375/2007. (XII. 23.) Korm. rendelet
375/2007. (XII. 23.) Korm. rendelet
a kisebbségi önkormányzatoknak a központi költségvetésből nyújtott feladatarányos támogatások feltételrendszeréről és elszámolásának rendjéről1
A Kormány az Alkotmány 35. §-a (1) bekezdésének b) pontjában meghatározott feladatkörében eljárva, a nemzeti és etnikai kisebbségek jogairól szóló 1993. évi LXXVII. törvény (a továbbiakban: Nek. tv.) 64. §-a (5) bekezdésének b) pontjában foglalt felhatalmazás alapján a következőket rendeli el:
Általános rendelkezések
1. § (1) A rendelet hatálya a községben, a városban és a főváros kerületeiben (a továbbiakban: települési), továbbá a megyében és a fővárosban (a továbbiakban: területi) működő kisebbségi önkormányzatok feladatarányos támogatására terjed ki. Az országos kisebbségi önkormányzatok feladatarányos támogatásáról külön törvény rendelkezik.
(2) A rendelet alkalmazásában
a) feladatarányos támogatás: a települési és a területi kisebbségi önkormányzatok általános működési és feladatalapú, illetve kiegészítő támogatása;
b) általános működési támogatás: a települési és a területi kisebbségi önkormányzatokat a megalakulásukat követő hónap 1-jétől a rendelet szerint megillető, az önkormányzati működéssel közvetlenül összefüggő – a Nek. tv. 27. §-ának (1)–(2) bekezdése szerint a helyi önkormányzat által biztosított feltételeken kívüli – feltételek biztosítására, az ellátott tevékenységhez kapcsolódó költségek fedezésére szolgáló támogatás (ilyen költségek különösen a rezsi típusú és a munkabér típusú költségek, a költségtérítés, a tiszteletdíj);
c) feladatalapú támogatás: a települési és a területi kisebbségi önkormányzatoknak – ellátott feladataik arányában – a rendelet szerint nyújtható támogatás;
d) kiegészítő támogatás: a tárgyévben fel nem használt és visszautalt támogatásokból a rendeletben meghatározott módon képződő és megállapított támogatás;
e) határidő, határnap: a rendelet szerinti határidők naptári napokban értendők, amennyiben a rendelet szerinti valamely határnap nem munkanapra esik, úgy a határnap az ezt követő első munkanap;
f)2 kisebbségpolitikáért felelős állami szerv: a Nek. tv. 62. §-ának (1) bekezdése alapján a Kormány által rendeletben kijelölt, a nemzeti és etnikai kisebbségekkel kapcsolatos állami feladatok ellátásáért felelős államigazgatási szerv;
(3) A helyi önkormányzat jegyzője (főjegyzője), mint a kisebbségi önkormányzat gazdálkodását végrehajtó szerv a kisebbségi önkormányzat által kitöltött igénylés nyomtatványt annak kézhezvételét követő 3 napon belül köteles továbbítani a Magyar Államkincstár (a továbbiakban: MÁK) illetékes regionális igazgatóságára (a továbbiakban: Igazgatóság).
(4) A települési és a területi kisebbségi önkormányzatok számára a mindenkori költségvetési törvényben megállapított – a települési és a területi kisebbségi önkormányzatok általános működési és feladatalapú támogatására együttesen fordítható – feladatarányos támogatás felosztási aránya: hetvenöt százalék általános működési támogatás, huszonöt százalék feladatalapú támogatás. Az egy területi kisebbségi önkormányzatra jutó feladatarányos támogatás összege – kizárólag az együttes támogatás felosztásának számításánál – az egy települési kisebbségi önkormányzatra jutó feladatarányos támogatás 1,563 szorosa.
(5) Feladatalapú támogatásban csak az a települési, illetve területi kisebbségi önkormányzat részesülhet, amely a tárgyévben általános működési támogatásban részesült.
(6) Ha a települési és a területi kisebbségi önkormányzat év közben megszűnik, a megszűnést követő hónap 1-jétől nem illeti meg sem az általános működési, sem a feladatalapú támogatás időarányos része.
(7)3 A települési és a területi kisebbségi önkormányzat gazdálkodásának végrehajtó szerve – területi kisebbségi önkormányzat esetén az időközi választás eredménytelenségét követően – a kisebbségi önkormányzatot meg nem illető időarányos támogatási előirányzatról való lemondásról – az Igazgatóságon keresztül – értesíti a kisebbségpolitikáért felelős állami szervet, továbbá intézkedik – az Igazgatóságon keresztül – az ennek megfelelő összeg visszafizetéséről a MÁK-hoz.
