• Tartalom

350/2010. (XII. 28.) Korm. rendelet

350/2010. (XII. 28.) Korm. rendelet

az államháztartás szervezetei beszámolási és könyvvezetési kötelezettségének sajátosságairól szóló 249/2000. (XII. 24.) Korm. rendelet, valamint a kincstári elszámolások beszámolási és könyvvezetési kötelezettségének sajátosságairól szóló 240/2003. (XII. 17.) Korm. rendelet módosításáról1

2011.01.01.

A Kormány az államháztartásról szóló 1992. évi XXXVIII. törvény 124. § (2) bekezdés a), b) és h) pontjában, valamint a számvitelről szóló 2000. évi C. törvény 178. § (1) bekezdés a) pontjában kapott felhatalmazás alapján, az Alkotmány 35. §-a (1) bekezdésének b) pontjában meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:

I. Fejezet

AZ ÁLLAMHÁZTARTÁS SZERVEZETEI BESZÁMOLÁSI ÉS KÖNYVVEZETÉSI KÖTELEZETTSÉGÉNEK SAJÁTOSSÁGAIRÓL SZÓLÓ 249/2000. (XII. 24.) KORM. RENDELET MÓDOSÍTÁSA

1. § (1) Az államháztartás szervezetei beszámolási és könyvvezetési kötelezettségének sajátosságairól szóló 249/2000. (XII. 24.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Áhsz.) 5. § 3. pont c) alpontja helyébe a következő rendelkezés lép:

[5. § E rendelet alkalmazásában:

3. Behajthatatlan követelés: az a követelés,]

c) a költségvetési törvényben meghatározott kisösszegű követelések tekintetében, amelyet eredményesen nem lehet érvényesíteni, vagy amelynél a fizetési meghagyásos eljárással, vagy a végrehajtással kapcsolatos költségek nincsenek arányban a követelés várhatóan behajtható összegével (a fizetési meghagyásos eljárás, a végrehajtás veszteséget eredményez vagy növeli a veszteséget), illetve amelynél az adós nem lelhető fel, mert a megadott címen nem található és a felkutatása „igazoltan” nem járt eredménnyel,”

(2) Az Áhsz. 5. §-a a következő 14. ponttal egészül ki:

[5. § E rendelet alkalmazásában:]

„14. Vásárolt készletek: az anyagok (élelmiszerek, gyógyszerek, vegyszerek, irodaszerek, nyomtatványok, tüzelőanyagok, hajtó- és kenőanyagok, szakmai anyagok, munkaruha, védőruha, formaruha, egyenruha, egyéb a Tv. 28. § (3) bekezdés a) pontja szerinti készletek), az áruk, betétdíjas göngyölegek, közvetített szolgáltatások, követelés fejében átvett eszközök, készletek és értékesítési céllal átsorolt eszközök.”

2. § (1) Az Áhsz. 7. § (11) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(11) A társadalombiztosítás pénzügyi alapjainak konszolidált éves költségvetési beszámolója alaponként a társadalombiztosítás pénzügyi alapjai (ellátási szektor) és a társadalombiztosítási költségvetési szervek (működési szektor) beszámolóit foglalja magában. A társadalombiztosítás konszolidált éves költségvetési beszámolója a Nyugdíjbiztosítási Alap és az Egészségbiztosítási Alap konszolidált éves költségvetési beszámolóit tartalmazza.”

(2) Az Áhsz. 7. § (15) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(15) A helyi önkormányzat a helyi önkormányzatok adósságrendezési eljárásáról szóló 1996. évi XXV. törvény 13. §-a (2) bekezdés b) pontjában előírt beszámolót a (6) bekezdés szerinti beszámoló elkészítésével teljesíti.”

3. § Az Áhsz. 8. § (11) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(11) Amennyiben az 1. § (1) bekezdésének a)–b) és d)–g) pontja szerinti államháztartás szervezetéhez önállóan működő és gazdálkodó, illetve önállóan működő költségvetési szerv is kapcsolódik, akkor azok könyvvezetési kötelezettségét a gazdasági szervezettel rendelkező önállóan működő és gazdálkodó költségvetési szervnek kell szabályoznia. A szabályozásnál figyelembe kell venni, hogy a hozzárendelt költségvetési szerv gazdasági eseményeit is teljes körűen a kettős könyvvitel rendszerében kell elszámolni. Az önállóan működő és gazdálkodó költségvetési szerv saját gazdálkodásáról vezetett könyveiben köteles gondoskodni a hozzárendelt önállóan működő költségvetési szerv vagyonának és annak változásának elkülönítéséről. A gazdasági szervezettel rendelkező önállóan működő és gazdálkodó költségvetési szerv a hozzárendelt önállóan működő és gazdálkodó szerv vagyonáról, és annak változásáról elkülönített könyvvezetésre kötelezett.”

4. § (1) Az Áhsz. 10. § (3) és (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(3) Az államháztartás szervezetei az éves és féléves elemi költségvetési beszámolót, egyszerűsített éves költségvetési beszámolót, konszolidált éves költségvetési beszámolót az e rendeletben meghatározott és a számviteli szabályozásért felelős miniszter által vezetett minisztérium honlapján közzétett, központilag előírt Módszertani Útmutató és űrlapgarnitúra szerinti formában és tartalommal készítik el. Az e rendeletben és mellékleteiben meghatározott, a számviteli szabályozásért felelős miniszter által vezetett minisztérium honlapján közzétett, központi űrlapgarnitúra helyettesíthető elektronikus adatfeldolgozó és adathordozó rendszerek segítségével azonos formában kinyomtathatóan készített, azonos tartalmú dokumentumokkal. Amennyiben az így előállított és kinyomtatott dokumentum tartalmazza a 13. §-ban foglalt aláírásokat is, akkor az azonos értékű a számviteli szabályozásért felelős miniszter által vezetett minisztérium honlapjáról letöltött központi űrlapgarnitúra alapján elkészített beszámolóval. Az aláírók felelősséggel tartoznak az adatokat előállító és továbbító eljárások megfelelő archiválásáért.
(4) A fejezetet irányító szervnek, illetve jogszabályban arra feljogosított szervnek a saját és az irányítása alá tartozó 1. § (1) bekezdés a) pontja szerinti költségvetési szervek (ideértve az elemi költségvetés készítésére kötelezett önállóan működő költségvetési szerveket is) felülvizsgált éves és féléves elemi költségvetési beszámolóit, valamint az 1. § (1) bekezdés f) és i)–k) pontja szerinti államháztartás szervezeteinek az éves és a féléves elemi költségvetési beszámolóit az (1) bekezdés szerinti határidő lejártát követő 15 munkanapon belül kell benyújtani – ha jogszabály másként nem rendelkezik – az államháztartásért felelős miniszterhez, illetve a Kincstárhoz számítógépes feldolgozásra.”

(2) Az Áhsz. 10. §-ának (8) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(8) Az országos kisebbségi önkormányzatnak az önkormányzat és az irányítása alá tartozó költségvetési szervek (társulások) felülvizsgált éves és féléves elemi költségvetési beszámolóit az (1) bekezdés szerinti határidő lejártát követő 8 munkanapon belül kell benyújtani a kisebbségpolitikáért felelős miniszterhez. A kisebbségpolitikáért felelős miniszter az országos kisebbségi önkormányzatok és az irányításuk alá tartozó költségvetési szervek (társulások) éves és féléves elemi költségvetési beszámolóit 7 munkanapon belül továbbítja a Kincstárhoz számítógépes feldolgozásra.”

(3) Az Áhsz. 10. §-a a következő (15) bekezdéssel egészül ki:

„(15) A helyi önkormányzat a helyi önkormányzatok adósságrendezési eljárásáról szóló 1996. évi XXV. törvény 13. §-a (2) bekezdés b) pontja szerinti beszámolót az adósságrendezés megindításának időpontját megelőző fordulónapra vonatkozóan 30 napon belül köteles elkészíteni és megküldeni a pénzügyi gondnoknak és az Állami Számvevőszéknek.”

5. § Az Áhsz. 12. § helyébe a következő rendelkezés lép:

12. § A könyvviteli mérlegben az államháztartás szervezete tulajdonában lévő, a rendelkezésére, használatára bocsátott, kezelésébe adott, az államháztartás szervezetének működését szolgáló eszközöket – a bérbevett eszközök kivételével –, valamint az eszközök forrását kell kimutatni. A pénzforgalmi jelentésben, illetve a pénzforgalmi kimutatásban a bevételeket és a kiadásokat bruttó módon kell szerepeltetni (kivéve az egyéb aktív és passzív pénzügyi elszámolásokat, a továbbadási célú bevételeket, továbbá a forgatási célú finanszírozási műveletekhez tartozó kiadásokat és bevételeket).”

6. § (1) Az Áhsz. 13. § (9) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(9) A 7. § (6) és (15) bekezdése szerinti beszámolót a (fő)polgármester, a közgyűlés elnöke és a (fő)jegyző (körjegyző) köteles aláírni.”

(2) Az Áhsz. 13. §-a a következő (11) bekezdéssel egészül ki:

„(11) Az (1)–(7) bekezdésben – az Ámr. 18. § (5) bekezdése szerinti költségvetési szerveket kivéve – a beszámoló elkészítéséért kijelölt felelős személynek szerepelnie kell a Tv. 151. § (3) bekezdése szerinti nyilvántartások valamelyikében és rendelkeznie kell a számviteli szolgáltatás ellátására jogosító engedéllyel.”

7. § Az Áhsz. 13/A. § (8) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(8) Ha az államháztartás 1. § (1) bekezdése szerinti valamely szervezetének a (7) bekezdés szerinti átszervezésére kormányváltással kapcsolatban jogszabály alapján kerül sor, a 7. § (12) bekezdésében foglaltakat a számviteli szabályozásért felelős miniszter központilag előírt Módszertani Útmutatójában meghatározottak szerint kell teljesíteni.”

8. § Az Áhsz. 15. § (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(4) Az államháztartás szervezetének feladatkörébe tartozik az eszközök besorolása a befektetett eszközök vagy forgóeszközök közé annak figyelembevételével, hogy az eszközt tartósan – egy éven túl – vagy egy éven belül használja-e működéséhez. Ide nem értve a hitelviszonyt megtestesítő értékpapírok besorolását, melyek esetében a befektetési, vagy a forgatási megszerzési cél határozza meg a minősítést, amely a könyvekbe kerülést követően nem változtatható meg.”

9. § (1) Az Áhsz. 19. § (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(3) Tartós részesedésként kell kimutatni az állami vagyonról szóló 2007. évi CVI. törvény (a továbbiakban: Vtv.) által tartós vagy ideiglenes jellegűnek minősített tulajdonrészeket. A Vtv. 29. § (5) bekezdése alapján az 1. § (1) bekezdés a) pontja szerinti költségvetési szerv tartós részesedést csak akkor mutathat ki a könyveiben, ha törvény, a Vtv. 3. § (2) bekezdése szerinti miniszter rendelet, vagy a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zártkörűen Működő Részvénytársasággal (a továbbiakban: MNV Zrt.) kötött vagyonkezelési szerződés alapján tulajdonosi jogokat gyakorol.”

(2) Az Áhsz. 19. §-a a következő (8) bekezdéssel egészül ki:

„(8) Tartós társulási részesedésként mutatja ki a társult helyi önkormányzat az Ötv. 80. § (5) bekezdése szerint jogi személyiségű társulásnak, illetve többcélú kistérségi társulásnak a társulási szerződés, illetve annak módosítása szerint átadott forgalomképes vagyont.”

10. § Az Áhsz. 29. §-a a következő (4) bekezdéssel egészül ki:

„(4) A tartós társulási részesedés bekerülési értéke a társulásban (a jogi személyiségű társulásban, vagy a többcélú kistérségi társulásban) résztvevő helyi önkormányzatok által bevitt vagyontárgyak társulási szerződésében, illetve annak módosításában meghatározott érték.”

11. § Az Áhsz. 34. §-a a következő (6) bekezdéssel egészül ki:

„(6) A jogszabályon alapuló követelés év végi értékelése során a követelést elismertnek kell tekinteni, amennyiben jogszabály, határozat biztosítja az elismertséget, még akkor is, ha az adós vitatja azt.”

12. § (1) Az Áhsz. 38. § (5) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(5) A pénzforgalmi jelentés – az elemi költségvetéssel azonos formában és szerkezetben – tartalmazza az eredeti és módosított bevételi és kiadási előirányzatokat, a ténylegesen befolyt (beszedett) bevételeket, a pénzforgalom nélküli bevételeket, a ténylegesen teljesített kiadásokat, a pénzforgalmat tevékenységenként és azon belül főbb jogcímenként. A pénzforgalmi jelentésben, illetve a pénzforgalmi kimutatásban a bevételeket és a kiadásokat bruttó módon kell szerepeltetni (kivéve az egyéb aktív és passzív pénzügyi elszámolásokat, a továbbadási célú bevételeket, továbbá a forgatási célú finanszírozási műveletekhez tartozó kiadásokat és bevételeket).”

(2) Az Áhsz. 38. § (6) bekezdése a következő h) ponttal egészül ki:

[(6) Az éves elemi költségvetési beszámoló pénzforgalmi jelentése év végén kiegészül a következő tájékoztató adatokkal:]

h) meghatározott foglalkoztatási jogviszonyban lévők létszáma,”

(3) Az Áhsz. 38. § (6) bekezdése a következő o) ponttal egészül ki:

[(6) Az éves elemi költségvetési beszámoló pénzforgalmi jelentése év végén kiegészül a következő tájékoztató adatokkal:]

o) megszűnt víziközmű társulattól átvett, lakossági hozzájárulás bevétele,”

13. § Az Áhsz. 40. §-a a következő (14) bekezdéssel egészül ki:

„(14) A helyi önkormányzat a 7. § (15) bekezdése szerinti beszámoló kiegészítő mellékletében köteles elkülönítve bemutatni a helyi önkormányzat törzsvagyonának és forgalomképes vagyonának nagyságát.”

