1283/2010. (XII. 15.) Korm. határozat
1283/2010. (XII. 15.) Korm. határozat
az állambiztonsági szolgálatoknál keletkezett iratokkal összefüggő kormányzati feladatokról1
A Kormány
1. felhívja a közigazgatási és igazságügyi minisztert, hogy dolgozzon ki és terjesszen a Kormány elé törvénytervezetet az elmúlt rendszerben nem jogállami keretek között rögzített adatbázisokban lévő, egyes titkosszolgálati tevékenységgel összefüggő iratoknak a megfigyelt személyek részére történő visszaadásáról a következő szempontok szerint:
a) az információs önrendelkezési szabadság minél teljesebb körű érvényesülése;
b) az érintettek személyes adatainak védelme;
c) a minősített adatok védelméhez fűződő közérdek védelme; valamint
d) az elmúlt rendszer állambiztonsági szolgálatai tevékenységének következtében sérelmet szenvedett személyek információs kárpótlásának széles körű megvalósítása.
Felelős: közigazgatási és igazságügyi miniszter
Határidő: 2011. november 30.
2. felhívja a közigazgatási és igazságügyi minisztert, hogy az 1. pontban foglaltak szerinti koncepció megvalósítása érdekében vizsgálja felül az állambiztonsági szolgálatok mágnesszalagra rögzített adatbázisaiban található adatokkal kapcsolatos szabályozást, illetve terjessze elő az erre vonatkozó jogszabály tervezetét.
Felelős: közigazgatási és igazságügyi miniszter
Határidő: azonnal
A határozatot az 1407/2011. (XI. 30.) Korm. határozat visszavonta 2011. november 30. napjával.
- Hatályos
- Már nem hatályos
- Még nem hatályos
- Módosulni fog
- Időállapotok
- Adott napon hatályos
- Közlönyállapot
- Indokolás
