásához, fennmaradásához, átalakításához, rendeltetéstől eltérő használatához, továbbá megszüntetéséhez – a 4. § (1) bekezdésében meghatározott kivétellel – a hajózási hatóság engedélye szükséges.
(2) Hajózási hatósági eljárások:
a) elvi létesítési engedélyezési eljárás,
b) létesítési engedélyezési eljárás,
c) használatbavételi engedélyezési eljárás,
d) üzemben tartási engedélyezési eljárás,
e) fennmaradási engedélyezési eljárás,
f) rendeltetéstől eltérő használati engedélyezési eljárás,
g) megszüntetési engedélyezési eljárás,
h) adatváltozás átvezetése.
(3) Hajóhíd, úszóműállás, úszóműves rakodóhely, hajóállomás, veszteglőhely, vízisportpálya, vízi repülőtér tekintetében az e) pont kivételével a (2) bekezdésben meghatározott eljárásokat kell lefolytatni.
Hajózási hatóság engedélye nélkül
végezhető tevékenységek
4. § (1) A hajózási hatóság engedélye nélkül végezhető:
a) hajózási létesítmény olyan felújítása (karbantartása), amely nem jár együtt a létesítmény rendeltetésszerű használatának korlátozásával, és nem okoz eltérést a létesítési és használatbavételi engedélyben foglaltakhoz képest,
b)8 az engedélyezett tevékenységnek megfelelő műszaki jellemzőkkel és paraméterekkel rendelkező elem cseréje,
c) a létesítési engedélyben megállapított geometriai méretek visszaállítása (kivéve külön jogszabály9 szerint engedélyköteles vízimunkát),
(2) A hajózási hatóság engedélye nélkül végezhető munkát az üzemeltető előzetesen köteles bejelenteni a kikötő használatbavételét engedélyező hajózási hatóságnak.
Az engedélyezés közös szabályai,
a kérelem előterjesztése
5. § (1)10 Az engedély iránti kérelmet a kérelmező írásban vagy elektronikus úton terjeszti elő.
(2)11 A kérelmet a 4. számú melléklet szerinti adattartalommal a hajózási hatóság által rendszeresített formanyomtatványon kell benyújtani.
(3)12 A kérelemhez csatolni kell a külön jogszabályban meghatározott mértékű igazgatási szolgáltatási díj13 befizetésének igazolását.
A létesítési, bontási, fennmaradási,
a rendeltetésmódosítási jogosultság igazolása
6. §14 Ha e rendelet előírja a kérelmező létesítési, bontási, fennmaradási, rendeltetésmódosítási jogosultságának igazolását, a jogosultság a következő iratokkal igazolható:
a) hajózási létesítmény létesítésének, illetve fennmaradásának kérelmezése esetén az érintett földrészletre vonatkozó tulajdon- (kezelői, tartós földhasználati) jogát feltüntető ingatlan-nyilvántartási tulajdoni lap egy hónapnál nem régebbi hiteles másolatával, hagyatékátadó végzéssel, bírósági vagy államigazgatási határozattal, illetőleg a tulajdon (kezelői, tartós földhasználati) jogának az ingatlan-nyilvántartásba való bejegyzésére alkalmas szerződéssel, illetve – haszonélvezettel terhelt ingatlan esetében – a haszonélvező hozzájáruló nyilatkozatával vagy az ezt pótló jogerős bírósági ítélettel,
b) az a) pont alá nem tartozó minden egyéb munka esetében – a tulajdonjogra (kezelői, tartós földhasználati jogra) vonatkozó nyilatkozatával és – haszonélvezettel terhelt ingatlan esetében – a haszonélvező hozzájáruló nyilatkozatával vagy az ezt pótló bírósági ítélettel,
c) idegen tulajdonban álló ingatlanon történő létesítés esetében az ingatlannal rendelkezni jogosult hozzájáruló nyilatkozatával vagy az ezt pótló bírósági ítélettel, illetőleg a kisajátítási eljárás útján megszerzett ingatlan birtokba adását vagy a kisajátítási határozat azonnali végrehajtását elrendelő határozattal, továbbá
d) közös tulajdonban álló ingatlanon történő létesítés, illetve fennmaradás kérelmezése esetében – a tulajdonostárs hozzájáruló nyilatkozatával vagy az ezt pótló bírósági ítélettel,
e) a hajózási létesítmény területén vagy azt 50 m-nél kisebb távolságra megközelítő nyomvonalas létesítmény üzemben tartójának nyilatkozatával.
7. §15
8. §16
A HAJÓZÁSI LÉTESÍTMÉNYEKKEL KAPCSOLATOS EGYES HAJÓZÁSI HATÓSÁGI ELJÁRÁSOK
A) AZ ELVI LÉTESÍTÉSI ENGEDÉLY
Az elvi létesítési engedélyezési eljárás
9. § (1) A hajózási létesítményre vonatkozó létesítési, illetőleg a rendeltetés megváltoztatása iránti kérelem benyújtása előtt, annak elhelyezésére, általános kialakítására, a műszaki, geometriai jellemzőire, illetőleg új rendeltetése megvalósíthatóságára, továbbá az azzal kapcsolatos szakmai követelmények jogszabályban meghatározott előírásoktól eltérő műszaki megoldásának előzetes tisztázására elvi létesítési engedély kérhető.
(2) Üzemelő vagy építés alatt álló – e rendelet hatálya alá tartozó – kikötő, átkelőhely 1000 méteres körzetében tervezett kikötőre/átkelőhelyre minden esetben elvi engedélyt kell kérni.
(3)17 Az elvi létesítési engedélyt a hajózási hatóságtól kell kérni.
A kérelem mellékletei
10. § (1) Elvi létesítési engedély iránti kérelem elbírálásához a kérelmező építési jogosultságának igazolása nem szükséges.
(2) Az elvi létesítési engedély iránti kérelemhez – annak tartalmától függően – az e rendelet 4. számú melléklete szerinti adatlapban meghatározottakon kívül – mellékelni kell:
a) tervezett műszaki megoldás előtervét és műszaki leírását az e rendelet 1. és 2. számú melléklete szerinti tartalommal,
b) a tervezési jogosultság igazolását.
A kérelem elbírálása
11. § Az elvi létesítési engedély iránti kérelem elbírálása során a hajózási hatóság vizsgálja, hogy
a)18
b) a tervezett hajózási létesítmény megfelel-e a jogszabályokban előírt szakmai és műszaki követelményeknek, illetőleg az azoktól eltérően tervezett műszaki megoldás engedélyezhető-e,
c) a tervezett hajózási létesítmény elhelyezése, rendeltetése és kialakítása megfelelő-e, illetve alkalmas-e a rendeltetésszerű használatra.
d)19
A határozat tartalma
12. § (1)20 Az elvi létesítési engedély megadásáról vagy megtagadásáról szóló határozatnak tartalmaznia kell
a)21 ha nem azonos a kérelmezővel, az ingatlannal rendelkezni jogosult nevét, címét,
b) a határozattal érintett ingatlan címét és helyrajzi számát, földrajzi és hajózási koordinátáit,
c) a létesítmény rövid leírását,
d) az engedély megadásának esetleges feltételeit és minden olyan eseti hatósági előírást, amelyet az elvi építési engedéllyel kapcsolatban az általános érvényű hatósági előírásokon és határozatokon felül vagy azoktól eltérően alkalmazni kell,
e)22 az engedély hatályának időtartamát, amely nem haladhatja meg az egy évet. Az engedély időbeli hatálya, ha a vonatkozó jogszabályok időközben nem változtak meg, egy ízben legfeljebb egy évvel meghosszabbítható.
(2) Az elvi létesítési engedély alapján építési munka nem végezhető.
(3) Az elvi létesítési engedély a létesítési engedély megadását illetően a hajózási hatóságot az (1) bekezdésben foglaltak keretei között és az (5) bekezdés figyelembevételével köti azokban a kérdésekben, amelyekről az elvi létesítési engedélyben kifejezetten rendelkezett, kivéve, ha a vonatkozó jogszabályok a létesítési, engedélyezési eljárás megindítását megelőzően megváltoztak.
(4)23 Az elvi létesítési engedély hatályát veszti, ha a jogerőre emelkedésétől számított egy év elteltéig nem kérnek létesítési engedélyt a létesítményre, illetve az igénybe venni tervezett területre időközben létesítési engedélyt adtak ki.
(5)24 Ugyanazon területre több elvi létesítési engedély is kiadható.
A határozat közlése
13. §25
B) A LÉTESÍTÉSI ENGEDÉLYEZÉSI ELJÁRÁS
A létesítési engedélyezési eljárás
14. § (1)26 A kérelmet írásban vagy elektronikus úton lehet benyújtani.
(2) A létesítési engedélyt a (3) bekezdésben foglaltak figyelembevételével a megvalósítani kívánt létesítmény egészére kell kérni.
(3) Több megvalósulási szakaszra bontott építkezés esetében az egyes szakaszokban megépítendő létesítményre, illetőleg rendeltetésszerű és biztonságos használatra önmagukban alkalmas létesítményrészekre szakaszonként külön-külön is lehet létesítési engedélyt kérni, a létesítmény egészének általános helyszínrajzában bemutatva a létesítményrészt.