14. § Az Áhsz. 44. § (7) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(7) Az adósságállomány évenkénti alakulását a 22. számú melléklet szerint kell bemutatni. A 22. számú mellékletet a helyi (a települési és a területi kisebbségi) önkormányzat, az országos kisebbségi önkormányzat, a többcélú kistérségi társulás köteles elkészíteni.”

15. § Az Áhsz. 44/A. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(1) A helyi önkormányzat képviselő-testülete, illetve az országos kisebbségi önkormányzat közgyűlése részére – az Áht. 118. § (2) bekezdés 2. pont c) alpontja alapján – a zárszámadáshoz csatolt vagyonkimutatás az önkormányzat és intézményei saját vagyonának adatait (eszközeit és kötelezettségeit) mutatja be.”

16. § Az Áhsz. 46. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(1) A könyvvizsgálat célja annak megállapítása, hogy az egészségügyi ellátórendszer fejlesztéséről szóló 2006. évi CXXXII. törvény 12. § (1) bekezdése szerinti egészségügyi szolgáltató éves elemi költségvetési beszámolója, az Ötv. 92/A. §-a szerint könyvvizsgálatra kötelezett helyi önkormányzat és a Nekt. 39/G. § (3) bekezdése szerint az országos kisebbségi önkormányzat egyszerűsített éves költségvetési beszámolója a számviteli törvény, illetve e rendelet előírásai szerint készült, és ennek megfelelően megbízható és valós képet ad az államháztartás szervezete vagyoni és pénzügyi helyzetéről, valamint a gazdálkodás eredményéről.”

17. § (1) Az Áhsz. 46/B. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(1) Ha a könyvvizsgáló a felülvizsgálat során megállapítja, hogy az éves elemi költségvetési beszámoló, illetve az egyszerűsített éves költségvetési beszámoló az államháztartás szervezete vagyoni, pénzügyi és jövedelmi helyzetéről megbízható és valós képet ad, a felülvizsgálat során sem jogszabálysértést, sem szabálytalanságot nem tapasztalt, és ezért az éves elemi költségvetési beszámolóban, illetve az egyszerűsített éves költségvetési beszámolóban foglaltakkal egyetért, a beszámolóhoz kapcsolódóan a független könyvvizsgálói jelentésben a következőket is tartalmazó hitelesítő záradékot ad: „A könyvvizsgálat során az államháztartás szervezete éves elemi költségvetési beszámolóját, illetve egyszerűsített éves költségvetési beszámolóját, annak részeit és tételeit, azok könyvelési és bizonylati alátámasztását az érvényes nemzeti könyvvizsgálati standardokban foglaltak szerint felülvizsgáltam, és ennek alapján elegendő és megfelelő bizonyosságot szereztem arról, hogy az éves elemi költségvetési beszámolót, illetve az egyszerűsített éves költségvetési beszámolót a számviteli törvényben, illetve az államháztartás szervezetei beszámolási és könyvvezetési kötelezettségének sajátosságairól szóló 249/2000. (XII. 24.) Korm. rendeletben foglaltak és az általános számviteli elvek szerint készítették el. Az éves elemi költségvetési beszámoló, illetve az egyszerűsített éves költségvetési beszámoló az államháztartás szervezete vagyoni, pénzügyi és jövedelmi helyzetéről megbízható és valós képet ad.”
(2) Az Áhsz. 46/B. § (6) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
„(6) Amennyiben az államháztartás szervezetének irányító szerve [helyi (települési és területi kisebbségi) önkormányzat esetében annak képviselő-testülete, illetve az országos kisebbségi önkormányzat esetében annak közgyűlése] az előterjesztett éves elemi költségvetési beszámoló, illetve az egyszerűsített éves költségvetési beszámoló adatainak módosítását kezdeményezi, vagy olyan információ jutott a könyvvizsgáló tudomására, amely mellett a független könyvvizsgálói jelentésben adott könyvvizsgálói záradék már nem tükrözi a valós helyzetet, a könyvvizsgálónak a letétbe helyezésre, a közzétételre kerülő éves elemi költségvetési beszámolóhoz, illetve egyszerűsített éves költségvetési beszámolóhoz a valóságnak megfelelően kell a független könyvvizsgálói jelentést és az ennek részét képező könyvvizsgálói záradékot – még a letétbe helyezést, a közzétételt megelőzően – újra elkészítenie.”

18. § Az Áhsz. 54. §-a a következő (2) és (3) bekezdéssel egészül ki:

„(2) E rendeletnek az államháztartás szervezetei beszámolási és könyvvezetési kötelezettségének sajátosságairól szóló 249/2000. (XII. 24.) Korm. rendelet, valamint a kincstári elszámolások beszámolási és könyvvezetési kötelezettségének sajátosságairól szóló 240/2003. (XII. 17.) Korm. rendelet módosításáról szóló 350/2010. (XII. 28.) Korm. rendelettel megállapított rendelkezéseit először a 2011. évről készített beszámolókra kell alkalmazni, – a (3) bekezdésben foglalt eltéréssel.
(3) E rendeletnek az államháztartás szervezetei beszámolási és könyvvezetési kötelezettségének sajátosságairól szóló 249/2000. (XII. 24.) Korm. rendelet, valamint a kincstári elszámolások beszámolási és könyvvezetési kötelezettségének sajátosságairól szóló 240/2003. (XII. 17.) Korm. rendelet módosításáról szóló 350/2010. (XII. 28.) Korm. rendelettel megállapított 5. § 3. pont c) pontját, 7. § (11) bekezdését, 10. § (3)–(4) és (8) bekezdését, 13/A. § (8) bekezdését, 15. § (4) bekezdését, 19. § (3) bekezdését, 38. § (6) bekezdés h) pontját, 38. § (6) bekezdés o) pontját, 44. § (7) bekezdését, 46. § (1) bekezdését, 46/B. § (1) bekezdését, 46/B. § (6) bekezdését, 1. számú melléklet B) és F) mérlegcsoportját, 3. számú mellékletét, 4. számú mellékletét, 8. számú melléklet G) pontját, 16. számú mellékletét, 18. számú melléklet b) pontját és 24. számú melléklet A) pontját a 2010. évről összeállított költségvetési beszámoló elkészítésekor is alkalmazni kell.”

19. § (1) Az Áhsz. 1. számú melléklete e rendelet 1. számú melléklete szerint módosul.

(2) Az Áhsz. 3. számú melléklete helyébe e rendelet 2. számú melléklete lép.

(3) Az Áhsz. 4. számú melléklete helyébe e rendelet 3. számú melléklete lép.

(4) Az Áhsz. 6. számú melléklete helyébe e rendelet 4. számú melléklete lép.

(5) Az Áhsz. 8. számú melléklete e rendelet 5. számú melléklete szerint módosul.

(6) Az Áhsz. 9. számú melléklete e rendelet 6. számú melléklete szerint módosul.

(7) Az Áhsz. 16. számú melléklete helyébe e rendelet 7. számú melléklete lép.

(8) Az Áhsz. 18. számú melléklete e rendelet 8. számú melléklete szerint módosul.

(9) Az Áhsz. 24. számú melléklete e rendelet 9. számú melléklete szerint módosul.

II. Fejezet

A KINCSTÁRI ELSZÁMOLÁSOK BESZÁMOLÁSI ÉS KÖNYVVEZETÉSI KÖTELEZETTSÉGÉNEK
SAJÁTOSSÁGAIRÓL SZÓLÓ 240/2003. (XII. 17.) KORM. RENDELET MÓDOSÍTÁSA

20. § A kincstári elszámolások beszámolási és könyvvezetési kötelezettségének sajátosságairól szóló 240/2003. (XII. 17.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Kszr.) 3. § a) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

[3. § A kincstári éves beszámoló részei:]

a) a központi alrendszer mérlege,”

21. § A Kszr. 6. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

6. § A központi alrendszer mérlegét az adott évi költségvetési törvény éves mérlege alapján kell összeállítani. A mérleg-előirányzatra (eredeti és módosított) és teljesítésre vonatkozó adatokat tartalmaz.”

22. § A Kszr. 15. § (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(3) A Kincstár az értékelési szabályzatának részeként az egyszerűsített értékelési eljárás alá vont adókövetelések értékelésének szabályozását az Nemzeti Adó- és Vámhivatallal együttműködve alakítja ki.”

23. § A Kszr. 16. §-a a következő (2) bekezdéssel egészül ki:

„(2) E rendeletnek az államháztartás szervezetei beszámolási és könyvvezetési kötelezettségének sajátosságairól szóló 249/2000. (XII. 24.) Korm. rendelet, valamint a kincstári elszámolások beszámolási és könyvvezetési kötelezettségének sajátosságairól szóló 240/2003. (XII. 17.) Korm. rendelet módosításáról szóló 350/2010. (XII. 28.) Korm. rendelettel megállapított 3. § a) pontját, 6. §-át, 6. számú mellékletét és 8. számú mellékletét a 2010. évről összeállított költségvetési beszámoló elkészítésekor is alkalmazni kell.”

24. § (1) A Kszr. 6. számú melléklete helyébe e rendelet 10. számú melléklete lép.

(2) A Kszr. 8. számú melléklete helyébe e rendelet 11. számú melléklete lép.

III. Fejezet

ZÁRÓ RENDELKEZÉSEK

25. § E rendelet 2011. január 1-jén lép hatályba, és a hatálybalépését követő napon hatályát veszti.

26. § (1) Az Áhsz.

1. 2. §-ában a „3. § (1), (4) 1–4. pontok, 7–9. pontok, (6), (8) 12–13., 20. pontok, (11);” szövegrész helyébe a „3. § (1), (4) 1–4. pontok, 7–9. pontok, (6) 1–4. 6–7. pontok, (8) 12–13., 20. pontok, (11)–(12);” szövegrész,

2. 2. §-ában a „151. § (3)–(14); 152. §;” szövegrész helyébe a „151. § (3)–(14); 151/A. §; 152. §;” szövegrész,

3. 2. §-ában a „177. § (2), (9);” szövegrész helyébe a „177. § (2);” szövegrész,

4. 3. §-ában a „3. § (3), (4) 10. pont, (8) 14–18. pontok;” szövegrész helyébe a „3. § (3), (4) 10. pont, (6) 5. pont, (8) 14–18. pontok;” szövegrész,

5. 4. §-ában a „177. § (1), (3)–(8), (10)–(15);” szövegrész helyébe a „177. § (1), (3)–(17);” szövegrész,

6. 5. § 11. pontjában, 22. § (8)–(9) bekezdésében, 26. § (9)–(10) bekezdésében, 40. § (1) bekezdésében, 40. § (4) bekezdésében az „alap-, kiegészítő, kisegítő, illetve” szövegrész helyébe az „alap-, illetve” szövegrész,

7. 5. § 13. pontjában a „továbbadási (lebonyolítási) célú bevétel/kiadás: Áht. 87. §-a (3) bekezdésének b) pontja” szövegrész helyébe a „továbbadási célú bevétel: Ámr. 3/A. § (1) bekezdés b) pont bab) alpontja, illetve Ámr. 81. § (2) bekezdése” szövegrész,

8. 6. § (2) bekezdésében az „alaptevékenységgel (ideértve a kiegészítő és kisegítő tevékenységet is) kapcsolatban” szövegrész helyébe az „alaptevékenységgel kapcsolatban” szövegrész,

9. 7. § (12) bekezdésében a „Tájékoztató” szövegrész helyébe a „Módszertani Útmutató” szövegrész,

10. 7. § (12) bekezdésében a „pénzügyminiszter” szövegrész helyébe a „számviteli szabályozásért felelős miniszter” szövegrész,

11. 7. § (13) bekezdésében a „bankszámlák” szövegrész helyébe a „pénzforgalmi számlák” szövegrész,

12. 7. § (13) bekezdésében a „PM tájékoztatóra” szövegrész helyébe a „Módszertani Útmutatóra” szövegrész,

13. 7. § (14) bekezdésében az „intézkedni.” szövegrész helyébe az „intézkedni, az átvevő irányító (felügyeleti) szerv által benyújtott dokumentumokkal egyidejűleg.” szövegrész,

14. 8. § (5) bekezdés c) és d) alpontjában az „alap-, kiegészítő, kisegítő” szövegrész helyébe az „alap-” szövegrész,

15. 8. § (14) bekezdésében a „céljából rendszeresen terméket” szövegrész helyébe a „céljából terméket” szövegrész,

16. 8. § (15) bekezdésében a „kiegészítő, kisegítő,” szövegrész helyébe a „szabad kapacitás kihasználását célzó tevékenysége, illetve” szövegrész,

18. 8. § (23) bekezdésében a „külön jogszabály” szövegrész helyébe a „jogszabály” szövegrész,

19. 9. § (4) bekezdésében az „alaptevékenységnél (ideértve a kiegészítő és kisegítő tevékenységeket is) – ezen” szövegrész helyébe az „alaptevékenységnél – ezen” szövegrész,

20. 9. § (6) bekezdésében az „az alap-, kiegészítő, kisegítő, és” szövegrész helyébe a „mind az alap-, mind” szövegrész,

21. 10. § (5) bekezdésében a „Magyar Államkincstár Regionális Igazgatóságához (a továbbiakban: a Kincstár Regionális Igazgatóságához)” szövegrész helyébe a „Magyar Államkincstár (a továbbiakban: Kincstár) területi szerveihez” szövegrész,

22. 10. § (6) bekezdésében, az Áhsz. 45/A. §-ának (1) bekezdésében a „Regionális Igazgatóságához” szövegrész helyébe a „területi szerveihez” szövegrész,

23. 10. § (10)–(11) bekezdésében, 10. § (13)–(14) bekezdésében, 45/A. § (3), (5) bekezdésében az „a Pénzügyminisztériumhoz” szövegrész helyébe az „az államháztartásért felelős miniszterhez” szövegrész,

