• Tartalom

12/2012. (III. 6.) NEFMI rendelet

12/2012. (III. 6.) NEFMI rendelet

az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések megelőzéséről, e tevékenységek szakmai minimumfeltételeiről és felügyeletéről szóló 20/2009. (VI. 18.) EüM rendelet módosításáról1

2012.05.01.

Az egészségügyről szóló 1997. évi CLIV. törvény 247. § (2) bekezdés d) pont df) alpontjában és g) pont ga) alpontjában kapott felhatalmazás alapján, az egyes miniszterek, valamint a Miniszterelnökséget vezető államtitkár feladat- és hatásköréről szóló 212/2010. (VII. 1.) Korm. rendelet 41. § d) pontjában meghatározott feladatkörömben eljárva a következőket rendelem el:

1. § Az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések megelőzéséről, e tevékenységek szakmai minimumfeltételeiről és felügyeletéről szóló 20/2009. (VI. 18.) EüM rendelet (a továbbiakban: R.) 2. § g) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

(E rendelet alkalmazásában)

g) mikrobiológiai surveillance: kórokozók előfordulása és rezisztenciájának nyomon követése, a fertőző betegségek jelentésének rendjéről szóló miniszteri rendelet szerinti, bejelentésre kötelezett kórokozók előfordulásának azonosítására irányuló célzott surveillance;”

2. § Az R. 3. § (1) bekezdés a) pont aa) alpontja helyébe a következő rendelkezés lép:

(Az infekciókontroll tevékenység az alábbiakat foglalja magában:

surveillance:)

aa) egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések surveillance-a,”

3. § Az R. 4. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

4. § (1) Az egészségügyi szolgáltató az e rendelet szerinti személyi és tárgyi feltételek biztosításával – az ellátás szintjének megfelelő – infekciókontroll tevékenységet folytat.
(2) Alapellátás, illetve járóbeteg-szakellátás keretében egy szakmában ellátást nyújtó egészségügyi szolgáltató infekciókontroll tevékenysége legalább a fertőzések átvitelének megakadályozását célzó előírásoknak megfelelő fertőtlenítési gyakorlatot, így különösen kéz-, bőr-, eszköz- és felületfertőtlenítést, sterilanyag ellátást, az előírásoknak megfelelő kommunális és veszélyes hulladékkezelés írásban is szabályozott bevezetését foglalja magában. Az egészségügyi szolgáltatóknál egészségügyi tevékenységet végző egészségügyi dolgozók esetében az infekciókontroll területét érintő képzést és rendszeres továbbképzést kell biztosítani.
(3) A (2) bekezdésben meghatározottakon kívüli, járóbeteg-szakellátást nyújtó önálló rendelőintézetre vonatkozó minimumfeltételeket az 1. melléklet 1. pontja, a fekvőbeteg-szakellátást nyújtó egészségügyi szolgáltatóra vonatkozó minimumfeltételeket az 1. melléklet 2. pontja tartalmazza.
(4) Járóbeteg-szakellátást is nyújtó egészségügyi szolgáltató az 1. melléklet 1. pontja szerinti minimumfeltételeket a fekvőbeteg-szakellátást nyújtó infekciókontroll szervezeti egységén keresztül is biztosíthatja.
(5) Gyógyintézetben az e rendelet szerinti infekciókontroll tevékenység végrehajtásáért a gyógyintézet főigazgatója a felelős.
(6) Az e rendeletben meghatározott személyi és tárgyi feltételeket
a) az egészségügyi szolgáltatás nyújtására jogosító működési engedély kiadásakor annak feltételeként és
b) az egészségügyi szolgáltató működése során folyamatosan
biztosítani kell.
(7) Amennyiben az 1. melléklet 2. b) és 2. c) pontja szerinti fekvőbeteg szakellátást nyújtó egészségügyi szolgáltató több önálló telephellyel rendelkezik, a fekvőbeteg-szakellátást nyújtó egészségügyi szolgáltató az 1. melléklet szerinti tárgyi feltételeket és az infekciókontroll nővérekre vonatkozó személyi feltételeket telephelyenként ágyszámarányosan, az egyéb feltételeket a székhelyén köteles biztosítani.
(8) A járóbeteg-szakellátást nyújtó önálló rendelőintézetben és a fekvőbeteg-szakellátást nyújtó egészségügyi szolgáltatónál
a) a 3. § (1) bekezdés i) pontja szerinti képzés valamennyi új belépő egészségügyi dolgozó esetében kötelező,
b) a továbbképzést évi egy alkalommal valamennyi egészségügyi dolgozó számára – dokumentált módon – lehetővé kell tenni.
(9) Az új belépő egészségügyi dolgozók (8) bekezdés szerinti képzésének a következő témaköröket kell tartalmaznia: a nosocomiális fertőzések jelentősége, nagyságrendje, terjedési módja és megelőzése; kézhigiéne; izolációs rendszabályok; védőeszköz használat; teendők multirezisztens kórokozók előfordulása során, illetve az egészségügyi szolgáltató helyi infekciókontrollal kapcsolatos eljárásrendjei.”

