24/2012. (XI. 16.) LÜ utasítás
az ügyészségi alkalmazottak jogállásával kapcsolatos egyes kérdésekről szóló 4/2012. (I. 6.) LÜ utasítás módosításáról1
2012.11.17.
„MEGÁLLAPODÁS TANULMÁNYOK FOLYTATÁSÁRA
23/A. § (1) A munkaidőt is érintő [a munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény (a továbbiakban: Mt.) 55. § (1) bekezdés g) pontja] képzésen, továbbképzésen való részvételhez szükséges időre az ügyészségi alkalmazott kezdeményezésére a munkáltatói jogkör gyakorlója megállapodást köthet az ügyészségi alkalmazottal. A megállapodást írásba kell foglalni. A megállapodás alapján, legfeljebb a tanulmányok befejezéséig az ügyészségi alkalmazott mentesül az oktatáson való részvétel tartamára és a vizsganapokon a munkavégzés alól (munkaidő- kedvezmény). Erre az időre távolléti díj illeti meg [Mt. 146. § (3) bekezdés b) pont]. (2) A munkaidő-kedvezmény mértékét a munkáltatói jogkör gyakorlója az oktatási intézmény által kibocsátott, kötelező iskolai foglalkozás időtartamáról szóló igazolásnak megfelelően állapítja meg. Vizsgának az oktatási intézmény által meghatározott számonkérés minősül.
(3) A (2) bekezdés alapján meghatározott munkaidő-kedvezményt a munkáltatói jogkör gyakorlója lehetőség szerint az ügyészségi alkalmazott kérésének megfelelően köteles biztosítani. Az ügyészségi alkalmazott az oktatási intézmény által kiadott igazolás bemutatásával köteles a munkáltatói jogkör gyakorlóját előzetesen tájékoztatni arról, hogy mely időpontban kell az oktatáson, vagy a vizsgán megjelennie. (4) A tanulmányok folytatására kötött megállapodást négy eredeti példányban kell elkészíteni, egy-egy példányt az ügyészségi alkalmazott, a munkáltatói jogkör gyakorlója, a Személyügyi, Továbbképzési és Igazgatási Főosztály, valamint a Gazdasági Főigazgatóság kap.
TANULMÁNYI SZERZŐDÉS
23/B. § (1) Képzésen, vagy továbbképzésen való részvétel akkor támogatható tanulmányi szerződéssel, ha a megszerzendő tudás, vagy képesítés az ügyészségen hasznosítható. (2) A munkáltatói jogkör gyakorlója a hozzá érkezett tanulmányi szerződés kötésére irányuló kérelmet egyetértése esetén indokolt javaslattal – a szeptemberben induló képzésekre augusztus 15-ig, a februárban induló képzésekre január 15-ig – küldi meg a Személyügyi, Továbbképzési és Igazgatási Főosztály vezetőjének.
(3) Tanulmányi szerződést kötni a legfőbb ügyész előzetes jóváhagyásával lehet.
(4) A tanulmányi szerződést – négy példányban –
a) magasabb vezető állású ügyésszel, magasabb vezető állású tisztviselővel, valamint legfőbb ügyészségi alkalmazottal a Személyügyi, Továbbképzési és Igazgatási Főosztály vezetője,
b) az a) pontban nem említett ügyészségi alkalmazottal a munkáltatói jogkör gyakorlója
köti meg.
a) vizsgánként a vizsga napját is beszámítva négy munkanap munkaidő-kedvezményre, amennyiben egy vizsganapon több vizsgatárgyból kell vizsgázni, vizsgatárgyanként további három munkanapra,
b) a záró dolgozat, vagy diplomamunka elkészítéséhez tíz munkanapra,
c) a tandíjnak, vagy egy részének átvállalására.
(6) Egyéb tanulmányi költségre (regisztrációs díj, vizsgadíj, tankönyv és egyéb oktatási segédlet, utazási, illetve szállásköltség stb.) kizárólag abban az esetben terjedhet ki a tanulmányi szerződés, amennyiben a (3) bekezdés alapján a szerződés ezt is tartalmazza. (8) A tanulmányi szerződés kötelezettségvállalásnak minősül, az abban vállalt kötelezettségek teljesítéséhez szükséges pénzügyi feltételeket a Személyügyi, Továbbképzési és Igazgatási Főosztály vezetője a Gazdasági Főigazgatóság vezetőjével előzetesen egyezteti.
(9) A tanulmányi szerződésre egyebekben az Mt. 229. §-át kell alkalmazni.”
2. § (1) Ez az utasítás a közzétételét követő napon lép hatályba.
(3) Ez az utasítás a hatálybalépését követő napon hatályát veszti.