• Tartalom

317/2011. (XII. 27.) Korm. rendelet

317/2011. (XII. 27.) Korm. rendelet

a Széchenyi Pihenő Kártya kibocsátásának és felhasználásának szabályairól szóló 55/2011. (IV. 12.) Korm. rendelet módosításáról1

2012.01.01.

A személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény 80. § d) pontjában kapott felhatalmazás alapján, az Alkotmány 35. § (1) bekezdés b) pontjában meghatározott feladatkörében eljárva a Kormány a következőket rendeli el:

1. § A Széchenyi Pihenő Kártya kibocsátásának és felhasználásának szabályairól szóló 55/2011. (IV. 12.) Korm. rendelet (a továbbiakban: R.) 1. § 4. pontja a következő c. alponttal egészül ki:

(4. elektronikus utalvány nyilvántartás: az intézmény által vezetett, a munkáltatók által a munkavállalók számára, béren kívüli juttatás formájában biztosított elektronikus utalványok)

c) Széchenyi Pihenő Kártya alszámlánként”

(egyedi beazonosíthatósággal, egységes elektronikus rendszerben vezetett nyilvántartása,)

2. § Az R. 1. §-a a következő 6. és 7. ponttal egészül ki:

(E rendelet alkalmazásában:)

„6. TEÁOR'08: a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszere az EU tevékenységi osztályozásának, a gazdasági tevékenységek statisztikai osztályozása NACE Rev.2 rendszerének létrehozásáról és a 3037/90/EGK tanácsi rendelet, valamint egyes meghatározott statisztikai területekre vonatkozó EK-rendeletek módosításáról szóló 2006. december 20-i 1893/2006/EK európai parlamenti és a tanácsi rendelettel létrehozott NACE Rev.2-nek a Központi Statisztikai Hivatal által kiadott magyar nyelvű változata, megfelelője.
7. Telefonos felhatalmazó központ: az intézmény vagy megbízottja, vállalkozója által működtetett telefonos ügyfélszolgálat, amely a szolgáltató és a munkavállaló azonosítását követően, az általa telefonon megadott azonosítási adatok ellenőrzése alapján igazolja, hogy a munkavállaló elektronikus utalvány nyilvántartásán rendelkezésre áll a szolgáltatás – szolgáltató által közölt – ellenértékének megfelelő összegű elektronikus utalvány, és azt az ellenérték összege erejéig az elektronikus utalvány nyilvántartásban terhelésként rögzíteni tudja.”

3. § Az R. 2. § (2) bekezdés c) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

(Az SZJA törvény 71. § (6) bekezdés f) pontja szerinti Széchenyi Pihenő Kártyát (a továbbiakban: kártya) műanyag azonosító (elektronikus utalványkártya) formájában kell kibocsátani, amely)

c) lehetővé teszi, hogy használatával a támogatás céljának megfelelő szolgáltatás az SZJA törvény 71. § (1) bekezdés c) pontja szerinti támogatásokban részesült munkavállaló, valamint közeli hozzátartozója számára a munkáltató által biztosított és az elektronikus utalvány nyilvántartásban szereplő elektronikus utalványok terhére igénybe vehető legyen, és”