A kérelem mellékletei
15. § (1) A létesítési engedély iránti kérelemhez – az 5. § (2) bekezdésében foglaltakon kívül – mellékelni kell:
a)27 a vízjogi engedélyt;
b) az épületekre az építési engedélyt (illetve az elvi építési engedélyt);
c)28 környezetvédelmi engedély alapján létesíthető, üzemeltethető hajózási létesítmény esetén a jogerős környezetvédelmi engedélyt 1 példányban; továbbá
d) a kérelmező építési jogosultságát igazoló okiratot – a 6. § szerint – 1 példányban;
e) a tervezett hajózási létesítményre vonatkozó mellékletekben meghatározott tartalmú műszaki tervdokumentációt 3 példányban, nyilatkozatot a tervezett üzemeltetési formáról29;
f)30 a tervező nyilatkozatát 1 példányban arról, hogy a tervezett műszaki megoldás megfelel a vonatkozó jogszabályoknak, valamint a terv készítéséhez szükséges tervezői jogosultsággal rendelkezik, továbbá a vonatkozó nemzeti szabványtól eltérő műszaki megoldás alkalmazása esetén a szerkezetnek, eljárásnak vagy számítási módszernek a szabványossal való legalább egyenértékűségét igazoló építésügyi szakértői véleményt egy példányban arról, hogy az építmény tervezésekor alkalmazott műszaki megoldás megfelel az építményekkel szemben támasztott általános követelményeknek;
g)31
h) a létesítménnyel érintett ingatlanon üzemelő vagy tervezett közművek üzemben tartóinak a szolgáltatás biztosításáról szóló nyilatkozatát 1 példányban, illetve elutasító nyilatkozat esetén a közműkiváltó műszaki megoldás leírását;
i)32 termőföld vagy belterületi, de mezőgazdasági művelés alatt álló föld felhasználásával járó építési tevékenység esetén az ingatlanügyi hatóság más célú hasznosításhoz adott engedélyét 1 példányban;
j) helyszínrajzot:
ja)33 a parti területre az ingatlanügyi hatóság által kiadott, három hónapnál nem régebbi térképmásolat alapján,
jb) a vízterületek vonatkozásában a mellékletek szerint,
jc) a helyszínrajzokon a létesítéssel érintett területek határát meghatározó pontokat ábrázolni és koordinátáit [EOV, GPS (legalább négy ponton)34, folyamkilométer35] megadni szükséges,
jd) a helyszínrajzhoz az eredeti térképlap másolatát csatolni kell.
(2) A több megvalósulási szakaszra bontott létesítés esetében csak az első szakasz engedélyezése iránti kérelemhez kell helyszínrajzot csatolni és a későbbiek során csupán a korábban becsatolt helyszínrajzra kell utalni, megjelölve, hogy az azon feltüntetett több létesítményrész közül melyik létesítményrész kerül megépítésre. Ha azonban a későbbi szakaszban a helyszínrajztól eltérően kívánják a létesítményt elhelyezni, a kérelemhez módosított helyszínrajzot kell csatolni.
(3)36 A műszaki tervdokumentációt a hajózási hatóság kérésére elektronikus kapcsolattartás esetén is papír alapon kell benyújtani. A számítógépes adatrögzítés módjáról a hajózási hatóság honlapján közleményt tesz közzé, a közleményt a Magyar Közlöny mellékleteként megjelenő Hivatalos Értesítőben is közzé kell tenni.
A műszaki tervdokumentáció
16. § A hajózási létesítmények műszaki tervdokumentációját az építési előírásokban meghatározott általános követelményeknek és az adott létesítményre vonatkozó előírásoknak megfelelő módon, a létesítmény jellegétől függően az e rendelet 1., 2. és 3. számú mellékletében meghatározott előírások szerint kell elkészíteni.
A kérelem elbírálása
17. § (1) Az engedély iránti kérelem elbírálása során a hajózási hatóság köteles meggyőződni arról, hogy
a) a kérelmező rendelkezik-e építési jogosultsággal,
b) a tervezett építkezés, a helyszínrajz és a hajózási létesítmény műszaki tervei megfelelnek-e e rendelet mellékleteiben megállapított feltételeknek, illetőleg az azoktól eltérő tervezett műszaki megoldás engedélyezett vagy engedélyezhető-e,
c) a hajózási létesítménnyel érintett földrészlet a helyénél, rendeltetésénél, kialakításánál és méreteinél fogva alkalmas-e a tervezett létesítmény elhelyezésére, valamint a földrészlet a településrendezési tervnek, illetőleg a jogszabályoknak megfelelő kialakítása megtörtént-e,
d) a létesítmény rendeltetésszerű használhatóságához szükséges járulékos építmények, illetőleg közlekedési, közmű- és energiahálózathoz való csatlakozás megvalósítása biztosított-e,
e) a tervezőként megjelölt szerv, illetőleg személy rendelkezik-e a tervezés tárgya szerinti tervezői jogosultsággal.
(2)37 A hajózási hatóság az engedély kiadását megtagadja, ha a tervezett hajózási létesítmény a 15. és 16. §-ban foglalt követelményeknek nem felel meg, vagy a helyi településrendezési tervvel és szabályokkal ellenkezik.
A határozat tartalma
18. §38 Az engedély megadásáról vagy megtagadásáról hozott határozatnak tartalmaznia kell:
a)39 a létesítménnyel érintett ingatlan tulajdonosának (kezelőjének, tartós földhasználójának, haszonélvezőjének) – ha az nem azonos az engedélyessel – a nevét és címét,
b) a hajózási létesítménnyel érintett földrészlet, vízterület helyrajzi számát, területének határait meghatározó pontjainak koordinátáit (EOV, GPS, folyamkilométer),
c) a hajózási létesítmény leírását, rendeltetését, állandó vagy ideiglenes jellegét,
d) az engedély megadásának esetleges feltételeit és minden olyan eseti hatósági előírást, amelyet a hajózási létesítménnyel kapcsolatban az általános érvényű hatósági előírásokon és határozatokon felül vagy azoktól eltérően alkalmazni kell,
e) a kivitelezési munka, illetőleg munkarészek megkezdésének bejelentésére vonatkozó esetleges kötelezettség előírását, továbbá a munkálatok végzésének időszakára (hónap, hét, napszak) vonatkozó esetleges korlátozást,
f) a hajózási létesítmény megvalósításával kapcsolatban szükségessé váló építménybontásra vonatkozó rendelkezést,
g) más jogszabályokban előírt engedélyek beszerzésének kötelezettségére történő figyelemfelhívást,
h)40 az engedély hatályának időtartamát,
i) a létesítményre vonatkozó használatbavételi engedély kérésére való kifejezett felhívást.
A műszaki tervek záradékolása
19. § (1) A hajózási hatóság a létesítési engedély megadása esetén a határozat jogerőre emelkedése után az engedélyezésre benyújtott műszaki tervek egy példányát az engedélyező hatóság tervnyilvántartásában helyezi el, egy példányát pedig engedélyezési záradékkal a kérelmezőknek kiadja. A hajózási hatóság az engedélyes kérelmére a műszaki terv azon további példányait is ellátja engedélyezési záradékkal, amelyeket a kérelmező e célból nyújtott be.
(2) A hajózási hatóság a létesítési engedély megtagadása esetén a műszaki terv egy példányát visszatartja, a további példányait pedig a kérelmezőnek kiadja.
(3)41 A hajózási hatóság a jogerőre emelkedésről szóló értesítést az engedélyesnek és az eljárásban résztvevőknek megküldi. A létesítési engedély jogerőre emelkedéséről szóló értesítés ingatlanügyi hatóságnak történő megküldésekor az ingatlanügyi hatóság – az általa kiadott engedélynek [15. § (1) bekezdésének i) pontja] megfelelően – a hajózási létesítmények által érintett terület művelési ágát a hajózási hatósági határozatnak megfelelően hivatalból bejegyzi.
Az engedély érvényessége és az építés
felügyelete
20. § (1)42 A létesítési engedély a jogerőre emelkedésének napjától számított két év elteltével hatályát veszti, kivéve, ha a létesítést ez alatt az idő alatt megkezdték és a tervnek megfelelően végzik. Az első fokú hajózási hatóság a létesítési engedély hatályát
a)43 a kérelmező – engedély hatályának lejárta előtt benyújtott – kérelmére mindaddig, amíg az engedély megadásakor fennálló szabályok vagy körülmények időközben nem változtak meg, egy-egy évre ismételten – de legfeljebb 5 év teljes tartamra – meghosszabbíthatja,
b)44 új eljárásban bírálja el, ha a kérelmező elmulasztotta a létesítési engedély hatályát – annak lejárta előtt – a) pont alapján meghosszabbíttatni és az építmény a 23. § szerinti használatbavételi engedély megadására még nem alkalmas.
(2)45 A kérelmező csak a jogerős létesítési engedély és az ahhoz tartozó – engedélyezési záradékkal ellátott – helyszínrajz és műszaki tervek alapján, az engedély hatályának időtartama alatt, továbbá a saját felelősségére és veszélyére építkezhet.
(3)46 A létesítési engedély jogosultja helyébe a jogutódja léphet.
(4) A hajózási hatóság, azt aki a munkálatok elvégzését akadályozza, tűrésre kötelezheti és bírság kiszabásával az engedély teljesítésére szoríthatja.
21. §47
Eltérés a tervtől
22. § (1)48 A létesítési engedélytől és az ahhoz tartozó helyszínrajztól és műszaki tervektől való eltéréshez a hajózási hatóság engedélye szükséges, kivéve azt az eltérést, amely
a) nem érinti a létesítmény helyszínrajzi elhelyezését, rendeltetését, és
b) nem változtatja meg befogadó vagy teljesítő képességét, geometriai paramétereit, és
c) nem változtatja meg az alkalmazott berendezéseket,
d) nem létesítési vagy építési engedélyköteles.
(2) Az eltérés engedélyezése iránti kérelemhez az eltérés jellegétől függően
a) a helyszínrajzi elhelyezés változása esetén módosított helyszínrajzot,
b) a módosított műszaki tervrészletet,
c) a műszaki leírás változása esetén – módosított műszaki leírást kell csatolni annyi példányban, amennyit a létesítési engedély iránti kérelemhez is csatolni kellett.