24. 10. § (12) bekezdésében, 44. § (8) bekezdésében az „a Pénzügyminisztérium” szövegrész helyébe az „az államháztartásért felelős miniszter” szövegrész,

25. 10. § (12) bekezdésében a „társadalombiztosítási alrendszer” szövegrész helyébe a „társadalombiztosítás” szövegrész,

26. 10. § (13) bekezdésében a „Regionális Igazgatóságai” szövegrész helyébe a „területi szervei” szövegrész,

27. 25. § (2) bekezdésében az „alaptevékenység, a kiegészítő és kisegítő tevékenység” szövegrész helyébe az „alaptevékenység” szövegrész,

28. 38. § (1)–(2) bekezdésében az „alap-, kiegészítő és kisegítő tevékenységéről összevontan” szövegrész helyébe az „alaptevékenységéről” szövegrész,

29. 38. § (7) bekezdésében a „továbbadási (lebonyolítási) célú bevételek és kiadások, illetve” szövegrész helyébe a „továbbadási célú bevételek, illetve” szövegrész,

30. 38. § (10) bekezdésében az „alap-, kiegészítő, kisegítő tevékenység” szövegrész helyébe az „alaptevékenység” szövegrész,

31. 40. § (2) bekezdés d) pontjában a „feladatmutatók” szövegrész helyébe a „mutatószámok” szövegrész,

32. 40. § (6) bekezdésében az „alap-, kiegészítő, kisegítő, valamint” szövegrész helyébe az „alap-, valamint” szövegrész,

35. 45. § (1) bekezdésében a „egyszerűsített éves költségvetési beszámoló, a konszolidált éves költségvetési beszámoló, valamint az éves eredményszemléletű költségvetési beszámoló elkészítésével” szövegrész helyébe a „egyszerűsített éves költségvetési beszámoló, a konszolidált éves költségvetési beszámoló elkészítésével” szövegrész,

37. 45/A. § (1) bekezdésében a „fejezet irányítását ellátó szerv” szövegrész helyébe a „fejezetet irányító szerv” szövegrész,

38. 45/A. § (4) bekezdésében az „a Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztériumhoz” szövegrész helyébe a „az államháztartásért felelős miniszterhez” szövegrész,

39. 45/A. § (6) bekezdésében a „Regionális Igazgatóságához, a Pénzügyminisztériumhoz, a Miniszterelnöki Hivatalhoz, a Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztériumhoz” szövegrész helyébe a „területi szervéhez, az államháztartásért felelős miniszterhez, a kisebbségpolitikáért felelős miniszterhez” szövegrész,

40. 45/A. § (8) bekezdésében az „a Pénzügyminisztériumnál” szövegrész helyébe az „az államháztartásért felelős miniszternél” szövegrész,

41. 46/A. § (4) bekezdésében, (5) bekezdés b) pontjában, (6) bekezdésében, 46/B. § (4) bekezdésében „egyszerűsített éves költségvetési beszámoló, az éves eredményszemléletű költségvetési beszámoló” szövegrész helyébe „egyszerűsített éves költségvetési beszámoló” szövegrész,

42. 46/A. § (5) bekezdés e) alpontjában az „egyszerűsített éves költségvetési beszámolóhoz, az éves eredményszemléletű költségvetési beszámolóhoz” szövegrész helyébe az „egyszerűsített éves költségvetési beszámolóhoz” szövegrész,

43. 8. számú melléklete A/1. pontjában, E/1. pontjában, M) pontjában a „PM–ÖM együttes rendeletben” szövegrész helyébe az „NGM rendeletben” szövegrész,

44. 10. számú mellékletében a „PM” szövegrész helyébe az „NGM” szövegrész,

45. 18. számú mellékletében a „részletezése” szövegrész helyébe az „állományának alakulása” szövegrész lép.

(2) A Kszr.

1. 4. §-ában az „a pénzügyminiszter” szövegrész helyébe az „az államháztartásért felelős miniszter” szövegrész,

2. 13. § (2) bekezdésében „MNB), a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt-ben és” szövegrész helyébe „MNB) és” szövegrész

lép.

27. § Hatályát veszti az Áhsz.

3. 8. § (14) bekezdésében a „rendszeresen” szövegrész.

1. számú melléklet a 350/2010. (XII. 28.) Korm. rendelethez


Az Áhsz. 1. számú melléklet „A könyvviteli mérleg előírt tagolása” részben:
1. A „A) BEFEKTETETT ESZKÖZÖK III. Befektetett pénzügyi eszközök” rész 1. sora helyébe a következő rendelkezés lép:
„1. Tartós részesedés
Ebből: – tartós társulási részesedés”

2. A „B) FORGÓESZKÖZÖK III. Értékpapírok” rész helyébe a következő rendelkezés lép:
„III. Értékpapírok
1. Forgatási célú részesedés
1/a. Forgatási célú részesedés bekerülési (könyv szerinti) értéke
1/b. Forgatási célú részesedés elszámolt értékvesztése
2. Forgatási célú hitelviszonyt megtestesítő értékpapír
2/a. Forgatási célú hitelviszonyt megtestesítő értékpapír bekerülési (könyv szerinti) értéke
2/b. Forgatási célú hitelviszonyt megtestesítő értékpapír elszámolt értékvesztése”

3. Az „F) KÖTELEZETTSÉGEK II. Rövid lejáratú kötelezettségek” rész 4. sora helyébe a következő rendelkezés lép:
„4. Egyéb rövid lejáratú kötelezettségek
Ebből:
– váltótartozások
– munkavállalókkal szembeni különféle kötelezettségek
– költségvetéssel szembeni kötelezettségek
– helyi adó túlfizetése miatti kötelezettségek
– nemzetközi támogatási programok miatti kötelezettségek
– támogatási program előlege miatti kötelezettségek
– előfinanszírozás miatti kötelezettségek
– szabálytalan kifizetések miatti kötelezettségek
– garancia- és kezességvállalásból származó kötelezettségek
– hosszú lejáratra kapott kölcsönök következő évet terhelő törlesztő részletei
– felhalmozási célú kötvénykibocsátásból származó tartozások következő évet terhelő törlesztő részletei
– működési célú kötvénykibocsátásból származó tartozások következő évet terhelő törlesztő részletei
– beruházási, fejlesztési hitelek következő évet terhelő törlesztő részletei
– működési célú hosszú lejáratú hitelek következő évet terhelő törlesztő részletei
– egyéb hosszú lejáratú kötelezettségek következő évet terhelő törlesztő részletei
– tárgyévi költségvetést terhelő egyéb rövid lejáratú kötelezettségek
– a tárgyévet követő évet terhelő egyéb rövid lejáratú kötelezettségek
– egyéb különféle kötelezettségek”

2. számú melléklet a 350/2010. (XII. 28.) Korm. rendelethez



Előirányzat-maradvány kimutatás előírt tagolása
(az alaptevékenység szakfeladataira)

Ezer forintban

Megnevezés

Sor-
szám

Előző év

Tárgyév

A. Kiadási előirányzat

01

 

 

1. Alaptevékenység működési kiadásai

02

 

 

1/a. Időlegesen szabad kapacitás kihasználását célzó tevékenység működési kiadásai

03

 

 

1/b. Alaptevékenységbe átsorolt vállalkozási tevékenység működési kiadásai

04

 

 

1/c. Egyéb alaptevékenységi feladatok működési kiadásai

05

 

 

2. Alaptevékenység felhalmozási kiadásai

06

 

 

2/a. Időlegesen szabad kapacitás kihasználását célzó tevékenység felhalmozási kiadásai

07

 

 

2/b. Alaptevékenységbe átsorolt vállalkozási tevékenység felhalmozási kiadásai

08

 

 

2/c. Egyéb alaptevékenységi feladatok felhalmozási kiadásai

09

 

 

B. Kiadási előirányzat teljesítése (1+2)

10

 

 

C. Kiadási megtakarítás (túllépés) (A–B) (±)

11

 

 

D. Bevételi előirányzat

12

 

 

3. Alaptevékenység működési bevételei

13

 

 

3/a. Időlegesen szabad kapacitás kihasználását célzó tevékenység működési bevételei

14

 

 

3/b. Alaptevékenységbe átsorolt vállalkozási tevékenység működési bevételei

15

 

 

3/c. Egyéb alaptevékenységi feladatok működési bevételei

16

 

 

4. Alaptevékenység felhalmozási bevételei

17

 

 

4/a. Időlegesen szabad kapacitás kihasználását célzó tevékenység felhalmozási bevételei

18

 

 

4/b. Alaptevékenységbe átsorolt vállalkozási tevékenység felhalmozási bevételei

19

 

 

4/c. Egyéb alaptevékenységi feladatok felhalmozási bevételei

20

 

 

E. Bevételi előirányzat teljesítése (3+4)

21

 

 

F. Bevételi lemaradás (túlteljesítés) (E-D) (±)

22

 

 

G. Kiadási megtakarítás, bevételi lemaradás különbsége (C+F) (±)

23

 

 

5. Vállalkozási maradványból alaptevékenység ellátására felhasznált összeg (+)

24

 

 

H. Módosított tárgyévi kiadási megtakarítás (G+5) (±)

25

 

 

6. Központi költségvetés központosított bevételét képező összeg (–)

26

 

 

7. Költségvetési szervet meg nem illető összeg (–)

27

 

 

I. Felhasználható tárgyévi előirányzat-maradvány (H–6–7)

28

 

 

8. Alaptevékenység előző év(ek)ből származó, tárgyévre jóváhagyott (felhasználható) előirányzat maradványa (+)

29

 

 

J. Felhasználható összes előirányzat-maradvány (I+8)

30

 

 

9. Egészségbiztosítási Alapból folyósított pénzeszköz maradványa

31

 

 

10. Kötelezettségvállalással terhelt előirányzat-maradvány

32

 

 

10/a. Kötelezettségvállalással terhelt működési célú előirányzat-maradvány

33

 

 

10/b. Kötelezettségvállalással terhelt felhalmozási célú előirányzat-maradvány

34

 

 

11. Szabad előirányzat-maradvány

35

 

 

11/a. Működési célú szabad előirányzat-maradvány

36

 

 

– Ebből: Tárgyévi forgatási célú pénzügyi műveletek maradványa

37

 

 

11/b. Felhalmozási célú szabad előirányzat-maradvány

38

 

 

12. Tájékoztató adat: Év végén a forgatási célú értékpapír állománya

39

 

 


3. számú melléklet a 350/2010. (XII. 28.) Korm. rendelethez



A vállalkozási maradvány-kimutatás előírt tagolása

Ezer forintban

Megnevezés

Sor-
szám

Előző év

Tárgyév

A. Vállalkozási tevékenység bevételi előirányzata

01

 

 

– Vállalkozási tevékenység – szakfeladaton elszámolt – értékesítési bevétele

02

 

 

– Vállalkozási tevékenységhez működési célú pénzeszköz átvétel, visszatérülés államháztartáson kívülről

03

 

 

– Vállalkozási tevékenység működési célú kamatbevétele, realizált árfolyamnyeresége

04

 

 

– Vállalkozási tevékenység működési célú áfa bevétele

05

 

 

1. Vállalkozási tevékenység működési célú pénzforgalmi bevétele (02+...+05)

06

 

 

2. Vállalkozási tevékenység működési célú pénzforgalom nélküli bevétele

07

 

 

I. Vállalkozási tevékenység működési célú költségvetési bevételei (1+2)

08

 

 

– Értékesített immateriális javak, tárgyi eszközök bevétele

09

 

 

– Vállalkozási tevékenység osztalék és hozambevétele

10

 

 

– Értékesített tartós részesedések bevétele

11

 

 

– Vállalkozási tevékenység felhalmozási célú kamatbevétele

12

 

 

– Vállalkozási tevékenységhez felhalmozási célú pénzeszköz átvétel, visszatérülés államháztartáson kívülről

13

 

 

– Vállalkozási tevékenység felhalmozási célú áfa bevétele

14

 

 

3. Vállalkozási tevékenység felhalmozási és tőke jellegű pénzforgalmi bevétele (09+...+14)

15

 

 

4. Vállalkozási tevékenység felhalmozási célú pénzforgalom nélküli bevétele

16

 

 

II. Vállalkozási tevékenység felhalmozási célú költségvetési bevételei (3+4)

17

 

 

5. Rövid lejáratú hitelek bevételei

18

 

 

6. Hosszú lejáratú hitelek és kötvénykibocsátás bevételei

19

 

 

7. Befektetési célú értékpapírok bevételei

20

 

 

III. Vállalkozási maradványban figyelembe vehető finanszírozási bevételek (5+6+7)

21

 

 

B. Vállalkozási tevékenység szakfeladaton elszámolt bevételei összesen (I+II+III)

22

 

 

C. Vállalkozási tevékenység szakfeladaton elszámolt bevételi maradványa

 

 

 

(B–A)

23

 

 

D. Vállalkozási tevékenység kiadási előirányzata

24

 

 

– Vállalkozási tevékenység személyi juttatásai

25

 

 

– Vállalkozási tevékenység munkaadót terhelő járulékai

26

 

 

– Vállalkozási tevékenység dologi kiadásai (áfa nélkül)

27

 

 

– Vállalkozási tevékenység működési célú áfa kiadásai

28

 

 

– Vállalkozási tevékenység működési célú kamatkiadásai

29

 

 

– Vállalkozási tevékenység egyéb folyó kiadásai

30

 

 

– Vállalkozási tevékenység működési célú pénzeszköz átadása

31

 

 

8. Vállalkozási tevékenység működési célú pénzforgalmi kiadása (25+...+31)

32

 

 

9. Vállalkozási tevékenység működési célú pénzforgalom nélküli kiadásai

33

 

 

IV. Vállalkozási tevékenység működési célú költségvetési kiadásai (8+9)

34

 

 

– Vállalkozási tevékenység felhalmozási és tőkekiadásai

35

 

