• Tartalom

1679/2013. (IX. 30.) Korm. határozat

1679/2013. (IX. 30.) Korm. határozat

a TIOP-2.2.6/12/1/B azonosító számú („Struktúraváltás támogatása a járó- és fekvőbeteg ellátás fejlesztésével” című) konstrukció keretében benyújtott projektjavaslatok támogatásának jóváhagyásáról1

2013.09.30.

A Kormány

1. jóváhagyja az 1. melléklet szerint az ott felsorolt, a TIOP-2.2.6/12/1/B azonosító számú, „Struktúraváltás támogatása a járó- és fekvőbeteg ellátás fejlesztésével” című konstrukció keretében benyújtott, egymilliárd forintot meghaladó támogatási igényű projektjavaslatokat,

2. hozzájárul az 1. pont szerinti projektek támogatási szerződésének a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség Humán Erőforrás Programok Irányító Hatósága általi megkötéséhez.

Felelős: Miniszterelnökséget vezető államtitkár

Határidő: a támogathatósági feltételek teljesítését követően azonnal

1. melléklet az 1679/2013. (IX. 30.) Korm. határozathoz



3K68087_0

 

A

B

C

D

E

F

1.

Projekt azonosító száma

Projektek megnevezése

Támogatást igénylő neve

Projekt támogatási összege (Mrd Ft)

Projekt rövid bemutatása

Támogathatóság feltételei

2.

TIOP-2.2.6-
12/1B-2013-0014

Járó-és fekvőbeteg ellátás integrációja a Markusovszky Egyetemi Oktatókórház szombathelyi és körmendi telephelyén

Markusovszky Egyetemi Oktatókórház

1,67

A Markusovszky Egyetemi Oktatókórház Vérellátó épületében és körmendi telephelyén tervezett 1,6 Mrd Ft költségvetésű fejlesztés a járó- és fekvőbeteg-ellátás integrációját kívánja megvalósítani.

A fejlesztés eredményeképpen elavult telephelyek szűnnek meg, megvalósul az egymáshoz kapcsolódó szakmák egy helyen történő kezelése, biztosítottá válik a korszerű diagnosztikai és terápiás háttér, megvalósul a komplex betegellátás és a magas színvonalú, hatékony egészségügyi szolgáltatás biztosítása.

1) Az informatikai fejlesztés részletes tartalmának bemutatása;

2) Pályázó struktúraváltás (2.2.4-09/1-2010-0016 kódszámú) projektje és jelen pályázat illeszkedésének és lehatárolásának bemutatása;

3) Az alábbi észrevételek mentén módosítani szükséges a terveket:

A főépület I. emeletén kialakított vérvételi helyiség (egy vételi hellyel) és az előtte lévő váró helyiség (közlekedő) mérete a 2012. évi esetszámhoz (napi 108) viszonyítva (MT 133. oldal) alulméretezett.

Főépület V. emelet műtőblokk kialakítása nem felel meg az 1/2012 (V.31.) EMMI rendelettel módosított 60/2003 (X.20.) ESZCSM Egészségügyi szolgáltatások nyújtásához szükséges szakmai minimumfeltételekről szóló rendelet ide vonatkozó előírásainak. Szükséges felülvizsgálni.

Az egynapos sebészeti műtőblokk kialakítása nem felel meg a 16/2002 (XII.12.) ESZCSM rendelet mellékletében meghatározott tárgyi feltételeknek. Szükséges felülvizsgálni.

4) A Vérellátó épület átalakításához nem készült orvostechnológiai terv (műleírás, technológiai elrendezési terv), szükséges ennek elkészítése és benyújtása.

5) A kiviteli terv jelenleg a “IV. Projekt megvalósításához igénybe vett költségek/Tervek, tanulmányok fejlesztések, kivitelezések” soron került a költségvetésbe feltüntetésre, melyet szükséges áttenni a “VI. Beruházások/123 Épületek, épületrészek, tulajdoni hányadok” költségvetési sorra.

6) Az informatikai eszközök, mobília részletezettsége nem megfelelő a költségvetés szöveges indoklásában, szükséges ennek kibontása.

7) A kiviteli terv költségének átcsoportosítása szükséges a “VI. Beruházások/123 épületrészek, tulajdoni hányadok sorra.

3.

TIOP-2.2.6-12/1B-2013-0035

Struktúraváltás támogatása a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Hetényi Géza Kórház-Rendelőintézetben és a MÁV Kórház és Rendelőintézetben

Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Hetényi Géza Kórház és Rendelőintézet

1,99

A projekt keretében megvalósul a Patológiai Osztály, illetve az Intézeti Gyógyszertár fejlesztése (új épület építése, eszköz-, és mobília beszerzés, informatikai fejlesztés), integrált kórházi informatikai rendszer kialakítása. A MÁV Kórház és Rendelőintézet esetében a fizikoterápiás egység, a foniátriai szakrendelés, a rendelőintézet eszközparkjának korszerűsítésére irányuló eszközbeszerzés, valamint digitális radiológia kialakítása, IT hálózat fejlesztés, medikai rendszer bevezetése történik.

1) Főpályázó esetében a projektmenedzser munkaviszonya a költségvetés szöveges indoklásában 40 óra/hét, míg a projekt adatlapon 20 óra/hét. Kérjük a két dokumentum tartalmának a szinkronba hozását.

2) A konzorciumi partner kötelező nyilvánosság sorához nincs érdemi szöveges indoklás a költségvetés szöveges magyarázatában, kérjük ennek pótlását.

3) A Hetényi Géza Kórház-Rendelőintézet vonatkozásában bemutatott előlegigénylésre jogalapot teremtő összeg tévesen került bemutatásra a megvalósíthatósági tanulmány 6.3.1 pontjában 125 497 405 Ft (171. oldal), a költségvetésben feltüntetett összeg 105 418 705 Ft. Kérjük az összhang megteremtését a dokumentumok között.

4) A MÁV Kórház és Rendelőintézet költségvetésének szöveges magyarázatában a “XIV. Projekt megvalósításához igénybe vett szolgáltatások” soron tervezte a pályázó 26 393 238 Ft értékben a PACS rendszerhez szükséges hálózati felújítás költségét. Szükséges ennek áthelyezése a “XVI. Beruházások (ERFA) 123.” költségsorra.

5) Gantt diagramm nem tartalmazza a tervezői művezetés tevékenységét, kérjük ennek beépítését.

6) A támogatási szerződés megkötésének feltétele, hogy a Főpályázó TIOP 2.2.4 és a jelenlegi projektben szerepelő betegirányítási rendszer bevezetés/fejlesztés projektelemek kerüljenek egyértelműen lehatárolásra.

7) A meglévő eszközpark bemutatása, és a tervezett eszközök specifikálása heterogén: a különböző telephelyeken meglévő és újonnnan tervezett eszközök nincsenek egy egységes formátumú, áttekinthető táblázatban összefoglalva, így különböző helyekről kell összeszedni az adatokat. Részben a megvalósíthatósági tanulmány tartalmaz gép-műszerre vonatkozó részeket, részben az engedélyezési terv. Az új építésű épületbe tervezett patológiai és gyógyszertári berendezések részletes specifikációja hiányzik (lásd engedélyezési terv 12c orvosi gép-műszer jegyzék). A támogatási szerződés megkötésének a feltétele, hogy pályázó nyújtson be a fejlesztésekkel érintett területekre vonatkozó, jelenlegi eszközparkot, illetve a tervezett eszközök specifikációit bemutató egységes szerkezetű dokumentumot, illetve az új építésű épületbe tervezett patológiai és gyógyszertári berendezések részletes specifikációját.

4.

TIOP-2.2.6-12/1B-2013-0012

A balassagyarmati Dr. Kenessey Albert Kórház struktúrájának modernizálása

Dr. Kenessey Albert Kórház-Rendelőintézet

1,78

A fekvőbeteg-ellátás struktúraváltása 3 fő modulra épülve: a Neurológiai, ill. az Ápolási Osztály fejlesztése és beköltöztetése,

a Központi Diagnosztika fejlesztése és a Központi Steril fejlesztése és beköltöztetése.

A fejlesztések a szervezeti egységek integrálásával, a telephelyek, pavilonok számának csökkentésével, a tér kihasználásának javításával valósulnak meg, a hatékony működés feltételeinek megteremtése érdekében.

1) A Gantt diagramm értelmében a pályázó műszaki szakértő-közreműködését tervezi, a megvalósíthatósági tanulmányban azonban a műszaki ellenőr került nevesítésre. A Támogatási Szerződés megkötésének a feltétele, hogy pályázó hozza összhangba a két dokumentumot, egyértelműsítve az igénybe venni tervezett szakértő megnevezését.

2) A radiológiai osztály esetében nem került feltüntetésre a recepció/leletkiadó helyiség, melyen keresztül érintkezik a beteg a röntgen osztállyal, és itt kapja meg vizsgálat után a leleteit. Amennyiben a pályázó rendelkezik működő, használatban lévő, megfelelő szintű betegbehívó rendszerrel, nem szükséges a recepció/leletkiadó helyiség kialakítása. Amennyiben rendelkezik, nyilatkozzon erről a pályázó. Amennyiben nem rendelkezik ilyen eszközzel, szükséges a tervek átdolgozása és benyújtása, úgy, hogy a recepció/leletkiadó helyiség a radiológiai osztályon kialakításra kerül.

3) A Támogatási Szerződés megkötésének a feltétele, hogy a pályázó az építész terveket egészítse ki műszaki leírásokkal (építész és szakági), valamint metszetekkel, homlokzatokkal is.

4) A Pályázó nyilatkozzon a pályázatban benyújtott műszaki vezető önéletrajza esetében a pályázati útmutató C1.3. pontjában előírt tapasztalatok meglétéről. Amennyiben az érintett személy nem rendelkezik ezen tapasztalatokkal, biztosítson új személyt a feladat ellátására, és nyújtsa be az önéletrajzát, mely összhangban van az útmutató előírásaival.

5) A tervellenőrnek, a tervezői művezetésnek és az orvostechnológiai tervezésnek a költsége nem megfelelő helyen lett tervezve a költségvetésben. Helyesen a “IV. Projekt megvalósításához igénybevett szolgáltatások” között kell szerepeltetni. A költségvetés kerüljön ezen észrevétel mentén módosításra.

6) A Támogatási Szerződés megkötésének a feltétele, hogy az eszközlistában szereplő alábbi eszközök specifikációja kerüljön a következő észrevételek mentén kiegészítésre:

Gyógyszertári osztályra beszerzendő hűtő: nem került feltüntetésre, hogy hány literes;

A laborba beszerzendő hűtőknél nem került megadásra, hogy mekkora a hőtartomány, amelyben működnek (hánytól- hány C° között);

A laborba beszerzendő kémiai automata esetében nem került specifikáció megadásra;

A neurológiára beszerzendő eszközök esetében nem került feltüntetésre, hogy a beszerzendő monitornak milyenek a paraméterei.

A neurológiára beszerzendő ENG/EMG esetében nem került specifikáció megadásra;

A radiológiára beszerzendő CT esetében nem került specifikáció megadásra;

A sterilizálóba beszerzendő Gőz/formalin sterilizáló esetében nem került specifikáció megadásra;

A sterilizálóba beszerzendő hűtő esetében nem került megadásra, hogy mekorra a hőtartomány amelyben működnek (hánytól- hány C° között);

A traumatológiára beszerzendő laparoszkópos torony esetében nem került meghatározásra, hogy mit tartalmaz az optika;

A traumatológiára beszerzendő műtőasztal esetében nem került feltüntetésre, hogy az elektromos vagy mechanikus lesz-e.

A Támogatási Szerződés megkötésének a feltétele, hogy a traumatológai osztály jelenlegi eszközei is kerüljenek bemutatásra, ismertetésre.

5.

TIOP-2.2.6-12/1B-2013-0016

A Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház infrastruktúrafejlesztése az integrált Fejér megyei egészségügyi ellátórendszer érdekében

Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház

1,12

A projekt célja, hogy a betegek gyógyítása a legmagasabb szakmai színvonalon, gyógyulása pedig a legmodernebb feltételek között történjen. A projekt keretében a móri integrációból adódóan megnövekedett igényeket kiszolgálni képes ultrahang kerül beszerzésre a sürgősségi osztályon, fejlesztésre kerül a móri egynapos sebészet, krónikus- és ápolási osztály, a működési költségek csökkentése érdekében fűtéskorszerűsítés valósul meg. Pácienslift kerül kialakításra, valamint Enyingen új szakrendelő épül.