4. § Az R. 9. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

9. § A fekvőbeteg-szakellátást nyújtó egészségügyi szolgáltató – a 8. § (1) bekezdése szerinti egészségügyi szolgáltatók esetében az infekciókontroll szervezeti egységen keresztül –
a) adatokat szolgáltat
aa) a 14. § (1) bekezdés a) pontja szerinti, országos surveillance adatbázisba az NM rendeletben foglaltak szerint,
ab) félévenként az antimikrobiális szerek felhasználásának országos adatbázisába az antimikrobiális szerek felhasználásáról és hasznosításáról osztályos bontásban és antibiotikum csoportonként, és
ac) az országos mikrobiológiai adatbázisba évente,
b) részt vesz – évente két alkalommal – az OEK körvizsgálataiban, és
c) éves jelentést készít a 3. § (1) bekezdése szerinti infekciókontroll tevékenységéről az országos tisztifőorvos által kiadott szempontok szerint, és azt a fővárosi és megyei kormányhivatal népegészségügyi szakigazgatási szervének a tárgyévet követő év február 20-ig megküldi; az éves jelentés tartalmazza az egészségügyi szolgáltatónál működő, 10. § szerinti Intézményi Infekciókontroll és Antibiotikum Bizottság (a továbbiakban: IIAB) éves tevékenységére vonatkozó összesített beszámolót is.”

5. § Az R. 11. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(1) Az egészségügyi szolgáltatók e rendelet szerinti infekciókontrollal kapcsolatos kötelezettségeit, az infekciókontroll-minimumok biztosítását és működését az ÁNTSZ Országos Tisztifőorvosi Hivatala, valamint a fővárosi és megyei kormányhivatal népegészségügyi szakigazgatási szerve és kistérségi (fővárosi kerületi) népegészségügyi intézete (a továbbiakban együtt: egészségügyi államigazgatási szerv), illetve az egészségügyi szolgáltatók szakfelügyeletét ellátó szervek rendszeresen ellenőrzik.”

6. § Az R. 12. § (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(3) A MIAB tanácsadó testület, amely az alakuló ülésen elfogadott ügyrend szerint működik. A MIAB elnöke a megyei tisztifőorvos, titkára a megyei tisztifőorvos javaslata alapján az ügyrendben meghatározott személy. A MIAB tagjai a megyei (fővárosi) tisztifőgyógyszerész, az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (a továbbiakban: OEP) főigazgatója által kijelölt személy, és az infektológiai, mikrobiológiai laboratóriumi diagnosztikai, és infekciókontroll tevékenység felett szakfelügyeletet gyakorló, területileg illetékes szakfelügyelők.”