 

– Vállalkozási tevékenység felhalmozási célú kamatkiadásai

36

 

 

– Vállalkozási tevékenység felhalmozási célú pénzeszközátadásai

37

 

 

– Vállalkozási tevékenység felhalmozási célú áfa kiadásai

38

 

 

10. Vállalkozási tevékenység felhalmozási és tőke jellegű pénzforgalmi kiadásai (35+...+38)

39

 

 

11. Vállalkozási tevékenység felhalmozási célú pénzforgalom nélküli kiadása

40

 

 

V. Vállalkozási tevékenység felhalmozási célú költségvetési kiadásai (10+11)

41

 

 

12. Rövid lejáratú hitelek kiadásai

42

 

 

13. Hosszú lejáratú hitelek és kötvénykibocsátás kiadásai

43

 

 

14. Befektetési célú értékpapírok kiadásai

44

 

 

VI. Vállalkozási maradványban figyelembe vehető finanszírozási kiadások (12+13+14)

45

 

 

E. Vállalkozási tevékenység szakfeladaton elszámolt kiadásai összesen (IV+V+VI)

46

 

 

F. Vállalkozási tevékenység szakfeladaton elszámolt kiadási maradványa

 

 

 

(D–E)

47

 

 

G. Vállalkozási tevékenység pénzforgalmi maradványa (C+F), illetve (B–E)

48

 

 

15. Vállalkozási tevékenységet terhelő értékcsökkenési leírás (–)

49

 

 

H. Vállalkozási tevékenység tárgyévi bevételeinek ráfordításokkal csökkentett pénzforgalmi maradványa (G–15)

50

 

 

16. Alaptevékenység ellátására felhasznált tárgyévi vállalkozási maradvány (–)

51

 

 

17. Alaptevékenység ellátására felhasznált előző év(ek) vállalkozási maradványa (–)

52

 

 

18. A tárgyévet követő évben alaptevékenység ellátására felhasználni tervezett vállalkozási maradvány (–)

53

 

 

19. Pénzforgalmi vállalkozási maradványt jogszabály alapján módosító tétel (±)

54

 

 

I. Vállalkozási tevékenység módosított pénzforgalmi vállalkozási maradványa (H–16–17–18±19)

55

 

 

J. Vállalkozási tevékenységet terhelő befizetés (–)

56

 

 

K. Vállalkozási tartalékba helyezendő összeg (G–16–17–J)

57

 

 


4. számú melléklet a 350/2010. (XII. 28.) Korm. rendelethez



A befektetett eszközök (kivéve befektetett pénzügyi eszközök) állományának alakulása

Ezer forintban

Megnevezés

Sor-
szám

Immateriális
javak

Ingatlanok
és kapcsolódó
vagyoni
értékű jogok

4. oszlopból:
Ingatlanokhoz
kapcsolódó
vagyoni értékű
jogok

Gépek,
berendezések
és
felszerelések

Járművek

Tenyész-
állatok

Állami
készletek,
tartalékok

Üzemeltetésre,
kezelésre
átadott,
koncesszióba,
vagyon-
kezelés-
be adott,
illetve vagyon-
kezelés-
be vett
eszközök

10. oszlopból:
Üzemeltetésre
átadott
ingatlanok

Összesen

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Bruttó
érték

Tárgyévi nyitó állomány (előző évi záró állomány)

01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

növe-
kedések

Beszerzés, létesítés

02

 

 

 

 

 

 

 

 

---------

 

Felújítás

03

 

 

 

 

 

 

 

---------

---------

 

Beszerzés, felújítás előzetesen felszámított áfája

04

 

 

 

 

 

 

 

 

---------

 

Tárgyévi pénzforgalmi növekedések összesen (02+03+04)

05

 

 

 

 

 

 

 

 

---------

 

Saját kivitelezésű beruházás (felújítás) aktivált értéke

06

 

 

 

 

 

 

 

 

---------

 

Előző év(ek) beruházásából aktivált érték

.07

 

 

 

 

 

 

 

---------

---------

 

Térítésmentes átvétel

08

 

 

 

 

 

 

 

 

---------

 

Alapítás, átszervezés miatti átvétel

09

 

 

 

 

 

 

 

 

---------

 

Egyéb növekedés

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tárgyévi pénzforgalom nélküli növekedések összesen (06+...+10)

11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Összes növekedés (05+11)

12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

csökke-
nések

Értékesítés

13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

02-04-ből nem aktivált beruházás, felújítás és áfa összege

14

 

 

 

 

 

 

 

 

---------

 

02-04-ből a beruházási előleg összege

15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Selejtezés, megsemmisülés

16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Térítésmentes átadás

17

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Alapítás, átszervezés miatti átadás

18

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Egyéb csökkenés

19

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Összes csökkenés (13+...+19)

20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bruttó érték összesen (01+12–20)

21

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Terv szerinti értékcsökkenés nyitó állománya

22

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Növekedés

23

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Csökkenés

24

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Terv szerinti értékcsökkenés záró állománya (22+23-24)

25

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Terven felüli értékcsökkenés nyitó állománya

26

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Növekedés

27

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Csökkenés

28

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Terven felüli értékcsökkenés visszaírása (27. sorból)

29

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Terven felüli értékcsökkenés záró állománya (26+27-28)

30

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Értékcsökkenés összesen (25+30)

31

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eszközök nettó értéke (21–31)

32

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Teljesen (0-ig) leírt eszközök bruttó értéke

33

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


5. számú melléklet a 350/2010. (XII. 28.) Korm. rendelethez


1. Az Áhsz. 8. számú melléklet D) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
D) Központosított előirányzatok és egyéb kötött felhasználású támogatások elszámolása

Ezer forintban

Megevezés

Sorszám
(kiemelt
ei. sz.)

A központi
költségvetésből
támogatásként
rendelkezésre
bocsátott összeg

Az önkormányzat, a többcélú kistérségi társulás által

az adott célra
ténylegesen
felhasznált összeg

feladattal terhelt, de
fel nem használt összeg

Eltérés
(4+5)-3

1

2

3

4

5

6

Központosított előirányzatok összesen

Helyi önkormányzatok által fenntartott, illetve támogatott előadó művészeti szervezetek támogatása összesen

 

 

 

 

 

 

 



2. Az Áhsz. 8. számú melléklet G) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
G) A települési önkormányzatok … évi jövedelemkülönbség mérsékléssel való teljes körű elszámolása

Forintban

Megnevezés

Sor-
szám

Tény
(... június 30-ai adóerőképesség) adat a mutatószám-felmérés szerinti normatív hozzájárulásokkal

Végleges
(... június 30-ai adóerőképesség) adat a tényleges normatív hozzájárulásokkal

Végleges
(... június 30-ai adóerőképesség) adat a mutatószám-felmérés szerinti normatív hozzájárulásokkal

1

2

3

4

5

Lakhelyen maradó SZJA

 

 

Iparűzési adóalap (ezer forintban)

 

 

Iparűzési adóerő-képesség

 

 

 

 

 

 

 

 

Kiegészítés

 

 

 

 

 

 

 

 

Beszámítás

 

 

 

 

 

 

 

 

Önkormányzat által fizetendő összeg

 

 

Önkormányzat részére fizetendő összeg

 

 



3. Az Áhsz. 8. számú melléklet K) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
K) Az előző évi (..... év) kötelezettségvállalással terhelt központosított előirányzatok és egyéb kötött felhasználású támogatások előirányzat-maradványainak elszámolása

Ezer forintban

Előirányzat megnevezése

Sor-
szám

Az önkormányzat, a
többcélú kistérségi
társulás
által a tárgyévet
megelőző évben fel
nem használt,
de feladattal terhelt
összeg

Ebből tárgyévben
az előírt határidőig
ténylegesen
felhasznált

Eltérés

1

2

3

4

5=4–3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Központosított előirányzatok összesen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Helyi önkormányzatok által fenntartott, illetve támogatott előadó művészeti szervezetek támogatása összesen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


6. számú melléklet a 350/2010. (XII. 28.) Korm. rendelethez


1. Az Áhsz. 9. számú melléklet „Számlakerettükör” része a következők szerint módosul:
Megszűnő főkönyvi számlák:
„184–188. Foglalt
214. Foglalt
215. Tüzelőanyagok
216. Hajtó- és kenőanyagok
217. Szakmai anyagok
218. Munkaruha, védőruha, formaruha, egyenruha
219. Egyéb anyagok
2887. Egyéb követelések értékvesztése és annak visszaírása
327. Fejlesztési hitel elszámolási számla
328. Devizabetét-számla
33156. Közszolgáltatási célelszámolási számla
3455. Méhészeti Nemzeti Program fejezeti kezelésű előirányzat-felhasználási keretszámla
39. FÜGGŐ, ÁTFUTÓ, KIEGYENLÍTŐ ÉS TOVÁBBADÁSI (LEBONYOLÍTÁSI) CÉLÚ KIADÁSOK
397. Továbbadási (lebonyolítási) célú kiadások
3971. Államháztartáson belülről kapott, továbbadási (lebonyolítási) célú működési kiadások
3972. Államháztartáson belülről kapott, továbbadási (lebonyolítási) célú felhalmozási kiadások
3973. Államháztartáson kívülről kapott, továbbadási (lebonyolítási) célú működési kiadások
3974. Államháztartáson kívülről kapott, továbbadási (lebonyolítási) célú felhalmozási kiadások
4221. Tárgyévi vállalkozási maradvány elszámolása
4471. Iparűzési adó feltöltés miatti kötelezettségek
4611. Előző évi központi költségvetési kiegészítések, visszatérülések előirányzata
4621. Előző évi egyéb költségvetési kiegészítések, visszatérülések előirányzata
48. FÜGGŐ, ÁTFUTÓ, KIEGYENLÍTŐ ÉS TOVÁBBADÁSI (LEBONYOLÍTÁSI) CÉLÚ BEVÉTELEK
4825. Részben önálló költségvetési szervek finanszírozási bevételei
487. Továbbadási (lebonyolítási) célú bevételek
4871. Államháztartáson belülről kapott, továbbadási (lebonyolítási) célú működési bevételek
4872. Államháztartáson belülről kapott, továbbadási (lebonyolítási) célú felhalmozási bevételek
4873. Államháztartáson kívülről kapott, továbbadási (lebonyolítási) célú működési bevételek
4874. Államháztartáson kívülről kapott, továbbadási (lebonyolítási) célú felhalmozási bevételek
5925. Közszolgáltatási tartalék számla
66. NEMZETKÖZI TÁMOGATÁSI PROGRAMOK KIADÁSAI
661. Előcsatlakozási alapokkal kapcsolatos programok kiadásai
6611. PHARE támogatások kiadásai
6612. Átmeneti Támogatások kiadásai
6613. SAPARD támogatások kiadásai
662. NFT–1-hez tartozó támogatási programok kiadásai
6621–6626. Strukturális alapokhoz tartozó támogatási programok kiadásai
663–664. NFT–2-höz tartozó támogatási programok kiadásai
663. NFT–2-höz tartozó központi támogatási programok kiadásai
6631. Gazdaságfejlesztés operatív program kiadásai
6632. Közlekedés operatív program kiadásai
6633. Társadalmi megújulás operatív program kiadásai
6634. Társadalmi infrastruktúra operatív program kiadásai
6635. Környezet és energia operatív program kiadásai
6636. Államreform operatív program kiadásai
6637. Elektronikus közigazgatás operatív program kiadásai
6639. Végrehajtás operatív program kiadásai
664. NFT–2-höz tartozó regionális támogatási programok kiadásai
6641. Nyugat-dunántúli operatív program kiadásai
6642. Közép-dunántúli operatív program kiadásai
6643. Dél-dunántúli operatív program kiadásai
6644. Észak-magyarországi operatív program kiadásai
6645. Észak-alföldi operatív program kiadásai
6646. Dél-alföldi operatív program kiadásai
6647. Közép-magyarországi operatív program kiadásai
665. Európai Uniós agrár- és vidékfejlesztési támogatási programok kiadásai
6651. EMVA NVT–1-hez tartozó vidékfejlesztési támogatás kiadásai
6652. EMVA NVT–2-höz tartozó agrár- és vidékfejlesztési terv kiadásai
6653. EMGA kiadásai
66531. EMGA mezőgazdasági termelők közvetlen támogatásának kiadásai
66532. EMGA agrárpiaci támogatás kiadásai
665321. EMGA belpiaci intézkedés kiadásai
665322. EMGA exporttámogatás kiadásai
66533. EMGA intervenciós kifizetések kiadásai
6654. Európai Halászati Alapból (EHA) finanszírozott operatív program kiadásai
6655. Méhészeti Nemzeti Program kiadásai
6656. Igyál tejet program kiadásai
6657. Egyéb speciális szövetkezések támogatásának kiadásai
666. Egyéb Európai Uniós támogatási programok kiadásai
6661. Schengeni Alap kiadásai
6662. Közösségi kezdeményezés kiadásai
66621. INTERREG közösségi kezdeményezés kiadásai
66622. EQUAL közösségi kezdeményezés kiadásai
6663. Belső politikák jogcímen nyújtott támogatások kiadásai
6664. TEN-T támogatás kiadásai
6665. EGT/Norvég Finanszírozási Mechanizmus kiadásai
6666. Területi Együttműködés támogatásának kiadásai
66661. Európai Területi Együttműködés támogatásának kiadásai
66662. INTERACT támogatás kiadásai
6667. Svájci Alap támogatás kiadásai
6668. Szolidaritási programok kiadásai
66681. Európai Menekültügyi Alap támogatás kiadásai
66682. Integrációs Alap támogatás kiadásai
66683. Visszatérési Alap támogatás kiadásai
66684. Külső Határok Alap támogatás kiadásai
668. NATO Biztonsági Beruházási program kiadásai
669. Egyéb különféle nemzetközi támogatási program kiadásai
711. Alaptevékenységek költségvetési kiadási előirányzata
712. Kiegészítő tevékenységek költségvetési kiadási előirányzata
713. Kisegítő tevékenységek költségvetési kiadási előirányzata
721. Alaptevékenységek költségvetési kiadási előirányzatának teljesítése
722. Kiegészítő tevékenységek költségvetési kiadási előirányzatának teljesítése
723. Kisegítő tevékenységek költségvetési kiadási előirányzatának teljesítése
779. Pénzforgalom nélküli funkcionális költségvetési bevételek és kiadások sajátos elszámolása
79. FOGLALT
911. Hatósági jogkörhöz köthető működési bevételek
9111. Hatósági jogkörhöz köthető működési bevétel előirányzata
9112. Hatósági jogkörhöz köthető működési bevétel előirányzatának teljesítése
9911. Alaptevékenységek költségvetési bevételi előirányzata
9912. Kiegészítő tevékenységek költségvetési bevételi előirányzata
9913. Kisegítő tevékenységek költségvetési bevételi előirányzata
9921. Alaptevékenységek költségvetési bevételi előirányzatának teljesítése
9922. Kiegészítő tevékenységek költségvetési bevételi előirányzatának teljesítése
9923. Kisegítő tevékenységek költségvetési bevételi előirányzatának teljesítése
044. Többségi állami tulajdonban lévő gazdasági társaságok adózott eredménye”