1) A Támogatási Szerződés megkötésének a feltétele, hogy a pályázó a Gantt diagrammot az alábbi szempontok figyelembe vételével módosítsa: szükséges feltüntetni a közbeszerzési eljárások lebonyolításának időtartamát, vonatkozó hatósági eljárásokat, valamint különválasztani az enyingi és a móri építési beruházás időtartamát.

2) A Támogatási Szerződés megkötésének a feltétele, hogy a terveket módosítsa az alábbi észrevételek mentén:

A pályázó az urológiai vizsgáló mellett alakítson ki egy helyiséget az uroflow telepítéséhez. A pályázó az Enyingi Kistérségi Szakrendelő részére beszerzendő gép-műszer jegyzékben egy uroflowméter beszerzését is tervezi (Tervezett gép-műszer lista (Enying) 37. sor). A berendezés telepítéséhez egy kb. 3~4 m²-es helyiség szükséges, amelyben elfér maga az eszköz (szék méretű), egy WC csésze és egy kézmosó. A helyiségnek ajtós kapcsolata kell, hogy legyen az urológiai vizsgálóval. Az építész tervlapon (E-8 II. szint alaprajza) az urológiai vizsgáló mellett nincs kialakítva az uroflowméter telepítéséhez szükséges helyiség.

A röntgen-vizsgáló (22,28 m²) és a leletező (5,70 m²) helyiségek alapterülete nem felel meg az MSz 824:1999 Sugárzás elleni védelem orvosi és állatorvosi munkahelyeken szabvány előírásainak. Kérjük a szabvány szerinti méret biztosítását.

3) A Támogatási Szerződés megkötésének a feltétele, hogy a pályázó a kiviteli terv költségét tervezze át a “IV. Projekt megvalósításához igénybe vett költségek/Tervek, tanulmányok fejlesztésének, kivitelezésének költsége” sorról a “VI. Beruházások/123 Épületek, épületrészek, tulajdoni hányadok” sorra. A kiviteli tervdokumentáció költsége nem a pályázati útmutatóban meghatározott helyen került tervezésre.

4) A Támogatási Szerződés megkötésének a feltétele, hogy a szakmai vezető nyilatkozzon, hogy nem jogosult kötelezettségvállalásra.

A Támogatási Szerződés megkötésének a feltétele, hogy a pályázó az ellátási szintnek megfelelő készülékspecifikálást készítsen el, és nyújtson be.

6.

TIOP-2.2.6-12/1B-2013-0003

A Szent Lázár Megyei Kórház infrastrukturális fejlesztése a magasabb színvonalú betegellátás érdekében

Szent Lázár Megyei Kórház

2,04

A projekt célja a fekvőbeteg-ellátás struktúraváltását elősegítő infrastruktúrafejlesztés és eszközbeszerzés. A fejlesztés során az SBO fölé, 2*129 m²-es emeletráépítés történik, ahová az új, térségi központi steril és az MR vizsgáló kerül. Emellett összesen 1,6 Mrd Ft értékben megtörténik az elavult eszközpark cseréje. A projekt eredményeként a megye lakossága komplex, magas színvonalú egészségügyi szolgáltatást érhet el lakóhelye közelében, a kórház működésének hatékonysága pedig javul.

1) A projekt belső erőforrás bérköltsége havi szinten került meghatározásra 21 hónapra. A megvalósítást a pályázó azonban 22 hónapra tervezi, így a Támogatási Szerződés megkötésének feltétele, hogy a pályázó hozza összhangba a két dokumentum tartalmát. A tartalék terhére biztosítsa az 1 hónapos bérköltséget/projekt időtartamot igazítsa 21 hónapra.

2) A kiviteli terv tévesen a “IV. Projekt megvalósításához igénybe vett szolgáltatások” soron került tervezésre, helyesen a “VI. Beruházások” költségvetési során szükséges szerepeltetni.

3) A központi sterilizáló részletes kapacitásszámítása szükséges, figyelembe véve Balassagyarmat és Pásztó igényeit, levezetve gőz és alacsony hőmérsékletű sterilizálás esetében egyaránt, a sterilizáló berendezések tervezett cikluskapacitásainak ellenőrzésével.

7.

TIOP-2.2.6-12/1B-2013-0008

Komplex fejlesztés a Soproni Erzsébet Oktató Kórház és Rehabilitációs Intézetben

Soproni Erzsébet Oktató Kórház és Rehabilitációs Intézet

1,30

A fejlesztés célja a Soproni Erzsébet Oktató Kórház és a Soproni Rehabilitációs Gyógyintézet integrációja, központi labor és radiológia integrációval, élelmezési rendszer centralizációval, informatikai integrációval, e-patológiarendszer kialakításával, a sürgősségi osztály és a központi műtő átalakításával és eszközök beszerzésével.

Számszerűsíthető eredmények:

Felújított, átalakított nettó alapterület:1500 m2.

Gép-műszerek átlagéletkora: 5 év.

Amortizálódott eszközök arányának csökkenése:
25 %.

1) A jelenleg futó, TIOP-2.2.4-es projekthez való kapcsolódás, elhatárolódás nem került részletesen ismertetésre, kérjük ennek bemutatását.

2) Az “V. Egyéb szolgáltatások” költségoszlopban tervezett Gazdasági integráció, Szakmai integráció, Hosszú távú stratégia tanulmányok költségét a “IV. Projekt megvalósításához igénybevett szolgáltatások költségoszlopban szükséges áthelyezni a költségvetésben.

3) A kiviteli terv költsége a “IV. Projekt megvalósításához igénybe vett költségek/Tervek, tanulmányok fejlesztések, kivitelezések” sorra került elhelyezésre, melyet a “VI. Beruházások/123 Épületek, épületrészek, tulajdoni hányadok” sorra szükséges áthelyezni.

4) Az orvostechnológus költsége az “I. Projekt előkészítésének költsége/Mérnök, szakértői díjak” soron került tervezésre. A pályázatban leírtak, alapján, a projekt megvalósításával kapcsolatos feladatokat lát el, ezért a “IV. Projekt megvalósításához igénybe vett szolgálatások/Mérnök, szakértői díjak” sorra szükséges áthelyezni.

5) A likviditási tábla módosítása szükséges a szállítói finanszírozott tételek, a fordított áfa előleg, és az előlegek elszámolásának feltüntetésével.

6) A mellékelt 1. sz. mell_Építesi engedélyes terv mappa nehezen olvasható helyszínrajz terveket tartalmaz, illetve a balfi telephelyről nem került csatolásra építészeti rajz. Pályázó nyújtsa be az – engedélyes terv szintű – építészeti terveket, melyen feltüntetésre kerülnek a fejlesztéssel érintett területen kívüli épületek is, építészeti műszaki leírással.

7) A mellékelt nyilatkozatok értelmében egyik beavatkozás sem építési engedély köteles, nincs tartószerkezetet érintő munka. Ennek ellentmond, hogy a tervező a kiviteli tervre vonatkozó ajánlatában a tervezési munka tartalmánál nevesíti az átalakításokhoz tartozó statikai terveket. Fenti ellentmondást pályázó tisztázza.

8) Szükséges a tervezett orvostechnikai eszközök pontos, részletes specifikációját tartalmazó eszközlista benyújtása. Szükséges a működési körülmények részletes bemutatása, kifejtése.

9) A Megvalósíthatósági Tanulmányban a fejlesztés hatásaként a Pályázó deklarálja, hogy "az informatikai fejlesztés hatására javul a betegadatok minősége és hozzáférhetősége, mely a betegbiztonság javulásához járul hozzá", azonban ennek okát nem fejti ki részletesen, nem tisztázott, hogy miért javul a tervezett informatikai fejlesztéstől a betegbiztonság. Továbbá a betegtájékoztatás javulására sem tér ki. Szükséges fentiek bemutatása.

10) Gantt diagramm átdolgozása szükséges az alábbi észrevételek mentén. Az ütemterv rövid időtartamokkal és kapcsolódásokkal számol: a kiviteli tervek elkészítésére kevés időt tervez a pályázó, a tervellenőrzés pedig 2 hét átfedéssel 1 hónap, ami túltervezett, illetve az átadási átvételi időszak túl rövid. Ezenkívül a több telephelyen történő kivitelezési fázisok szétbontása szükséges.

11) A likviditási terv tartalma nem teljeskörű, pályázó az utófinanszírozott tételekkel számol kizárólag, a szállítói finanszírozásúakkal nem, habár szállítói finanszírozást is igénybe kíván venni a projekt végrehajtása során. Szükséges a likviditási terv átdolgozása, a szállítói finanszírozású tételek beemelésével.

8.

TIOP-2.2.6-12/1B-2013-0013

A Kecskeméti Megyei Kórház - Kalocsai Szent Kereszt Kórház és a Kiskunfélegyházi Kórház- Rendelőintézet Gyógyfürdő és Rehabilitációs Központ Integrációs programja

Bács-Kiskun Megyei Kórház a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Oktató Kórháza

2,95

Jelen projekt a Kecskeméti Megyei Kórház, valamint két tagkórháza, a Kalocsai Szent Kereszt Kórház és a Kiskunfélegyházi Kórház-Rendelőintézet integrációján keresztül az egészségügyi ellátások színvonalának emelését célozza meg a sürgősségi ellátás fejlesztésével, ill. az orvosi gép-műszer állomány és egyéb eszközök korszerűsítésével.

A projekt eredményeképpen javul az egészségügyi ellátáshoz való területi hozzáférés, amely a lakosság általános egészségi állapotának javulását teszi lehetővé.

1) A pályázó mutassa be a koncentráció következtében felszabaduló területek hasznosítására vonatkozó terveit részletesen.

2) A Támogatási Szerződés megkötésének a feltétele, hogy a pályázó a Gantt diagrammot egészítse ki a kiviteli terv, valamint a tervellenőr kiválasztására vonatkozó közbeszerzési eljárások tervezett időtartamával.

3) A megvalósíthatósági tanulmány 6.2.2.2. pontjában a projektben megvalósítandó építészeti program fejezetben megnevez további építési feladatokat is: A jelenlegi sürgősségi osztály működési területének átalakítása szakrendelőkké. Az A épület keleti végéhez csatlakozó régi SZTK kétszintes épületének átalakítása Tüdőszűrő és fizikoterápiás kezelő helyek befogadására. Ezekre sem tervi anyag, sem költségvetés nem készült. A Támogatási Szerződés megkötésének a feltétele, hogy pályázó készítse el az ezen építészeti programokhoz tartozó terveket, valamint nyilatkozzon, hogy milyen forrásból kívánja ezen fejlesztéseket megvalósítani.

4) A megvalósíthatósági tanulmány 6.2.1. pontja értelmében "A mikrobiológiai diagnosztika kialakítása a meglévő központi labor területén tartószerkezeti átépítést nem érint, a tervezett munkálatok nem építési engedély köteles tevékenységek". Viszont építési, épületgépészeti és elektromos felújítással számol összesen 15 millió Ft értékben a költségvetés szöveges indoklása értelmében a pályázó. Ugyanakkor tervezés sem került rendelésre ezen tétel megvalósítására becsatolt árajánlat alapján, a tervezési költségbecslés sem terjed ki ezen tételre. A betervezett költség reális, azonban az igényelt összeg nem került tételesen alátámasztásra. A Támogatási Szerződés megkötésének a feltétele, hogy pályázó mutassa be, részletezze, hogy a költség milyen elemekből merül fel, milyen tevékenységekhez szükséges, a költségvetésben szereplő 15 000 000 Ft-ot milyen célra kívánja felhasználni. Továbbá, a pályázó készítsen a 306/2011. Korm.rendelet előírásainak megfelelő tervdokumentációt ezen tételre vonatkozóan is és nyújtsa be.