Általános működési támogatás
2. § (1)4 Általános működési támogatásra a kisebbségpolitikáért felelős állami szervnek megküldött értesítésben szereplő települési és területi kisebbségi önkormányzat jogosult.
(2) A települési és területi szinteken belül az adott szinthez tartozó valamennyi kisebbségi önkormányzat azonos összegű általános működési támogatásban részesül.
(3)5 Az általános működési támogatás éves összegét a kisebbségpolitikáért felelős miniszter minden év január 31-éig közleményként a Magyar Közlönyben közzéteszi.6
(4)7 Az általános működési támogatás MÁK részére történő átutalásáról a kisebbségpolitikáért felelős állami szerv útján évi két alkalommal – január 31-éig, illetve július 31-éig – intézkedik.
(5)8 A támogatás folyósítása a kisebbségpolitikáért felelős állami szerv (4) bekezdés szerinti intézkedését követően két egyenlő részletben történik: az első részlet február 15-éig, a második részlet augusztus 15-éig.
Feladatalapú támogatás
3. § (1) A feladatalapú támogatás a kisebbségi közügyeknek a települési és a területi kisebbségi önkormányzatok által történő ellátását szolgálja.
(2)9 Feladatalapú támogatást a települési, területi kisebbségi önkormányzat az e rendelet 2. számú melléklete szerinti nyomtatványon igényelhet.
(3) A települési és a területi kisebbségi önkormányzatok a vállalt kisebbségi közügyekkel arányosan, eltérő összegű feladatalapú támogatásban részesülhetnek.
(4)10 A támogatás folyósításáról, az igénylésről hozott döntést követően a kisebbségpolitikáért felelős állami szerv intézkedik a MÁK felé. A támogatás folyósítása két egyenlő részletben történik: az első részlet május 15-éig, a második részlet augusztus 15-éig.
A feladatalapú támogatásra vonatkozó
eljárási szabályok
4. § (1)11 Az igénylés nyomtatványt két eredeti példányban, a tárgyévet megelőző év december 1. napjáig beérkezően – a kisebbségpolitikáért felelős állami szervnek címzetten – az Igazgatósághoz kell benyújtani.
(2) Az igénylés nyomtatvány kötelezően tartalmazza a települési, területi kisebbségi önkormányzat adatait (elnevezését, székhelyét, képviseletét ellátó személy [elnök] nevét), a képviselt kisebbség megjelölését, a kisebbségi önkormányzat hatályos szervezeti és működési szabályzatának elfogadásáról szóló képviselő-testületi határozat számát, az e rendelet 1. számú mellékletében meghatározott szempontrendszer szerinti, a kisebbségi önkormányzat által ellátott feladatokat és az ezek ellátásáról szóló képviselő-testületi határozatok számát, továbbá a települési, területi kisebbségi önkormányzat elnökének és a helyi önkormányzat jegyzőjének (főjegyzőjének) aláírását.
(3) Az igénylés kötelező melléklete az igénylés benyújtását megelőző év költségvetési beszámolóját elfogadó határozat (a 2008. évben benyújtott kérelem esetén a 2006. évi beszámolót elfogadó határozat), valamint az igénylés benyújtásának évében elfogadott költségvetési határozat (a 2008. évben benyújtott kérelem esetén a 2007. évi költségvetési határozat), valamint a kisebbségi önkormányzat által az igénylésben feltüntetett kisebbségi közügyek ellátását meghatározó kisebbségi önkormányzati határozat kivonatát.
(4) Az Igazgatóság az államháztartásról szóló 1992. évi XXXVIII. törvény (a továbbiakban: Áht.) 64/B. §-ának (3) bekezdése alapján megvizsgálja, hogy a kisebbségi önkormányzat közölt-e, illetőleg csatolt-e valamennyi előírt adatot, dokumentumot.
(5) Hiányosan beküldött igénylés, illetve az (1)–(3) bekezdésben foglaltak nem, vagy hiányos teljesítése esetén az Igazgatóság a beérkezést követő 5 napon belül, 15 napos határidő kitűzésével egy alkalommal hiánypótlásra szólítja fel a kisebbségi önkormányzatot.