Új főkönyvi számlák:
„184. Felújításhoz kapcsolódó általános forgalmi adó befizetés
1841. Felújításhoz kapcsolódó általános forgalmi adó befizetés előirányzata
1842. Felújításhoz kapcsolódó általános forgalmi adó befizetés
185–188. Foglalt
189. Számlahelyesbítés miatti felhalmozási áfa kiadás
214. Tüzelőanyagok
215. Hajtó- és kenőanyagok
216. Szakmai anyagok
217. Munkaruha, védőruha, formaruha, egyenruha
218. Egyéb anyagok
219. Anyagok árkülönbözete
221. Betétdíjas göngyölegek
229. Betétdíjas göngyölegek árkülönbözete
2311. Raktári áruk
23111. Raktári áruk beszerzési áron
23112. Raktári áruk elszámoló áron
2312. Bolti áruk eladási áron
2313. Bolti áruk árrése
2314. Idegen helyen tárolt, bizományba átadott áruk
2319. Raktári áruk árkülönbözete
259. Saját termelésű készletek készletérték-különbözete
2877. EU költségvetésből származó visszatérítések miatti követelések (nemzetgazdasági elszámolások)
2878. EU támogatásokhoz kapcsolódó, kedvezményezettekkel szembeni követelések (nemzetgazdasági elszámolások)
2887. EU költségvetésből származó visszatérítések miatti követelések értékvesztése és annak visszaírása (nemzetgazdasági elszámolások) értékvesztése és annak visszaírása
2888. EU támogatásokhoz kapcsolódó, kedvezményezettekkel szembeni követelések értékvesztése és annak visszaírása (nemzetgazdasági elszámolások) értékvesztése és annak visszaírása
2889. Egyéb követelések értékvesztése és annak visszaírása
328. Deviza(betét)-számla
33156. ORFK objektív felelősségen alapuló közigazgatási bírság bevétel célelszámolási számla
33157. PSZÁF felügyeleti bírság célelszámolási számla
3459. Egyéb EU-s agrár támogatási programok fejezeti kezelésű előirányzat-felhasználási keretszámla
3575. Letéti értékpapírszámla
358. Fedezetkezelői számla
3599. Egyéb különféle lebonyolítási számla
36259. Egyéb EU-s agrár támogatási programok lebonyolítási számlái
36831. Gazdaságfejlesztés operatív program közösségi forrás számla
36832. Közlekedés operatív program közösségi forrás számla
36833. Társadalmi megújulás operatív program közösségi forrás számla
36834. Társadalmi infrastruktúra operatív program közösségi forrás számla
36859. Egyéb EU-s agrár támogatási programok közösségi forrás számla
368689. Technikai segítségnyújtás közösségi forrás számla
36891. EU Kutatási, Technológiafejlesztési és Demonstrációs Tevékenységekre vonatkozó programjának közösségi forrás számlája
36892. Közvetlenül pályázott nemzetközi támogatási program közösségi forrás számlája
36899. Különféle egyéb nemzetközi támogatási program közösségi forrás számla
37213. Előző évi, működési célú jóvá nem hagyott pénzmaradvány átadás előirányzata túlfinanszírozás, elvonás miatt (csak önkormányzati alrendszer)
37214. Előző évi, felhalmozási célú jóvá nem hagyott pénzmaradvány átadás előirányzata túlfinanszírozás, elvonás miatt (csak önkormányzati alrendszer)
37223. Előző évi, működési célú jóvá nem hagyott pénzmaradvány átadása túlfinanszírozás, elvonás miatt (csak önkormányzati alrendszer)
37224. Előző évi, felhalmozási célú jóvá nem hagyott pénzmaradvány átadása túlfinanszírozás, elvonás miatt (csak önkormányzati alrendszer)
39. FÜGGŐ, ÁTFUTÓ ÉS KIEGYENLÍTŐ KIADÁSOK
4221. Tárgyévi vállalkozási tartalék elszámolása
437. Foglalt
448. Foglalt
4496. Vagyonkezelésbe adott eszközökhöz kapcsolódó kötelezettségek
46313. Előző évi, működési célú előirányzat-maradvány, pénzmaradvány átvétel előirányzata alulfinanszírozás miatt (csak önkormányzati alrendszer)
46314. Előző évi, felhalmozási célú előirányzat-maradvány, pénzmaradvány átvétel előirányzata alulfinanszírozás miatt (csak önkormányzati alrendszer)
46323. Előző évi, működési célú előirányzat-maradvány, pénzmaradvány átvétel előirányzatának teljesítése alulfinanszírozás miatt (csak önkormányzati alrendszer)
46324. Előző évi, felhalmozási célú előirányzat-maradvány, pénzmaradvány átvétel előirányzatának teljesítése alulfinanszírozás miatt (csak önkormányzati alrendszer)
48. FÜGGŐ, ÁTFUTÓ, KIEGYENLÍTŐ ÉS TOVÁBBADÁSI CÉLÚ BEVÉTELEK
4825. Önállóan működő költségvetési szervek finanszírozási bevételei
487. Továbbadási célú bevételek
4871. Államháztartáson belülről kapott, továbbadási célú működési bevételek
4872. Államháztartáson belülről kapott, továbbadási célú felhalmozási bevételek
4873. Államháztartáson kívülről kapott, továbbadási célú működési bevételek
4874. Államháztartáson kívülről kapott, továbbadási célú felhalmozási bevételek
48818. Fedezetkezelői számla elszámolása
488199. Egyéb különféle lebonyolítás elszámolása
4883–4887. Foglalt
5911. Tervezett pénzmaradvány, előirányzat-maradvány előirányzata
5912. Tervezett vállalkozási maradvány előirányzata
5913. Forgatási célú finanszírozási műveletekkel finanszírozott többlet előirányzata
639. Többcélú kistérségi társulástól átvett feladatok kiadásai
66. FOGLALT
76. FOGLALT
78–79. FOGLALT
81–89. FOGLALT
911. Közhatalmi bevételek
9111. Közhatalmi bevételek előirányzata
9112. Közhatalmi bevételek előirányzatának teljesítése
035. Peresített követelések nyilvántartási számlája
044. Ingyenes szolgáltatások fizetendő áfájának nyilvántartási számlája
045. El nem ismert tartozások nyilvántartási számlája
046. El nem ismert, peresített tartozások nyilvántartási számlája”