5) Az építkezés költségtervében továbbá nagyságrendben 1400 m² került feltüntetésre a radiológia, egynapos sebészet, nappali kórház átköltözésére, felújítására. Ezen tevékenységek a terveken nem szerepelnek, nem beazonosítható az érintett terület. A radiológia, az egynapos sebészet és a nappali kórház funkciója a megvalósíthatósági tanulmányban fel van tüntetve, de műszaki tartalomra és a költségre vonatkozó információ hiányában nem értékelhető. A Támogatási Szerződés megkötésének a feltétele, hogy a pályázó műszaki és pénzügyi szempontból támassza alá az építkezés költségtervében szereplő a radiológia, egynapos sebészet, nappali kórház átköltözésére, felújítására tervezett költséget, valamint nyilatkozzon, hogy a kiskunfélegyházi beruházásra tervezett költség magában foglalja-e a radiológia, egynapos sebészet, nappali kórház átköltözésére, felújítására az építkezés költségtervében szereplő költséget.

6) A 30806/2002-es rendelet értelmében a gyermekgyógyászati rendelőt elkülönítetten kell kialakítani a felnőtt betegellátástól. A Támogatási Szerződés megkötésének a feltétele, hogy pályázó a gyermekrendelő forgalmát különítse el a felnőtt beteg- forgalomtól, és nyújtsa be az erre vonatkozó terveket.

7) A Támogatási Szerződés megkötésének a feltétele, hogy a pályázó a szemészeti vizsgálókban a szemészeti vizsgáló egységet a helyiség hossztengelyével párhuzamosan helyezze el, tekintettel arra, hogy a szemészeti vizsgálatok alkalmával az éles látást is meg kell állapítani, ehhez vizus vetítőt vagy ábrát alkalmaznak. A vetített kép, vagy az ábra a vizsgált személytől 5 m-es távolságban kell, hogy legyen, ami a helyiségben keresztbe elhelyezett szemészeti vizsgáló egység esetében nem biztosított. Kérjük ennek biztosítását, és a vonatkozó tervek benyújtását.

8) A Támogatási Szerződés megkötésének a feltétele, hogy a pályázó az urológiai vizsgálóban a vizsgáló ágy helyett urológiai vizsgáló ágyat tervezzen, tekintettel arra, hogy az urológiai vizsgálatoknál a test alsó része szabadon van, a vizsgálandó terület és környezete könnyen hozzáférhető kell, hogy legyen. Ezt a feltételt csak az urológiai vagy nőgyógyászati vizsgáló ágy biztosítja, a sík felületű vizsgáló ágy erre nem alkalmas. Pályázó ennek megfelelően módosítsa az eszközlistát.

9) A Támogatási Szerződés megkötésének a feltétele, hogy a pályázó a tüdőgondozóban röntgenvizsgáló helyiség kialakítását optimalizálja, módosítsa ennek megfelelően a dokumentumokat. A röntgen munkahelyek alapterületét az MSZ 824:1999 sz szabvány szabályozza. Az átvilágító/felvételi helyiség min. alapterülete 25 m², 4 m-es kisebbik oldalfal mérettel. A terveken ez a helyiség 40,11 m², 6 m-es oldalmérettel. A felvételi helyiség min. alapterület 18 m², 3,8 m kisebbik oldalfal mérettel. A terveken a felvételi helyiség 38,18 m², 5,88 m-es oldalfal mérettel.

10) A Támogatási Szerződés megkötésének a feltétele, hogy a pályázó a megosztott vérvételi helyiségekben biztosítsa a kötelező fektetési lehetőséget. A vérvételi helyiségben a 60/2003 (X.20.) ESZCSM rendelet Labor diagnosztikára vonatkozó (szakmakód 5000) minimumkövetelmények határozzák meg a tárgyi feltételek között a dönthető vérvételi szék vagy ágy szükségességét, amely jelenleg nincsen betervezve. Pályázó nyilatkozzon róla, hogy fenti eszköz a rendelkezésére áll/milyen forrásból fog a rendelkezésére állni.

11) A Támogatási Szerződés megkötésének a feltétele, hogy a pályázó a szakrendelőkben az orvos beteg négyszemközti beszélgetési lehetőségét biztosítsa, és ennek megfelelően módosítsa a terveket.

12) A Támogatási Szerződés megkötésének a feltétele alaprajzi kialakítás készítése a nem engedély köteles módosításokról is, és ennek benyújtása.

13) A Támogatási Szerződés megkötésének a feltétele, hogy a beöntő és a fektető funkció ne egy helyiségben kerüljön elhelyezésre. A vetkőző fülke és a beöntő helyiség között közvetlen kapcsolat szükséges. Az észrevétel mentén pályázó módosítsa a terveket.

14) A Támogatási Szerződés megkötésének a feltétele, hogy a sürgősségi osztály a minimum rendelet szerint kerüljön kialakításra. Vizsgálja felül pályázó a terveket, és a minimum rendeletnek megfelelően alakítsa ki.

15) A Támogatási Szerződés megkötésének a feltétele az uroflow helyiség kialakítása. A helyiségnek ajtós kapcsolata kell, hogy legyen az urológiai vizsgálóval. Az észrevétel mentén pályázó módosítsa a terveket.

16) A Támogatási Szerződés megkötésének a feltétele, hogy a költségvetés az alábbi észrevételek mentén kerüljön módosításra:

A szakmai vezető költsége nem pályázati útmutatóban előírt helyen került tervezésre. Költségeit szükséges a “II. Projektmenedzsment” költségnemre átcsoportosítani a “III. Projekt szakmai megvalósítása” költségei sorról.

A tervellenőr, az informatikai szakértés és a műszaki ellenőr díját a Mérnöki, szakértői díjaknál szükséges betervezni.

Az engedélyes tervdokumentáció és az előzetes létesítményfejlesztési koncepció szerződése szerinti összegei kerüljenek átvezetésre a költségvetésben. Pályázó nyilatkozzon a két tétel helyesbítéséből származó 6350 Ft plusz költség elszámolásáról.

17) Az árajánlattal alá nem támasztott munkadíjak és informatikai integrációs szolgáltatás vonatkozásában pályázó gondoskodjon alátámasztottságukról.

18) A megvalósíthatósági tanulmány 6.2. fejezetében részletezett építészeti tevékenységeknek a terveken nem szereplő részeit mutassa be a pályázó (Kalocsa felszabaduló területei, Kiskunfélegyháza további emeletei, Kecskemét átalakítási területei), és nyújtsa be.

19) A Támogatási Szerződés megkötésének a feltétele, hogy pályázó készítsen összehasonlító listát a működéshez szükséges eszközökről (feltüntetve a jelenlegi és a projekt megvalósítást követő állapotot).

20) A még ki nem választott projektmenedzsment tagokkal szembeni elvárások nem kerültek meghatározásra a megvalósíthatósági tanulmányban. A Támogatási Szerződés megkötésének a feltétele, hogy a pályázó mutassa be ezeket.

9.

TIOP-2.2.6-12/1B-2013-0001

Struktúraváltás a Szatmár-Beregi Kórházak telephelyein

Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház

2,00

A projekt célja megfelelő infrastrukturális feltételek megteremtésével - az elavult épületek elbontásával, új építéssel, felújítással, eszközbeszerzéssel - korszerű, a kompetenciáknak megfelelő intézmény kialakítása, melynek alapját az egyes telephelyek közötti szervezeti és funkcionális integráció adja. A fejlesztés eredményeképpen a kijelölt intézményi feladatok a telephelyi struktúrában letisztulva jelennek meg, a hatékony működést akadályozó párhuzamos szolgáltatások felszámolásra kerülnek.

1) A pályázat tervezett határidőre történő megvalósításának magas kockázatát jelenti a közbeszerzési eljárások megvalósítására tervezett idő rövidsége, mely kevés az eljárások lebonyolításához. Ennek a kockázatnak a feltárása, kezelésére vonatkozó intézkedési terv nem része a kockázatkezelési tervnek, melyet pótolni szükséges.

2) A Gantt diagrammban szükséges a közbeszerzésekre betervezett időtartamot meghosszabbítani, tekintettel arra, hogy két hét alatt nem tud egy közbeszerzési eljárás megvalósulni a Kbt. szabályait figyelembe véve, illetve a dokumetumok előzetes ellenőrzése (Esza, KFF) nem fejeződik be két hét alatt. A fentiek miatt az ütemezést újra kell gondolni, és amennyiben emiatt szükséges, a projekt befejezésének időpontját is módosítani kell.

3) Pénzügyi és műszaki vezető önéletrajzának benyújtása szükséges újra, melyek tartalmazzák a korábbi uniós projekt tapasztalatot, és összhangban vannak a pályázati útmutató C. pontjában előírt feltételekkel.

4) Nem egyezik a megkötött szerződésben és a pályázat költségvetésének szöveges indoklásában feltüntetett összeg. Az építési-engedélyezési terv elkészítésére benyújtott szerződés összege bruttó 31.496 ezer Ft, a költségvetés szöveges részében viszont 30 millió Ft szerepel. Pályázó nyújtson be nyilatkozatot róla, amennyiben az 1.496 ezer Ft különbözetet jelen pályázati forráson kívüli összegből kívánja fedezni. Amennyiben jelen pályázat terhére kívánja fedezni, a tartalék sorról csoportosítsa át a különbözetet az előkészítés - építési-engedélyezési tervre.

5) Az MT 6.1 pontja részletezi a projekt pénzügyi fenntarthatóságát. A pályázó részletesen bemutatja a projekt egyes elemeinek megvalósulásával realizálható megtakarításokat. A beruházás megtérülésére nem tér ki, nettó jelenértéket, belső megtérülési rátát nem számol, illetve kapacitáskihasználtság és teljesítménymutatókat nem használ, melyek a projekt fenntarthatóságát támasztják alá. Kérjük ezen adatokkal történő kiegészítését az MT 6.1 pontjának.

6) A pályázatban nincs adat a tartószerkezeti rendszerről, a tervek sem jelölik. A támogatási szerződés megkötésének a feltétele, hogy pályázó mutassa be a fentieket.

7) Nem egyértelmű az E-02 tervlapon az endoszkópos vizsgáló mellett kialakított két 15 m²-es női, illetve férfi WC megnevezésű helyiség valós funkciója, szükséges ennek tisztázása.

8) Megtévesztő az építész tervlapokon a 100 ágyas belgyógyászati hotel tömb és a 65 ágyas neurológiai tömb azonos megnevezése (65 ágyas belgyógyászati pavilon).

9) A Támogatási Szerződés megkötéséhez szükséges benyújtani a hatósághoz beadott építési engedélyezési terveket, mert a pályázat részeként mellékelt tervek hiányosak, nem érik el egy engedélyezési tervdokumentáció szintjét.

10) A jelenlegi gép-műszer lista nem került benyújtásra, szükséges ennek pótlása.

10.

TIOP-2.2.6-12/1B-2013-0023

A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kórház és Egyetemi Oktató Kórház és a Miskolci Semmelweis Kórház szakmai harmonizációja (funkcionális integrációja) a struktúraváltás jegyében

Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kórház és Egyetemi Oktató Kórház

3,00

A projekt célja a (funkcionális) integráció megvalósítása a Miskolci Semmelweis Kórház és a BAZ Megyei Kórház között, melynek keretében a szakmai folyamatok racionalizálása valósul meg. A szakmai működés átalakítására épülő infrastrukturális beruházás lehetővé teszi, hogy ne csak a nyújtott szolgáltatások színvonala legyen magas, hanem az azt kiszolgáló környezet minősége is. A kórházak közötti feladatátadás teljes profiltisztításként is felfogható.

1) A Gantt diagramban feltüntetett tevékenységek lefedik a feladat végrehajtását, de tartalmaz nem értelmezhető információkat:

Új építés - nincs hozzárendelve időtartam.

Az “Átalakítás, felújítás” sor után következik a “helyreállítás, burkolás”.

A Gantt diagrammban sehol sem jelenik meg, hogy két helyszínen, két beruházás zajlik.

Az építés kivitelezés közbeszerzésére a dokumentáció előkészítésével együtt tervezett három hónap kevés.

Tervellenőrzéssel nem számol és a tervezői művezetést sem szerepelteti.

Szükséges a fentiek miatt a Gantt diagrammot átdolgozni.