7. § Az R. 14. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(1) Az OEK
a) működteti az ÁNTSZ Országos Szakmai Információs Rendszerének (a továbbiakban: OSZIR) részét képező, az egészségügyi ellátással kapcsolatos fertőzések és kórokozóik monitorozására szolgáló országos adatbázist, az OSZIR Nemzeti Nosocomiális Surveillance Rendszert (a továbbiakban: OSZIR NNSR),
b) működteti az OSZIR részét képező, országos mikrobiológiai adatbázist,
c) működteti az OSZIR NNSR részét képező, az antimikrobiális szerek felhasználásának országos adatbázisát,
d) az a)–c) pontban foglalt adatbázisok alapján végzi a nemzetközi adatszolgáltatási kötelezettségét,
e) kidolgozza az infekciókontrollal kapcsolatos standardokra és indikátorokra vonatkozó ajánlást,
f) az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések megelőzéséről módszertani leveleket dolgoz ki, amelyeket az egészségügyért felelős miniszter által vezetett minisztérium hivatalos lapjában közzétesz.”

8. § Az R. a „Záró és átmeneti rendelkezések” alcímet megelőzően a következő 14/A. §-sal egészül ki:

14/A. § (1) Az OEP az OSZIR NNSR számára negyedévente, a következő hónap 15-éig elektronikus formában megküldi a tárgyi negyedévre vonatkozó, a 2. melléklet 1. pontja szerinti, a közvetlen lakossági gyógyszerellátást végző gyógyszertárakban kiváltott antimikrobiális szerekről szóló adatokat.
(2) Az OEP havonta, elektronikus formában megküldi az OSZIR NNSR számára a 2. melléklet 2. pontja szerint az előző hónapban lejelentett valamennyi „septicaemia”, illetve „sepsis” kifejezést tartalmazó BNO megnevezéshez tartozó esetszámot.”

9. § Az R. 15. § (8) bekezdése a következő c) ponttal egészül ki:

(Ez a rendelet szabályozási tárgykörében a következő uniós jogi aktusoknak való megfelelést szolgálja:)

c) az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések megelőzését és leküzdését is magában foglaló betegbiztonságról szóló 2009. június 9-i 2009/C 151/01 tanácsi ajánlás.”

10. § (1) Az R. Melléklete helyébe – az R. 1. mellékleteként – az 1. melléklet lép.

(2) Az R. a 2. melléklet szerinti 2. melléklettel egészül ki.

11. § Az R.

a) 1. § b) pontjában az „Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálatra” szövegrész helyébe az „Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálatra (a továbbiakban: ÁNTSZ)” szöveg,

b) 2. § i) pontjában és 3. § (1) bekezdés a) pont ad) alpontjában a „surveillance-e” szövegrész helyébe a „surveillance-a” szöveg,

c) 5. §-ában az „e) pontja” szövegrész helyébe az „f) pontja” szöveg, az „egészségügyi miniszter” szövegrész helyébe az „egészségügyért felelős miniszter” szöveg,

e) 7. §-ában az „A Melléklet 2. és 3. pontja” szövegrész helyébe az „Az 1. melléklet” szöveg, az „a Mellékletben” szövegrész helyébe az „az 1. mellékletben” szöveg,

f) 10. § (3) bekezdésében az „az orvosigazgató” szövegrész helyébe az „a főigazgató” szöveg,

g) 14. § (2) bekezdésében az „a)–b) pontja” szövegrész helyébe az „a)–c) pontja” szöveg

lép.

12. § Ez a rendelet 2012. május 1-jén lép hatályba, és a hatálybalépését követő napon hatályát veszti.

1. melléklet a 12/2012. (III. 6.) NEFMI rendelethez

1. Járóbeteg-szakellátást nyújtó önálló rendelőintézet

 

A

B

C

1.

Egészségügyi szolgáltatóra vonatkozó minimumfeltételek

Munkakör

A munkakör betöltéséhez szükséges végzettség vagy szakképesítés

2.

Személyi feltételek:

1 fő szakdolgozó szakápoló vagy diplomás ápoló munkakörben

– epidemiológiai szakápoló,
– diplomás ápoló

3.