(3)49 A hajózási hatóság újonnan készített – teljes körű – műszaki tervek bemutatására kötelezheti a kérelmezőt, ha a módosítás az engedélyezett műszaki tervek több részletére terjed ki, vagy egyébként a módosítás miatt az eredetileg engedélyezett műszaki tervek nehezen tekinthetők át.
(4) Az eltérés engedélyezése során – az eltérés jellegétől függően – a létesítési engedély módosítható, illetőleg visszavonható, és egyidejűleg új létesítési engedély adható ki.
(5)50
C) HASZNÁLATBAVÉTELI ENGEDÉLY
A használatbavételi engedélyezési eljárás
23. § (1) A létesítési engedélyhez kötött hajózási létesítmény csak használatbavételi engedély alapján vehető használatba és üzemeltethető a továbbiakban.
(2)51 A hajózási hatóság a használatbavételi engedélyben a hajózási létesítmény üzemben tartását az alábbi időtartamra engedélyezi:
a) hajóállomásnál, egyéb úszóműves kikötőhelynél, vízisportpályánál, vízi repülőtérnél, úszóműállásnál és hajóhídnál 5 évre,
b) kiépített partfalú kikötőnél, komp- és révátkelőhelynél, csónakkikötőnél és veszteglőhelynél 10 évre.
(3) A használatbavételi engedélyt a kérelmezőnek a hajózási hatóságtól a használatbavétel előtt kell kérnie.
(4) Több megvalósulási szakaszra bontott építkezés esetében az egyes szakaszokban megépített – rendeltetésszerű és biztonságos használatra önmagukban alkalmas – létesítményrészekre szakaszonként külön-külön is lehet használatbavételi engedélyt kérni.
(5) Ha a használatbavételi eljárást megelőzően a létesítmény vagy egyes berendezései, létesítményrészei műszaki átadásra kerülnek, akkor erről az engedélyező hatóságot 8 nappal azt megelőzően értesíteni kell. A hajózási hatóság a műszaki átadáson – szükség esetén – részt vesz és megállapításait közli, melyeket a használatbavételi engedély kiadásakor figyelembe kell venni.
A kérelem mellékletei
24. § (1) A használatbavételi engedély iránti kérelemnek tartalmaznia kell:
a) a létesítmény helyének és rendeltetésének megjelölését, illetőleg a hajózási létesítmény megnevezését,
b) a létesítési engedély számát és keltét és azt, hogy az e rendelet 4. számú melléklete szerinti adatlapban meghatározottakban változás nem történt.
(2) A kérelemhez mellékelni kell:
a) a kivitelezési munka végzését irányító felelős műszaki vezető nyilatkozatát arról, hogy az építési munkát a létesítési engedélynek, az ahhoz tartozó helyszínrajznak és műszaki terveknek, továbbá az esetleg engedélyezett eltérésnek megfelelően, a szakmai, minőségi és biztonsági előírások megtartásával szakszerűen végezték, valamint az építmény rendeltetésszerű és biztonságos használatra alkalmas,
b) ha a hajózási létesítményt a jogerős és végrehajtható létesítési engedélytől, valamint a jóváhagyott műszaki tervdokumentációtól eltérően alakították ki, de az eltérés a 4. § (2) bekezdés előírásai szerint nem engedélyhez kötött, a felelős műszaki vezető eltérést ismertető nyilatkozatát 1 példányban,
c) a létesítmény által érintett területen üzemelő közmű(vek) üzemben tartójának nyilatkozatát 1-1 példányban,
d) szükség szerint a létesítési engedélyben előírt egyéb okmányokat (pl. minősítő okmány, szakvélemény) 1-1 példányban,
e)52 a megvalósulási tervdokumentációt 3 példányban, valamint az engedélyezési eljárásba bevonandó szakhatóságok száma szerint további 1-1 példányban,
f) kikötő esetében az üzemeltetési formára53 vonatkozó nyilatkozat, illetve erre vonatkozó dokumentumot54,
g) azoknál a hajózási létesítményeknél, amelyekre jogszabály üzemeltetési szabályzatot vagy kikötőrendet (együtt szabályzat) ír elő, a kérelemhez csatolni kell a jóváhagyott szabályzatot vagy annak tervezetét.
(3) Több megvalósítási szakaszra bontott hajózási létesítmény megvalósult részének használata és üzemben tartása érdekében a hajózási hatóság az érintetett a használatbavételi engedély iránti kérelem és mellékleteinek benyújtására kötelezheti.
A kérelem elbírálása
25. § (1) A használatbavételi engedély iránti kérelem elbírálása során a hajózási hatóság ellenőrzi:
a) az engedélyezési tervben foglaltakat és
b) a közműveket üzemeltetők nyilatkozatait, valamint
c) a helyszínen győződik meg arról, hogy
ca) az építési munkát a létesítési engedélynek, az ahhoz tartozó műszaki tervdokumentációnak, továbbá az esetleg engedélyezett eltérésnek megfelelően végezték-e el, valamint
cb) a létesítmény a létesítési engedélyben megjelölt rendeltetésének megfelelő és biztonságos használatra alkalmas állapotban van-e.
(2)55
(3) Az engedélyező által előírt, a létesítmény rendeltetésszerű és biztonságos használatra alkalmasságának megállapításához szükséges vizsgálatok elvégeztetéséről és szakvélemények beszerzéséről saját költségén a kérelmező köteles gondoskodni.
(4) A használatbavételi engedély csak akkor adható meg, ha a létesítmény a 23–24. §-ban foglalt követelményeknek megfelel.
(5)56 A használatbavételi engedély visszavonásig, illetve a létesítmény megszüntetéséig hatályos.
A határozat tartalma
26. § (1)57 A használatbavételi engedély megadásáról hozott határozatnak tartalmaznia kell:
a)58 ha nem azonos a kérelmezővel, a létesítménnyel érintett ingatlan tulajdonosának (kezelőjének, tartós földhasználójának, haszonélvezőjének) a nevét és címét,
b) a létesítési engedély számát és keltét,
c) a hajózási létesítménnyel érintett föld-, illetve vízterület helyrajzi számát, koordinátáit (EOV, GPS, folyamkilométer),
d) a hajózási létesítmény rövid leírását, rendeltetését (kikötőnél üzemeltetési formáját), állandó vagy ideiglenes jellegét,
e)59
f) a biztonságos használatot nem veszélyeztető kisebb hibák és hiányosságok esetében – határidő kitűzésével – a megállapított hibák és hiányosságok megszüntetése érdekében szükséges további munkálatok elvégzésére vonatkozó kötelezést,
g) az üzemben tartási engedély időtartamát, valamint annak meghosszabbítására való kötelezettséget.
(2) A hajózási hatóság a használatbavételi engedély megadását az észlelt hibák és hiányosságok megszüntetéséig – az egész létesítményre vagy annak egy részére – a hiányosságok jellegétől függően megtagadhatja és a létesítmény használatbavételét megtilthatja.
(3) A még befejezetlen létesítmény rendeltetésszerű és biztonságos használatra önállóan alkalmas részére vagy az (1) bekezdés f) pontjában meghatározott esetben ideiglenes használatbavételi engedély adható. Ilyen esetben a végleges használatbavételi engedély csak a létesítmény teljes befejezése után adható ki.
D) FENNMARADÁSI ENGEDÉLY
A fennmaradási engedélyezési eljárás
27. § (1) Ha a hajózási létesítményt (létesítményrészt) engedély nélkül vagy az engedélytől eltérő módon (a továbbiakban: szabálytalanul) létesítették, a hajózási hatóság arra – az építtető vagy a létesítménnyel rendelkezni jogosult kérelme alapján – fennmaradási engedélyt ad, ha a szabályossá tétel feltételei fennállnak vagy megteremthetők és a létesítő létesítési jogosultságát igazolta.
(2)60 A hajózási hatóság az építtetőt – kérelem hiányában – a fennmaradási engedély iránti kérelem benyújtására felhívhatja vagy az eljárást hivatalból lefolytathatja.
(3) A 2. számú mellékletben foglalt hajózási létesítményekre fennmaradási eljárás nem folytatható le.
(4)61 A fennmaradási engedély az (1) bekezdésben foglaltak érvényesítése mellett kiadható akkor is, ha
a) a hajózási létesítmény, létesítményrész átalakítással szabályossá tehető, vagy
b) a szabálytalansággal okozott érdeksérelem jelentéktelen, közérdeket nem sért, vagy a hajózási hatóság által meghatározott határidőn belül elhárítható.
(5)62 Ha az építtető az értesítés szerinti határidőig nem nyújtja be a fennmaradási engedély iránti kérelmét, illetőleg az azzal kapcsolatos hiánypótlási felhívásnak a megadott határidőben nem tesz eleget, vagy a szabályossá tétel érdekében szükséges munkálatok elvégzését a kötelezett nem vállalja, a hajózási hatóság a létesítmény bontását elrendeli.
(6)63 A hajózási hatóság a helyszíni ellenőrzés során
a) megvizsgálja, hogy az (1) és (4) bekezdés szerint a fennmaradási engedély megadásának feltételei fennállnak-e vagy megteremthetőek-e,
b)64 a feltételek megléte esetén értesíti az építtetőt a fennmaradási engedély feltételeiről és jogkövetkezményeiről, egyidejűleg legfeljebb 60 napon belüli határidő kitűzésével a fennmaradási engedély iránti kérelem benyújtására hívja fel.