4. § Az R. 3. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

3. § (1) Az SZJA törvény 71. § (1) bekezdés c) pontja szerinti Széchenyi Pihenő Kártya támogatás jogcímén juttatott támogatásokat az elektronikus utalvány nyilvántartásban elkülönítetten kell nyilvántartani, az elektronikus utalvány nyilvántartás elkülönített részére kizárólag az SZJA törvény 71. § (1) bekezdés c) pontjában meghatározott támogatások érkezhetnek. Az elektronikus utalvány nyilvántartás elkülönített részén belül az SZJA törvény 71. § (1) bekezdés c) pont ca)–cc) alpontja szerinti egyes alszámlákra utalt támogatások másik alszámlára nem utalhatók át, azokat kizárólag a munkáltató általi utalásban megjelölt alszámlán lehet nyilvántartani, és csak az alszámlának megfelelő 5. § a)–c) pontja szerinti szolgáltatás nyújtására lehet beváltani.
(2) Az intézmény a munkáltató megrendelése alapján, munkavállalónként személyes elektronikus utalvány nyilvántartást nyit, amelyen naprakészen vezeti az SZJA törvény 71. § (1) bekezdés c) pontjában meghatározott jogcímeken juttatott munkáltatói támogatások egyenlegét.
(3) Az SZJA törvény 71. § (1) bekezdés c) pontjában meghatározott támogatásokat a munkáltató az intézménytől általa megrendelt elektronikus utalványkártyán keresztül biztosítja a munkavállaló számára, elektronikus utalvány formájában. Az elektronikus utalványkártyára a munkavállaló számára egy időben több munkáltatótól is juttatható támogatás. A munkáltató számára a Széchenyi Pihenőkártya támogatás beszerzése és az intézménnyel megkötendő szerződés nem visszterhes.
(4) A munkáltató az SZJA törvény 71. § (1) bekezdés c) pontjában meghatározott jogcímeken juttatott éves támogatásokat a béren kívüli juttatásokról szóló jogszabály, megállapodás, utasítás vagy szabályzat, nyilatkozat szerint biztosítja.”

5. § Az R. 4. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(1) A munkavállaló a közeli hozzátartozói részére is igényelhet kártyát (a továbbiakban: társkártya) a munkáltatójánál, vagy közvetlenül az intézmény ügyfélszolgálatán. Az élettársi kapcsolat fennállását a munkavállaló nyilatkozattal igazolja a munkáltató vagy az intézmény felé.”

6. § Az R. 5. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

5. § (1) A szolgáltató – a kártyával azonosított elektronikus utalvány elfogadás esetén – kizárólag a szolgáltató tevékenységi körébe tartozó, a kártya elektronikus utalvány funkciója szerinti felhasználásnak jogszerűen megfelelő, és az alábbi felsorolásban szereplő belföldi szolgáltatást nyújthat a munkavállaló és társkártyával rendelkező közeli hozzátartozója részére:
a) az SZJA törvény 71. § (1) bekezdés c) pont ca) alpontja szerinti szálláshely alszámla terhére
aa) szálláshely-szolgáltatás (TEÁOR'08 55.10., 55.20., 55.30., 55.90.),
ab) belföldi utazásszervezés (TEÁOR'08 79.12.-ből belföldi előre összeállított utazási csomagok értékesítése),
b) az SZJA törvény 71. § (1) bekezdés c) pont cb) alpontja szerinti vendéglátás alszámla terhére
ba) éttermi és mozgó vendéglátás (TEÁOR'08 56.10.),
bb) egyéb vendéglátás (TEÁOR'08 56.29.)
bc) szálláshely-szolgáltatás (TEÁOR'08 55.10., 55.20., 55.30., 55.90.),
c) az SZJA törvény 71. § (1) bekezdés c) pont cc) alpontja szerinti szabadidő alszámla terhére
ca) egyéb humán-egészségügyi ellátás (TEÁOR'08 86.90.),
cb) előadó-művészet (TEÁOR'08 90.01.),
cc) múzeumi tevékenység (TEÁOR'08 91.02.),
cd) növény-, állatkert és természetvédelmi terület működtetése (TEÁOR'08 91.04.),
ce) vidámparki, szórakoztatóparki tevékenység (TEÁOR'08 93.21.),
cf) máshová nem sorolt egyéb szórakoztatás, szabadidős tevékenység (TEÁOR'08 93.29.),
cg) fizikai közérzetet javító szolgáltatás (TEÁOR'08 96.04.),
ch) testedzési szolgáltatás (TEÁOR'08 93.13),
ci) egyéb sporttevékenység (TEÁOR'08 93.19-ből verseny- és lovaglóistállók tevékenysége),
cj) belvízi személyszállítás (TEÁOR'08 50.30.)
ck) egyéb foglalás (TEÁOR'08 79.90-ből-ből az idegenvezetés)
cl) szálláshely-szolgáltatás (TEÁOR'08 55.10., 55.20., 55.30., 55.90.).
(2) A szolgáltató a kártyán a munkavállaló és társkártyával rendelkező közeli hozzátartozója rendelkezésére álló elektronikus utalványt készpénzre, vagy készpénz-helyettesítő eszközre nem válthatja át.”