(6)12 A hiánypótlásról szóló felhívásban az Igazgatóság felhívja a figyelmet arra, hogy amennyiben a kisebbségi önkormányzat a hiánypótlási felhívásban foglaltaknak határidőben nem tesz eleget, vagy nem megfelelően teljesíti azt, az Igazgatóság az igénylést nem továbbítja a kisebbségpolitikáért felelős állami szervnek és erről a kisebbségi önkormányzatot értesíti.
(7)13 Az igényléseket – a (6) bekezdés szerinti kivétellel – az Igazgatóság minden év január 31-ig továbbítja a kisebbségpolitikáért felelős állami szervhez.
A feladatalapú támogatási igénylések
elbírálásának rendje
5. § (1)14 A feladatalapú és kiegészítő támogatásokról, azok kisebbségi önkormányzatonkénti mértékéről és összegéről öt tagból álló Kisebbségi Költségvetési Bizottság (a továbbiakban: Bizottság) dönt. A Bizottság döntéseit a kisebbségpolitikáért felelős miniszter (e szakaszban: miniszter) hagyja jóvá.
(2)15 A Bizottság elnökét és egy tagját a miniszter, egy-egy további tagját az oktatásért felelős miniszter, a helyi önkormányzatokért felelős miniszter, valamint a költségvetésért felelős miniszter jelöli ki a kisebbségpolitikáért felelős állami szervnek, illetve a minisztériumoknak a kisebbségpolitika területén megfelelő szakértelemmel, a döntések meghozatalához szükséges ismeretekkel rendelkező köztisztviselői közül.
(3) A Bizottság tagjának megbízatása határozatlan időre szól, visszahívásáról az őt jelölő miniszter határoz. A Bizottság tagjainak jogai és kötelezettségei azonosak.
(4) A Bizottság határozatképes, ha legalább két tag és az elnök (vagy az ügyrend szerinti helyettese) jelen van. A Bizottság döntéseit egyszerű szótöbbséggel hozza meg. A Bizottság alakuló ülését a rendelet kihirdetését követő 30 napon belül a miniszter hívja össze. A Bizottság e rendelet keretei között maga határozza meg működési rendjét (ügyrend), melyet a miniszter hagy jóvá.
(5) A Bizottságnak az igényléseket elbíráló ülésére tanácskozási joggal meg kell hívni az adott kisebbség országos önkormányzatának közgyűlése által kijelölt 1–1 országos kisebbségi önkormányzati képviselőt.
(6) A Bizottság titkársági feladatait a MeH illetékes szervezeti egysége látja el.
(7) A Bizottság a feladatalapú támogatásokról kisebbségi önkormányzati szintenként minden év április 15-éig dönt.
(8) A Bizottság a döntése során vizsgálja, hogy a kisebbségi önkormányzat megfelel-e az 1. § (5) bekezdésének, valamint a kérelem összhangban van-e a 3. § (1) bekezdésével.
(9) A Bizottság a támogatás mértékét – kisebbségi önkormányzati szintenként – a jelen a rendelet 1. számú mellékletében szereplő szempontrendszer alapján, összegszerűen állapítja meg.
(10) A Bizottság a döntéseit a miniszternek megküldi, aki azokról öt napon belül állást foglal. A miniszter a Bizottság határozatát, döntését – ha az valamely jogszabályi rendelkezéssel ellentétes – a felterjesztést követő öt napon belül új eljárás lefolytatása céljából visszaküldi a Bizottságnak. A Bizottság az új eljárást 5 napon belül lefolytatja.
(11) A Bizottság a döntéseit – a döntésnek a miniszter által történő jóváhagyását követő 5 napon belül – a MeH honlapján közzé teszi.
A kiegészítő támogatásra vonatkozó szabályok
6. § (1) A tárgyévben az 1. § (6) bekezdése szerinti fel nem használt és visszautalt feladatarányos támogatás – a feladatalapú támogatásokra – a tárgyévben kerül felosztásra a feladatalapú támogatásban részesült kisebbségi önkormányzatok között, a (2) bekezdés szerint.
(2) A kiegészítő támogatás összegét a Bizottság a feladatalapú támogatásra vonatkozó döntése során megállapított pontszámok, valamint a fel nem használt és visszautalt támogatások együttes összege alapján állapítja meg, minden év november 15-éig.
(3)16 A kiegészítő támogatásokról hozott döntés alapján folyósítandó támogatás MÁK-nak történő átutalásáról a kisebbségpolitikáért felelős állami szerv minden év december 1-jéig intézkedik.