2. Az Áhsz. 9. számú melléklet „A számlaosztályok tartalmára vonatkozó előírások” része a következők szerint módosul:
a) Az 1. pont a következő bekezdéssel egészül ki:
„Az immateriális javak, tárgyi eszközök használata, üzemeltetése során, amennyiben az adott tárgynegyedévben elszámolt terv szerinti, illetve terven felüli értékcsökkenés elszámolásával a könyvekben kimutatott halmozott értékcsökkenése eléri az immateriális javak, tárgyi eszközök bruttó értékének összegét, akkor a tárgynegyedévben bruttó értékét át kell vezetni az adott eszközfajta teljesen (0-ig) leírt aktivált állományi számlájára.”
b) Az 1. pont h) alpontja első bekezdést követően a következő bekezdéssel egészül ki:
„Tartós társulási részesedésként kell kimutatni a helyi önkormányzatok társulásairól és együttműködéséről szóló 1997. évi CXXXV. törvény 16. §-a szerinti jogi személyiségű társulásban, illetve a többcélú kistérségi társulásban részt vevő önkormányzatoknak a társulás alapításakor a társulási szerződésben, illetve az alapítást követően csatlakozó önkormányzatok esetében a társulási szerződés módosításában rögzített, a társulás részére átadott, nem a törzsvagyon körébe tartozó forgalomképes vagyontárgyak társulási szerződésben rögzített értékét. A társult önkormányzat amennyiben kötelező feladatot ad át a társulásnak, a feladatellátást szolgáló korlátozottan forgalomképes vagyoni eszközöket üzemeltetésre, kezelésre adhatja át, illetve az Ötv. 80/A. és 80/B. §-ában foglaltak alapján vagyonkezelésbe adhatja. Az üzemeltetésre, kezelésre átadott, vagyonkezelésbe adott vagyontárgyakat nem itt, hanem a 16. számlacsoportban kell kimutatnia.”
c) A 2. pont c) alpont ce) alpontja első bekezdésének második mondata helyébe a következő szövegrész lép:
„A Nemzeti Adó- és Vámhivatalnak, mint az államháztartás közteherbevételeit beszedő szervezetnek, a feladatkörébe tartozó központi adókból, illetve az adók módjára behajtandó köztartozásokból eredő (ideértve: az adó-, az adó jellegű, a járulék-, járulék jellegű, a vám-, a vám jellegű, az illeték) követelésekről elkülönített nyilvántartást kell vezetnie, és a Kincstár, az elkülönített állami pénzalapok, valamint a társadalombiztosítás pénzügyi alapjai, mint a követelést nyilvántartó államháztartás szervezetei számlarendjében meghatározott tartalommal és időpontban kell azokról adatot szolgáltatnia.”
d) A 2. pont c) alpont ce) alpontja első bekezdésének negyedik mondata helyébe a következő szövegrész lép:
„A Kincstár, az elkülönített állami pénzalapok, valamint a társadalombiztosítás pénzügyi alapjai az értékelési szabályzat részeként a központi adókból, illetve az adók módjára behajtandó köztartozásokból eredő követelések értékelésének szabályozását a Nemzeti Adó- és Vámhivatallal együttműködve alakítja ki.”
e) A 2. pont c) alpont cf) alpontja a következő bekezdéssel egészül ki:
„Nemzetközi támogatási programok miatti követelés jogcímen követelést a különböző nemzetközi támogatási programokat finanszírozó hazai szervezetek, illetve azok az államháztartási szervezetek mutathatnak ki, amelyek közvetlenül pályáztak és nyertek el támogatást valamely nemzetközi szervezetnél és a támogatási szerződés alapján a pályázati forrásokkal való elszámolást közvetlenül a nemzetközi szervezetnél kötelesek végrehajtani, vagyis a lebonyolítást hazai finanszírozó szervezet nem segíti. Nemzetközi támogatási programok miatti követelés mérlegsoron akkor mutatható ki követelés, ha a hazai finanszírozó szervezet (közvetlenül pályázó államháztartási szervezet) a nemzetközi szervezet felé történő elszámolás során már benyújtotta fizetési igényét, de annak pénzügyi rendezésére még nem került sor.
Azok a költségvetési szervek mutathatnak ki előfinanszírozás miatti követelést, amelyek olyan hazai (állami, önkormányzati) támogatást nyújtanak, melyet finanszírozó szervezetként (pl. irányító szervezet, felügyeleti szerv, elkülönített állami pénzalap, önkormányzat) előre pénzügyileg teljesítenek és a feladat teljesítéséről a kedvezményezettnek utólag kell elszámolnia (ide nem értve az elemi költségvetésben az irányításuk, felügyeletük alá tartozó költségvetési szervek részére megtervezett intézményfinanszírozást).”
f) A 2. pont c) alpont ci) alpontjának első bekezdése a következő mondattal egészül ki:
„A korábbi években behajthatatlannak minősített és hitelezési veszteségként elszámolt követelések azon összegét, amelyet az adós később mégis rendez, pénzügyileg teljesít, azt az egyéb sajátos bevételek között kell kimutatni.”
g) A 2. pont d) alpontja után a következő bekezdéssel egészül ki:
„A forgatási célú hitelviszonyt megtestesítő kamatozó értékpapír vásárlásakor a forgalmi számla kiadásai nem tartalmazhatják a vételár részét képező felhalmozott kamat összegét, azt kamatbevételt csökkentő tételként kell elszámolni. A forgatási célú hitelviszonyt megtestesítő kamatozó értékpapír értékesítésekor (beváltásakor) az eladási ár és a forgalmi számlán lévő bekerülési (könyv szerinti) érték különbözetét a költségvetési kiadások között egyrészt kamatbevételként, illetve realizált árfolyamveszteségként, vagy árfolyamnyereségként kell megjeleníteni, ezt követően kerülhet sor a forgalmi számláról a bekerülési (könyv szerinti) érték kivezetésére.”
h) A 3. pont b) alpontja nyolcadik bekezdésének első mondata helyébe a következő szövegrész lép:
„Amennyiben a helyi önkormányzat, illetve az Áht. 18/B. § (1) bekezdés d) alpontja, illetve Áht. 18/L. § (1) bekezdése alapján likvid hitel felvételre jogosult központi költségvetési szerv (ideértve a társadalombiztosítás ellátási szektorát is) a fizetőképessége biztosítása érdekében a bevételek ütemkülönbségének és a kiadások ütemkülönbségének eltérése miatt likvid hitelt (folyószámla-hitelt, rulírozó hitelt, munkabér megelőlegezési hitelt stb.) vesz igénybe, a számlavezető hitelintézettel, Kincstárral kötött szerződésben biztosított hitelkeret terhére, az adott napon a kiadások teljesítésére felhasznált összeget hitelfelvételként nem kell elszámolnia.”
i) A 3. pont d) alpontja a második bekezdés után a következő bekezdéssel egészül ki:
„A kincstári körbe tartozó államháztartás szervezeténél a lakásépítés és -vásárlás munkáltatói támogatási számla pénzforgalmából a pénzügyi szolgáltatások nyújtásához kapcsolódó kiadásokat és bevételeket (hozamokat) legkésőbb a tárgynegyedévet követő 15-ig el kell számolni költségvetési kiadásként, illetve bevételként.”
j) A 4. pont d) alpontja helyébe a következő szövegrész lép:
d) A rövid lejáratú kötelezettségeket rövid lejáratú kölcsönök, rövid lejáratú hitelek, kötelezettségek áruszállításból és szolgáltatásból (szállítók) és egyéb rövid lejáratú kötelezettségek tagolásban kell kimutatni.
da) A kötelezettségekhez kapcsolódóan olyan analitikus nyilvántartást kell vezetni, amelyből megállapítható a kötelezettség fajtája, keletkezésének időpontja és összege, a kedvezményezett adatai, a kötelezettség teljesítésének időpontja, valamint elkülönítetten rendelkezésre álljanak abban külön az adóköteles, külön az adómentes tevékenységhez, illetve a mindkét tevékenységhez kapcsolódó adatok, továbbá minden olyan adat, amely a pénzügyi, valamint a vezetői információs rendszerhez kapcsolódik. Az analitikus nyilvántartásnak biztosítania kell a pénzügyileg teljesített tételek egyeztethetőségét a kapcsolódó főkönyvi számlákkal. Az államháztartás szervezeteinek nyilvántartásaikat úgy kell megszervezniük, hogy abból a 30, illetve a 60 napon túli kiegyenlítetlen kötelezettségek állománya az előírt adatszolgáltatási rendszernek megfelelően rendelkezésre álljon.
A kötelezettségek állományában bekövetkezett változást év közben rögzíteni kell, ha az államháztartás szervezetét megszüntetik, átszervezik.
db) A szállítói kötelezettségekről év közben folyamatosan analitikus nyilvántartást kell vezetni. Amennyiben az államháztartás szervezete nem rendelkezik olyan nyilvántartási rendszerrel, melynek használatával egy-egy gazdasági esemény hatása egyszerre jelenhet meg mind a főkönyvi, mind az analitikus nyilvántartásban, a szállítói kötelezettségekkel kapcsolatos gazdasági események főkönyvi könyvelése a mennyiségben és értékben folyamatosan vezetett analitikus nyilvántartásokból változási jogcímenként (kötelezettség előírása, kötelezettség pénzügyi teljesítése stb.) készített összesítő bizonylat (feladás) alapján is történhet. A beérkezett szállítói számlákat az összesítő bizonylat (feladás) alapján a főkönyvi könyvelésben a szállítók számlájának növekedéseként kell rögzíteni, illetve a kiegyenlített szállítói tartozásokkal a szállítók számlát kell csökkenteni a tőkeváltozással szemben, legkésőbb a tárgynegyedévet követő hónap 15. napjáig. A szállítókat érintő gazdasági műveletek, események rögzítésének rendjét úgy kell kialakítani, hogy az államháztartás szervezete eleget tudjon tenni a jogszabályokban előírt adatszolgáltatási kötelezettségeinek.
dc) A nem számlázott szállítások számla technikai számla, ezen a számlán kell kimutatnia az államháztartás szervezetének negyedévente a mérlegjelentés, illetve az éves elemi költségvetési beszámoló összeállításához – a rendelkezésre álló információk alapján készített belső bizonylat segítségével – a beérkezett, de a negyedév végéig (év végéig) nem számlázott szállítások (tárgyi eszközök, készletek stb.) beszerzési áron számított értékét. A negyedéves mérlegjelentés, illetve az éves elemi költségvetési beszámoló elkészítését (a nyitást) követően a nem számlázott szállítások számla egyenlegét meg kell szüntetni. A nem számlázott szállításokkal kapcsolatos állományváltozásokat a tőkeváltozással szemben kell nyilvántartásba venni, illetve kivezetni.
dd) A Nemzeti Adó- és Vámhivatalnak, mint államháztartás közteherbevételeit beszedő szervezetnek, a feladatkörébe tartozó adó – ideértve a társadalombiztosítási járulékot is – és adó jellegű, illeték, illetve a vám, vám jellegű és kapcsolódó kötelezettségekről elkülönített nyilvántartást kell vezetniük és a Kincstár, az elkülönített állami pénzalapok, valamint a társadalombiztosítás pénzügyi alapjai számlarendjében meghatározott tartalommal és időpontban kell adatot szolgáltatniuk. Az adatszolgáltatás valódiságáért – ideértve az utólagos módosításokat és egyeztetéseket is – az adatszolgáltató felelős.
de) Az egyéb rövid lejáratú kötelezettségek között elkülönítetten kell nyilvántartani a váltótartozás miatti kötelezettségeket, a munkavállalókkal szembeni különféle kötelezettségeket, a költségvetéssel szembeni kötelezettségeket (társadalombiztosítási, adó-, egyéb jogszabályban meghatározott kötelezettséget), a helyi adó túlfizetése miatti kötelezettségeket, a nemzetközi támogatási programok miatti kötelezettségeket, a támogatási program előlege miatti kötelezettségeket, az előfinanszírozás miatti kötelezettségeket, a szabálytalan kifizetések miatti kötelezettségeket, valamint a garancia- és kezességvállalásból származó kötelezettségeket.
df) Költségvetéssel szembeni kötelezettségként az államháztartás szervezetei csak olyan (be)fizetési kötelezettségeket mutathatnak ki, amelyeknek az esedékességi ideje a tárgyév végéig lejárt. Nem mutatható ki költségvetéssel szembeni kötelezettségként a központi költségvetésből kapott állami hozzájárulások, támogatások év végi elszámolása során a pénzmaradvány-, az előirányzatmaradvány-kimutatásban a korrekciós tételek között kimutatott visszafizetési kötelezettség. A nettó finanszírozás körébe tartozó államháztartás szervezetei ugyancsak nem mutathatnak ki adóhatóssággal szembeni (szja, tb-járulék, munkaadói, munkavállalói járulék stb.) kötelezettségeket, és nem vehető fel munkavállalókkal szembeni kötelezettségként a könyvviteli mérlegbe a december hónapra járó, de a következő költségvetési évben esedékes személyi juttatás összege sem.
dg) Munkavállalókkal szembeni kötelezettségként kell nyilvántartásba venni azokat a fizetési kötelezettségeket, amelyek esedékessége lejárt és annak esedékességekor pénzügyi teljesítésére nem került sor (pl. ki nem utalt járandóságok, munkaügyi per miatti kötelezettségek, a kilépett dolgozóval szemben fennálló egyéb tartozások, munkáltató munkavállalóval szembeni kártérítési kötelezettsége összege).
dh) A nemzetközi támogatási programok miatti kötelezettség jogcímen kell kimutatni, ha a közvetlenül pályázó államháztartási szervezetnek a finanszírozást biztosító nemzetközi szervezet felé a pályázati források felhasználásának elszámolása során (vissza)fizetési kötelezettsége keletkezett, amelyet még nem rendezett. Ezen a jogcímen kell szerepeltetni az EU-s támogatási programot finanszírozó hazai szervezetnek az EU felé keletkezett visszafizetési kötelezettségét is.
di) Amennyiben az államháztartás szervezete támogatási program előlegében részesült, azt felhasználta, de a finanszírozásban résztvevő államháztartás szervezete ezeket még nem ismerte el jogszerű (szabályszerű, szerződés szerinti) felhasználásnak, addig ezeket a kötelezettségeket támogatási program előlege miatti kötelezettségekként kell nyilvántartásba vennie. Amennyiben az EU támogatásban részesült államháztartás szervezetére a finanszírozásban részt vevő szervezet túlfizetést, illetve jogtalan igénybevételt állapított meg, akkor annak pénzügyi rendezéséig köteles azt egyéb rövid lejáratú kötelezettségei között kimutatni, mint szabálytalan kifizetések miatti kötelezettségeket. A támogatási program előlege miatti kötelezettségek csak az IH/KSZ írásbeli értesítését, jóváhagyását követően vezethetők ki a könyvekből.
dj) Azok a költségvetési szervek mutathatnak ki előfinanszírozás miatti kötelezettségeket, amelyek a feladat elvégzését megelőzően államháztartáson belülről, vagy kívülről származó forrásból támogatást kaptak – ide nem érve az irányító (felügyeleti) szerv intézmény-finanszírozását, illetve az Eu-s támogatási programokhoz kapcsolódó társfinanszírozás összegét –, mellyel a feladat teljesítését követően, mint kedvezményezettnek utólag kell elszámolniuk.
dk) Garancia- és kezességvállalásból származó kötelezettségeket az államháztartás szervezete csak akkor mutathat ki, ha azt az eredeti adós nem teljesítette és a hitelező, a szerződéses partner a fennálló tartozás kiegyenlítésére irányuló igényét az államháztartás szervezete (mint garancia- és kezességvállaló) felé benyújtotta, de az így átvállalt kötelezettséget az államháztartás szervezete még pénzügyileg nem rendezte. Az államháztartás szervezete nem szerepeltetheti garancia- és kezességvállalásból származó kötelezettségei között a kezességvállaláskor, illetve a garanciavállaláskor keletkező kötelezettségét, amíg a szerződéses partner írásos felszólítással nem él a fizetési kötelezettség eredeti adós helyetti rendezése érdekében, ezt mint függő kötelezettséget csak a 0. számlaosztályban veheti nyilvántartásba.
dl) A külföldi pénzértékre szóló kötelezettségeket az államháztartás szervezetének a könyveiben forintra átszámított értékben kell kimutatnia. Külföldi pénzértékre szóló hitelt, kapott kölcsönt, kibocsátott kötvényt a folyósítás napján kell elszámolni költségvetési, illetve finanszírozási bevételként, majd ezt követően a külföldi pénzértékre szóló kötelezettség forintértékét a teljesítés napján érvényes, a Tv. 60. §-a alapján a számviteli politikában választott árfolyamon kell nyilvántartásba venni a tőkeváltozással szemben. Külföldi pénzértékre szóló hitel, kapott kölcsön, kibocsátott kötvény, ha devizaszámlán kerül elhelyezésre, akkor a devizában folyósított (számlakivonat szerinti) összeg a pénzügyi teljesítés napján érvényes (a Tv. 60. §-a alapján a számviteli politikában választott módszer szerint számított) árfolyamon kerül kimutatásra. Külföldi pénzértékre szóló hitel, kapott kölcsön, kibocsátott kötvény átszámítása forintra, ha forintszámlán kerül elhelyezésre, akkor a devizában folyósított összeg a pénzügyi teljesítés napján érvényes deviza vételi árfolyamán (számlakivonat szerint) kerül kimutatásra. Külföldi pénzértékre szóló kötvénykibocsátás esetében a kötvény névértékét kell kimutatni kötelezettségként a befolyt ellenértéktől függetlenül, emiatt a kötvény névértéke és a befolyt ellenérték különbségét a költségvetési, illetve finanszírozási bevétel megjelenítése nélkül kell tőkeváltozással szemben a befolyt ellenérték árfolyamán forintra átszámítani és elszámolni.
Külföldi pénzértékre szóló kötelezettség pénzügyi rendezésekor a pénzügyi teljesítéskor érvényes árfolyam forintértékét kell a megfelelő kiadási jogcímen teljes összegében elszámolni. Külföldi pénzértékre szóló kötelezettség pénzügyi rendezéséhez kapcsolódó kivezetés során a pénzügyi teljesítéskor érvényes árfolyamtól függetlenül a kötelezettség könyv szerinti (teljesítéskori, illetve az év végi értékeléskor meghatározott árfolyam) forintértékén kerül kivezetésre a tőkeváltozással szemben.
dm) Év végén leltározás alapján kell a kötelezettségek állományát megállapítani, majd értékelni. Kötelezettségek esetében nem választható e rendelet 37. § (7) bekezdése.”
k) A 4. pont h) alpontja hetedik bekezdése helyébe a következő szövegrész lép:
„Azokat a továbbadási céllal kapott pénzeszközöket, melyek az államháztartás szervezetét nem illetik meg (mert végső felhasználója más államháztartási szervezet lesz) továbbadási célú bevételként kell elszámolni. A továbbadási célú bevételeket bevételi jogcímének megfelelően tovább kell tagolni államháztartáson belülről/kívülről kapott, ezen belül működési/felhalmozási célú részletezés szerint. A továbbadási célú bevételszámlák forgalmi számlák, csak év közben keletkeznek és szűnnek meg. Év közben a továbbadási célú pénzeszközök átadását a jogosult felé bevétel csökkenésként kell elszámolni. Év végén az államháztartás szervezete továbbadási bevétel számláinak összege egyenleget nem mutathat. Amennyiben az államháztartás szervezete az évzárást megelőzően a továbbadási célú bevételeket a kedvezményezett részére nem tudja továbbutalni, akkor az államháztartáson belülről kapott továbbadási célú bevételek nála maradó többletét a támogatásértékű bevételek közé, illetve az államháztartáson kívülről kapott továbbadási célú bevételek többletét az államháztartáson kívülről kapott átvett pénzeszközök közé köteles átvezetni. Az elemi költségvetési beszámoló pénzforgalmi jelentés ezen sorai teljesítési adatainál a zárlati rendező tételeket követően összeg nem szerepeltethető.”
l) A 9. pont a) alpontja után a következő bekezdéssel egészül ki:
„A központosított illetményszámfejtés körébe tartozó államháztartási szervezetek a személyi juttatásokkal, valamint e pont b) alpontja szerinti munkaadókat terhelő közterhekkel kapcsolatos kiadásokat a megfelelő jogcímeken a Kincstár által megküldött könyvelési értesítő alapján, azzal megegyezően bruttó összegben kötelesek elszámolni. A nettó finanszírozási körbe tartozó államháztartási szervezetek a kiadások elszámolásával egyidejűleg, a nettósításba bevont központi forrásokból származó támogatások bruttó összegét a 499. számla közbeiktatásával a megfelelő központi költségvetési támogatási jogcímeken költségvetési bevételeként kötelesek elszámolni.”
m) A 11. pont a második bekezdés után a következő bekezdéssel egészül ki:
„Az EU-s támogatások kedvezményezettje a megfelelő 7. számlaosztály alszámláinak megbontásával köteles gondoskodni a támogatási szerződés alapján az IH, illetve a KSZ által elismert, jogszerű költségvetési kiadások támogatási szerződésenkénti elkülönítéséről. Az IH, illetve a KSZ által támogatási szerződés alapján a tárgyévben keletkezett és utólag el nem ismert kiadásokat a kedvezményezettnek a 7. számlaosztály elkülönített alszámláiról át kell vezetnie a 7. számlaosztályban lévő valamely más alszámla költségvetési kiadásai közé. Amennyiben több évet érintő megvalósítás során az IH, illetve KSZ tárgyévet követően állapítja meg a jogtalan, nem támogatási cél szerinti felhasználást, ekkor mivel az elkülönített 7. számlaosztályban lévő alszámla egyenlegének módosítására már nem kerülhet sor, csak az adott EU-s támogatási szerződés megvalósításáról vezetett elkülönített dokumentumokban kell feltüntetni és korrigálni a korábbi költségvetési évet érintő elismert, támogatási szerződés szerint felhasznált költségvetési kiadások nagyságát.”
n) Az 1. pont hatodik francia bekezdésében, az 1. pont c) alpontja első bekezdés első mondatában, a 3. pont d) alpontja első bekezdés első mondatában, a 3. pont g) alpontja második bekezdés első mondatában, a 10. pont második mondatában az „alap-, kiegészítő, kisegítő” szövegrész helyébe az „alap-” szövegrész, a 9. pont f) alpontja negyedik bekezdésében, a 14. pont f) alpontja első mondatában az „alap-, kiegészítő, kisegítő” szövegrész helyébe az „alaptevékenység” szövegrész, a 9. pont f) alpontja ötödik bekezdésében az „alap-, kiegészítő, kisegítő tevékenységre”szövegrész helyébe az „alaptevékenységre” szövegrész, a 11. pont a) alpontjában, a 11. pont b) alpontjában az „alap-, kiegészítő és kisegítő tevékenység” szövegrész helyébe az „alaptevékenység” szövegrész, a 14. pont a) alpontja második mondatában az „alaptevékenységén kívül kiegészítő, kisegítő, illetve vállalkozási” szövegrész helyébe az „alaptevékenységén kívül vállalkozási” szövegrész lép.
o) A 2. pont cf) alpontja második bekezdésben az „Ámr. 140. §-ának (7)–(8) bekezdés” szövegrész helyébe az „Áht. 16. § (1)–(2) bekezdés” szövegrész, a 3. pontban a „a függő, átfutó és kiegyenlítő elszámolások, valamint a továbbadási (lebonyolítási) célú kiadások számláit” szövegrész helyébe a „valamint a függő, átfutó és kiegyenlítő elszámolások számláit” szövegrész, a 3. pont e) alpontja negyedik bekezdésben a „továbbadási (lebonyolítási) célú bevételként/kiadásként kell” szövegrész helyébe a „továbbadási célú bevételként kell” szövegrész, a 3. pont g) alpontja első bekezdés első mondatában a „átfutó, kiegyenlítő és továbbadási (lebonyolítási) célú kiadások számlacsoport” szövegrész helyébe az „átfutó és kiegyenlítő kiadások számlacsoport” szövegrész, a 4. pont a) alpontja harmadik bekezdés negyedik mondatában a „kötelezettséget) különbségének” szövegrész helyébe a „kötelezettséget, valamint passzív pénzügyi elszámolásokat) különbségének” szövegrész, a 4. pont h) alpontja első bekezdés első mondatában a „továbbadási (lebonyolítási) célú bevételek” szövegrész helyébe a „továbbadási célú bevételek” szövegrész, a 4. pont h) alpontja első bekezdés harmadik mondatában az „APEH” szövegrész helyébe a „NAV” szövegrész, az 5. pont második bekezdésében a „továbbadási (lebonyolítási) célú bevételek és kiadások,” szövegrész helyébe a „továbbadási célú bevételek,” szövegrész, a 6. pontban az „átfutó, kiegyenlítő és a továbbadási (lebonyolítási) célú kiadásokat” szövegrész helyébe az „átfutó és kiegyenlítő kiadásokat” szövegrész, a 9. pont a) alpontja második bekezdésében a „juttatását, továbbá a 13. havi illetményét.” szövegrész helyébe a „juttatását.” szövegrész, a 14. pont a) alpontja első bekezdés első mondatában a „hatósági jogkörhöz kötődő alaptevékenység bevételeit” szövegrész helyébe a „közhatalmi bevételeket” szövegrész, a 14. pont a) alpontja első bekezdés második mondatában a „hatósági jogkörhöz kötődő alaptevékenység” szövegrész helyébe a „közhatalmi” szövegrész lép.
p) A 2. pont cf) alpontja második bekezdés utolsó mondatában a „Kszr. 8. számú melléklete 21. pontjának” szövegrész helyébe a „Kszr. 8. számú melléklete 19. pontjának” szövegrész, 3. pont e) alpontja ötödik bekezdés első mondatában, a 3. pont f) alpontja második bekezdés első mondatában „az Áht. 24. §-a (9)–(10) bekezdésének, valamint a 49. §-a p) pontjának” szövegrész helyébe „az Áht. 100/J. § (1) bekezdésének, valamint a 49. § (5) bekezdésének p) pont” szövegrész, az 5. pont harmadik bekezdésében az „Áht. 7. §-ában” szövegrész helyébe az „Áht. 2/A. § (1) bekezdés a) alpontja” szövegrész, a „Feot. 122. §-ának (4) bekezdése” szövegrész helyébe a „Feot. 122/A. § (2) bekezdése” szövegrész lép.
q) A 3. pont g) alpontjának hatodik bekezdése, a 10. pont h) alpontja hatályát veszti.