2) A szöveges leírás és a Gantt diagramm között ellentmondás van a BAZ Megyei Kórház engedélyes tervdokumentációjának elkészítésében. A Pályázó hiánypótlás során benyújtott nyilatkozata alapján az engedélyes tervdokumentáció elkészítésére a pályázat megvalósítási időszakában kerül sor. A Gantt diagramm az engedélyes tervdokumentáció készítését 2013. 06. 30-i zárással tervezi, a projekt tervezett kezdése pedig 2013. 07. 01. Az engedélyes tervdokumentáció elkészítésének ideje (annak esetleges csúszása) alapvető hatással bír az építési beruházás megvalósításának további ütemezésére, így szükséges ennek a lépésnek külön felvezetése a Gantt diagrammban. Miután a két konzorciális partner esetében a feladatok megvalósítási üteme az építkezés vonatkozásában kezdésnél szétválik, szükséges külön megjeleníteni a két intézmény esetében az egyes tevékenységeket, mindaddig, míg eltér az ütemezésük.

3) A BAZ Megyei Kórházban történő, Onkológiai hoteltömb kialakítására vonatkozóan terveket nem mellékelt a pályázó, kizárólag a megvalósíthatósági tanulmányban leírt, szöveges részre lehet támaszkodni, ami alapján nem megítélhető a fejlesztés szükségessége. A fentiek miatt pályázó nyújtsa be a fejlesztésre vonatkozó terveket.

4) A projektmenedzsment szervezet esetében a pályázati útmutató C3/2 pontjában szereplő előírás alapján "a projektben 1 fő projektmenedzser és 1 fő pénzügyi vezető alkalmazás lehetséges". A jelenlegi projekt keretében 2 fő projektmenedzser kerül alkalmazásra, melyből csak 1 fő költsége számolható el a támogatás terhére. Tekintettel arra, hogy a projektméret és a konzorciális forma indokolja 2 operatív csapat létrehozását, a kisebb projektméretet megvalósító konzorciális tag esetében projektasszisztens alkalmazására kerüljön sor a másik projektmenedzser helyett a projektben, mely változás betartásáról nyilatkozzon a pályázó.

5) A kockázatkezelési terv részletes, a feltárt kockázatok köre megfelelő, a kockázat kezelésére tervezett intézkedések figyelembe veszik az intézményi kompetenciákat, azok alapján reálisak. A kockázatok közé javasolt beemelni, hogy a BAZ Megyei Kórház esetében csak a megvalósítási időszakban indul el az építészeti tervezési eljárás, ami mind a határidők, mind a költségkeretek tartása szempontjából kockázatot jelent.

6) A pályázó intézmények előzetes infrastruktúra fejlesztési projektjei szövegesen ismertetésre kerülnek a 4.1.3 pontban, azonban ennek részletessége nem elégséges ahhoz, hogy a pontos lehatárolások megítélhetőek legyenek. A fejlesztési tervekre tekintettel a lehatárolási probléma alapvetően az onkológiai tömb kialakításához kapcsolódva merülhet fel a TIOP 2.2.5 projekttel összefüggésben.

7) A tervezett technikai eszközök nincsenek részletesen specifikálva, szükséges ezt pótolni, és a részletes eszközlistát (típus meghatározás nélkül feltüntetve benne az eszközöket) benyújtani.

8) A C5 pontban felsorolt programok közül a Semmelweis tervhez való illeszkedés került bemutatásra. A BMK-nak több párhuzamosan megvalósuló projektje is van: TIOP-2.2.7, TIOP-2.2.2/C, TIOP-2.2.5. Ezen projektekhez való illeszkedését, lehatárolását a fejlesztésnek nem mutatta be a pályázó.

9) A Kiviteli terv a “IV. Projekt megvalósításához igénybe vett költségek/Tervek, tanulmányok fejlesztések, kivitelezések költsége” soron került feltüntetésre a konzorcium mindkét költségvetésében, melyet szükséges a “VI. Beruházások/123 Épületek, épületrészek, tulajdoni hányadok” sorra áthelyezni.

10) Az Engedélyes terv a “IV. Projekt megvalósításához igénybe vett költségek/Tervek, tanulmányok fejlesztésének, kivitelezésének költsége” soron került feltüntetésre, melyet szükéges a “VI. Beruházások/123 Épületek, épületrészek, tulajdoni hányadok” sorra áthelyezni.

11) Konzorcium vezetője költségvetésében passzív informatikai hálózat kiépítése és az optikai kábelezés kiépítése a “IV. Projekt megvalósításához igénybe vett költségek/Tervek, tanulmányok fejlesztésének, kivitelezésének költsége” soron került feltüntetésre, melyet szükséges a “VI. Beruházás/141. Üzemi (üzleti) gépek, berendezések, felszerelések” sorra áthelyezni.

12) Az Onkológiai hotelszárny komplett engedélyezési tervei és a hozzá tartozó szakági munkarészei (építészet, statika, orvostechnológia, gépészet, stb) nem kerültek benyújtásra a pályázathoz, szükséges ennek pótlása.

13) A kockázatkezelési terv nem tér ki a központi sterilben lévő elhasználódott, nem üzembiztos gépek működésének kiesése okozta szakmai kockázatra. A műtéti eljárások koncentrálása miatt fokozott ennek a kockázatnak a hatása. Egyes kockázatkezelési intézkedések relevanciája megkérdőjelezhető (pl. közbeszerzési eljárások elhúzódására a határidők pontos betartása vélhetően nem jelent megoldást, hiszen ennek meghiúsulása vezet a kockázatban megjelölt eseményhez).

14) A BAZ Megyei Kórház sterilizálási igényeit kielégítő sterilizáló központ részleges gép-műszer fejlesztése: A jelenlegi központi sterilizáló az 1976-ban átadott Gyermekegészségügyi Központ alagsorában, ideiglenes működési engedéllyel működik 275 m2-en. Ez az alapterület nem teszi lehetővé sem a tiszta-szennyes útvonal betartását, sem a funkciók előírásnak megfelelő elkülönítését. A szűkös viszonyokra tekintettel a kórházban nem tud megvalósulni a centralizált eszközfertőtlenítés maradéktalanul, így vannak még olyan műtétes osztályok, ahol a műtősnők kézi erővel, nem validálható módon végzik az eszközök fertőtlenítését. Építészetileg nem felel meg a minimumfeltételeknek: nincs zsilipelő-öltöző, sterilanyag raktár, egyszer használatos sterilanyag raktár, vegyszer-raktár, iroda/adminisztrációs helyiség, ügyeletes szoba, konténermosó és konténertároló és megfelelő számú takarítószer- és eszköztároló. A megoldást építészetileg az jelentené, ha a központi steril jelenlegi helyén kibővített, mintegy 600 m2 területen felújításra kerülne. A Támogatási Szerződés megkötésének feltétele a minimumfeltételeknek és a klinikai szakmai gyakorlatnak megfelelő központi sterilizáló kialakítása, mely nem ideiglenes működési engedéllyel működik. Amennyiben ez nem lehetséges, szükséges a pontos, teljes intézményre kidolgozott sterilizálási technológia bemutatása a higiénés feltételek megfelelőségének ÁNTSZ általi jóváhagyásával.

15) Az onkológiai hoteltömb kialakításának esetében a tervezett műszerlistában bemutatott eszközök kevesek egy 123 ágyas osztály esetében, de nem ismerteti pályázó a jelenlegi rendelkezésre álló eszközöket. A Támogatási Szerződés megkötésének feltétele a meglévő gép-műszer park bemutatásával a minimumfeltételeknek való megfelelőség igazolása.

16) A fekvőbeteg osztályok esetében az ágyak száma nem azonos a technológiai leírásban és az összesített műszerlistában. Továbbá a képalkotó diagnosztika nem szerepel az összesített műszerlistában, kérjük ennek indokát. A szerződéskötés feltétele a technológiai leírás és a műszerlista összhangba hozása.

17) A szerződéskötés feltétele, hogy pályázó támassza alá az ambulanciára tervezett citológiai infúziós kezelő szükségességét orvosszakmailag, tekintettel arra, hogy a BAZ Megyei Kórház onkológiai hoteltömb kialakítását tervezi.

11.

TIOP-2.2.6-12/1B-2013-0015

A Csongrád Megyei Egészségügyi Ellátó Központ Hódmezővásárhely-Makó integrációját támogató struktúraváltás

Csongrád Megyei Egészségügyi Ellátó központ Hódmezővásárhely-Makó

2,69

A projekt a CSMEK Hódmezővásárhely - Makó intézményének integrációt támogató fejlesztésre irányul, amelynek során megvalósulhat a két tagkórház struktúrájának átalakítása, a funkciók ésszerű megosztása, költséghatékonyabb gazdálkodás megvalósítása, és az ellátás esélyegyenlőség melletti magas színvonalú biztosítása. A projekt révén 3113,98 m²-rel bővül az "A" jelű épület, 5099,13 m² alapterületű épület korszerűsítése/felújítása valósul meg, valamint megszüntetésre kerül 1855 m² alapterületű pavilon.

1) A megvalósíthatósági tanulmányban a szakmai és a pénzügyi vezető saját alkalmazottként szerepel, a költségvetésben nincs részükre munkabér elszámolva, viszont betervezésre került több, mint 15,5 millió forint külső szakemberek megbízására. Nem értelmezhető, hogy miért nincsen mindegyik projektmenedzsment személy - akiknek az önéletrajza becsatolásra került a pályázathoz - bérköltsége betervezve a költségvetésbe, és miért külső szolgáltatói díjjal tervez a pályázó. Szükséges ennek tisztázása, hogy külső/belső/vegyes projektmenedzsmenttel kívánja a pályázó a projektet végrehajtani, illetve ennek megfelelően a költségvetés vonatkozó részeit (bér és külső szolgáltató díja) összhangba hozni.

2) A Gantt diagrammot az alábbi észrevételek mentén szükséges módosítani: a közbeszerzések összevontan, egy tételként kerültek feltüntetésre. A projekt cselekvési és ütemtervében nincs szétbontva a két telephelyre vonatkozó ütemezés, így nehezen ítélhető meg, hogy a tevékenységek megfelelően épülnek-e egymásra, és a tervezett időtartamok elegendőek-e. A kiviteli terv készítését a kivitelezéssel egy közbeszerzésben kívánja beszerezni a pályázó. Tekintettel arra, hogy a jelenleg rendelkezésre álló építési engedélyezési dokumentáció nem felel meg az építési beruházások közbeszerzésének részletes szabályairól szóló 306/2011. (XII. 23.) Korm. rendelet előírásainak, a közbeszerzési kiírást megelőzően el kell készíttetni a tervet. Számolni szükséges az elkészült épületek átadás-átvételével is, mint tevékenység és mint idő is.

3) A horizontális szempontok figyelembevételére vonatkozó vállalások tisztázása szükséges, mivel a projekt adatlap és a megvalósíthatósági tanulmány eltérő információt tartalmaz. Pályázó biztosítsa fenti észrevétel alapján a két dokumentum közötti összhangot.

4) Az építészeti tervek módosítása az alábbi észrevételek mentén:

Túl, illetve alulméretezett helyiség: ultrahang 32 m², mellette a mammográfia csak 16 m². Szükséges ennek optimalizálása.

Új épület alagsorában kialakított patológia nem felel meg a 60/2003 (X.20.) ESZCSM rendeletben meghatározott minimumkövetelményeknek (nincs boncmesteri szoba vizesblokkal és átöltöző kézmosóval, zuhanyozóval).

A személyzeti részleg belső közlekedőjébe egy orvosi szobán keresztül lehet bejutni, a megtekintőt a műtő előteréhez szükséges rendelni.

Az intézeti gyógyszertár kialakításánál a tervező nem vette figyelembe a 41/2007 (IX.19.) EüM rendelet 25. §-ban meghatározott követelményeket: a személyzet részére nincs szociális helyiség (öltöző vizesblokkal), a gyári készítmények részére nincs raktár kialakítva, a raktárak alapterülete nem felel meg a rendeletben meghatározott 15 m²-es minimális méretnek.

Földszinti szakrendelők: nem minden szakrendelő esetében valósul meg az orvos-beteg négyszemközti beszélgetésének a lehetősége, a gyermek szakrendelés nincs elkülönítve a felnőtt betegforgalomtól, a dietetikus rendelőt két másik rendelőn keresztül lehet megközelíteni.

Emeleti szinten a vérvétel és a vizelet leadás nincs elkülönítve, a szakrendelők szintjén nincs biztosítva az orvos-beteg négyszemközti beszélgetésének a lehetősége. Egyéb észrevétel: a Fül-orr-gége III. rendelő ne a bőr- és nemibeteg váró felé nyíljon.