 

1 fő közegészségügyi-járványügyi ellenőr vagy közegészségügyi-járványügyi felügyelő

– közegészségügyi-járványügyi ellenőr,
– közegészségügyi-járványügyi felügyelő,
– népegészségügyi ellenőr,
– okleveles népegészségügyi szakember népegészségügyi felügyelő szakon,
– okleveles népegészségügyi szakember epidemiológia szakon

4.

Tárgyi feltételek:

OSZIR NNSR-be történő online adatszolgáltatáshoz internetkapcsolat
és a szoftver futtatására alkalmas számítógép biztosítása

 

5.

Infekciókontroll minimálisan foglalja magába:

– surveillance1: 3. § (1) bekezdés a) pont
aa) és ad) alpontja, valamint b) pontja szerinti tevékenység
– megelőző tevékenység: 3. § (1) bekezdés c) és g) pontja, valamint 3. § (2) bekezdése szerinti tevékenység
– képzés: 3. § (1) bekezdés i) pontja

 

1 Csak egynapos sebészeti ellátás, valamint dialízis ellátás nyújtása esetén.
2. Fekvőbeteg-szakellátást nyújtó egészségügyi szolgáltatók
a) fekvőbeteg-szakellátást nyújtó egészségügyi szolgáltató 400 ágy alatt és a krónikus ellátást nyújtó hosszú ápolási idejű intézmények, valamint a rehabilitációs intézetek/kórházak, kivéve a c) pont szerinti egészségügyi szolgáltatókat

 

A

B

C

1.

Egészségügyi szolgáltatóra vonatkozó minimumfeltételek

Munkakör

A munkakör betöltéséhez szükséges végzettség vagy szakképesítés

2.

Személyi feltételek: Vezető:

1 fő kórházi epidemiológus

– közegészségtan-járványtan szakorvos;
– megelőző orvostan és népegészségtan szakorvos;
– legalább 5 éves fekvőbeteg szakellátásban szerzett infekciókontroll szakmai gyakorlattal rendelkező:*
– az orvostudomány, illetve más egészségtudományi területen szerzett egyetemi diplomával rendelkező szakember,
– közegészségügyi-járványügyi ellenőr,
– közegészségügyi-járványügyi felügyelő,
– népegészségügyi ellenőr,
– okleveles népegészségügyi szakember népegészségügyi felügyelő szakon,
– okleveles népegészségügyi szakember epidemiológia szakon

3.

Munkatárs:

1 fő infektológus

– infektológus szakorvos
– fertőző betegségek szakorvosa

4.

 

1 fő közegészségügyi-járványügyi ellenőr vagy közegészségügyi-járványügyi felügyelő

– közegészségügyi-járványügyi ellenőr,
– közegészségügyi-járványügyi felügyelő,
– népegészségügyi ellenőr,
– okleveles népegészségügyi szakember népegészségügyi felügyelő szakon,
– okleveles népegészségügyi szakember epidemiológia szakon

5.

2 fő főállású epidemiológiai szakápoló

– klinikai epidemiológiai szakápoló,
– epidemiológiai szakápoló,
– diplomás ápoló

6.

Tárgyi feltételek:

irodahelyiség telefonnal, OSZIR NNSR-be történő online adatszolgáltatáshoz internetkapcsolat és a szoftver futtatására alkalmas számítógép biztosítása

az egészségügyi és a hozzájuk kapcsolódó személyes adatok kezeléséről és védelméről szóló 1997. évi XLVII. törvényben (a to- vábbiakban: Eüak.) foglalt célok érdekében és a szükséges mértékben betekintési jog
a kórházi beteg adatbázisba és
a mikrobiológiai leletekbe, ha az külön van

7.