7. számú melléklet a 350/2010. (XII. 28.) Korm. rendelethez



Az egyszerűsített vállalkozási maradvány-kimutatás előírt tagolása

Ezer forintban

Megnevezés

Előző évi
költségvetési
beszámoló
záró adatai

Auditálási
eltérések
(±)

Előző évi
auditált
egyszerűsített
beszámoló
záró adatai

Tárgyévi
költségvetési
beszámoló

Auditálási
eltérések
(±)

Tárgyévi
auditált
egyszerűsített
beszámoló záró adatai

1.

Vállalkozási tevékenység működési célú bevételei

 

 

 

 

 

 

2.

Vállalkozási tevékenység felhalmozási célú bevételei

 

 

 

 

 

 

3.

Vállalkozási maradványban figyelembe vehető finanszírozási bevételek

 

 

 

 

 

 

A.

Vállalkozási tevékenység szakfeladaton elszámolt bevételei (1+2�3)

4.

Vállalkozási tevékenység működési célú kiadásai

 

 

 

 

 

 

5.

Vállalkozási tevékenység felhalmozási célú kiadásai

 

 

 

 

 

 

6.

Vállalkozási maradványban figyelembe vehető finanszírozási kiadások

 

 

 

 

 

 

B.

Vállalkozási tevékenység szakfeladaton elszámolt kiadásai [4+5�6)

C.

Vállalkozási tevékenység pénzforgalmi maradványa (A-B)

7.

Vállalkozási tevékenységet terhelő értékcsökkenési leírás

8.

Alaptevékenység ellátására felhasznált és felhasználni tervezett vállalkozási maradvány

9.

Pénzforgalmi maradványt jogszabály alapján módosító egyéb tétel

D.

Vállalkozási tevékenység módosított pénzforgalmi vállalkozási maradványa (C-7-8+9)

E.

Vállalkozási tevékenységet terhelő befizetési kötelezettség

F.

Vállalkozási tartalékba helyezhető összeg (C-8-9-E)


8. számú melléklet a 350/2010. (XII. 28.) Korm. rendelethez


Az Áhsz. 18. számú melléklet b) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
b) Kötelezettségek állományának alakulása

Ezer forintban

Megnevezés

Sor-
szám

Állo-
mány
az előző év(ek)-
ről

Előző év(ek)i kötele-
zettség helyes-
bítése
(±)

Tárgy-
évi
kötele-
zettség

Év végi értékelésből adódó különbözet
és átsorolás (±)

Összes
kötele-
zettség

Pénz-
forgalom nélküli
tranz-
akciók
(±)

Pénzügyi teljesítés

Kötelezettség záró állománya

előző
év(ek)

tárgyévi

előző év(ek)i köte-
lezett-
ségre

tárgyévi köte-
lezett-
ségre

előző
év(ek)

tárgyévi

összesen
(=12+13)

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

Hosszú lejáratú kötelezettségek
(02+...+07)

01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ebből:

02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– hosszú lejáratra kapott kölcsönök

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– tartozás fejlesztési célú kötvénykibocsátásból

03

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– tartozás működési célú kötvénykibocsátásból

04

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– beruházási és fejlesztési hitelek

05

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– működési célú hosszú lejáratú hitelek

06

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– egyéb hosszú lejáratú kötelezettségek

07

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rövid lejáratú kötelezettségek
(09+10+12+17)

08

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– rövid lejáratú kölcsönök

09

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– rövid lejáratú hitelek

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– Ebből:
likvid hitelek és működési célú kötvénykibocsátás

11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– kötelezettségek áruszállításból és szolgáltatásból (13+...+16)

12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ebből:

13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

beruházással kapcsolatos szállítók

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

felújítással kapcsolatos szállítók

14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

termékvásárlással kapcsolatos szállítók

15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

szolgáltatás-vásárlással kapcsolatos szállítók

16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– egyéb rövid lejáratú kötelezettségek
(18+...+35)

17

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ebből:

18

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

váltótartozások miatt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

munkavállalókkal szembeni kötelezettségek miatt

19

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

költségvetéssel szembeni kötelezettségek miatt

20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

helyi adó túlfizetés miatt

21

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

nemzetközi támogatási programok miatti

22

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

támogatási program előlege miatt

23

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

előfinanszírozás miatti kötelezettségek

24

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

szabálytalan kifizetések miatt

25

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

garancia- és kezességvállalás miatt

26

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

hosszú lejáratú kölcsönök következő évi törlesztő részlete

27

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

felhalmozási célú kötvénykibocsátásból származó tartozások következő évi törlesztő részlete

28

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

működési célú kötvénykibocsátásból származó tartozások következő évi törlesztő részlete

29

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

beruházási, fejlesztési hitelek következő évi törlesztő részlete

30

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

működési célú, hosszú lejáratú hitelek következő évi törlesztő részlete

31

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

egyéb hosszú lejáratú kötelezettségek következő évi törlesztő részlete

32

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

tárgyévi költségvetést terhelő egyéb rövid lejáratú kötelezettségek

33

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

tárgyévet követő évet terhelő egyéb rövid lejáratú kötelezettségek

34

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

különféle egyéb kötelezettségek miatti tartozás

35

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kötelezettségek összesen (01+08)

36

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


9. számú melléklet a 350/2010. (XII. 28.) Korm. rendelethez


Az Áhsz. 24. számú melléklet A) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
A) Intézményi előirányzatok kötelezettségvállalásának alakulása

Ezer forintban


0M30968_1

Megnevezés

Módosí-
tott
elő-
irányzat

Előző év(ek) kötelezettségvállalásából

Tárgyévi előirányzat terhére vállalt

Tárgyévben

Előző
év(ek)i
kötele-
zettség-
vállalás

Tárgyévi
kötele-
zettség-
vállalás

Tárgyévi
összes kötele-
zettség-
vállalás

Pénzügyileg nem
teljesített

Korrek-
ciók
)

Kötele-
zettség-
vállalással nem terhelt
(szabad)
előirányzat

a tárgyévi
kötelezettségvállalás

a következő év(ek)i
kötelezettségvállalás

tárgyévi

követ-
kező évi

következő évi előirány-
zat terhére
vállalt
következő évi

további évek
előirány-
zata
terhére
vállalt

előző
év(ek)i
kötele-
zettség-
vállalás

tárgyévi
kötele-
zettség-
vállalás

nyitó
állománya

pénz-
forgalom
nélküli
korrek-
ciója
)

nyitó
állo-
mánya

pénz-
forgalom
nélküli
korrek-
ció
ja
)

kötelezettségvállalás

pénzügyi teljesítése

év végi állománya

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13 =
11+12

14 =
03+04-11

15 =
07+08-12

16

17 = 02-(03+04+
07+08)+16

1. Intézményi beruházási kiadások

01

2. Felújítás

02

3. Központi beruházás

03

4. Lakástámogatás

04

5. Lakásépítés

05

6. Állami készletek, tartalékok

06

7. Beruházás, felújítás általános forgalmi adója

07

Felhalmozási kiadások (01+...+07)