(7)65 A fennmaradási engedély egyben a hajózási létesítményre vonatkozó használatbavételi engedély is, amennyiben ennek feltételei fennállnak. A létesítményre vonatkozó fennmaradási engedély megadásával egy időben a hajózási hatóságnak rendelkeznie kell a létesítmény befejezésére vonatkozó továbbépítésről is. A hajózási létesítmény építési munkáinak teljes befejezése után a 23. §-ban foglaltak szerinti használatbavételi engedélyezési eljárást kell lefolytatni.
(8)66 A meghatározott idő elteltét, illetőleg az engedély visszavonását követően, továbbá ha a fennmaradási engedélyben előírt átalakítási kötelezettséget nem teljesítették, a hajózási létesítményt, létesítményrészt az engedélyesnek kártalanítási igény nélkül le kell bontania. Az átalakítási kötelezettség elmulasztása esetén a hajózási hatóság a lebontást elrendeli.
(9)67
(10)68 Ha a szabálytalanul megépített hajózási létesítményre, létesítményrészre fennmaradási engedély nem adható, a hajózási hatóság elrendeli
a) a szabályossá tétel érdekében szükséges munkálatok elvégzését, vagy
b) ha a létesítmény fennmaradása átalakítással sem engedélyezhető, a lebontását.
(11)69 A szabálytalanul létesített hajózási létesítménnyel, létesítményrésszel kapcsolatban elrendelt átalakítást vagy bontást az ingatlan tulajdonosa (haszonélvezője, használója) köteles végrehajtani.
A kérelem mellékletei
28. § (1)70 A fennmaradási engedély iránti kérelemhez a 15. §-ban meghatározottakon kívül csatolni kell, ha az építkezésnek volt felelős műszaki vezetője – annak hiányában szükség esetén szakértő – véleményét arról, hogy a létesítményt a vonatkozó szakmai, minőségi előírások megtartásával, szakszerűen építették meg, és az a rendeltetésszerű és biztonságos használatra alkalmas.
(2) A fennmaradási engedély iránti kérelemhez csatolt helyszínrajzon és a műszaki terveken a tényleges – még befejezetlen létesítmény (létesítményrész) esetében pedig a további tervezett – állapotot is ábrázolni kell.
(3) Kikötő esetében a tulajdonosnak nyilatkoznia kell az üzemeltetési formáról.
A kérelem elbírálása
29. § (1) A fennmaradási engedély iránti kérelem elbírálása során a hajózási hatóság vizsgálja különösen, hogy a megépített létesítmény (létesítményrész)
a) megfelel-e a hatályos jogszabályokban foglalt követelményeknek, illetve
b) átalakítással szabályossá tehető-e.
(2) Létesítési jogosultság hiányában a fennmaradási engedély iránti kérelmet el kell utasítani, a létesítmény bontását és az eredeti állapot helyreállítását el kell rendelni. Amennyiben a fennmaradási engedély kiadásának egyéb feltételei fennállnak és a kérelmező igazolja, hogy az ügyben a tulajdonjog rendezése vagy jognyilatkozat pótlása iránt keresetet indított, a hajózási hatóság az engedélyezési eljárást kérelemre a peres eljárás jogerős lezárásáig felfüggesztheti.
(3) A fennmaradási engedély akkor adható meg, ha a hajózási hatóság a szabálytalanul megépített hajózási létesítmény (létesítményrész) átalakítását vagy elbontását nem rendeli el. A fennmaradási engedély kiadására irányuló eljárás során egyébként a létesítési és a használatbavételi engedélyezési eljárásra vonatkozó rendelkezéseket kell megfelelően alkalmazni.
(4) Amennyiben a hajózási hatóság a létesítmény rendeltetésének engedély nélküli megváltoztatását állapítja meg, úgy a létesítmény üzemeltetőjét a rendeltetéstől eltérő használat megszüntetésére kötelezheti.
E) A SZABÁLYTALAN HAJÓZÁSI LÉTESÍTMÉNY SZANKCIONÁLÁSA
30. § (1) Ha a hajózási hatóság azt tapasztalja, hogy a szabálytalan hajózási létesítmény korlátozza vagy veszélyezteti a víziközlekedést, illetve annak műszaki állapota miatt alkalmatlan a biztonságos üzemelésre, az üzemben tartót kötelezi
a) a létesítmény üzemeltetésének ideiglenes vagy végleges megszüntetésére, vagy
b) a létesítmény egy részének vagy egészének átépítésére, javítására, korszerűsítésére.
(2) A hajózási hatóság akkor is kötelezi az üzemben tartót a hajózási létesítmény átépítésre, javításra, korszerűsítésre, ha
a) a létesítmény eltér a létesítési és használatbavételi engedélyben foglaltaktól, vagy
b) a létesítmény műszaki jellemzői eltérnek az érvényben levő előírásoktól.
F) ÜZEMBEN TARTÁSI ENGEDÉLY
Az üzemben tartási engedélyezési eljárás
31. § (1) A hajózási létesítmény a használatbavételi engedélyben meghatározott időszak lejártát követően csak üzemben tartási engedély birtokában üzemeltethető.
(2) A hajózási hatóság az üzemben tartási engedélyt a 23. § (2) bekezdésében foglalt időtartamra adja ki.
(3) A hajózási hatóság – a hajózási létesítmény műszaki állapotától és üzemeltetési körülményeitől függően rövidebb üzemben tartási határidőt állapíthat meg.
(4)71 A létesítmény vizsgálatának eredményeként a hajózási hatóság a hajózási létesítmény üzemben tartásának további engedélyezéséről dönt.
(5)72 Ha az üzemben tartási engedély időbeli hatálya lejárt, illetőleg az ellenőrzés során a hajózási hatóság az üzemben tartást megtiltotta, a hajózási létesítmény üzemét mindaddig szüneteltetni kell, amíg a hajózási hatóság – újabb vizsgálat eredményeként – a további üzemelést engedélyezi.
A kérelem mellékletei
32. § (1) Az üzemben tartási engedélyezési eljárás kérelemre indul.
(2) Az üzemben tartási engedély iránti kérelemnek az 5. § (3) bekezdésében és az e rendelet 4. számú mellékletében foglaltakon kívül tartalmaznia kell a használatbavételi, illetve – ha ilyen már kiadásra került – a legutóbbi üzemben tartási engedély kiadása óta elvégzett engedélyhez és bejelentéshez nem kötött munkálatok rövid leírását.
A kérelem elbírálása
33. §73 A kérelem elbírálása során a hajózási hatóság vizsgálja, hogy
a) a hajózási létesítmény megfelel-e a korábbi engedélyben foglaltaknak,
b) történt-e engedélyköteles átalakítás vagy rendeltetéstől eltérő használat,
c) a létesítmény egyes elemeinek műszaki állapota megfelel-e a további biztonságos üzemelés feltételeinek,
d) a létesítmény megfelel-e az egyéb hatályos jogszabályokban előírt feltételeknek.
A határozat tartalma
34. § (1) A hajózási hatóság határozatának tartalmaznia kell,
a) hogy a létesítmény műszaki állapota alapján továbbra is üzemeltethető-e,
b) mely elemek esetében szükséges – műszaki, biztonsági okokból – felújítás, átalakítás, javítás, valamint az arra megállapított határidőt, továbbá a létesítményre előírt munkálatok befejezéséig – szükség esetén – előírt korlátozásokat,
c)74 az engedély időbeli hatályát, és
d)75
(2) Ha a létesítmény nem felel meg a hatályos jogszabályokban előírt és egyéb biztonsági feltételeknek, a hajózási hatóság a további üzemeltetés feltételeinek megállapításával a létesítmény üzemeltetését az észlelt hiányosságok megszüntetéséig megtiltja.
G) A RENDELTETÉSTŐL ELTÉRŐ HASZNÁLAT ENGEDÉLYEZÉSE
A rendeltetéstől eltérő használat engedélyezési eljárása
35. § (1) A hajózási hatósági engedélyhez kötött építési munkával járó, rendeltetés megváltoztatására irányuló engedélyezési eljárásra a létesítési engedélyezési eljárás szabályait kell megfelelően alkalmazni.
(2) A létesítmény – létesítési engedélyhez nem kötött építési munkával járó, illetve építési munkával nem járó – rendeltetésének megváltoztatására irányuló kérelmet – illetve hivatalból induló eljárás esetén a hajózási hatóság felszólítására – a 6. §-ban meghatározott okiratok csatolása mellett lehet előterjeszteni a hajózási hatóságnál.
A kérelem mellékletei
36. § A kérelemhez a 35. §-ban foglaltakon túl mellékelni kell
a) a 15. § (1) bekezdésének e) pontjában meghatározott tervdokumentációt 3 példányban, illetőleg az eljárásban részt vevő szakhatóságok számától függően további 1-1 példányban,
b) a környezetvédelmi engedélyt 1 példányban akkor, ha a rendeltetés megváltoztatása következtében a létesítmény környezetvédelmi engedélyhez kötött.
A kérelem elbírálása
37. § A kérelem elbírálása során a hajózási hatóság vizsgálja, hogy
a) a módosított rendeltetésű létesítmény megfelel-e a biztonsági követelményeknek, valamint
b) a rendeltetés módosításával létrejövő létesítmény az érintett területen engedélyezhető-e.
A határozat tartalma
38. § Az engedély megadásáról vagy megtagadásáról szóló határozatnak tartalmaznia kell
a)76 ha nem azonos a kérelmezővel, a létesítménnyel rendelkezni jogosultak nevét, címét,
b) a rendeltetés megváltoztatásával érintett föld és/vagy vízterület helyrajzi számát, koordinátáit (EOV, GPS, folyamkilométer),
c) a létesítmény eredeti és új rendeltetésének megjelölését,
d) az engedély megadásának esetleges feltételeit és minden olyan eseti hatósági előírást, amelyet a rendeltetés megváltoztatásával kapcsolatban az általános érvényű hatósági előírásokon és határozatokon felül vagy azoktól eltérően alkalmazni kell.