Infekciókontroll minimálisan foglalja magába:

– éves infekciókontroll program terv szerint a 3. § (1) és (2) bekezdésében részletezett tevékenységek2 – OSZIR NNSR – kötelező jelentés alrendszerbe történő adatszolgáltatás a fertőző betegségek és a járványok megelőzése érdekében szükséges járványügyi intézkedésekről szóló és a fertőző betegségek jelentésének rendjéről szóló miniszteri rendeletekben foglaltak szerint

 

b) fekvőbeteg-szakellátást nyújtó egészségügyi szolgáltató 400 ágy felett, kivéve a c) pont szerinti egészségügyi szolgáltatókat

 

A

B

C

1.

Egészségügyi szolgáltatóra vonatkozó minimumfeltételek

Munkakör

A munkakör betöltéséhez szükséges végzettség vagy szakképesítés

2.

Személyi feltételek: Vezető:

1 fő kórházi epidemiológus
(800 ágy felett főállásban)

– közegészségtan-járványtan szakorvos;**– megelőző orvostan és népegészségtan szakorvos;**– legalább 5 éves fekvőbeteg szakellátásban szerzett infekciókontroll szakmai gyakorlattal rendelkező:***– az orvostudomány, illetve más egészségtudományi területen szerzett egyetemi diplomával rendelkező szakember,
– közegészségügyi-járványügyi ellenőr,
– közegészségügyi-járványügyi felügyelő,
– népegészségügyi ellenőr,
– okleveles népegészségügyi szakember népegészségügyi felügyelő szakon,
– okleveles népegészségügyi szakember epidemiológia szakon

3.

Munkatárs:

1 fő infektológus

– infektológus szakorvos,
– fertőző betegségek szakorvosa

4.

1 fő közegészségügyi-járványügyi ellenőr vagy közegészségügyi-járványügyi felügyelő

– közegészségügyi-járványügyi ellenőr,
– közegészségügyi-járványügyi felügyelő,
– népegészségügyi ellenőr,
– okleveles népegészségügyi szakember népegészségügyi felügyelő szakon,
– okleveles népegészségügyi szakember epidemiológia szakon

5.

minimum 2, illetve további 300 ágyanként 1 fő főállású epidemiológiai szakápoló

– klinikai epidemiológiai szakápoló,
– epidemiológiai szakápoló,
– diplomás ápoló

6.

Tárgyi feltételek:

irodahelyiség telefonnal, OSZIR NNSR-be történő online adatszolgáltatáshoz internetkapcsolat és a szoftver futtatására alkalmas számítógép biztosítása

az Eüak.-ban foglalt célok érdekében
és a szükséges mértékben betekintési jog a kórházi beteg adatbázisba
és a mikrobiológiai leletekbe,
ha az külön van

7.

Infekciókontroll minimálisan foglalja magába:

– éves infekciókontroll program terv szerint a 3. § (1) és (2) bekezdésében részletezett tevékenységek, mely tartalmazzon legalább 1 hat hónapos cél surveillance programot az OSZIR NNSR önkéntes moduljaiból (sebfertőzés, ITO, PIC surveillance)2 – OSZIR NNSR – kötelező jelentés alrendszerbe történő adatszolgáltatás
a fertőző betegségek és a járványok megelőzése érdekében szükséges járványügyi intézkedésekről szóló
és a fertőző betegségek jelentésének rendjéről szóló miniszteri rendeletekben foglaltak szerint

 

* a közegészségügyi és népegészségügyi szakmacsoport tekintetében érvényes működési nyilvántartással rendelkező
** az adott szakvizsga vonatkozásában érvényes működési nyilvántartással rendelkező
*** a közegészségügyi és népegészségügyi szakmacsoport tekintetében érvényes működési nyilvántartással rendelkező, és kórházhigiénés és infekciókontroll szakirányú továbbképzés birtokában
2 Amennyiben a fekvőbeteg-szakellátást nyújtó egészségügyi szolgáltató a mikrobiológiai laboratóriumi hátteret közreműködő által biztosítja, úgy a közreműködő egészségügyi szolgáltató végzi a 3. § (1) bekezdés a) pont ab) és ac) alpontjában előírtakat.
c) azok az egészségügyi szolgáltatók, amelyeknek a működési engedélye az általuk végezhető szakmák között tartalmazza az alábbi egészségügyi szakmakódok valamelyikét az ellátás progresszivitási szintjének figyelembevételével:
0502 szakmakód: intenzív neonatológiai osztály (PIC II.), perinatalis (neonatalis) intenzív centrum (PIC III.),
1502 szakmakód: intenzív terápia II. vagy III. ellátási szint,
0200 szakmakód: sebészet III. ellátási szint.