08

1. Tartósan adott kölcsönök (visszterhesen átadott pénzeszközök)

09

2. Rövid lejáratú támogatási kölcsönök

10

3.1. Támogatásértékű működési kiadások

11

3.2. Garancia- és kezességvállalásból származó kifizetések államháztartáson belülre

12

3.3. Támogatásértékű felhalmozási kiadások

13

3. Támogatásértékű kiadások (11+...+13)

14

4. Előző évi előirányzat-maradvány, pénz-maradvány átadása

15

5.1. Működési célú államháztartáson kívüli végleges pénzeszközátadás

16

5.2. Garancia- és kezességvállalás-
ból származó kifizetések államháztartáson kívülre

17

5.3. Felhalmozási célú államháztartáson kívüli végleges pénzeszközátadás

18

5. Államháztartáson kívüli végleges pénzeszközátadás (16+...+18)

19

6. Társadalom-szociálpolitikai és egyéb társ. biztosítási juttatások

20

7. Ellátottak pénzbeli juttatásai

21

Pénzeszközátadások (09+10+14+15+19+20+21)

22

1. Személyi juttatások

23

2. Munkaadókat terhelő járulékok

24

3. Dologi és egyéb folyó kiadások

25

Működési kiadások
(23+...+25)

26

1. Hosszú lejáratú hitelek, kapott kölcsönök, kötvénykibocsátások kiadásai

27

2. Rövid lejáratú hitelek, kapott kölcsönök kiadásai (kivéve: likvid hitelek és működési célú kötvénykibocsátás kiadásai)

28

Hitelek, kapott kölcsönök, kötvénykibocsátások kiadásai (27+28)

29

1. Tartós részesedések vásárlása

30

2. Tartós hitelviszonyt megtestesítő értékpapírok vásárlása

31

Pénzügyi befektetések, értékpapírok kiadásai (30+31)

32

Kiadások összesen (08+22+26+29+32)

33


10. számú melléklet a 350/2010. (XII. 28.) Korm. rendelethez



A központi költségvetés követelései és kötelezettségei állományának alakulása

A) Követelések állományának alakulása

Millió forintban

Megnevezés

Sor-
szám

Állomány
a tárgyév
elején

Előző évi követelés
helyes-
bítése
(±)

Folyó
évi
előírás
(+)

Év végi értékelésből adódó különbözet és átsorolás
(±)

Összes
követelés

Pénz-
forgalom
nélküli
tranz-
akciók
(±)

Pénzügyi teljesítés

Követelés

előző
év(ek)

tárgyévi

előző
évi
követe-
lésre

tárgyévi
követe-
lésre

előző
év(ek)

tárgy-
évi

összesen (=12+13)

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

1. Állam által nyújtott tartósan adott hitelek, kölcsönök

01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.1. Állam által belföldre tartósan adott hitelek, kölcsönök

02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.2. Állam által külföldre tartósan adott hitelek, kölcsönök

03

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.2.1. EU tagállam szerint

04

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.2.2. Nem EU ország szerint

05

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Egyéb hosszú lejáratú követelések

06

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I. Hosszú lejáratú követelések (01+06)

07

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Adósok

08

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Állam által nyújtott rövid lejáratú hitelek, kölcsönök

09

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.1. Állam által belföldre nyújtott rövid lejáratú hitelek, kölcsönök

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.2. Állam által külföldre nyújtott rövid lejáratú hitelek, kölcsönök

11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.2.1. EU tagállam szerint

12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.2.2. Nem EU ország szerint

13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Európai Unióval szemben fennálló követelések

14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.1. Támogatási programok miatti EU-s követelések

15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.2. EU költségvetésből származó visszatérítések miatti követelések

16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.3. EU tagság miatti egyéb követelések

17

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Szabálytalan kifizetések miatti követelések

18

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Egyéb követelések

19

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.1. Egyéb követelések belföldre

20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.2. Egyéb követelések külföldre

21

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.2.1. EU tagállam szerint

22

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.2.2. Nem EU ország szerint

23

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.3. Állam által belföldre nyújtott tartósan adott hitelekből, kölcsönökből a mérlegfordulónapot követő egy éven belül esedékes részlet

24

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.4. Állam által külföldre nyújtott tartósan adott hitelekből, kölcsönökből a mérlegfordulónapot követő egy éven belül esedékes részlet

25

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.4.1. EU tagállam szerint

26

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.4.2. Nem EU ország szerint

27

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II. Rövid lejáratú követelések (08+09+14+18+19)

28

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KÖVETELÉSEK ÖSSZESEN: (07+28)

29

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



B) Kötelezettségek állományának alakulása

Millió forintban

Megnevezés

Sor-
szám

Állomány
az előző
év(ek)ről

Előző
év(ek)i
kötele-
zettség
helyesbí-
tése (±)

Tárgy-
évi
kötele-
zettség
(+)

Év végi értékelésből
adódó különbözet és
átsorolás (±)

Összes
követelés

Pénz-
forgalom
nélküli
tranz-
akciók
(±)

Pénzügyi teljesítés

Kötelezettség záró állománya

előző
év(ek)

tárgyévi

előző
év(ek)i
kötele-
zettségre

tárgyévi
kötele-
zettségre

előző
év(ek)

tárgy-
évi

összesen (=12+13)

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

1. Központi költségvetés hosszú lejáratú hitelei, kölcsönei

01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.1. Belföldi

02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.1.1. Központi költségvetés közvetlen hitelei, kölcsönei

03

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.1.2. Központi költségvetés átvállalt hitelei, kölcsönei

04

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.2. Külföldi

05

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.2.1. EU tagállam szerint

06

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.2.1.1. Központi költségvetés közvetlen hitelei, kölcsönei

07

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.2.1.2. Központi költségvetés átvállalt hitelei, kölcsönei

08

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.2.2. Nem EU ország szerint

09

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.2.2.1. Központi költségvetés közvetlen hitelei, kölcsönei

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.2.2.2. Központi költségvetés átvállalt hitelei, kölcsönei

11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Tartozás értékpapír kibocsátásból

12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.1. Tartozás belföldi értékpapír kibocsátásból

13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.2. Tartozás külföldi értékpapír kibocsátásból

14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.2.1. EU tagállam szerint

15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.2.2. Nem EU ország szerint

16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Egyéb hosszú lejáratú kötelezettségek

17

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I. Hosszú lejáratú kötelezettségek (01+12+17)

18

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Központi költségvetés rövid lejáratú hitelei, kölcsönei

19

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.1. Belföldi

20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.1.1. Központi költségvetés közvetlen hitele, kölcsöne

21

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.1.2. Központi költségvetés átvállalt hitele, kölcsöne

22

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.2. Külföldi

23

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.2.1. EU tagállam szerint

24

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.2.1.1. Központi költségvetés közvetlen hitele, kölcsöne

25

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.2.1.2. Központi költségvetés átvállalt hitele, kölcsöne

26

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.2.2. Nem EU ország szerint

27

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.2.2.1. Központi költségvetés közvetlen hitele, kölcsöne

28

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.2.2.2. Központi költségvetés átvállalt hitele, kölcsöne

29

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Tartozás rövid lejáratú értékpapír kibocsátásból

30

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.1. Tartozás belföldi értékpapír kibocsátásból

31

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.2. Tartozás külföldi értékpapír kibocsátásból

32

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.2.1. EU tagállam szerint

33

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.2.2. Nem EU ország szerint

34

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Kötelezettségek az EU felé

35

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.1. Támogatási programok miatti EU-s kötelezettségek

36

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.2. EU költségvetéshez való hozzájáruláshoz kapcsolódó kötelezettségek

37

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.3. EU tagság miatti egyéb kötelezettségek

38

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.4. Szabálytalan EU-s kifizetések miatti egyéb kötelezettségek

39

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Szabálytalan kifizetések miatti egyéb kötelezettségek

40

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Központi költségvetés egyéb rövid lejáratú kötelezettségei

41

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.1. Központi költségvetés adótúlfizetés miatti kötelezettségei

42

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.2. Hosszú lejáratú belföldi hitelek következő évet terhelő törlesztő részletei

43

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.3. Hosszú lejáratú külföldi hitelek következő évet terhelő törlesztő részletei

44

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.3.1. EU tagállam szerint

45

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.3.2. Nem EU ország szerint

46

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.4. Hosszú lejáratú belföldi kibocsátású értékpapírok következő évet terhelő törlesztő részletei

47

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.5. Hosszú lejáratú külföldi kibocsátású értékpapírok következő évet terhelő törlesztő részletei

48

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.5.1. EU tagállam szerint

49

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.5.2. Nem EU ország szerint

50

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6. Különféle egyéb rövid lejáratú kötelezettségek

51

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II. Rövid lejáratú kötelezettségek (19+30+35+40+41+51)

52

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KÖTELEZETTSÉGEK ÖSSZESEN: (18+52)

53

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


11. számú melléklet a 350/2010. (XII. 28.) Korm. rendelethez



A kincstári éves beszámolóhoz az analitikus nyilvántartó helyek által szolgáltatott adatok

Sor-
szám

Adatszolgáltatásra kötelezett analitikus
helyek

Adatok köre, illetve tartalma

1.

Nemzeti Adó- és Vámhivatal

Az adózók állammal szembeni kötelezettségei és az adóhatóság adózókkal szembeni tartozásai adónemenként, adójellegű tételenként, vám-, vám jellegű tételenként, bírságok bontásban.
Az ÁFA deviza bevételi számlával kapcsolatos követelések és kötelezettségek.
Az EU költségvetéséhez való hozzájáruláshoz kapcsolódó kötelezettségek.

2.

Államadósság Kezelő Központ Zrt.

Adósságkezelési célú devizaszámlák kivonatai naponta.
A központi költségvetés belföldi és külföldi hitelei, a belföldi és külföldi értékpapír kibocsátásából származó kötelezettségek.

3.

Magyar Nemzeti Bank

Auditált éves beszámoló az állami részesedés értékeléséhez.

4.

Agrár-vállalkozási Hitelgarancia Alapítvány

Az állam által vállalt kezesség és viszont-garancia érvényesítéséből származó követelések és kötelezettségek.

5.

Garantiqa Hitelgarancia Zrt.

Az állam által vállalt kezesség és viszont-garancia érvényesítéséből származó követelések és kötelezettségek.

6.

Magyar Export Import Bank Zrt.

Állami kezességbeváltásból eredő követelések, a kamatkiegyenlítési rendszer keretében fennálló követelések és kötelezettségek.

7.

Magyar Exporthitel Biztosító Zrt.

Kárkintlévőség devizában és forintban, egyéb állammal szembeni követelések és kötelezettségek.

8.

Lakástakarék-pénztárak

Lakás-előtakarékosság jogtalanul igénybe vett állami támogatásával kapcsolatos követelések és kötelezettségek.

9.

Belügyminisztérium

Objektív felelősségből származó közigazgatási bírságbetételek miatti követelések és kötelezettségek.

10.

Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium

Cégnyilvántartás bevételei miatti követelések és kötelezettségek.

11.

Nemzetgazdasági Minisztérium

Az Európai Unió költségvetéséhez való hozzájárulások.

12.

Nemzeti Fejlesztési Minisztérium

Gazdaságfejlesztési támogatások visszatérülésével kapcsolatos követelések, illetve kötelezettségek.
Területfejlesztési kölcsönök visszatérülésével kapcsolatos követelések, illetve kötelezettségek.
Távközlés-fejlesztési és frekvenciagazdálkodási támogatás visszatérülésével kapcsolatos követelések, illetve kötelezettségek.
Koncessziós díj miatti követelés devizában és forintban.

13.

Vidékfejlesztési Minisztérium

Erdészeti bevételek, halgazdálkodási bevételek, vadgazdálkodási bevételek, állattenyésztési és tenyésztésszervezési bevételek, termőföld védelmével, hasznosításával kapcsolatos bevételek miatti követelések, illetve kötelezettségek.

 

 

Környezetvédelmi bírságokkal kapcsolatos követelések és kötelezettségek.
Környezetvédelmi támogatások visszatérülésével kapcsolatos követelések, illetve kötelezettségek.

 

 

Vízkészlet-járulék miatti követelések, illetve kötelezettségek.
Vízügyi támogatások visszatérülése miatti követelések, illetve kötelezettségek.

14.

Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal

A cukorágazati hozzájárulással összefüggésben az Európai Unióval szembeni követelések és kötelezettségek, valamint a kötelezettekkel szemben kimutatott követelések és kötelezettségek.

15.

Gazdasági Versenyhivatal

Versenyfelügyeleti eljárási díj és bírság miatti követelések.

16.

Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium Igazságügyi Szolgálata

Kibocsátott kárpótlási jegyek be nem váltott állománya.

17.

Magyar Bányászati és Földtani Hivatal

Bányajáradék miatti követelések.

18.

Nemzeti Fejlesztési Ügynökség

A központi költségvetés által korábban megelőlegezett, lezárt EU-s támogatási konstrukciókhoz kapcsolódó átadásra kerülő Európai Unióval szembeni követelések.

19.

Nemzetközi Együttműködési Programok Irányító Hatósága

Az Európai Uniós támogatásokhoz kapcsolódó követelések és kötelezettségek.

20.

Európai Uniós támogatások pénzügyi lebonyolításában, illetve ehhez kapcsolódó beszámolási és könyvvezetési kötelezettség teljesítésében részt vevő azon Közreműködő Szervezetek, melyek részt vesznek:
a) a Schengen Alap,
b) a Phare,
c) az Átmeneti támogatás,
d) a TEN-T támogatás
jogcímen nyújtott támogatások finanszírozásban,
e) egyéb közreműködő szervezetek, amelyek nem költségvetési rend szerint gazdálkodnak.

Európai Uniós támogatások fel nem használt, pénzforgalmi számlán lévő állománya devizában és forintban. A kedvezményezettekkel szembeni követelések és kötelezettségek.


1

A rendelet a 25. § alapján hatályát vesztette 2011. január 2. napjával.

  • Másolás a vágólapra
  • Nyomtatás
  • Hatályos
  • Már nem hatályos
  • Még nem hatályos
  • Módosulni fog
  • Időállapotok
  • Adott napon hatályos
  • Közlönyállapot
  • Indokolás
Jelmagyarázat Lap tetejére