7. § Az R. 6. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

6. § (1)Az utalvány beváltás a szolgáltatóknál elhelyezett elektronikus elfogadóhelyi terminálon, az intézmény által kialakított központi internetes felületen, vagy a szolgáltató által kialakított saját internetes utalvány beváltási felületen keresztül, vagy az intézménynél működő telefonos felhatalmazó központ által kiadott engedély alapján történhet.”

(2) Az utalványnak a telefonos felhatalmazó központon keresztül történő beváltására a szolgáltatónak és a munkavállalónak – társkártya esetében a munkavállaló közeli hozzátartozójának – az intézmény által kezelt személyazonosító adatai vagy az intézmény által adott egyedi azonosító alapján történő, a visszaélések elkerülését biztosító módon történő azonosítását követően kerülhet sor.”

8. § Az R. 7. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép.

„(1) Az intézmény és a vele a 13. § szerinti egy vállalatcsoportba tartozó társaságok úgy kötelesek kialakítani az utalványelfogadás rendszerét, hogy az mind a saját, mind pedig más gazdasági társaság által működtetett elektronikus elfogadóhelyi terminálon keresztül elérhető legyen.”

9. § Az R. 13. § b) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

(A kártya kibocsátására olyan, az Önkéntes Kölcsönös Biztosító Pénztárakról szóló 1993. évi XCVI. törvény (a továbbiakban: Öpt.) 2. § (2) bekezdés d) pontja szerinti szolgáltató – kivéve a természetes személyt és a szolgáltatóval szerződött szolgáltatót – jogosult, amelyet határozatlan időre vagy a kártyakibocsátás megkezdésétől számított még legalább 5 év határozott időtartamra alapítottak, és amely a vele a gazdasági társaságokról szóló 2006. évi IV. törvény szerinti ugyanazon elismert vagy tényleges vállalatcsoportként működő gazdasági társasággal, illetve a vele legalább 5 éve szerződéses jogviszonyban – kivéve a letétkezelői tevékenység folytatását és a befektetési üzletmenet kihelyezését – álló Öpt. 2. § (2) bekezdés a) pontja szerinti önkéntes kölcsönös biztosító pénztárral együttesen megfelel az alábbi feltételek mindegyikének:)

b) pénzforgalmi szolgáltatása keretében az utolsó lezárt üzleti évben legalább 100 000 darab saját kibocsátású készpénz-helyettesítő fizetési eszközzel rendelkezik,”

10. § Az R. a következő 22. §-sal egészül ki:

22. § A Széchenyi Pihenő Kártya kibocsátásának és felhasználásának szabályairól szóló 55/2011 (IV.12.) Korm. rendelet módosításáról szóló 317/2011. (XII. 27.) Korm. rendelet (a továbbiakban R.) 4. §-ával megállapított 3. § (1) bekezdését az R. hatályba lépését megelőzően a Széchenyi Pihenő Kártya számlára utalt támogatásokra akként kell alkalmazni, hogy azokat az R. hatályba lépését követően az Szja. törvény 71. § (1) bekezdés c) pont ca) alpontja szerinti szálláshely alszámlán kell nyilvántartani.”

11. § Az R. 2. § (1) bekezdésben, a 10. § (1) bekezdésében, és a 11. §-ában a „támogatás” szövegrész helyébe a „támogatások” szöveg lép.

12. § Ez a rendelet 2012. január 1-jén lép hatályba, és az azt követő napon hatályát veszti.

1

A rendelet 12. § alapján hatályát vesztette 2012. január 2. napjával.

  • Másolás a vágólapra
  • Nyomtatás
  • Hatályos
  • Már nem hatályos
  • Még nem hatályos
  • Módosulni fog
  • Időállapotok
  • Adott napon hatályos
  • Közlönyállapot
  • Indokolás
Jelmagyarázat Lap tetejére