 

A

B

C

1.

Egészségügyi szolgáltatóra vonatkozó minimumfeltételek

Munkakör

A munkakör betöltéséhez szükséges végzettség vagy szakképesítés

2.

Személyi feltételek: Vezető:

1 fő kórházi epidemiológus (400 ágy felett főállásban)

– közegészségtan-járványtan szakorvos,
– megelőző orvostan és népegészségtan szakorvos,
– egyéb szakorvos kórházhigiénés
és infekciókontroll szakirányú továbbképzés birtokában

3.

Munkatárs:

1 fő infektológus

– infektológus szakorvos,
– fertőző betegségek szakorvosa

4.

minimum 2, illetve 400 ágy felett további 300 ágyanként
1 fő főállású epidemiológiai szakápoló

– klinikai epidemiológiai szakápoló,
– epidemiológiai szakápoló,
– diplomás ápoló

5.

1 fő, egyetemeken 2 fő közegészségügyi-járványügyi ellenőr vagy közegészségügyi-járványügyi felügyelő

– közegészségügyi-járványügyi ellenőr,
– közegészségügyi-járványügyi felügyelő,
– népegészségügyi ellenőr,
– okleveles népegészségügyi szakember népegészségügyi felügyelő szakon,
– okleveles népegészségügyi szakember epidemiológia szakon

6.

Tárgyi feltételek:

irodahelyiség telefonnal, OSZIR NNSR-be történő online adatszolgáltatáshoz internet kapcsolat és a szoftver futtatására alkalmas számítógép biztosítása

az Eüak.-ban foglalt célok érdekében
és a szükséges mértékben betekintési jog a kórházi beteg adatbázisba
és a mikrobiológiai leletekbe,
ha az külön van

7.

Infekciókontroll minimálisan foglalja magába:

– éves infekciókontroll program terv szerint a 3. § (1) és (2) bekezdésében részletezett tevékenységek3, mely tartalmazzon legalább 2 hat hónapos cél surveillance programot az OSZIR NNSR önkéntes moduljaiból (sebfertőzés, ITO, PIC surveillance)
– OSZIR NNSR – kötelező jelentés alrendszerbe történő adatszolgáltatás a fertőző betegségek és a járványok megelőzése érdekében szükséges járványügyi intézkedésekről szóló és a fertőző betegségek jelentésének rendjéről szóló miniszteri rendeletekben foglaltak szerint

 

3 Amennyiben a fekvőbeteg-szakellátást nyújtó egészségügyi szolgáltató a mikrobiológiai laborhátteret közreműködő által biztosítja, úgy a közreműködő egészségügyi szolgáltató végzi a 3. § (1) bekezdés a) pont ab) és ac) alpontjában előírtakat.

2. melléklet a 12/2012. (III. 6.) NEFMI rendelethez

1. Az OEP adatszolgáltatása az országos antimikrobiális szerek felhasználásának adatbázisához

 

A

B

C

D

E

F

G

H

I

J

K

L

1.

ATC kód *

Megnevezés

Alkalmazott
BNO kód

Kiváltott
doboz db

<1
éves

1–3
éves

4–6
éves

7–14
éves

15–18
éves

19–40
éves

41–60
éves

60 év
felett

2.

A07**

 

 

 

 

3.

D01**

 

 

 

 

4.

J01**

 

 

 

5.

J02**

 

 

 

 

6.

J02A**

 

 

 

7.

J04**

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8.

J05**

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9.

P01AA**

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10.