„A” jelű épület földszint: a CT vizsgáló egység kialakítása nem felel meg az MSZ 824:1999 szabványban meghatározott követelményeknek, nincs előkészítő kialakítva. Egyéb észrevétel: Az 1.5.17 UH vizsgáló 31,72 m²-es alapterülete messze túlhaladja a szükséges és elégséges méretet.

I.emelet: a szülészeten nincs vajúdó szoba vizesblokkal, a nőgyógyászati műtőhöz nem csatlakozik megfelelő méretű előkészítő. A szülészet helyiségei esetenként erősen alulméretezettek: 9,45m²-es vizsgáló, amibe 4 ajtó nyílik befelé. Szükséges nagyobb helyiséget biztosítani, mely ténylegesen használható fenti funkció betöltésére.

Az orvos-szakmai program leírása szerint az intenzív ellátás multidiszciplináris, frissen műtött betegek is kerülnek az osztályra, ezért a zsilipelést kötelezően meg kell oldani úgy a személyzet, mint a látogatók részére.

II.emelet: a műtőblokkban a szeptikus és aszeptikus részen a bemosakodó, az előkészítő és a steril folyosó egy légtérben van. A 60/2003 (X.20) ESZCSM rendelet követelményei szerint a bemosakodó és az előkészítő a zöld zónából kell, hogy nyíljon, és közvetlenül kell, hogy kapcsolódjon a műtőhöz. A tervezett kialakítással a helyiségek az MSZ 03-190-87 sz. szabvány szerinti légtechnikai követelményei (óránkénti légcsere szám, nyomásviszonyok) sincsenek biztosítva. A szeptikus részen nincs beteg-előkészítő helyiség. A szeptikus és az aszeptikus részen hiányzik a megfelelő ágyszámú ébredő kialakítása. Az amúgy is szűkös alapterületen az eddigi három helyett négy műtőt alakít ki a pályázó. A szeptikus műtőnél a műtőlap tárolás, tisztítás nincs megoldva. A 32 m²-es műtők alulméretezettek. Viszont 150 m² közlekedőt (~23,6%) tervez a pályázó. Ez a műtőblokk funkcionálisan nem felel meg a XXI. századi követelményeknek.

5) A kapacitáskihasználtságra vonatkozó releváns adatokkal nem szolgál a pályázó: mind az ágyak, mind a gépek esetében a kapacitáskihasználtsági adatokat szükséges teljeskörűen bemutatni, ismertetni.

6) A kiviteli terv költsége a “IV. Projekt megvalósításához igénybe vett költségek/Tervek, tanulmányok fejlesztésének, kivitelezésének költsége” soron került betervezésre a költségvetésbe, szöveges indoklásban, melynek áthelyezése szükséges a “VI. Beruházások/123 Épületek, épületrészek, tulajdoni hányadok” sorra.

A pályázat nem ad információt az informatikai fejlesztés esetében arról, hogy a betegtájékoztatás fejlesztése megvalósul-e, és amennyiben igen, hogyan az informatikai fejlesztés során.

12.

TIOP-2.2.6-12/1B-2013-0025

Nagyatádi kórház fejlesztése

NagyatádMed Egészségügyi Szolgáltató Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság

1,10

A kórház főbb fejlesztési céljai: sebészeti műtők felújítása, egynapos sebészet feltételeinek biztosítása, intenzív ellátás eszközbeszerzése és korszerűsítése, akadálymentes főbejárat és központi betegfogadó kialakítása, tűzbiztos menekítési útvonal kialakítása, betegutak szétválasztása a képalkotó diagnosztika és az endoszkópiai laborok elhelyezésének fejlesztésével, eszközparkjuk megújításával, valamint energia racionalizálás a konyhatechnológia részbeni megújításával.

1) A projektmenedzser esetében a pályázati útmutató C1.3. pontjában előírt 3 év menedzsment tapasztalat nem bemutatott. Kérjük, hogy a pályázó egyértelműen támassza alá, hogy a projektmenedzser megfelel az előírt feltételnek. Amennyiben a megnevezett személy szakmai tapasztalata nincs összhangban az útmutató feltételeivel, szükséges más személyt kinevezni a menedzsment feladat elvégzésére, és az önéletrajzát benyújtani.

2) A Gantt diagram elnagyolt, tevékenységeket kihagy (kiviteli terv készítése, kivitelező kiválasztására vonatkozó közbeszerzési eljárás), nem értelmezhető tevékenységet szerepeltet (engedélyeztetés az épités 2/3-ánál). A Támogatási Szerződés megkötésének a felétele, hogy a Gantt diagramm kerüljön ezen észrevételek mentén módosításra.

3) Nem megállapítható a pályázati anyagból, hogy az informatikai fejlesztések megfelelő módon szolgálják-e a betegtájékoztatás és a betegbiztonság fejlesztését, ugyanis erről a megvalósíthatósági tanulmány és a projekt adatlap nem szól. Pályázó mutassa be. Amennyiben nem releváns, nyilatkozzon róla.

4) A folyamatban lévő DDOP 3.1.3/C-11-2011 projekthez való illeszkedésről a megvalósíthatósági tanulmány nem tesz említést, a fejlesztések lehatárolását nem ismerteti. A Támogatási Szerződés megkötésének a feltétele, hogy a pályázó mutassa be a folyamatban lévő DDOP 3.1.3/C-11-2011 projekthez való illeszkedést.

5) A megvalósíthatósági tanulmány 70. oldalán pályázó leírja, hogy az elemzése során folyóáras értékekkel dolgozik, "pénzbevételeket és pénzkiadásokat azonos mértékben érinti az infláció", ami 3%. Ennek ellenére a pénzáram számításánál a saját bevétel 2%-al, az egyéb bevétel 5%-al nő 2020-ig, ezt követően 3%-al. Az eltérés okára szöveges magyarázatot nem ad.

6) Pályázó jelenértéket is számol, azonban nehezen értelmezhető, illetve hibás a számítás (pl. a projekt társadalmi hasznosságának számszerűsítésekor évente 30%-al növeli a közgazdasági bevételt), ezért a megtérülés számítás nem értékelhető. Jelenérték számítást nyújtsa be a pályázó újra, annak tartalmát, felépítésének logikáját részletes ismertesse szövegesen is.

7) A projekt finanszírozási terve összhangban van a költségvetési és a projekt dokumentumaival, kivéve a megvalósíthatósági tanulmány 71. oldalán projekt bruttó költsége 1 190 000 000 Ft, helyesen 1,1 Mrd Ft. Kérjük, ennek javítását. Az utófinanszírozott tételeknél a likviditási kockázatot előlegigényléssel, több kifizetés igénylés benyújtásával, illetve előfinanszírozással tervezi csökkenteni. A "kifizetési igény beadva" sor összesen összege hibás (1 120 M Ft). A Támogatási Szerződés megkötésének a feltétele, hogy a pályázó fenti észrevételek mentén javítsa a megvalósíthatósági tanulmány vonatkozó fejezeteit.

8) Gantt diagrammot szükséges az alábbi észrevételek mentén módosítania:

A kiviteli terv készítésének, a tervellenőrzésnek időtartama kerüljön feltüntetésre. A kiviteli tervkészítő kiválasztása előzze meg a kiviteli terv elkészítésének kezdő időpontját.

A kivitelező kiválasztására vonatkozó közbeszerzési eljárás kerüljön feltüntetésre.

A kivitelezési folyamat kerüljön a főbb ütemekre szétbontásra.

Feltüntetésre került az engedélyezési folyamat, de nem tudni, hogy az mire vonatkozik pontosan, illetve tévesen lett megjelölve, mert a kivitelezés végén szükséges feltüntetni

9) A környezeti fenntarthatóság esetében nincs a kötelezően teljesítendő elemen felüli vállalás a projekt adatlap szerint, viszont a megvalósíthatósági tanulmány 3.1.3 pontja mégis tartalmaz fenntarthatóságra vonatkozó elemeket. Pályázó hozza összhangba a két dokumentum tartalmát, az útmutató előírásainak megfelelően. A pályázó az esélyegyenlőségi szempontok figyelembevételéről a projekt adatlap 7. pontjában, valamint a megvalósíthatósági tanulmány 65-66. oldalán nyilatkozik. A projekt adatlap alapján az esélyegyenlőség területén a kötelezőn túl a pályázó további két szempontot tervez figyelembe venni a fejlesztés során: Esélyegyenlőségi munkatárs, felelős alkalmazása; Figyelembe veszi és érvényesíti a közlekedési kapcsolatok, a térhasználat és a létesítmények tervezésekor a nők és férfiak igényeit, az idősek, fogyatékosok és gyermekek igényeit. A megvalósíthatósági tanulmány 65-66. oldalán azonban nem ezeket a szempontokat említi a pályázó.

10) A hiánypótlás során benyújtott projekt adatlap 5.6. pontjában számszerűen megadott indikátorok esetében nem azonos értékek vannak feltüntetve a megvalósíthatósági tanulmány 2.4. pontjában leírtakkal. Pályázó leírja százalékosan is az indikátor értékek alakulását, ami összhangban van az útmutatóval. A számszerűsített értékeket szükséges egységesíteni a fenti dokumentumok között, az útmutatóval összhangbanmegadni.

11) Szükséges a benyújtott tervek javítása az alábbi észrevételek mentén:

Az E02 építész alaprajzon, mely az „A” épület 1. emeletét tartalmazza, a radiológiai helyiségek egyes falai 10 cm vastagságúra vannak jelölve, ami sugárvédelmi szempontból nem elegendő. A sugárvédelmi szakértő által készített sugárbiztonsági tervben szereplő értékeket be kell tartani.

Ugyanezen a rajzon a két radiológiai helyiség megnevezése helytelenül szerepel (átvilágító helyiség - helyesen felvételi helyiség). Ez formai hiba, de lényeges, mivel a minimum rendelet 1db átvilágítót ír elő. A sugárvédelmi engedélyezéshez is szükséges kijavítani.

Az orvostechnológiai terv 67. oldalán hibásan szerepel a radiológiai helyiség légtechnikai előírása: ez helyesen 6-10x-es szeres légcsere (MSZ 03-190 szerint).

12) Az egyik műtőn az előírtnél kisebb ajtó van, pályázó módosítsa a terveket, és nyújtsa be, melyek a műtőajtó méretének nagyításával.

13..

TIOP-2.2.6-12/1B-2013-0018

Struktúraváltás a 100 éves tapolcai Deák Jenő Kórházban

Deák Jenő Kórház

1,27

A tapolcai Deák Jenő Kórház fő fejlesztési iránya a funkcióváltás.

A projekttel megvalósuló célok: új, központi épület építése (tömbösítés), a krónikus belgyógyászat épületének alagsorában a nappali belgyógyászati ellátás működtetése, a radiológiai osztályon a diagnosztika korszerűsítése, digitalizálás (röntgen felvételező és átvilágító, PACS rendszer), valamint az Országos Mentőszolgálat tapolcai állomásának a kórház területére való beköltöztetése.

1) Gantt diagrammban a pályázó összevontan kezeli a tevékenységeket, melyeket szükséges alábontani (például: a közbeszerzések összevontan csak egy tételként szerepelnek), így nem állapítható meg, hogy hány darab közbeszerzési eljárást, milyen ütemezéssel kíván lebonyolítani. Külön- külön szükséges feltüntetni a projekt megvalósításához szükséges közbeszerzési eljárások időigényét. A tervellenőrzés nem került feltüntetésre. Félreértelmezhető a 24. sor tartalma: Számlák kifizetése -2015. február. A Támogatási Szerződés megkötésének a feltétele, hogy pályázó módosítsa a Gantt diagrammot fenti észrevételek mentén.

2) Az épület megközelítése nem egyértelmű. A helyszínrajzon a kórházi bejáratot az új épület keleti oldalára, az F és az A épület közé jelöli, ugyanakkor az új épület bejárata és előcsarnoka a nyugati, a személyzeti és gazdasági bejárat felőli oldalon van. A Támogatási Szerződés megkötésének a feltétele, hogy a helyszínrajz kerüljön ezen észrevétel mentén módosításra.

