130/2006. (HK 24.) HM–KüM–GKM együttes utasítás
130/2006. (HK 24.) HM–KüM–GKM együttes utasítás
az Európai Védelmi Ügynökség működésében való magyar részvételről*
I. Általános rendelkezések
1. § A Tanácsnak az Európai Védelmi Ügynökség létrehozásáról szóló, 2004. július 12-i 2004/551/KKBP együttes fellépés alapján az EDA védelmi miniszteri vagy azok képviselői szintjén ülésező döntéshozó szervében, az Irányítóbizottságban kormánya nevében való kötelezettségvállalásra felhatalmazott képviselő részvételét kell biztosítani. A tárgyalási álláspont kialakítása a kormányzati döntés előkészítés általános szabályai szerint, a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium (a továbbiakban: GKM), a Honvédelmi Minisztérium (a továbbiakban: HM), és a Külügyminisztérium (a továbbiakban: KüM) mint a három érintett minisztérium jelen utasításba foglalt együttműködése keretében valósul meg.
2. § Az együttműködés kiterjed az Irányítóbizottság különböző összetételű ülésein, ezen üléseket előkészítő bizottságokban, valamint a szakértői szintű üléseken képviselendő tárgyalási álláspont kialakítására és képviseletére irányuló együttműködésre.
II. A tárgyalási álláspont kialakítása
3. § Az Irányítóbizottság különböző összetételű ülésein képviselendő tárgyalási álláspont jóváhagyásáért az ülésezési rend alapján a Magyar Köztársaságot képviselő következő személyek felelősek:
a) miniszteri szintű ülés: honvédelmi miniszter;
b) nemzeti védelmi kutatási-fejlesztési igazgatói összetételű ülés: a HM védelmi tervezési és infrastrukturális szakállamtitkára;
c) nemzeti hadfelszerelési igazgatói összetételű ülés: a HM védelmi tervezési és infrastrukturális szakállamtitkára;
d) nemzeti védelmi tervezési vagy védelempolitikai igazgatói összetételű ülés: a HM védelempolitikai szakállamtitkára.
4. § Az EDA döntéshozatali eljárásában képviselendő tárgyalási álláspont tervezetét véleménynyilvánítás céljából, határidő megjelölésével annak kialakításáért felelős személy a társminisztériumok érintett szervezeteinek megküldi. Határidőn belüli válasz hiánya az egyetértés kifejezését jelenti. Az esetlegesen felmerülő kérdések tisztázása érdekében a kialakításért felelős személy szükség esetén bármely érintett fél kérelmére vagy saját kezdeményezésre egyeztető megbeszélést hívhat össze, amelyre levél, telefax vagy elektronikus üzenet formájában meghívja az érintett szervezeteket.
5. § Az EDA döntéshozatali eljárásában képviselendő tárgyalási álláspont kialakításért felelős személy a jóváhagyott tárgyalási álláspontot tájékoztatásul továbbítja az érintett szervezetek felé.
6. § Az EDA különböző összetételű ülésein a tárgyalási álláspont és a magyar érdekek képviseletében érintett további személyeket a 3. §-ban meghatározott személy kéri fel az ülésen történő részvételre.
7. § Bármilyen szintű ülésen részt vett képviselő – figyelemmel az Európai Unió döntéshozatali tevékenységében való részvételről és az ehhez kapcsolódó kormányzati koordinációról szóló 1007/2004. (II. 12.) Korm. határozat 35–37. pontjaira – egy munkanapon belül, miniszteri szintű ülés esetén két munkanapon belül gondoskodik az ülésről szóló jelentés elkészítéséről és az érintett szervezetek és a társminisztériumok felé történő továbbításáról.
II. 2. Előkészítő bizottságok
8. § Az Irányítóbizottság különböző összetételű üléseit – alapvetően az adminisztratív és költségvetési határozatok kidolgozásával – előkészítő bizottságokban képviselendő tárgyalási álláspont kialakításáért az ülésezési rend alapján a következő személyek felelősek:
a) miniszteri szintű ülés: a HM védelempolitikáért felelős szakállamtitkára;
b) nemzeti védelmi kutatási-fejlesztési igazgatói összetételű ülés: a HM védelmi tervezési és infrastrukturális szakállamtitkára, vagy az általa kijelölt szervezeti egység vezetője;
c) nemzeti hadfelszerelési igazgatói összetételű ülés: a HM védelmi tervezési és infrastrukturális szakállamtitkára, vagy az általa kijelölt szervezeti egység vezetője;
d) nemzeti védelmi tervezési vagy védelempolitikai igazgatói összetételű ülés: a HM védelempolitikáért felelős főosztályának vezetője;
e) az Irányítóbizottság üléseihez közvetlenül nem kapcsolódó eseti ülés vagy az egyedi ügyekben létrehozott speciális bizottságok ülései: a napirend szerint felelős minisztérium illetékes szervezeti egységének vezetője.
9. § Az előkészítő bizottságokban képviselendő tárgyalási álláspont kialakítása és a jelentéstétel során a 4–7. §-okba foglalt eljárási rend megfelelő alkalmazásával kell eljárni.
III. Záró rendelkezések
10. § A jelen utasítás az utolsó aláírás napján lép hatályba.* A jelen utasításban foglaltakat a honvédelmi miniszter, a külügyminiszter és a gazdasági és közlekedési miniszter szükség szerint felülvizsgálja.
Dr. Szekeres Imre s. k., Dr. Göncz Kinga s. k.,
honvédelmi miniszter külügyminiszter
Dr. Kóka János s. k.,
gazdasági és közlekedési miniszter
Az utasítást az 1/2013. (I. 14.) HM–KüM–NGM együttes utasítás 11. § (2) bekezdése hatályon kívül helyezte 2013. január 15. napjával.
Az utolsó aláírás napja 2006. november 27.
- Hatályos
- Már nem hatályos
- Még nem hatályos
- Módosulni fog
- Időállapotok
- Adott napon hatályos
- Közlönyállapot
- Indokolás