P01AB**

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11.

P01AB01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12.

P01AB02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* a mindenkor érvényes WHO kódlista alapján
** kóddal kezdődő készítmények
2. Az OEP adatszolgáltatása az egészségügyi szolgáltatók által jelentett septicaemia BNO kódokhoz tartozó esetszámokról

 

A

B

C

D

E

F

G

1.

BNO

*

Megnevezés

Intézmény

Osztály

Esetszám

Nosocomiális
esetként minősített

2.

A0210

 

Salmonella sepsis

 

 

 

 

3.

A2070

 

Pestises septicaemia

 

 

 

 

4.

A2270

 

Anthrax septicaemia

 

 

 

 

5.

A2670

 

Erysipelothrix septicaemia

 

 

 

 

6.

A3270

 

Listeria septicaemia

 

 

 

 

7.

A4000

 

Septicaemia, A csoportú streptococcus miatt

 

 

 

 

8.

A4010

 

Septicaemia, B csoportú streptococcus miatt

 

 

 

 

9.

A4020

 

Septicaemia, D csoportú streptococcus miatt

 

 

 

 

10.

A4030

 

Septicaemia Streptococcus pneumoniae miatt

 

 

 

 

11.

A4080

 

Egyéb streptococcus okozta septicaemia

 

 

 

 

12.

A4090

 

Septicaemia, streptococcus miatt k.m.n.

 

 

 

 

13.

A4100

 

Staphylococcus aureus okozta septicaemia

 

 

 

 

14.

A4110

 

Egyéb azonosított staphylococcus okozta septicaemia, Coagulase-negatív staphylococcus okozta septicaemia

 

 

 

 

15.

A4120

 

Nem azonosított staphylococcus okozta septicaemia

 

 

 

 

16.

A4130

 

Haemophilus influenzae okozta septicaemia

 

 

 

 

17.

A4140

 

Anaerob kórokozók okozta septicaemia

 

 

 

 

18.

A4150

 

Septicaemia egyéb Gram-negatív kórokozók miatt

 

 

 

 

19.

A4180

 

Septicaemia, egyéb meghatározott kórokozóval

 

 

 

 

20.

A4190

 

Septicaemia, k.m.n. szeptikus shock

 

 

 

 

21.

A4191

 

Septicaemia többszervi elégtelenséggel

 

 

 

 

22.

A4270

 

Actinomyces septicaemia

 

 

 

 

23.

B3770

 

Candida sepsis

 

 

 

 

24.

O85H

 

Gyermekágyi láz [sepsis puerperalis]

 

 

 

 

25.

P3600

 

B-csoportú streptococcus sepsis az újszülöttben

 

 

 

 

26.

P3610

 

Más és k.m.n. streptococcusok okozta sepsis az újszülöttben

 

 

 

 

27.

P3620

 

Staphylococcus aureus okozta sepsis az újszülöttben

 

 

 

 

28.

P3630

 

Egyéb és k.m.n. staphylococcusok okozta sepsis az újszülöttben

 

 

 

 

29.

P3640

 

Escherichia coli okozta sepsis
az újszülöttben

 

 

 

 

30.

P3650

 

Anaerobok okozta sepsis
az újszülöttben

 

 

 

 

31.

P3680

 

Egyéb bakteriális sepsis
az újszülöttben

 

 

 

 

32.

P3690

 

Újszülött bakteriális sepsise, k.m.n.

 

 

 

 

* Az oszlop kitöltendő a következők szerint:
F – felvételt indokoló diagnózis
K – kísérő betegség
Sz – szövődmény
1

A rendelet a 12. §-a alapján hatályát vesztette 2012. május 2. napjával.

  • Másolás a vágólapra
  • Nyomtatás
  • Hatályos
  • Már nem hatályos
  • Még nem hatályos
  • Módosulni fog
  • Időállapotok
  • Adott napon hatályos
  • Közlönyállapot
  • Indokolás
Jelmagyarázat Lap tetejére