3) A Támogatási Szerződés megkötésének a feltétele, hogy a kislabor és a központi sterilizáló kerüljön úgy átalakításra, hogy az megfeleljen a 60/2003 (X.20.) ESZCSM rendelt vonatkozó előírásának és a módosított terveket nyújtsa be a pályázó.

Kislabor vonatkozásában a hivatkozott rendelet az alábbi helyiségek (tárgyi feltételek) meglétét határozza meg, mint minimum követelmény: vérvételi hely, betegfelvételi iroda, beteg váró, beteg WC, vérvételi szék 2 db, dönthető vérvételi szék/ágy, analitikai terület, elkülönítetten: személyzeti WC, személyzeti öltöző, személyzeti tartózkodó. A terveken a személyzet részére elkülönítetten nincs kialakítva tartózkodó, öltöző és WC. Egyes helyiségek hiánya, illetve egyes helyiségek méretbeli nem megfelelősége okán a tervezett központi sterilizáló nem felel meg a minimumfeltételeknek.

A központi sterilizáló (fekvőbeteg-szakellátás gyógyintézeti steril anyagellátás kategória) vonatkozásában a követelmények:

rendelet szerinti

tervezett

Szakmai helyiségek:

szennyes oldali anyagátvevő

6 m²

nincs

pótolni szükséges

tisztító-mosogató/fertőtlenítő

12 m²

15,36 m²

megfelelő

zsilipelő-öltöző

x

van

megfelelő

csomagoló

20 m²

24,32 m²

megfelelő

sterilizáló

20 m²

12,62 m²

nem felel meg

steril anyagraktár

30 m²

6,23 m²

nem felel meg

steril anyag kiadó

10 m²

5,84 m²

nem felel meg

Ügyviteli helyiségek:

vezetőasszisztensi szoba

x

nincs

pótolni szükséges

Iroda/adminisztrációs helyiség

összevonható az előzővel

Kiegészítő helyiségek:

szociális helyiségek (öltöző, zuhanyozó, WC) nemenként

1-1

1 db WC van

hiányzókat pótolni szükséges

étkező

x

van

megfelelő

takarítószer- és eszköztároló külön-külön a szennyes és tiszta oldalon

1 db van a szennyes oldalon, tiszta oldalon pótolni szükséges

hulladéktároló

x

nincs

pótolni szükséges

konténermosó

x

van

konténertároló

x

van

4) A Támogatási Szerződés megkötésének a feltétele, hogy a kiviteli terv költsége kerüljön átcsoportosításra a VI. Beruházások/123 Épületek, épületrészek, tulajdoni hányadok költségvetési sorra, a jelenlegi IV. Projekt megvalósításához igénybe vett költségek/Tervek, tanulmányok fejlesztésének, kivitelezésének költsége sorról.
5) A Támogatási Szerződés megkötésének a feltétele, hogy a pályázó készítsen orvostechnológiai tervet az új épület és a nappali kóház kialakítására vonatkozóan, és nyújtsa be.

14.

TIOP-2.2.6-12/1B-2013-0021

Funkcionális integrációt támogató fejlesztés a Békés Megyei Pándy Kálmán Kórház és a Dr. Réthy Pál Kórház Rendelőintézet együttműködésében

Békés Megyei Pándy Kálmán Kórház

1,63

A projekt során két önálló költségvetési szerv funkcionális integrációja valósul meg.
Fejlesztés elemei: telemedicinális képalkotó diagnosztikai eszközfejlesztés (MRI, UH, endoscopia, digitális mammographia, PACS), a tagkórházak közötti informatikai kommunikáció megteremtése, medikai és telemedicinális rendszerek (teleradiológia, telepathológia) összeköttetésének biztosítása, valamint az orvosszakmai eszközrendszer korszerűsítése, harmonizálása.

1) A fejlesztés által létrejövő szakmai infrastruktúra hatékony kihasználásának biztosítékait a pályázó nem mutatja be részletesen a Megvalósíthatósági Tanulmányban, kérjük ennek pótlását.
2) A pályázó a konzorciális partnerek meglévő (a fejlesztést fenntartani tudó) szakmai humán erőforrásáról nem nyilatkozik érdemben a pályázatban. Kérjük ennek ismertetését.
3) A pályázó a megvalósíthatósági tanulmány 6.4.3. pontjában (a 130. oldalon) nyilatkozik arról, hogy "a diagnosztikai integráció és a kapcsolódó informatikai fejlesztések kifejezetten a betegbiztonságot javítják". A betegtájékoztatásra, betegbiztonságra vonatkozó egyéb információt a megvalósíthatósági tanulmány nem tartalmaz, kérjük ennek kifejtését, tartalmának ismertetését.
4) Pályázó a projekt szakmai vezetőjének költségét a III. Projekt szakmai megvalósítása költségoszlopban tervezte, melyet a II. Projektmenedzsment költségoszlopban kell tervezni, a költségvetésben szükséges az átsorolás.
5) Hiányzik a projekt társadalmi hasznosságának számszerűsítése, a költség-haszon elemzés, a megtérülésre vonatkozó vizsgálat, melyet szükséges elkészíteni és benyújtani.
6) Pályázó mutassa be, hogyan fogja hatékonyan kihasználni a pályázat eredményeként kialakuló infrastruktúrát.

15.

TIOP-2.2.6-12/1B-2013-0020

Struktúraváltást támogató fejlesztés a Gróf Esterházy Kórházban

Gróf Esterházy Kórház és Rendelőintézeti Szakrendelő

1,49

A projekt célja a GEKSZ struktúra-átalakításához kapcsolódó infrastruktúra fejlesztés és eszközbeszerzés megvalósítása. Az 1,49 Mrd Ft költségű projekt keretében megtörténik 2 épület bontása, mely helyett egy kétemeletes 690 m² alapterületű épület kerül kialakításra. Sor kerül a meglévő kubatúra felújítására 970 m²-en, ill. az elavult eszközök cseréjére, informatika fejlesztésére. A projekt eredménye: magasabb színvonalú ellátás, egészségnyereség, betegutak és ellátási idő rövidülése, hatékonyabb, fenntartható működés.

1) Pályázó nyújtson be nyilatkozatot arra vonatkozóan, hogy a műszaki vezető költségét milyen forrásból kívánja biztosítani, tekintettel arra, hogy nem került a költségvetésbe betervezésre. Amennyiben a műszaki vezető költsége jelen projekt keretében kerül elszámolásra, szükséges a költségvetés szöveges indoklásának a módosítása.
2) Pályázó a költségvetés szöveges indoklásában mutassa be részletesen a nyilvánosság költségelemeit (nyitó-, zárórendezvény és közmeghallgatás, valamint a nyomtott tájékoztató anyagok), és ismertesse indokoltságukat.
3) A sebészeti osztály átköltöztetésével a központi sterilizáló területi kialakítása sérült, jelen állapotában nem felel meg a többször módosított 60/2003 (X.20.) ESZCSM rendeletben meghatározott törvényi minimumfeltételeknek. A sebészet átköltöztetésével megszűntek az ügyviteli helyiségek: vezető asszisztensi szoba, iroda/adminisztráció, és a kiegészítő helyiségek: személyzeti tartózkodó, személyzeti öltöző, WC, zuhanyozó. A 60/2003 (X.20.) ESZCSM rendelet 1. mellékletének 10. pontja mint minimumfeltétel határozza meg a felsorolt helyiségek szükségességét. A Támogatási Szerződés megkötésének a feltétele, hogy a központi sterilizáló ezen feltételek figyelembe vételével kerüljön kialakításra, és az ennek megfelelően módosított terveket nyújtsa be a pályázó.
4) A leletező mérete (4,25 m2) nem felel meg az MSZ 824-1999 szabványban meghatározott 8 m2-es legkisebb alapterületnek. A Támogatási Szerződés megkötésének a feltétele, hogy a leletező az MSZ 824-1999 szabványban meghatározott 8 m2-es legkisebb alapterületnek megfelelően kerüljön kialakításra, és az ennek megfelelően módosított terveket nyújtsa be a pályázó.
5) A Támogatási Szerződés megkötésének a feltétele, hogy a pályázó a Gantt diagrammban tüntesse fel a költségvetésben is szereplő fejlesztési tervek elkészítését.
6) A Támogatási Szerződés megkötésének a feltétele, hogy a kiviteli terv költsége kerüljön átcsoportosításra a VI. Beruházások/123 Épületek, épületrészek, tulajdoni hányadok költségvetési sorra, a jelenlegi IV. Projekt megvalósításához igénybe vett költségek/Tervek, tanulmányok fejlesztésének, kivitelezésének költsége sorról.
7) Projekt részletes költségvetési tábla a kiírás számát nem tartalmazza, a Támogatási Szerződés megkötésének a feltétele, hogy a kiírás száma is kerüljön feltüntetésre a részletes költségvetési táblában.
8) A likviditási táblában kérjük feltüntetni a szállítói finanszírozás tervezett ütemezését, és ennek megfelelően benyújtani.

16.

TIOP-2.2.6-12/1B-2013-0007

Csornai Margit Kórház új központi járóbeteg rendelőintézet építése

Csornai Margit Kórház

1,30

A projekt keretében egy új, többszintes rendelőintézet kerül megépítésre, melyben - a tömbösítést is figyelembe véve - helyet kapnak a kórház szakrendelései, kialakításra kerül a labort és a radiológiai egységeket tömörítő központi diagnosztika, illetve a sürgősségi fogadóhely. A projektben történik meg az érintett területek eszközparkjának megújítása, az épület bútorzatának beszerzése, és informatikai hálózatának kialakítása.

1) A megvalósíthatósági tanulmány 4.2. fejezete nagyon szűkszavúan ismerteti a projekt végrehajtásának a szervezetét, a feladatok listaszerű felsorolására szorítkozik. A projekt résztvevőit (név és /vagy pozíció szerint), feladataikat, hatáskörüket és felelősségüket, az alá-fölérendeltségi viszonyokat, az információáramlás útját és módját, a döntéshozatal módját, a jelentési kötelezettségeket és a pénzügyi kötelezettségvállalás rendjét) részletesen ismertesse a pályázó.
2) A pályázati útmutató C5. pontjában ismeretetett programokhoz való illeszkedést bemutatta a pályázó, de az egyéb - NYDROP, TÁMOP -, párhuzamosan futó projektek konkrét lehatárolására, illeszkedésére nem tér ki. Kérjük ennek ismertetését.
3) A pályázathoz nem került csatolásra a szakmai program orvostechnológiai része, kérjük ennek benyújtását.
4) Az 1906 m2-es új épület megépítésével nem kíván pavilont megszüntetni a pályázó. A felszabaduló területek hasznosításáról érintőlegesen ír a pályázat (egészségfejlesztési iroda volt radiológia területén történő elhelyezése, a raktár és műszaki ellátó helyiségeinek koncentrálása). Nem tartalmaz a pályázat arra vonatkozó információt, hogy így a gazdasági hatékonyság megvalósul-e. A pénzügyi tervben (MT.3.1.4 fejezet) előfeltételezésekkel él a pályázó. Mutassa be a pályázó számszerűen és szövegesen, hogy milyen költségek csökkennek, és milyen többletköltséget jelent az új épület működtetése, kitérve a fennmaradó épületek üzemeltetési költségeire is, illetve mutassa be részletesen a felszabaduló területek hasznosítására vonatkozó terveket. Kérjük, nyilatkozzon, hogy a tervezett beruházás hatására megvalósul-e a költséghatékony gazdálkodás feltétele.
5) Kérjük, mutassa be részletesen a tervezett informatikai beruházás tételes elemeit.
6) Kérjük, részletezze a nyilvánosság kapcsán elvégzendő feladatok árazását, hogy a piaci ár megállapítható legyen.
7) A megvalósíthatósági tanulmány leírja, hogy "A projektben megvalósuló fejlesztések érintik még az „A” az „E” és a „D” épületeket is, itt kisebb – a funkcióváltást segítő – belső átalakítások történnek". Az E és a D épület funkcióváltásáról a tervek adnak némi tájékoztatást, a kórház számára fölösleges területtel rendelkeznek, amit bérbe adható területként tüntetnek fel a rajzon. A pályázati útmutató D8.2. pontja értelmében, amennyiben egy projekt jövedelemtermelő, a jövedelemről a pályázó köteles beszámolni, és melynek összege levonásra kerül a benyújtott kifizetési kérelmek összegéből a projekt időtartama alatt, illetve az 5 éves fenntartási időszak alatt keletkező jövedelmet pályázó köteles visszafizetni a Támogatónak. Pályázó nyilatkozzon ennek tudomásul vételéről, illetve arról, hogy bérbeadás esetén a fentieknek megfelelően fog eljárni.
8) A mellékelt rajzok műszaki információt nem tartalmaznak a környezettudatos tervezés, az energia racionalizálás vagy a gazdaságos üzemeltetés témakörében, kérjük ennek ismertetését.
9) A fejlesztéssel érintett épület/ek szomszédos épületeinek funkcionális elrendezése nem ismert a pályázat alapján, szükséges ennek bemutatása.
10) Az építési költségek esetében nem végzett kalkulációt a pályázó, a Kórház, mint műszaki létesítmény II-ben megadott maximális árakkal felszorozta az alapterületet. A felújítások árait nem támasztja alá, kizárólag becsléssel. Kérjük ennek pótlását.
11) Pályázó nyújtsa be a terveket alátámasztó szakági munkarészeket és műleírásokat.
12) Az ütemterv szűkszavúan kidolgozott, nagyon elhúzódik az idő a kivitelezői közbeszerzés, kivitelező kiválasztása és az építkezés megkezdése között. Nem szerepelteti a tervezői művezetést és a fejlesztési tervek elkészítését. Kérjük a Gantt diagramm módosítását a fenti észrevételek mentén.
13) Pályázat nem tér ki annak bemutatására, hogy a tervezett informatikai fejlesztés hogyan szolgálja a betegbiztonság és tájékoztatás javítását. Kérjük ennek ismertetését.
14) Az új szakrendelő informatikájára a pályázó 25 mFt-ot tervez elkölteni a megvalósíthatósági tanulmány értelmében. Részletes listát a beszerzendő informatikai eszközökről nem csatolt a pályázó, erre vonatkozóan egy árajánlat áll rendelkezésre, amelyben 18 munkaállomás (PC, monitor, nyomtató) szerepel, összesen 8.182 mFt értékben. Nem ismerhető meg a pályázatból, hogy az eddig használt eszközök lecserélését mi indokolja, illetve az sem, hogy pontosan mit tartalmaz a 25 mFt és a 8.182 mFt közötti költségvetési különbség. Kérjük ennek ismertetését.

