2/2010. (II. 16.) SZMM rendelet
2/2010. (II. 16.) SZMM rendelet
a felnőttképzési tevékenység megkezdésének és folytatásának részletes szabályairól1
A felnőttképzésről szóló 2001. évi CI. törvény 4. § (3) bekezdés a) pontjában kapott felhatalmazás alapján, a szociális és munkaügyi miniszter feladat- és hatásköréről szóló 170/2006. (VII. 28.) Korm. rendelet 1. § g) pontjában meghatározott feladatkörömben eljárva – a 6–7. § tekintetében a pénzügyminiszter feladat- és hatásköréről szóló 169/2006. (VII. 28.) Korm. rendelet 1. § a) pontjában meghatározott feladatkörében eljáró pénzügyminiszterrel egyetértésben – a következőket rendelem el:
1. § E rendelet hatálya kiterjed:
a) a felnőttképzésről szóló törvény szerinti felnőttképzési tevékenységet folytató jogi személyekre, jogi személyiség nélküli gazdasági társaságokra, egyéni vállalkozókra és egyéb jogalanyokra (a továbbiakban együtt: felnőttképzési intézmény),
b)2 a Foglalkoztatási Hivatalra (a továbbiakban: Hivatal),
c)3 a fővárosi és megyei kormányhivatal munkaügyi központjára,
d) a felnőttképzésről szóló törvény szerinti belső képzést folytató intézményre.
2. § A felnőttképzési intézmény a felnőttképzési tevékenység megkezdésére és folytatására akkor jogosult, ha
a) a cég- vagy egyéb közhitelű nyilvántartásba bejegyezték,
b) rendelkezik a felnőttképzésről szóló törvény szerinti képzési programmal, és
c) képzési programja az Országos Képzési Jegyzékben szereplő szakképesítés megszerzésére irányuló képzés szervezése esetén megfelel a külön jogszabályban előírt követelményeknek.
3. § (1)4 A felnőttképzési tevékenység folytatására irányuló szándékot annál a fővárosi és megyei kormányhivatal munkaügyi központjánál kell bejelenteni, amelynek illetékességi területén
a) a bejelentést tevő székhelye van, ennek hiányában
b) a bejelentést tevő, szabad szolgáltatásnyújtás jogával rendelkező felnőttképzési szolgáltató a felnőttképzési tevékenységet gyakorolni kívánja.
(2)5 Ha a bejelentést tevő, szabad szolgáltatásnyújtás jogával rendelkező felnőttképzési szolgáltató felnőttképzési tevékenysége több fővárosi és megyei kormányhivatal munkaügyi központja illetékességi területére is kiterjed, a bejelentést a felnőttképzési tevékenység folytatásával érintett bármelyik fővárosi és megyei kormányhivatal munkaügyi központjánál meg lehet tenni. A bejelentést fogadó fővárosi és megyei kormányhivatal munkaügyi központja értesíti a bejelentéssel érintett valamennyi fővárosi és megyei kormányhivatal munkaügyi központját az illetékességi területükön folytatott felnőttképzési tevékenységről.
(3)6 Ha a felnőttképzési tevékenység keretében végzett képzés jellege miatt nem állapítható meg egyértelműen, hogy melyik fővárosi és megyei kormányhivatal munkaügyi központja jogosult a bejelentés fogadására, a bejelentést a Fővárosi Munkaügyi Központnál kell megtenni.
4. § A felnőttképzési tevékenység folytatására irányuló szándék bejelentését, a bejelentésben foglalt adatok változását, az új képzés megkezdésére irányuló szándékot, a már folytatott képzés megszüntetését a 2. melléklet szerinti formanyomtatványon vagy elektronikus űrlapon (a továbbiakban együtt: formanyomtatvány) kell előterjeszteni.
5. § A felnőttképzést folytató intézmények nyilvántartása – a felnőttképzésről szóló törvényben, valamint a szolgáltatási tevékenység megkezdésének és folytatásának általános szabályairól szóló törvényben foglaltak mellett – tartalmazza
a) a felnőttképzési intézmény cégjegyzékét vagy nyilvántartását vezető bíróság, hatóság vagy szerv megnevezését, és cégjegyzékszámát vagy nyilvántartásba vétele számát,
b) egyéni vállalkozó esetén a vállalkozó nyilvántartását vezető hatóság megnevezését és a nyilvántartásba vétel számát,
c) a felnőttképzési intézmény adószámát,
d) a bejelentésben megjelölt adatokban bekövetkezett változást, a változás időpontjával,
e) új képzés megkezdése esetén a képzés megnevezését, a bejelentés időpontjával,
f) képzés megszüntetése esetén a megszűnő képzés megnevezését, a megszüntetés bejelentésének időpontjával,
g) belső képzésként végzett felnőttképzési tevékenység esetén ennek megjelölését.