A határozat közlése
39. §77 Az engedély jogerőre emelkedéséről a hajózási hatóság az ügyfelet értesíti.
H) MEGSZÜNTETÉSI ENGEDÉLY
Megszüntetési engedélyezési eljárás
40. § Hajózási létesítmény megszüntetésére vonatkozó eljárást akkor kell lefolytatni, ha
a) a tulajdonos, illetve az üzemben tartó tevékenységével fel kíván hagyni,
b) a hajózási létesítmény nem felel meg a hatályos jogszabályok rendelkezéseinek és a műszaki követelményeknek.
A kérelem mellékletei
41. § A hajózási létesítmény megszüntetésére vonatkozó kérelemhez mellékelni kell
a) a megszüntetés indokolását,
b) a megszűnő létesítmény hiányában bekövetkező helyzet hajózásbiztonsági elemzését,
c) a megszűnő létesítmény elbontása utáni helyszínrajzot,
d) az elbontott létesítményből származó maradványok, anyagok elhelyezésének tervét,
e) a területnek a létesítmény létesítése előtti állapotára történő helyreállításának tervét vagy az ettől eltérő megoldás tervét és indokolását.
A kérelem elbírálása
42. § (1) A kérelem elbírálása során a hajózási hatóság vizsgálja
a) a létesítmény megszüntetésének hajózásbiztonsági következményeit,
b) az esetleges további üzemeltetés feltételeit,
c) a létesítmény üzemeltetésében érdekeltek véleményét,
d) a nemzetközi szerződésekből eredő kötelezettségeket,
e) a benyújtott helyreállítási tervet
és határoz a megszüntetés engedélyezéséről.
(2)78 Abban az esetben, ha azt nemzetközi szerződéses kötelezettségből következően a hajózási létesítményt fenntartani célszerű, illetve kötelező, a hajózási hatóság tájékoztatja a közlekedésért felelős miniszter.
A határozat tartalma
43. § Ha a hajózási hatóság a megszüntetést engedélyezi, a határozatnak tartalmaznia kell:
a) a megszüntetésre kerülő létesítmény megjelölését,
b)79
c) a megszüntetés műszaki lebonyolítására vonatkozó részletes rendelkezéseket,
d) a környezet rehabilitáció során történő kialakításának főbb paramétereit,
e) a megszüntetés és rehabilitáció során történő hatósági szemlék időpontjait,
f) a munkálatok végzéséért felelős műszaki vezető80 nevét, címét, telefon-, telefaxszámát, jogosultságát,
g) a munkálatok elvégzésének – szükség esetén szakaszokra bontott – határidejét,
h) az engedélytől eltérő – vagy elmaradó – végrehajtás szankcionálási lehetőségére való figyelemfelhívást.
EGYÉB RENDELKEZÉSEK
A hajózási létesítmények használata
44. § (1) A hajózási létesítményt, illetőleg annak bármely részét csak a létesítési (fennmaradási) és használatbavételi,
üzemben tartási engedélyben meghatározott, továbbá a rendeltetésének megfelelő célra és úgy szabad használni, hogy az egészséget, az élet- vagy közbiztonságot, a vízi közlekedés biztonságát ne veszélyeztesse, biztosítsa a vízi közlekedés akadálytalanságát és a legkisebb mértékű környezetterhelést és igénybevételt idézze elő.
(2) A hajózási hatóság az érdekelteket az engedély nélküli tartósan eltérő használat megszüntetésére kötelezheti.
Hajózási létesítmények nyilvántartása
45. § A hajózási létesítményeket az engedélyező hatóság tartja nyilván.
Értelmező rendelkezések
46. § E rendelet alkalmazásában
a) csónakkikötő: csak csónakok81 fogadására alkalmas kikötő, amelyben 50 csónaknál több nem helyezhető el,
b) hajóállás: egy mértékadó hosszúságú úszó létesítmény kikötésére alkalmas kikötőrész (ezen belül egymás mellé köthető úszólétesítmények száma/szélessége a kikötő hatósági engedélyében kerül meghatározásra),
c) hajóhíd: úszó létesítmények – hídként összeállított és szolgáló – együttese, közúti vagy vasúti forgalom víziúton keresztirányban történő átvezetésre,
d)82 hajókiemelő berendezés: úszólétesítmények vízből történő kiemelésére, illetve vízrebocsátására szolgáló berendezés (pl. sólyapálya, hajóemelőmű, szárazdokk),
e) határvonal: a kijelölt vízterületet határoló egyenes,
f)83 üzemi kikötő: úszólétesítmények építésével, karbantartásával, javításával, átalakításával és bontásával összefüggő tevékenység végzésére szolgáló kikötő,
g) jégmentes időszak tavon: a jég elolvadásával kezdődő, és a hártyajég partmenti megjelenésével záródó időszak,
h) kedvtelési célú kikötő: áru- és utasforgalmat nem bonyolító, ipari tevékenységet nem végző, sportolási, kedvtelési célú tevékenységre, kishajók és csónakok kiemelésére vagy vízre tételére, kiszolgálására, tárolására szolgáló kikötő,
i) kereskedelmi kikötő: áruk hajó-part vagy hajó-hajó vagy hajó-vasúti, illetve hajó-közúti jármű közti ki-, illetve behajózására, be-, ki-, illetve átrakására, be-, illetve kitárolására, raktározására, a kapcsolódó logisztikai szolgáltatások területére, és a kikötőn belül megvalósult közlekedési
kapcsolatok létesítményeire, továbbá utasok ki-, illetve beszállítására, valamint úszó létesítmények veszteglésére szolgáló kikötő,
j) kikötőeszköz: úszó létesítmények kikötését, rögzítését (parthoz, más úszó létesítményhez, vízi létesítményhez) biztosító berendezés,
k) kompátkelőhely: közúti/vasúti jármű átkelését biztosító vízijármű kikötésére, és a közúti, illetve vasúti pályával való összekötésre szolgáló kikötőhely,
l)84 köteles komp: nem szabadon közlekedő (kötélpályás) komp,
m) létesítmény: parti és vízterület, továbbá egy vagy több építmény (műtárgy, épület) közös rendeltetésű együttese,
n) pályajel: a Hajózási Szabályzatban85 vagy hajósoknak szóló hirdetményben előírt, illetve a hajózási hatóság által jóváhagyott, a vízisportpályán folytatott tevékenységet irányító, vagy segítő jelzés, vagy jelzésként meghatározott objektum (pl. vízijármű),
o) révátkelőhely: gyalogos átkelő forgalmat kiszolgáló vízijármű kikötésére szolgáló kikötőhely,
p) Ro-Ro-kikötő: közúti/vasúti járművek ki- és behajózására, várakozására, kereskedelmi eljárásaira, a járművekkel kapcsolatos egyéb szolgáltatásokra szolgáló kikötő,
q) sarokpont: a kijelölt vízterület szomszédos határvonalainak metszéspontja,
r) személykikötő: utasforgalomra szolgáló kereskedelmi kikötő, amely lehet
ra) hajóállomás, ahol a személyek hajóra, illetve hajóról partra jutását egy vagy több úszóművön keresztül biztosítják,
rb) kiépített partfalú kikötő, ahol közvetlenül a partfalhoz lehet kikötni,
s)86 úszóműállás: parthoz vagy egyéb módon rögzített úszóművel kialakított, úszólétesítmények tartózkodására szolgáló és úszóműves kikötőhelynek nem minősülő veszteglőhely,
t)87 úszóműves kikötőhely: olyan kikötőhely, amelynél az úszólétesítmények az utasok be- és kiszállása (hajóállomás) vagy rakodási műveletek (úszóműves rakodóhely) céljából a parthoz tartósan kikötött és kikötőeszközökkel ellátott úszóműhöz köthetnek ki. Az úszóműves kikötőhely lehet önálló hajóállomás vagy kikötő része.
u) úszóműves rakodóhely: olyan kikötőhely, amelynél az úszólétesítmények úszóműhöz köthetnek ki és ott rakodási műveleteket végezhetnek,
v) vízijármű vízterületen történő tárolása: üzemen kívüli vízijármű tárolása céljára kialakított vízterületen történő raktározása,
w) vízi repülőtér: légi jármű fel- és leszállására, illetve vízen való mozgására, álló helyzetben való kiszolgálására, veszteglésére kijelölt és biztosított vízterület,
x) vízisportpálya: a hajózási hatóság által sportolásra, kedvtelésre vagy egyéb vízi rendezvény tartására kijelölt vízterület, amely lehet
xa) zárt vízisportpálya: a nem kedvtelési célú vízijárművek, továbbá fürdés elől tartósan vagy ideiglenesen elzárt és megjelölt vízterület,
xb) nyílt vízisportpálya: kedvtelési célú közlekedésre kijelölt, de nem zárt vízterület,
y) zárt vízterület: az illetékes hajózási hatóság által valamely tevékenység végzésére engedélyezett, és jelekkel kijelölt vízterület, amelyen – az engedélyben meghatározott úszó létesítményen, illetve személyeken kívül – vesztegelni, tartózkodni és közlekedni tilos.
Átmeneti és záró rendelkezések
47. § (1) Ez a rendelet a kihirdetését követő 60. napon lép hatályba. Rendelkezéseit az első fokon még el nem bírált folyamatban levő ügyekben is alkalmazni kell.
(2)88
48. § (1)–(2)89
(3) Amennyiben az előírt paramétereket műszakilag nem, vagy aránytalanul nagy költséggel lehet megvalósítani, a hajózási hatóság a létesítmény üzemeltetését korlátozhatja.