(4)17 A MÁK a kisebbségi önkormányzat által visszafizetett támogatási összegről a visszafizetést követő hónap 25-éig tájékoztatja az kisebbségpolitikáért felelős állami szervet.
Vegyes rendelkezések
7. § A feladatarányos támogatást a települési és területi kisebbségi önkormányzat a területileg illetékes helyi önkormányzat útján veszi igénybe, amely azt a számlájára történő beérkezést követő 8 napon belül köteles átutalni a települési, illetve területi kisebbségi önkormányzat részére.
8. § (1) A jogosulatlanul igénybe vett támogatási összeg után a települési, illetve területi kisebbségi önkormányzatot az Áht. 64/B. §-ának (1) és (2) bekezdése szerinti visszafizetési és kamatfizetési kötelezettség terheli.
(2)18 Az e rendelet szerinti támogatással kapcsolatos elszámolás, ellenőrzés rendjére az Áht.-nak a helyi önkormányzatok elszámolási és ellenőrzési rendjére vonatkozó rendelkezései alkalmazandóak.
(3) Az e rendeletben nem szabályozott kérdésekben az államháztartásból származó támogatások igénylésére, felhasználására vonatkozó rendelkezések megfelelően alkalmazandóak.
(4)19 A tárgyévi feladatarányos támogatás tárgyévben fel nem használt (kötelezettségvállalással nem terhelt) maradványa a következő év június 30-áig kötelezettségvállalással terhelhető.
Záró rendelkezések
9. § (1) Ez a rendelet 2008. január 1-jén lép hatályba.
(2) E rendelet 4. §-ának (1) és (7) bekezdését a 2008. évben a következő eltérésekkel kell alkalmazni:
a) az igénylést két eredeti példányban 2008. február 1-jéig kell benyújtani az Igazgatósághoz;
b)20 az igényléseket az Igazgatóság 2008. február 20-áig továbbítja a kisebbségpolitikáért felelős állami szervhez.
1. számú melléklet a 375/2007. (XII. 23.) Korm rendelethez
1. A kisebbségi érdekképviselettel összefüggő feladatok |
||
1.1. Kisebbségi közösséget megillető jogosultságok érvényesítésével, érdekképviselettel, érdekvédelemmel kapcsolatos tevékenység: |
||
a) a kisebbségi közügyekkel összefüggő, más szerv által lefolytatandó eljárások, |
||
b) a helyi önkormányzat döntéshozatali eljárásában való részvétel, |
||
c) a helyi önkormányzattól feladat- és hatáskör átadás-átvétel kezdeményezése: |
||
1-3 képviselő-testületi kezdeményezés, döntés: 7 pont |
|
|
4 és több képviselő-testületi kezdeményezés, döntés: 15 pont |
||
|
maximális pontszám: 15 pont |
|
|
||
1.2. A kisebbségi közösség által beszélt nyelv használatával kapcsolatos kezdeményezések, közigazgatási nyelvhasználattal kapcsolatos igények előterjesztése: |
||
1-2 képviselő-testületi kezdeményezés, döntés: 7 pont |
|
|
3 és több képviselő-testületi kezdeményezés, döntés: 10 pont |
||
|
maximális pontszám: 10 pont |
|
|
||
1.3. Kistérségi, regionális együttműködési formák támogatása, létrehozásuk kezdeményezése: |
||
Legalább 1 képviselő-testületi kezdeményezés, döntés: 5 pont |
|
|
|
maximális pontszám: 5 pont |
|
|
||
Elérhető összes pontszám: 30 pont |
||
|
||
2. A kisebbségek kulturális autonómiájával (kulturális, közművelődési, oktatási feladatok, hagyományápolás, közgyűjtemény, média) összefüggő intézményalapítói, intézményfenntartói, támogatói, szervezési feladatok ellátása |
||
2.1. Kisebbségi kulturális, közművelődési, oktatási intézménnyel, közgyűjteménnyel, kisebbségi írott (újság, folyóirat, kiadvány és elektronikus sajtóval, kiadásával kapcsolatos alapítói (társ-alapítói), fenntartói (részfenntartói) feladatok ellátása, szervezeti és finanszírozási döntések meghozatala: |
||
Legalább 1 képviselő-testületi kezdeményezés, döntés: 10 pont |
|
|
|
maximális pontszám: 10 pont |
|
2.2. Kisebbségi nevelést, oktatást kiegészítő, a kisebbségi közösség jobb megismerését szolgáló (népismereti, néprajzi) tanfolyamok, kurzusok, tanórák szervezési, bonyolítási, finanszírozási feladatainak ellátása, ösztöndíjak alapítása (adományozása): |