17.

TIOP-2.2.6-12/1B-2013-0019

A Mohácsi Kórház felújítása

Mohácsi Kórház

1,10

A projekt során megtörténik a Mohácsi Kórház "B" épületének teljes és az "A2" épületének részleges felújítása, beszerzésre kerülnek irodai és medikai mobíliák, bútorok, gépi műszerek, és megtörténik a kórház informatikai fejlesztése.
A projekt eredményeképpen egy gazdaságosabban működtethető kórházban, a mai igényeknek megfelelő betegellátást tud nyújtani az intézmény az ellátási terület lakosságának számára.

1) A Támogatási Szerződés megkötésének a feltétele, hogy a pályázó a terveken mutassa be helyszínrajzilag, és egy vezérszinten is a C és D épület összekötésének lehetőségét, azaz hogyan valósulhat meg a későbbiekben a teljes tömbösítés. Pályázó nyújtsa be az engedélyezési műszaki leírást.
2) Gantt diagram elnagyolt, a hasonló tevékenységeket összevonja (pl. a közbeszerzések összevontan csak egy tételként szerepelnek, és az MT is ezt veszi át, így nem tudható, hogy a Pályázó tisztában van-e azzal, hogy hány, és milyen közbeszerzést, milyen ütemezéssel kell lebonyolítson). A projekt cselekvési és ütemtervében nincs szétbontva a két épületre vonatkozó ütemezés, így nem ítélhető meg, hogy a tevékenységek megfelelően épülnek-e egymásra, és a tervezett időtartamok elegendőek-e. A tevékenységek megfogalmazása az alábbi esetekben nem beazonosítható: 24. sor Számlák kifizetése, 19. sor Új épület építése, belső épület-átalakítás, korszerűsítés, bővítés, épület felújítás. A Támogatási Szerződés megkötésének a feltétele, hogy a pályázó a Gantt diagrammot ezen észrevételek mentén módosítsa.
3) A környezeti fenntarthatósági szempontokról a pályázó a projekt adatlap 8. pontján túl a megvalósíthatósági tanulmány 62-63. oldalán nyilatkozik. A szövegezés eltér a két dokumentum esetében. "Ezenfelül további két fenntarthatósági vállalást teszünk a következő táblázatban bemutatottak szerint” (MT 62. oldal). Azonban a táblázatban csupán a következő szempont található: Önkéntes gondnokság: működési területen a kulturált, tiszta környezet fenntartásának segítése. A Támogatási Szerződés megkötésének a feltétele, hogy a pályázó hozza összhangba a megvalósíthatósági tanulmány és a projekt adatlap környezeti fenntarthatóságra vonatkozó pontjait. A Támogatási Szerződés megkötésének a feltétele, hogy a Gantt diagrammban a két épületre vonatkozó építési folyamat kerüljön részletesen alábontásra, a közbeszerzési folyamatok kerüljenek feltüntetésre, tervellenőri tevékenység feltüntetésével.
4) A Támogatási Szerződés megkötésének a feltétele, hogy a Pályázó a kiviteli terv költségét csoportosítsa át a VI. Beruházások/123 Épületek, épületrészek, tulajdoni hányadok elnevezésű költségvetési sorra a jelenlegi IV. Projekt megvalósításához igénybe vett költségek/Tervek, tanulmányok fejlesztésének, kivitelezésének költsége sorról.
5) A Támogatási Szerződés megkötésének a feltétele, hogy a pályázó dolgozza át a likviditási tervet, melyben az előleg igénybevételével, illetve a fordított áfa előleggel is számoljon.

18.

TIOP-2.2.6-12/1B-2013-0002

Csongrád Megyei Dr. Bugyi István Kórház struktúraváltása a hatékony járó - fekvőbeteg ellátás fejlesztésével

Csongrád Megyei Dr. Bugyi István Kórház

2,47

A Csongrád Megyei Dr. Bugyi István Kórház struktúraváltására kerül sor a hatékony járó-fekvőbeteg ellátás fejlesztésével, melyen belül 5116 m2 új épület építése, eszközbeszerzés, betegirányítás fejlesztése valósul meg közbeszerzési eljárás lefolytatásával, projektmenedzsment, nyilvánosság, könyvvizsgálat biztosításával. A cél a maradandó egészségkárosodások és a megelőzhető halálesetek számának csökkentése, az egészséges életévek növelése, az egészséggel összefüggő életminőség javulása.

1) A költségvetési tételek szöveges indoklásai nem adnak sok infomációt az egyes költségelemek tartalmáról. A mennyiségi egységek megválasztása jellemzően az 1 darab (például: beruházási tételek, nyilvánosság, számlavezetési díj, közbeszerzés), mely nem releváns az adott tevékenység végzésének tartalmi bemutatásához, gyakorlatilag a költségsoroknál csak egy projektösszesen összeg látható, résztételek szintjén nem bemutatott, alátámasztott, részletezett az indoklás.
2) A közbeszerzési szolgáltatások szöveges indoklása során csak 1 eljárás lebonyolítását tervezi pályázó, mely a projekt jellegére és a tervezett költségvetési tételekre tekintettel nem érthető (szolgáltatások beszerzése, kivitelezés, gép-műszer beszerzés). Nem kerül bemutatásra, hogy a többi közbeszerzési kötelem alá eső beszerzés megvalósítása hogyan fog történni. Nyilatkozzon arról a pályázó, hogy melyik közbeszerzési eljárás költségét kívánja elszámolni a projekt terhére, illetve arra vonatkozóan, hogy a többi közbeszerzési eljárás költségét milyen forrás terhére fogja biztosítani, és ezen forrás rendelkezésre áll. Ezenkívül szükséges a költségvetési táblát alátámasztó szöveges indoklás módosítása fenti észrevételek mentén,
3) A Gantt diagramm részletezettsége elnagyolt, így nem látható, hogy a nagyobb időintervallumokon belül hogyan tervezett az egyes részfeladatok megvalósítása, az egyes lépések egymásra épülése, kapcsolódása nem ismerhető meg. Pontosításra szorul a kiviteli tervek - tervellenőrzés folyamata, ezek egymást követik, más az időráfordítás mértéke. Nem bemutatott a műszaki ellenőrzés, tervezői művezetés ideje sem. Szükséges részletes, az egyes tevékenységek, résztevékenységek egyértelmű bemutatásával kiegészített Gantt diagramm benyújtása.
4) A kiviteli terv költségének átcsoportosítása szükséges a VI. Beruházások/123 Épületek, épületrészek, tulajdoni hányadok sorra, mivel tévesen a IV. Projekt megvalósításához igénybe vett költségek/Tervek, tanulmányok fejlesztésének, kivitelezésének költsége soron került tervezésre.
5) A pályázati útmutató C.5. pontjával való kapcsolódást a megvalósíthatósági tanulmány 1.2.3 és 1.2.4 pontja mutatja be. Pontos kapcsolódási pontokat nem jelöl meg a konkrét illeszkedési területeken. Általánosságban ír a pályázat az egyes kapcsolódási pontokról. Az útmutató C.5. pontja kéri, hogy költségek vonatkozásában és a tevékenységi szinten történjen meg a kapcsolódás, lehatárolás bemutatása. Kérjük ennek benyújtását.
6) A Támogatási Szerződés megkötésének a feltétele lenti észrevételek mentén javítani a finanszírozási tervet:
7) A projektfinanszírozási terv (MT 21. melléklet) nem tartalmaz minden, a projektben felmerülő költséget és hozzá kapcsolódó bevételt, részletes likviditási tábla nem került csatolásra. Nincsenek feltüntetve benne a mértékegységek, illetve a táblázatból nem derül ki, hogy szállítói finanszírozással kíván élni a pályázó. A pénzügyi ütemezés fülön összesen sorok összege nem egyezik meg a tervezett költségvetési tábla összesen költségsorában feltüntett összeggel. A fejlesztési cash flow-ban 2014., 2015. évre tervezett költségek nem egyeztethetőek össze a tervezett költségvetési tábla összesen sorával. A beruházással kapcsolatos bevételek és a tervezett költségvetési tábla összesen sora jelentős eltérést mutat, nem egyezik meg. A fejlesztés hatására változó bevételnövekedés tartalma, indoklása nem látható. A pályázatban feltüntetett tevékenységek alapján nem történik olyan fejlesztés a projektben, melynek hatására az intézmény OEP bevételeiben növekedés várható, a táblázat azonban ezzel a feltételezéssel készült, mely nem helytálló.
8) A választott épületszerkezetek minimálisan felelnek meg az energia-racionalizálás követelményrendszerének, emiatt a homlokzati hőszigetelésnél legalább 10 cm vastag hőszigetelés alkalmazása szükséges. Ennek kiviteli tervek készítésénél való beépítéséről nyújtson be nyilatkozatot a pályázó.
9) A szerzői/felhasználói jogról lemondó nyilatkozat nem megfelelő, mert a kiviteli terv készítéséhez is szükséges a lemondó nyilatkozat, nem csak a kivitelező kiválasztásához. Módosítandó a fentieknek megfelelően a lemondó nyilatkozat.
10) A pályázat nem tartalmazza a jelenlegi műszerállomány konkrét típusokkal és beszerzési évekkel történő bemutatását, szükséges ennek pótlása.
11) Az eszközlistában szereplő készülékeken kívül a meglévő CT berendezés cseréje a listában nem szerepel, ugyanakkor a megvalósíthatósági tanulmány 6.2.1.7. pontjában igen. Ugyancsak kimaradt az eszközlistából a CT-hez is kapcsolódó PACS rendszer. Kérjük, nyilatkozzon arról a pályázó, hogy a megvalósíthatósági tanulmányban feltüntetett CT, illetve PACS rendszer fejlesztése, beszerzése része-e jelen pályázatnak. Amennyiben igen, kérjük, nyilatkozzon róla. Ebben az esetben vezesse át a pályázat minden dokumentumán egységesen (költségvetés, eszközlista). Illetve nyilatkozzon arról, hogy a műszerfejlesztésre a költségvetésben betervezett összegbe beleértendők-e, vagy pedig a tartalék terhére biztosítja azok költségét.

