112/2005. (HK 1/2006.) HM utasítás
112/2005. (HK 1/2006.) HM utasítás
miniszteri biztos kinevezéséről, feladat- és hatásköréről*
1. § Az utasítás hatálya a Honvédelmi Minisztérium (a továbbiakban: HM), a honvédelmi miniszter közvetlen irányítása és felügyelete alá tartozó szervezetek, a miniszternek közvetlenül alárendelt szervezetek, valamint a Magyar Honvédség (a továbbiakban: MH) katonai szervezetek feladattal érintett szervezeteire terjed ki.
2. § Az MH KHK rekonstrukciós beruházás befejezése érdekében 2005. december 1-jei hatállyal MH KHK miniszteri biztosi tisztséget hozok létre (a továbbiakban: miniszteri biztos). A miniszteri biztos HM főosztályvezetőt megillető juttatásokra jogosult személy.
3. § (1) A miniszteri biztos feladata:
a) az MH KHK rekonstrukciós beruházás megvalósítása folyamatosságának biztosítása, az együttműködő szervezetek közötti koordináció elősegítése, a felmerült problémák gyors és hatékony rendezése;
b) a megvalósítás helyzetéről ,,a Magyar Honvédség Központi Honvédkórház rekonstrukciós beruházás befejezésével kapcsolatos feladatokról” szóló a jelen utasítással, valamint a 93/2005. (HK 20.) HM utasítással módosított 23/2003. (HK 10.) HM utasítás (a továbbiakban: ut.) 3. § (1) bekezdésében meghatározott bizottság vezetőjének folyamatos tájékoztatása.
(2) A miniszteri biztos a feladatkörébe tartozó ügyekben feladatot szabhat a jelen utasítás hatálya alá tartozó szervezeteknek. E körben határidőket állapíthat meg, és jogosult a feladatok végrehajtásának ellenőrzésére is.
(3) A miniszteri biztos koordinációs tevékenységet a beruházás megvalósításban szerződéssel résztvevő polgári szervezetek vonatkozásában csak a megrendelő útján végezhet.
(4) A miniszteri biztos jogosult:
a) az ut.-ban meghatározott bizottság ülésein részt venni,
b) a rekonstrukciós beruházás megvalósítása érdekében összehívott értekezletek munkájában részt venni, illetve értekezlet összehívását kezdeményezni.
(5) A miniszteri biztos feladatai végrehajtása során köteles betartani ,,A Magyar Honvédség Központi Honvédkórház rekonstrukciós beruházás befejezésével kapcsolatos ügyviteli rendre vonatkozóan” kiadott 30/2003. HM KÁT intézkedés előírásait.
4. § A miniszteri biztos meghívottként, a feladatkörét érintő ügyekben részt vesz a Honvédelmi Minisztérium Szervezeti és Működési Szabályzata által meghatározott vezetői értekezleteken. Ennek során önálló előterjesztésre, javaslattételre jogosult.
5. § A miniszteri biztos a honvédelmi miniszter közvetlen alárendeltségében látja el feladatait. Irányítását a miniszter a kabinetfőnök, helyettes államtitkár bevonásával gyakorolja.
6. § Ez az utasítás 2005. december 1-jén lép hatályba, és a beruházás befejezését követő hónap első napján hatályát veszti. Az utasítás hatálybalépésével egyidejűleg a 23/2003. (HK 10.) HM utasításnak a 93/2005. (HK 20.) HM utasítás 2. §-ával megállapított 3. §-ának (1) bekezdésében felsorolt tagok közül a „HM politikai főtanácsadó” helyébe a „HM miniszteri biztos” lép.
Juhász Ferenc s. k.,
honvédelmi miniszter
Az utasítást a 9/2007. (HK 3.) HM utasítás 4. §-a hatályon kívül helyezte, 2007. január 29. napjával.
- Hatályos
- Már nem hatályos
- Még nem hatályos
- Módosulni fog
- Időállapotok
- Adott napon hatályos
- Közlönyállapot
- Indokolás