||
Legalább 1 képviselő-testületi kezdeményezés, döntés: 15 pont |
|
|
|
maximális pontszám: 15 pont |
|
|
||
A 2.1. és 2.2. pont alá nem sorolható, kisebbségi kulturális, közművelődési, oktatási intézménnyel, közgyűjteménnyel, kisebbségi írott és elektronikus sajtóval, újság, folyóirat, kiadvány kiadásával, a kisebbségi közösségnek az adott településhez, megyéhez, régióhoz kötődő történelmi múltjával, kulturális örökségének ápolásával kapcsolatos szervezési, közreműködői feladatok ellátása, hagyományos ünnepek, kisebbségi rendezvények szervezése: |
||
1-3 képviselő-testületi kezdeményezés, döntés: 10 pont |
|
|
4 és több képviselő-testületi kezdeményezés, döntés: 20 pont |
|
|
|
maximális pontszám: 20 pont |
|
|
||
Elérhető összes pontszám: 45 pont |
||
|
||
3. A kisebbségi léttel összefüggő egyéb feladatok |
||
3.1. A kisebbségi önkormányzat kisebbségi civil szervezetekkel való együttműködése: |
|
|
1-2 képviselő-testületi kezdeményezés, döntés: 3 pont |
|
|
3 és több képviselő-testületi kezdeményezés, döntés: 5 pont |
|
|
|
maximális pontszám: 5 pont |
|
|
||
3.2. Egyházi közösség, anyanyelvű hitélet megszervezésében való közreműködés, támogatás: |
|
|
1-2 képviselő-testületi kezdeményezés, döntés: 3 pont |
|
|
3 és több képviselő-testületi kezdeményezés, döntés: 5 pont |
|
|
|
maximális pontszám: 5 pont |
|
|
||
3.3. |
Esélyegyenlőség megteremtését elősegítő tevékenység: |
|
1-3 képviselő-testületi kezdeményezés, döntés: 8 pont |
|
|
4 és több képviselő-testületi kezdeményezés, döntés: 15 pont |
|
|
|
maximális pontszám: 15 pont |
|
Elérhető összes pontszám: 25 pont |
||
|
||
Az elbírálás során elérhető maximális pontszám: 100 pont |
2. számú melléklet a 375/2007. (XII. 23.) Korm rendelethez
£ bolgár |
£ cigány |
£ görög |
£ horvát |
£ lengyel |
£ német |
£ örmény |
£ román |
£ ruszin |
£ szerb |
£ szlovák |
£ szlovén |
|
£ ukrán |
|
|
|
|
|
A kisebbségi nevelésben, oktatásban résztvevők |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A kisebbségi nevelésben, oktatásban résztvevők |
|
|
|
|
|
|
……………………………………………. |
|
……………………………………………. |
|
|
|
|
A kisebbségi nevelésben, oktatásban résztvevők (fő) |
|
anyanyelvű |
|
|
|
kétnyelvű |
|
|
|
|
magyar nyelven folyó cigány kisebbségi nevelés |
|
|
|
|
|
anyanyelvű |
|
|
|
kéttannyelvű |
|
|
|
|
nyelvoktató |
|
|
|
|
magyar nyelven folyó cigány kisebbségi nevelés, oktatás |
|
|
|
|
|
anyanyelvű |
|
|
|
kéttannyelvű |
|
|
|
|
nyelvoktató |
|
|
|
|
magyar nyelven folyó cigány kisebbségi nevelés, oktatás |
|
|
|
|
Kiegészítő Nyelvoktató Iskola |
kiegészítő kisebbségi oktatás |
|
|
|
Mindösszesen |
|
|
|
£ bolgár |
£ cigány |
£ görög |
£ horvát |
£ lengyel |
£ német |
£ örmény |
£ román |
£ ruszin |
£ szerb |
£ szlovák |
£ szlovén |
|
£ ukrán |
|
|
|
|
|
A kisebbségi nevelésben, oktatásban résztvevők (fő) |
|
anyanyelvű |
|
|
|
kéttannyelvű |
|
|
|
|
nyelvoktató |
|
|
|
|
magyar nyelven folyó |
|
|
|
|
Mindösszesen |
|
|
|
|
|
|
|
A kisebbségi nevelésben, oktatásban résztvevők (fő) |
|
|
|
|
|
|
……………………………………………. |
|
……………………………………………. |
|
|
|
|
A kisebbségi nevelésben, oktatásban résztvevők |
---|---|---|---|---|
Óvoda |
anyanyelvű |
|
|
|
kétnyelvű |
|
|
|
|
magyar nyelven folyó cigány kisebbségi nevelés |
|
|
|
|
|
anyanyelvű |
|
|
|
kéttannyelvű |
|
|
|
|
nyelvoktató |
|
|
|
|
magyar nyelven folyó cigány kisebbségi nevelés, oktatás |
|
|
|
|
|
anyanyelvű |
|
|
|
kéttannyelvű |
|
|
|
|
nyelvoktató |
|
|
|
|
magyar nyelven folyó cigány kisebbségi nevelés, oktatás |
|
|
|
|
Kiegészítő Nyelvoktató Iskola |
kiegészítő kisebbségi oktatás |
|
|
|
Mindösszesen |
|
|
|
A rendeletet a 342/2010. (XII. 28.) Korm. rendelet 13. § (1) bekezdése hatályon kívül helyezte 2011 január 1. napjával. Alkalmazására lásd e hatályon kívül helyező rendelet 13. § (2) bekezdését.