1. számú melléklet az 50/2002. (XII. 29.) GKM rendelethez
Kishajók fogadására szolgáló kikötő vízmélységét a – hajózási hatóság által elfogadott – mértékadó kishajók merülésének figyelembevételével kell megállapítani. A hajófenék-meder távolságnak – HKV-nél – el kell érnie a 0,4 m-t.
Az előírt vízmélységet a medence területén kikötésre, veszteglésre és közlekedésre használt teljes vízterületen biztosítani kell.
2. számú melléklet az 50/2002. (XII. 29.) GKM rendelethez
vízisportpályára és vízi repülőtérre vonatkozó
részletes szabályok
3. számú melléklet az 50/2002. (XII. 29.) GKM rendelethez
4. számú melléklet az 50/2002. (XII. 29.) GKM rendelethez124
A rendeletet az 510/2017. (XII. 29.) Korm. rendelet 46. § (2) bekezdése hatályon kívül helyezte 2018. január 1. napjával.
Az 1. § (1) bekezdése a 16/2006. (IV. 6.) GKM rendelet 8. § (1) bekezdésével megállapított és a 49/2009. (IX. 30.) KHEM rendelet 2. § (9) bekezdése szerint módosított szöveg. Ez utóbbi módosító rendelet 3. § (1) bekezdése alapján a 2009. október 1-jét követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
Lásd a 2000: XLII. törvényt.
Az 1. § (2) bekezdésének c) pontját a 16/2006. (IV. 6.) GKM rendelet 8. § (2) bekezdése iktatta be.
A 2. § (1) bekezdését a 49/2009. (IX. 30.) KHEM rendelet 2. § (9) bekezdése hatályon kívül helyezte, e módosító rendelet 3. § (1) bekezdése alapján a 2009. október 1-jét követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 2. § (2) bekezdését a 362/2008. (XII. 31.) Korm. rendelet 44. § (2) bekezdésének 53. pontja hatályon kívül helyezte. E módosító rendelet 45. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2009. március 1. napját követően indult eljárásokban kell alkalmazni.
A 4. § (1) bekezdésének b) pontja a 80/2007. (IX. 19.) GKM rendelet 1. §-ával megállapított szöveg. E módosító rendelet 12. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2007. október 4. napját követően indult eljárásokban kell alkalmazni.
2000. évi XLII. törvény a víziközlekedésről, 74. § (3) bekezdés és az 1995. évi LVII. törvény a vízgazdálkodásról, 28. § (1) bekezdés.
Az 5. § (1) bekezdése a 49/2009. (IX. 30.) KHEM rendelet 2. § (9) bekezdése, a 66/2016. (XII. 29.) NFM rendelet 7. § a) pontja szerint módosított szöveg.
Az 5. § (2) bekezdése a 49/2009. (IX. 30.) KHEM rendelet 2. § (1) bekezdésével megállapított szöveg, e módosító rendelet 3. § (1) bekezdése alapján a 2009. október 1-jét követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
Az 5. § (3) bekezdése a 49/2009. (IX. 30.) KHEM rendelet 2. § (8) bekezdése szerint módosított szöveg, e módosító rendelet 3. § (1) bekezdése alapján a 2009. október 1-jét követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 29/2001. (IX. 1.) KöViM rendelet a hajózási hatósági eljárások díjairól.
A 6. § felvezető szövege a 80/2007. (IX. 19.) GKM rendelet 2. §-ával megállapított szöveg. E módosító rendelet 12. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2007. október 4. napját követően indult eljárásokban kell alkalmazni; 12. §-ának (3) bekezdése alapján az országos közforgalmú és saját használatú kikötők a korábban kiadott használatbavételi engedélyek alapján az engedély érvényességének lejártáig tarthatók üzemben.
A 7. §-t és az azt megelőző alcímet a 49/2009. (IX. 30.) KHEM rendelet 2. § (9) bekezdése hatályon kívül helyezte, e módosító rendelet 3. § (1) bekezdése alapján a 2009. október 1-jét követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 8. §-t és az azt megelőző alcímet a 49/2009. (IX. 30.) KHEM rendelet 2. § (9) bekezdése hatályon kívül helyezte, e módosító rendelet 3. § (1) bekezdése alapján a 2009. október 1-jét követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 9. § (3) bekezdése a 49/2009. (IX. 30.) KHEM rendelet 2. § (9) bekezdése szerint módosított szöveg, e módosító rendelet 3. § (1) bekezdése alapján a 2009. október 1-jét követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 11. § a) pontját a 49/2009. (IX. 30.) KHEM rendelet 2. § (9) bekezdése hatályon kívül helyezte, e módosító rendelet 3. § (1) bekezdése alapján a 2009. október 1-jét követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 11. § d) pontját a 80/2007. (IX. 19.) GKM rendelet 12. § (2) bekezdése hatályon kívül helyezte.
A 12. § (1) bekezdés bevezető szövegrésze a 49/2009. (IX. 30.) KHEM rendelet 2. § (9) bekezdése szerint módosított szöveg, e módosító rendelet 3. § (1) bekezdése alapján a 2009. október 1-jét követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 12. § (1) bekezdés a) pontja a 49/2009. (IX. 30.) KHEM rendelet 2. § (8) bekezdése szerint módosított szöveg, e módosító rendelet 3. § (1) bekezdése alapján a 2009. október 1-jét követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 12. § (1) bekezdés e) pontja a 49/2009. (IX. 30.) KHEM rendelet 2. § (8) bekezdése szerint módosított szöveg, e módosító rendelet 3. § (1) bekezdése alapján a 2009. október 1-jét követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 12. § (4) bekezdése a 49/2009. (IX. 30.) KHEM rendelet 2. § (8) bekezdése szerint módosított szöveg, e módosító rendelet 3. § (1) bekezdése alapján a 2009. október 1-jét követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 12. § (5) bekezdése a 49/2009. (IX. 30.) KHEM rendelet 2. § (9) bekezdése szerint módosított szöveg, e módosító rendelet 3. § (1) bekezdése alapján a 2009. október 1-jét követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 13. §-t a 49/2009. (IX. 30.) KHEM rendelet 2. § (9) bekezdése hatályon kívül helyezte, e módosító rendelet 3. § (1) bekezdése alapján a 2009. október 1-jét követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 14. § (1) bekezdése a 66/2016. (XII. 29.) NFM rendelet 7. § b) pontja szerint módosított szöveg.
A 15. § (1) bekezdésének a) pontja a 80/2007. (IX. 19.) GKM rendelet 4. §-ával megállapított szöveg. E módosító rendelet 12. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2007. október 4. napját követően indult eljárásokban kell alkalmazni; 12. §-ának (3) bekezdése alapján az országos közforgalmú és saját használatú kikötők a korábban kiadott használatbavételi engedélyek alapján az engedély érvényességének lejártáig tarthatók üzemben.
A 15. § (1) bekezdésének c) pontja a 86/2005. (X. 21.) GKM rendelet 14. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.
Lásd a víziközlekedésről szóló 2000. évi XLII. törvény 79. §-sát.
A 15. § (1) bekezdésének f) pontja a 362/2008. (XII. 31.) Korm. rendelet 44. § (2) bekezdésének 53. pontja szerint módosított szöveg. E módosító rendelet 45. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2009. március 1. napját követően indult eljárásokban kell alkalmazni.
A 15. § (1) bekezdés g) pontját a 49/2009. (IX. 30.) KHEM rendelet 2. § (9) bekezdése hatályon kívül helyezte, e módosító rendelet 3. § (1) bekezdése alapján a 2009. október 1-jét követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 15. § (1) bekezdés i) pontja az 1/2017. (I. 3.) NFM rendelet 32. § a) pontja szerint módosított szöveg.
A 15. § (1) bekezdés j) pont ja) alpontja az 1/2017. (I. 3.) NFM rendelet 32. § a) pontja szerint módosított szöveg.
1996. évi LXXVI. törvény a földmérési és térképészeti tevékenységről.
A víziúton a folyó torkolatától mért távolság.
A 15. § (3) bekezdése a 66/2016. (XII. 29.) NFM rendelet 6. §-ával megállapított szöveg.
A 17. § (2) bekezdése a 362/2008. (XII. 31.) Korm. rendelet 44. § (2) bekezdésének 53. pontja, a 49/2009. (IX. 30.) KHEM rendelet 2. § (8) bekezdése szerint módosított szöveg. Ez utóbbi módosító rendelet 3. § (1) bekezdése alapján a 2009. október 1-jét követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 18. § bevezető szövegrésze a 86/2005. (X. 21.) GKM rendelet 14. § (3) bekezdésével megállapított és a 49/2009. (IX. 30.) KHEM rendelet 2. § (9) bekezdése szerint módosított szöveg. Ez utóbbi módosító rendelet 3. § (1) bekezdése alapján a 2009. október 1-jét követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 18. § a) pontja a 49/2009. (IX. 30.) KHEM rendelet 2. § (9) bekezdése szerint módosított szöveg, e módosító rendelet 3. § (1) bekezdése alapján a 2009. október 1-jét követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 18. § h) pontja a 49/2009. (IX. 30.) KHEM rendelet 2. § (8) bekezdése szerint módosított szöveg, e módosító rendelet 3. § (1) bekezdése alapján a 2009. október 1-jét követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 19. § (3) bekezdése az 1/2017. (I. 3.) NFM rendelet 32. § b) pontja szerint módosított szöveg.
