• Tartalom

8/2003. (ÜK. 6.) LÜ utasítás

8/2003. (ÜK. 6. ) LÜ utasítás

az ügyészségek illetékességi területéről*

2003.06.30.
A Magyar Köztársaság ügyészségéről szóló – többször módosított – 1972. évi V. törvény 19. §-ának (3)bekezdésében foglalt felhatalmazás alapján a Magyar Köztársaság ügyészi szerveinek illetékességi területét a következők szerint határozom meg:

1. § A Legfőbb Ügyészség, a Katonai Főügyészség, a Katonai Fellebbviteli Ügyészség, valamint a Fővárosi Főügyészség Központi Ügyészségi Nyomozó Hivatalának az illetékessége az ország egész területére kiterjed.

2. § (1) A Fővárosi Fellebbviteli Főügyészség illetékessége Budapest, valamint Borsod-Abaúj-Zemplén, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Heves, Komárom–Esztergom, Nógrád, Pest, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Veszprém megye területére terjed ki.

(2) A Pécsi Fellebbviteli Főügyészség illetékessége Baranya, Somogy, Tolna, Vas és Zala megye területére terjed ki.

(3) A Szegedi Fellebbviteli Főügyészség illetékessége Csongrád, Bács-Kiskun, Békés, Hajdú-Bihar és Jász-Nagykun-Szolnok megye területére terjed ki.

3. § A megyei főügyészség illetékességi területe a megyére, a Fővárosi Főügyészség illetékességi területe – az 1. §-ban foglalt kivétellel – Budapest fővárosra terjed ki.

4. § (1) A helyi ügyészségek illetékességi területe – a (2)–(4) bekezdésében foglalt kivétellel – azonos a bíróságok szervezetéről és igazgatásáról szóló 1997. évi LXVI. törvény mellékletének I. részében foglaltakkal.

(2)

a) A fellebbviteli főügyészségen, a főügyészségen, illetőleg a főügyészség székhelye szerinti helyi ügyészségen (Pest megyében a Budaörsi Városi Ügyészségen) szolgálatot teljesítő gyermek- és ifjúságvédelmi ügyészek a 2. § szerinti, illetőleg megyei illetékességgel látják el feladataikat.

b) A főügyészségen, illetőleg a főügyészség székhelye szerinti helyi ügyészségen (Pest megyében a Budaörsi Városi Ügyészségen) szolgálatot teljesítő közlekedési büntető ügyészek megyei illetékességgel látják el feladataikat.

(3) A Budaörsi Városi Ügyészség illetékessége egyébként a Budakörnyéki Bíróság, valamint a Budaörsi Városi Bíróság illetékességével azonos, a Veszprémi Városi Ügyészség illetékessége a Zirci Városi Bíróság illetékességi körére is kiterjed.

(4) A budapesti kerületi ügyészségek illetékessége megegyezik az ügyészség elnevezésében megjelölt kerületek közigazgatási területével az alábbi kivételekkel:

a) gyermek- és ifjúságvédelmi ügyben kizárólag a Budapesti VIII. Kerületi Ügyészség,

b) közlekedési büntető ügyben kizárólag a Budapesti VI. és VII. Kerületi Ügyészség,

c) törvényességi felügyeleti ügyben – a gyermek- és ifjúságvédelmi ügyek kivételével – kizárólag a Budapesti V. és XIII. Kerületi Ügyészség az illetékes.

5. § (1) A Budapesti Katonai Ügyészség illetékességi területe Budapest fővárosra, Fejér, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Nógrád és Pest megyére terjed ki.

(2) A Debreceni Katonai Ügyészség illetékességi területe Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyére terjed ki.

(3) A Győri Katonai Ügyészség illetékességi területe Győr-Moson-Sopron, Vas és Veszprém megyére terjed ki.

(4) A Kaposvári Katonai Ügyészség illetékességi területe Baranya, Somogy, Tolna és Zala megyére terjed ki.

(5) A Szegedi Katonai Ügyészség illetékességi területe Bács-Kiskun, Békés és Csongrád megyére terjed ki.

6. §

Ez az utasítás 2003. július 1-jén lép hatályba, egyidejűleg hatályát veszti

a) az ügyészségek illetékességi területéről szóló 4/1997. (ÜK. 10.) LÜ utasítás,

b) az ügyészségek illetékességi területéről szóló 4/1997. (ÜK. 10.) LÜ utasítás módosításáról szóló 2/2001. (ÜK. 4.) LÜ utasítás, valamint

c) az egyes legfőbb ügyészi utasítások módosításáról szóló 1/2003. (ÜK. 2.) LÜ utasítás 3. §-a.

Dr. Polt Péter s. k.,

legfőbb ügyész

*

Az utasítást a 2/2006. (ÜK. 1.) LÜ utasítás 6. §-a (2) bekezdésének a) pontja hatályon kívül helyezte, 2006. február 1. napjával.

  • Másolás a vágólapra
  • Nyomtatás
  • Hatályos
  • Már nem hatályos
  • Még nem hatályos
  • Módosulni fog
  • Időállapotok
  • Adott napon hatályos
  • Közlönyállapot
  • Indokolás
Jelmagyarázat Lap tetejére