6. § (1) A felnőttképzést folytató intézmények nyilvántartásába való bejegyzésért fizetendő igazgatási szolgáltatási díj mértéke kilencezerhatszáztíz forint.
(2) A tevékenységfolytatási tilalmat kimondó határozat jogorvoslati díjának mértéke tizenötezerhétszáznegyven forint, amelyet a jogorvoslati eljárást kezdeményező az eljárás megindításakor köteles megfizetni.
7. § (1)7 Az igazgatási szolgáltatási díjat a fővárosi és megyei kormányhivatal munkaügyi központja által megadott számlaszámra, a jogorvoslati díjat a Hivatal 10032000-01732630-00000000 számú előirányzat-felhasználási keretszámlájára kell postai készpénz-átutalási megbízással vagy banki átutalással megfizetni.
(2)8 A fővárosi és megyei kormányhivatal munkaügyi központja köteles a tevékenységfolytatási tilalmat kimondó határozat elleni jogorvoslat díját a jogorvoslati eljárást kezdeményezőnek visszatéríteni, amennyiben a jogorvoslat alaposnak bizonyul.
(3)9 Az igazgatási szolgáltatási díj a fővárosi és megyei kormányhivatal munkaügyi központja bevétele. A fővárosi és megyei kormányhivatal munkaügyi központja az igazgatási szolgáltatási díjat egyéb bevételeitől nyilvántartásában elkülönítetten kezeli.
8. §10 A fővárosi és megyei kormányhivatal munkaügyi központja a felnőttképzést folytató intézmények nyilvántartásának adatait havonta továbbítja a szakképzésért és felnőttképzésért felelős miniszter által vezetett minisztériumnak.
9. § (1) Ez a rendelet a kihirdetését követő 45. napon lép hatályba.
(2)11
(3)12
10. § Ez a rendelet a belső piaci szolgáltatásokról szóló, 2006. december 12-i 2006/123/EK európai parlamenti és tanácsi irányelv 9–11. és 16. cikkének való megfelelést szolgálja.
1. melléklet a 2/2010. (II. 16.) SZMM rendelethez13
2. melléklet a 2/2010. (II. 16.) SZMM rendelethez
A rendeletet a 393/2013. (XI. 12.) Korm. rendelet 40. § b) pontja hatályon kívül helyezte 2013. november 13. napjával.
Az 1. § b) pontja a 27/2010. (XII. 31.) NGM rendelet 70. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.
Az 1. § c) pontja a 42/2011. (XII. 2.) NGM rendelet 4. §-ával megállapított szöveg.
A 3. § (1) bekezdés nyitó szövegrésze a 27/2010. (XII. 31.) NGM rendelet 70. § (3) bekezdés a) pontja szerint módosított szöveg.
A 3. § (2) bekezdése a 27/2010. (XII. 31.) NGM rendelet 70. § (3) bekezdés b) és d) pontja szerint módosított szöveg.
A 3. § (3) bekezdése a 27/2010. (XII. 31.) NGM rendelet 70. § (3) bekezdés c) és d) pontja szerint módosított szöveg.
A 7. § (1) bekezdése a 27/2010. (XII. 31.) NGM rendelet 70. § (3) bekezdés d) pontja szerint módosított szöveg.
A 7. § (2) bekezdése a 27/2010. (XII. 31.) NGM rendelet 70. § (3) bekezdés d) pontja szerint módosított szöveg.
A 7. § (3) bekezdése a 27/2010. (XII. 31.) NGM rendelet 70. § (3) bekezdés d) pontja szerint módosított szöveg.
A 8. § a 27/2010. (XII. 31.) NGM rendelet 70. § (3) bekezdés d) pontja szerint módosított szöveg.
A 9. § (2) bekezdése ugyanezen bekezdés alapján hatályát vesztette.
A 9. § (3) bekezdése ugyanezen bekezdés alapján hatályát vesztette.
Az 1. mellékletet a 42/2011. (XII. 2.) NGM rendelet 2. § (3) bekezdése hatályon kívül helyezte.
- Hatályos
- Már nem hatályos
- Még nem hatályos
- Módosulni fog
- Időállapotok
- Adott napon hatályos
- Közlönyállapot
- Indokolás