A 20. § (1) bekezdés bevezető szövegrésze a 49/2009. (IX. 30.) KHEM rendelet 2. § (8) bekezdése szerint módosított szöveg, e módosító rendelet 3. § (1) bekezdése alapján a 2009. október 1-jét követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 20. § (1) bekezdés a) pontja a 49/2009. (IX. 30.) KHEM rendelet 2. § (8) bekezdése szerint módosított szöveg, e módosító rendelet 3. § (1) bekezdése alapján a 2009. október 1-jét követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 20. § (1) bekezdés b) pontja a 49/2009. (IX. 30.) KHEM rendelet 2. § (8) bekezdése szerint módosított szöveg, e módosító rendelet 3. § (1) bekezdése alapján a 2009. október 1-jét követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 20. § (2) bekezdése a 49/2009. (IX. 30.) KHEM rendelet 2. § (8) bekezdése szerint módosított szöveg, e módosító rendelet 3. § (1) bekezdése alapján a 2009. október 1-jét követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 20. § (3) bekezdése a 49/2009. (IX. 30.) KHEM rendelet 2. § (2) bekezdésével megállapított szöveg, e módosító rendelet 3. § (1) bekezdése alapján a 2009. október 1-jét követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 21. §-t a 49/2009. (IX. 30.) KHEM rendelet 2. § (9) bekezdése hatályon kívül helyezte, e módosító rendelet 3. § (1) bekezdése alapján a 2009. október 1-jét követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 22. § (1) bekezdés bevezető szövegrésze a 49/2009. (IX. 30.) KHEM rendelet 2. § (3) bekezdésével megállapított szöveg, e módosító rendelet 3. § (1) bekezdése alapján a 2009. október 1-jét követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 22. § (3) bekezdése a 49/2009. (IX. 30.) KHEM rendelet 2. § (8) bekezdése szerint módosított szöveg, e módosító rendelet 3. § (1) bekezdése alapján a 2009. október 1-jét követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 22. § (5) bekezdését a 362/2008. (XII. 31.) Korm. rendelet 44. § (2) bekezdésének 53. pontja hatályon kívül helyezte. E módosító rendelet 45. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2009. március 1. napját követően indult eljárásokban kell alkalmazni.
A 23. § (2) bekezdése a 80/2007. (IX. 19.) GKM rendelet 6. §-ával megállapított szöveg. E módosító rendelet 12. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2007. október 4. napját követően indult eljárásokban kell alkalmazni; 12. §-ának (3) bekezdése alapján az országos közforgalmú és saját használatú kikötők a korábban kiadott használatbavételi engedélyek alapján az engedély érvényességének lejártáig tarthatók üzemben.
A 24. § (2) bekezdésének e) pontja a 80/2007. (IX. 19.) GKM rendelet 7. §-ával megállapított szöveg. E módosító rendelet 12. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2007. október 4. napját követően indult eljárásokban kell alkalmazni.
Lásd a víziközlekedésről szóló 2000. évi XLII. törvény 79. §-át.
Lásd a víziközlekedésről szóló 2000. évi XLII. törvény 80. §-át.
A 25. § (2) bekezdését a 362/2008. (XII. 31.) Korm. rendelet 44. § (2) bekezdésének 53. pontja hatályon kívül helyezte. E módosító rendelet 45. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2009. március 1. napját követően indult eljárásokban kell alkalmazni.
A 25. § (5) bekezdése a 49/2009. (IX. 30.) KHEM rendelet 2. § (8) bekezdése szerint módosított szöveg, e módosító rendelet 3. § (1) bekezdése alapján a 2009. október 1-jét követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 26. § (1) bekezdés bevezető szövegrésze a 86/2005. (X. 21.) GKM rendelet 14. § (4) bekezdésével megállapított és a 49/2009. (IX. 30.) KHEM rendelet 2. § (9) bekezdése szerint módosított szöveg. Ez utóbbi módosító rendelet 3. § (1) bekezdése alapján a 2009. október 1-jét követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 26. § (1) bekezdés a) pontja a 49/2009. (IX. 30.) KHEM rendelet 2. § (8) és (9) bekezdése szerint módosított szöveg, e módosító rendelet 3. § (1) bekezdése alapján a 2009. október 1-jét követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 26. § (1) bekezdésének e) pontját a 362/2008. (XII. 31.) Korm. rendelet 44. § (2) bekezdésének 53. pontja hatályon kívül helyezte. E módosító rendelet 45. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2009. március 1. napját követően indult eljárásokban kell alkalmazni.
A 27. § (2) bekezdése a 49/2009. (IX. 30.) KHEM rendelet 2. § (9) bekezdése szerint módosított szöveg, e módosító rendelet 3. § (1) bekezdése alapján a 2009. október 1-jét követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 27. § (4) bekezdését a 80/2007. (IX. 19.) GKM rendelet 8. §-a iktatta be. E módosító rendelet 12. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2007. október 4. napját követően indult eljárásokban kell alkalmazni; 12. §-ának (3) bekezdése alapján az országos közforgalmú és saját használatú kikötők a korábban kiadott használatbavételi engedélyek alapján az engedély érvényességének lejártáig tarthatók üzemben.
A 27. § (5) bekezdését a 80/2007. (IX. 19.) GKM rendelet 8. §-a iktatta be. E módosító rendelet 12. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2007. október 4. napját követően indult eljárásokban kell alkalmazni; 12. §-ának (3) bekezdése alapján az országos közforgalmú és saját használatú kikötők a korábban kiadott használatbavételi engedélyek alapján az engedély érvényességének lejártáig tarthatók üzemben.
A 27. § (6) bekezdését a 80/2007. (IX. 19.) GKM rendelet 8. §-a iktatta be. E módosító rendelet 12. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2007. október 4. napját követően indult eljárásokban kell alkalmazni; 12. §-ának (3) bekezdése alapján az országos közforgalmú és saját használatú kikötők a korábban kiadott használatbavételi engedélyek alapján az engedély érvényességének lejártáig tarthatók üzemben. A (6) bekezdés bevezető szövegrésze a 49/2009. (IX. 30.) KHEM rendelet 2. § (4) bekezdésével megállapított szöveg, e módosító rendelet 3. § (1) bekezdése alapján a 2009. október 1-jét követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 27. § (6) bekezdés b) pontja a 49/2009. (IX. 30.) KHEM rendelet 2. § (8) bekezdése szerint módosított szöveg, e módosító rendelet 3. § (1) bekezdése alapján a 2009. október 1-jét követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 27. § (7) bekezdését a 80/2007. (IX. 19.) GKM rendelet 8. §-a iktatta be. E módosító rendelet 12. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2007. október 4. napját követően indult eljárásokban kell alkalmazni; 12. §-ának (3) bekezdése alapján az országos közforgalmú és saját használatú kikötők a korábban kiadott használatbavételi engedélyek alapján az engedély érvényességének lejártáig tarthatók üzemben.
A 27. § (8) bekezdését a 80/2007. (IX. 19.) GKM rendelet 8. §-a iktatta be. E módosító rendelet 12. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2007. október 4. napját követően indult eljárásokban kell alkalmazni; 12. §-ának (3) bekezdése alapján az országos közforgalmú és saját használatú kikötők a korábban kiadott használatbavételi engedélyek alapján az engedély érvényességének lejártáig tarthatók üzemben.
A 27. § (9) bekezdését a 80/2007. (IX. 19.) GKM rendelet 8. §-a iktatta be, hatályon kívül helyezte a 362/2008. (XII. 31.) Korm. rendelet 44. § (2) bekezdésének 53. pontja. Ez utóbbi módosító rendelet 45. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2009. március 1. napját követően indult eljárásokban kell alkalmazni.
A 27. § (10) bekezdését a 80/2007. (IX. 19.) GKM rendelet 8. §-a iktatta be. E módosító rendelet 12. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2007. október 4. napját követően indult eljárásokban kell alkalmazni; 12. §-ának (3) bekezdése alapján az országos közforgalmú és saját használatú kikötők a korábban kiadott használatbavételi engedélyek alapján az engedély érvényességének lejártáig tarthatók üzemben.
A 27. § (11) bekezdését a 80/2007. (IX. 19.) GKM rendelet 8. §-a iktatta be. E módosító rendelet 12. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2007. október 4. napját követően indult eljárásokban kell alkalmazni; 12. §-ának (3) bekezdése alapján az országos közforgalmú és saját használatú kikötők a korábban kiadott használatbavételi engedélyek alapján az engedély érvényességének lejártáig tarthatók üzemben.
A 28. § (1) bekezdése a 49/2009. (IX. 30.) KHEM rendelet 2. § (8) bekezdése szerint módosított szöveg, e módosító rendelet 3. § (1) bekezdése alapján a 2009. október 1-jét követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 31. § (4) bekezdése a 49/2009. (IX. 30.) KHEM rendelet 2. § (9) bekezdése szerint módosított szöveg, e módosító rendelet 3. § (1) bekezdése alapján a 2009. október 1-jét követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 31. § (5) bekezdése a 49/2009. (IX. 30.) KHEM rendelet 2. § (8) bekezdése szerint módosított szöveg, e módosító rendelet 3. § (1) bekezdése alapján a 2009. október 1-jét követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 33. § bevezető szövegrésze a 49/2009. (IX. 30.) KHEM rendelet 2. § (5) bekezdésével megállapított szöveg, e módosító rendelet 3. § (1) bekezdése alapján a 2009. október 1-jét követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 34. § (1) bekezdés c) pontja a 49/2009. (IX. 30.) KHEM rendelet 2. § (8) bekezdése szerint módosított szöveg, e módosító rendelet 3. § (1) bekezdése alapján a 2009. október 1-jét követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 34. § (1) bekezdés d) pontját a 49/2009. (IX. 30.) KHEM rendelet 2. § (9) bekezdése hatályon kívül helyezte, e módosító rendelet 3. § (1) bekezdése alapján a 2009. október 1-jét követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 38. § a) pontja a 49/2009. (IX. 30.) KHEM rendelet 2. § (8) és (9) bekezdése szerint módosított szöveg, e módosító rendelet 3. § (1) bekezdése alapján a 2009. október 1-jét követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 39. § a 49/2009. (IX. 30.) KHEM rendelet 2. § (6) bekezdésével megállapított szöveg, e módosító rendelet 3. § (1) bekezdése alapján a 2009. október 1-jét követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 42. § (2) bekezdése a 49/2009. (IX. 30.) KHEM rendelet 2. § (8) bekezdése szerint módosított szöveg, e módosító rendelet 3. § (1) bekezdése alapján a 2009. október 1-jét követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
A 43. § b) pontját a 49/2009. (IX. 30.) KHEM rendelet 2. § (9) bekezdése hatályon kívül helyezte, e módosító rendelet 3. § (1) bekezdése alapján a 2009. október 1-jét követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
51/2000. (VIII. 9.) FVM–GM–KöViM együttes rendelet az építőipari kivitelezési, valamint a felelős műszaki vezetői tevékenység gyakorlásának részletes szakmai szabályairól és az építési naplóról.