Az 1. § (2) bekezdés f) pontját a 292/2009. (XII. 19.) Korm. rendelet 246. § (1) bekezdése iktatta be.
Az 1. § (7) bekezdése a 292/2009. (XII. 19.) Korm. rendelet 246. § (4) bekezdése szerint módosított szöveg.
A 2. § (1) bekezdése a 318/2008. (XII. 23.) Korm. rendelet 17. § (2) bekezdés 1. pontja, a 292/2009. (XII. 19.) Korm. rendelet 246. § (4) bekezdése szerint módosított szöveg.
A 2. § (3) bekezdése a 292/2009. (XII. 19.) Korm. rendelet 246. § (5) bekezdése szerint módosított szöveg.
Lásd a Magyar Közlöny 2008. évi 14. számában közzétett MeHVM közleményt.
A 2. § (4) bekezdése a 292/2009. (XII. 19.) Korm. rendelet 246. § (4) bekezdése szerint módosított szöveg.
A 2. § (5) bekezdése a 292/2009. (XII. 19.) Korm. rendelet 246. § (4) bekezdése szerint módosított szöveg.
A 3. § (2) bekezdése a 292/2009. (XII. 19.) Korm. rendelet 249. § (2) bekezdés n) pontja szerint módosított szöveg.
A 3. § (4) bekezdése a 292/2009. (XII. 19.) Korm. rendelet 246. § (4) bekezdése szerint módosított szöveg.
A 4. § (1) bekezdése a 292/2009. (XII. 19.) Korm. rendelet 246. § (4) bekezdése szerint módosított szöveg.
A 4. § (6) bekezdése a 292/2009. (XII. 19.) Korm. rendelet 246. § (4) bekezdése szerint módosított szöveg.
A 4. § (7) bekezdése a 292/2009. (XII. 19.) Korm. rendelet 246. § (4) bekezdése szerint módosított szöveg.
Az 5. § (1) bekezdése a 292/2009. (XII. 19.) Korm. rendelet 246. § (5) bekezdése szerint módosított szöveg.
Az 5. § (2) bekezdése a 292/2009. (XII. 19.) Korm. rendelet 246. § (4) bekezdése, a 292/2009. (XII. 19.) Korm. rendelet 246. § (5) bekezdése szerint módosított szöveg.
A 6. § (3) bekezdése a 292/2009. (XII. 19.) Korm. rendelet 246. § (4) bekezdése szerint módosított szöveg.
A 6. § (4) bekezdése a 292/2009. (XII. 19.) Korm. rendelet 246. § (4) bekezdése szerint módosított szöveg.
A 8. § (2) bekezdése a 292/2009. (XII. 19.) Korm. rendelet 246. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.
A 8. § (4) bekezdését a 292/2009. (XII. 19.) Korm. rendelet 246. § (3) bekezdése iktatta be.
A 9. § (2) bekezdés b) pontja a 292/2009. (XII. 19.) Korm. rendelet 246. § (4) bekezdése szerint módosított szöveg.
- Hatályos
- Már nem hatályos
- Még nem hatályos
- Módosulni fog
- Időállapotok
- Adott napon hatályos
- Közlönyállapot
- Indokolás