A 46. § d) pontja a 80/2007. (IX. 19.) GKM rendelet 9. § (1) bekezdésével megállapított szöveg. E módosító rendelet 12. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2007. október 4. napját követően indult eljárásokban kell alkalmazni.
A 46. § f) pontja a 80/2007. (IX. 19.) GKM rendelet 9. § (2) bekezdésével megállapított szöveg. E módosító rendelet 12. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2007. október 4. napját követően indult eljárásokban kell alkalmazni.
A 46. § l) pontja a 80/2007. (IX. 19.) GKM rendelet 9. § (3) bekezdésével megállapított szöveg. E módosító rendelet 12. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2007. október 4. napját követően indult eljárásokban kell alkalmazni.
27/1993. (IX. 23.) KHVM rendelet a víziközlekedés rendjéről.
A 46. § s) pontja a 80/2007. (IX. 19.) GKM rendelet 9. § (4) bekezdésével megállapított szöveg. E módosító rendelet 12. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2007. október 4. napját követően indult eljárásokban kell alkalmazni.
A 46. § t) pontja a 80/2007. (IX. 19.) GKM rendelet 9. § (4) bekezdésével megállapított szöveg. E módosító rendelet 12. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2007. október 4. napját követően indult eljárásokban kell alkalmazni.
A 47. § (2) bekezdését a 118/2008. (V. 8.) Korm. rendelet 10. §-ának 230. pontja hatályon kívül helyezte.
A 48. § (1)–(2) bekezdését a 118/2008. (V. 8.) Korm. rendelet 10. §-ának 230. pontja hatályon kívül helyezte.
Az 1. számú melléklet címe a 16/2006. (IV. 6.) GKM rendelet 8. § (5) bekezdésével megállapított szöveg.
Az 1. számú melléklet bevezető része a 16/2006. (IV. 6.) GKM rendelet 8. § (5) bekezdésével megállapított szöveg.
Az 1. számú melléklet 1. pontját a 39/2003. (VI. 13.) GKM rendelet 5. §-a iktatta a szövegbe.
Az 1. számú melléklet 2.1. pontjának c) alpontja a 16/2006. (IV. 6.) GKM rendelet 8. § (5) bekezdésével megállapított szöveg.
Az 1. számú melléklet 2.1. pontjának d) alpontja a 16/2006. (IV. 6.) GKM rendelet 8. § (5) bekezdésével megállapított szöveg.
Az 1. számú melléklet 2.2. pontjának felvezető szövege a 16/2006. (IV. 6.) GKM rendelet 8. § (5) bekezdésével megállapított szöveg.
17/2002. (III. 7.) KöViM rendelet a hajózásra alkalmas, illetőleg hajózásra alkalmassá tehető természetes és mesterséges felszíni vizek víziúttá nyilvánításáról.
151/2000. (IX. 1.) Korm. rendelet a nemzetközi jelentőségű víziutakról szóló Európai Megállapodás kihirdetéséről, II. függelék.
5/1977. (XII. 3.) KPM rendelet a hajózási műszaki felügyeleti tevékenységre vonatkozó rendelkezéseknek, valamint a tengeri és a belvízi hajók műszaki felügyeleti előírásainak kiadásáról.
Az 1. számú melléklet 2.2.2. pontjának .10 alpontját a 16/2006. (IV. 6.) GKM rendelet 8. § (5) bekezdése iktatta be.
Kihirdette a 151/2000. (IX. 1.) Korm. rendelet.
Az 1. számú melléklet 2.2.3. pontjának .3 alpontja a 16/2006. (IV. 6.) GKM rendelet 8. § (5) bekezdésével megállapított szöveg.
Az 1. számú melléklet 2.2.3. pontjának .11 alpontját a 16/2006. (IV. 6.) GKM rendelet 8. § (5) bekezdése iktatta be.
Az 1. számú melléklet 2.2.4. pont 1. alpontja a 49/2009. (IX. 30.) KHEM rendelet 2. § (8) bekezdése szerint módosított szöveg, e módosító rendelet 3. § (1) bekezdése alapján a 2009. október 1-jét követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
Kihirdette az 151/2000. (IX. 1.) Korm. rendelet.
Az 1. számú melléklet 2.2.5. pontjának 12. alpontja a 81/2004. (V. 25.) GKM rendelet 1. §-ával megállapított szöveg.
2/1982. (II. 22.) KPM rendelet a veszélyes áruk nemzetközi belvízi szállításáról szóló szabályzatról.
Az 1. számú melléklet 2.2.5. pontjának .25 alpontja a 80/2007. (IX. 19.) GKM rendelet 10. § (1) bekezdésével megállapított szöveg. E módosító rendelet 12. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2007. október 4. napját követően indult eljárásokban kell alkalmazni.
Az 1. számú melléklet 2.2.5. pontjának .26 alpontja a 80/2007. (IX. 19.) GKM rendelet 10. § (1) bekezdésével megállapított szöveg. E módosító rendelet 12. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2007. október 4. napját követően indult eljárásokban kell alkalmazni.
Az 1. számú melléklet 2.2.5. pontjának .27 alpontja a 80/2007. (IX. 19.) GKM rendelet 10. § (1) bekezdésével megállapított szöveg. E módosító rendelet 12. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2007. október 4. napját követően indult eljárásokban kell alkalmazni.
Az 1. számú melléklet 2.2.5. pontjának .30 alpontja a 80/2007. (IX. 19.) GKM rendelet 10. § (2) bekezdésével megállapított szöveg. E módosító rendelet 12. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2007. október 4. napját követően indult eljárásokban kell alkalmazni.
20/1979. (IX. 18.) KPM rendelet a Veszélyes Áruk Nemzetközi Közúti Szállításáról szóló Európai Megállapodás ,,A'' és ,,B'' mellékletének kihirdetéséről és belföldi alkalmazásáról.
Az 1. számú melléklet 2.2.5. pontjának .40 alpontját a 16/2006. (IV. 6.) GKM rendelet 8. § (5) bekezdése iktatta be.
Az 1. számú melléklet 2.2.5. pontjának .41 alpontját a 16/2006. (IV. 6.) GKM rendelet 8. § (5) bekezdése iktatta be.
Az 1. számú melléklet 2.2.5. pontjának .42 alpontját a 16/2006. (IV. 6.) GKM rendelet 8. § (5) bekezdése iktatta be.
Az 1. számú melléklet 3. pontját a 362/2008. (XII. 31.) Korm. rendelet 44. § (2) bekezdésének 53. pontja hatályon kívül helyezte. E módosító rendelet 45. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2009. március 1. napját követően indult eljárásokban kell alkalmazni.
27/1993. (IX. 23.) KHVM rendelet a víziközlekedés rendjéről, melléklet.
A Hajózási Szabályzat 7. melléklete.
46/2000. (XII. 27.) BM rendelet a szabad vizeken való tartózkodás szabályairól.
A 2. számú melléklet 2. pontjának 2.5.1 alpontja a 80/2007. (IX. 19.) GKM rendelet 11. §-ával megállapított szöveg. E módosító rendelet 12. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2007. október 4. napját követően indult eljárásokban kell alkalmazni.
A 2. számú melléklet 2. pontjának 2.5.2 alpontja a 80/2007. (IX. 19.) GKM rendelet 11. §-ával megállapított szöveg. E módosító rendelet 12. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2007. október 4. napját követően indult eljárásokban kell alkalmazni.
A 2. számú melléklet 5. pontját a 362/2008. (XII. 31.) Korm. rendelet 44. § (2) bekezdésének 53. pontja hatályon kívül helyezte. E módosító rendelet 45. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2009. március 1. napját követően indult eljárásokban kell alkalmazni.
A 3. számú melléklet 2.2.11 pontja a 81/2004. (V. 25.) GKM rendelet 2. §-ával megállapított szöveg.
A 3. számú melléklet 3. pontját a 362/2008. (XII. 31.) Korm. rendelet 44. § (2) bekezdésének 53. pontja hatályon kívül helyezte. E módosító rendelet 45. § (1) bekezdése alapján a rendelkezést a 2009. március 1. napját követően indult eljárásokban kell alkalmazni.
A 4. számú melléklet a 49/2009. (IX. 30.) KHEM rendelet 2. § (7) bekezdésével megállapított szöveg, e módosító rendelet 3. § (1) bekezdése alapján a 2009. október 1-jét követően indult vagy megismételt eljárásokban kell alkalmazni.
- Hatályos
- Már nem hatályos
- Még nem hatályos
- Módosulni fog
- Időállapotok
- Adott napon hatályos
- Közlönyállapot
- Indokolás