19.

TIOP-2.2.6-12/1B-2013-0028

Sürgősségi ellátás fejlesztése a Szent Borbála Kórházban

Szent Borbála Kórház Tatabánya

1,18

A projekt keretében sürgősségi betegellátó osztály kerül kialakításra.
A projekt fontosabb részei: SOII. kialakítása egy jelenleg kihasználatlanul álló épületrészben, helikopter leszálló kialakítása, a kialakításra kerülő SBO felszerelése eszközökkel, mobiliákkal, a sürgősségi osztály informatikai működésének biztosítása.

1) Az építési költség nem tartalmaz semmilyen külső munkát (út, közmű, kert stb.), és a helikopterleszálló létesítésének költsége hiányzik a költségvetésből. Pályázó nyilatkozzon arról, hogy miért nem tervezte be a pályázat költségvetésébe fenti tételeket, illetve hogy milyen forrás terhére fogja biztosítani a fenti költségeket (saját forrás, jelen pályázat tartaléksora terhére, egyéb forrás terhére).
2) Pénzügyi vezetőre vonatkozóan pályázó nem csatolt önéletrajzot, szükséges ennek pótlása, amennyiben belső erőforrásból kívánja pályázó a projektmenedzsmentet biztosítani. Amennyiben külső szolgáltató által kívánja ellátni ezt a feladatot, a kiválasztási szempontrendszer bemutatása szükséges.
3) A megvalósíthatósági tanulmány 2.1 pontjában meghatározott operatív célok egy 16 ágyas sürgősségi betegellátó osztály létrehozását jelölik meg az egyik fő célnak. A tervezett SBO kapacitásával kapcsolatosan nem egyértelműek a leírtak a pályázati dokumentációban. A pályázati dokumentumok között két kapacitás befogadási kérelem szerepel. Az első 2013. márciusi dátumú, melyben 10 ágyra kér pályázó többlet kapacitásbefogadást. A második kérelem - 2013. áprilisi dátumú - már 16 ágy befogadásáról szól. A módosítás indokára vonatkozóan információt a dokumentációban nem lehet fellelni. Hiánypótlás keretében becsatolásra került az illetékes miniszter többletkapacitás befogadást támogató levele, melyben ismételten 10 ágy többletkapacitás szerepel. Ez alapján vélelemezhető, hogy a többletkapacitás befogadására vonatkozó döntés is a 10 ágyas SBO befogadását fogja tartalmazni. Ennek következtében a pályázat egyik legfőbb célkitűzése sérül, nem lesz módja pályázónak a pályázatban szereplő 16 ágyas SBO létrehozására. Ugyanakkor a miniszteri támogató levélben szereplő 10 ágyas kapacitás elegendő a jogszabályi előírások alapján II. szintű SBO létrehozásához (a minimum elvárás a 8+2 ágyas fektető-megfigyelő biztosítása). A fenntartói nyilatkozat nem terjed ki az újonnan létesülő SBO kapacitására. Pályázó tisztázza a kapacitásokra vonatkozó, pályázatban ellentmondásosan feltüntetett adatokat, információkat, és mutassa be 10 ágy többletkapacitásra vonatkozóan a fejlesztést, illetve annak fenntarthatóságát.
4) A működési hatékonyság szakmai szempontból javul, pénzügyi értelemben nem látható egyértelműen, hogy a pályázó gazdálkodását hogyan fogja befolyásolni a fejlesztés. A vonatkozó részek táblázataiban (megvalósíthatósági tanulmány 3.1.4) és szöveges részeiben egymásnak ellentmondó adatok kerültek megadásra. A fejlesztés hatására számított többlet OEP bevétel mértéke hol 150 m Ft, hol 302 m Ft értékkel szerepel. A fekvőbeteg ellátás keretében tervezett 150 m Ft számítási módja nem ismert. A többletkapacitás befogadásban szereplő 400 súlyszám/év érték alapján jelenértéken ez 60 m Ft. A megvalósíthatósági tanulmány 480 súlyszám/év szerepel, amely érték nem tudni honnan származik. Pályázó tisztázza fenti ellentmondásokat, illetve a háttérszámításokat részletesen mutassa be.
5) A pályázati útmutató C5 pontjában szereplő programok közül a pályázó esetében a TIOP-2.2.2/C, TIOP-2.2.4, valamint a KEOP-5.3.0 pályázati konstrukciók relevánsak. A megvalósíthatósági tanulmány illeszkedés fejezetében nem kerül bemutatásra az ezekhez a pályázati támogatásokhoz való szakmai és műszaki kapcsolódás, valamint pénzügyi és műszaki lehatárolás. A jelenlegi fejlesztés ugyanabban az épületben kerül megvalósításra, mint a KEOP-os, illetve a TIOP-2.2.4-es pályázat. A TIOP-2.2.2/C pályzat esetében erre vonatkozóan nincs információ. A megvalósíthatósági tanulmány 4.1 pontjában leírásra kerülnek az egyes pályázatok rövid összefoglalásai, de ez nem elégséges a szakmai, műszaki és pénzügyi kapcsolódások, érintkezési felületek és határvonalak megállapítására. A Támogatási Szerződés megkötésének a feltétele, hogy a pályázó mutassa be a TIOP-2.2.2/C, TIOP-2.2.4 és a KEOP-5.3.0. kódszámú konstrukció keretében elnyert pályázati támogatásokhoz való szakmai és műszaki kapcsolódást, valamint pénzügyi és műszaki lehatárolást.
6) Az orvostechnológia szakértési feladat esetében a költségvetés szöveges indoklása alapján a kiviteli tervek orvostechnológiai oldalról való szakértői támogatását tartalmazza az összeg, míg a benyújtott árajánlat az eszközbeszerzés orvostechnológiai bonyolítására vonatkozik. Szakmailag mindkét feladat releváns lehet a pályázatban, szükséges annak pontosítása, hogy milyen célra kerül a szakértői szolgáltatás igénybevételre. Nyilatkozzon a pályázó arról, hogy melyik tevékenységre tervezett be költséget a költségvetésbe, és ennek megfelelően módosítsa, egyértelműsítse a költségvetés szöveges indoklását.
7) A műszaki vezető és szakmai vezető a pályázati útmutató C3 pontja alapján a projektmenedzsment része, költségeit annak keretében (II. Projektmenedzsment költségsor) szükséges tervezni, ezért szükséges áthelyezni ezen költséget III. Projekt szakmai megvalósítása költségsorról.
8) Költségvetés szöveges indoklása III. Projekt szakmai megvalósítása költségei között tünteti fel a szakmai vezetőt és a műszaki vezetőt. A pályázati útmutató előírásai alapján ezek a költségek a II. Projektmendzsment költségek között számolhatóak el, szükséges átcsoportosítani.
9) A költségvetés szöveges indoklása szöveges részében szereplő összeg az Orvosi gép-műszer beszerzés költségvetési sorában (385 568 190 Ft) nem egyezik meg a táblázatban rögzített (383 422 652 Ft) összeggel. A csatolt árajánlat alapján a szöveges indoklás javítandó.
10) A kockázatelemzésből hiányzik a TIOP-2.2.4 projekt megvalósulásához való kapcsolódás miatti kockázat. A megvalósíthatósági tanulmány alapján a sürgősségi osztály kialakításához szükséges, hogy a TIOP-2.2.4 keretében megvalósuló fejlesztést követően felszabaduljanak területek, melyek bevonhatóvá válnak a jelenlegi projektbe, hogy az előírt építészeti minimumfeltételek teljesíthetőek legyenek. Amennyiben a fejlesztés további késedelmet szenved, akkor nem lehet időben átadni a munkaterületet az építőnek, így ez a projekt sem tud határidőre elkészülni. A Támogatási Szerződés megkötésének a feltétele, hogy a kockázatkezelési terv kerüljön ezen észrevétel mentén módosításra.
11) A minimumkövetelményeket összefoglaló rendelet a II.-es progresszivitási szintű sürgősségi betegellátó osztály minimumfeltételei között 3 darab egyéb betegellátó hely kialakítását is megfogalmazza. A pályázati anyag ezeket nem tartalmazza. A betegellátó helyiségek nem a funkcionális blokkok (trauma, általános) szerint kerültek csoportosításra. A Támogatási Szerződés megkötésének a feltétele a minimumfeltételeknek megfelelő helyiségszám és helyiségtípus áttervezéssel történő biztosítása, törekedve a funkcionális kapcsolatok javítására.
12) Pályázó által megadott eszközspecifikációk nem részletesek, nem lehet az eszközök paramétereit beazonosítani sok esetben csak az árajánlat alapján, ezért szükséges egy részletes, minden gép-műszerre kiterjedő, specifikációkat tartalmazó eszközlista elkészítése, amely nem tartalmaz típus megjelölést.
13) A pályázó külső menedzsment szolgáltatóval is tervez a belső menedzsment személyek mellett, melynek indokoltsága nem egyértelmű a pályázatban leírtak alapján. Szükséges ezt alátámasztani, megindokolni, és a feladatokat és felelősségi köröket egyértelműen lehatárolni, mivel a megvalósíthatósági tanulmány vonatkozó fejezete (4.2) alapján nem egyértelműek a lehatárolódások. Szükséges ennek ismertetése.

20.

TIOP-2.2.6-12/1B-2013-0031

A Somogy Megyei Kaposi Mór Oktató Kórház ka- posvári és marcali telephelyének integrált infrastruktúra-fejlesztése, a hatékonyabb Somogy megyei egészségügyi ellátórendszer megvalósításának érdekében

Somogy Megyei Kaposi Mór Oktató Kórház

1,49

A projektben a Kaposi Mór Oktató Kórház kaposvári és marcali telephelyének szervezeti integrációját támogató fejlesztésekre kerül sor: a központi telephely műtéti blokkja kerül felújításra (infrastruktúra és műszer), a marcali telephelyen egy I. szintű sürgősségi osztály létrehozása és a központi műtő eszközfejlesztése történik meg. Egy központi konyha kerül kialakításra Kaposváron, illetve egy melegítőkonyha Marcaliban.

1) A Támogatási Szerződés megkötésének feltétele, hogy a pályázó a jelenleg folyó TIOP-2.2.7/07/2F fejlesztéshez való illeszkedést és lehatárolást, a 6. és a 8. épületeknél tételesen mutassa be.
2) A Támogatási Szerződés megkötésének a feltétele, hogy a pályázó a felújításra kerülő konyha teljes kiviteli tervdokumentációját nyújtsa be.
3) A Támogatási Szerződés megkötésének a feltétele, hogy a pályázó nyújtson be nyilatkozatot arra vonatkozóan, hogy a projektmenedzsment ezen tagjai a fejlesztéssel érintett, vagy más egészségügyi intézmény működése során kötelezettségvállalást nem tehetnek, megfelelve így az útmutató elvárásainak.
4) A költségvetési táblázatban a pályázó megjelöli a 2. projektasszisztens bérköltséget. A 2. projektasszisztens bevonásának indokoltságát a pályázó nem részletezi a megvalósíthatósági tanulmányban, továbbá a megvalósíthatósági tanulmány 4.2. pontjában feladatait és a kiválasztási kritériumokat sem tünteti fel, a szervezeti ábrában és a projekt adatlap 4.4. pontjában sem került feltüntetésre. A Támogatási Szerződés megkötésének a feltétele, hogy a pályázó részletesen támassza alá a 2. projektasszisztens bevonását a projektmenedzsmentbe, valamint a megvalósíthatósági tanulmány és a projekt adatlap releváns pontjai kerüljenek kiegészítésre a 2. projektasszisztens feladat- és hatáskörével, kiválasztási kritériumaival.
5) A Támogatási Szerződés megkötésének feltétele, hogy a Gantt diagramm az alábbi szempontok figyelembe vételével kerüljön javításra:
A kiviteli tervek elkészítésének, a tervellenőrzés és a tervezői művezetés időtartamát szükséges külön feltüntetni.
A közbeszerzési szakértő időintervalluma végig tervezésre került, szükséges az egyes közbeszerzési eljárások időigényét külön-külön feltüntetni, különös tekintettel a kiviteli tervező kiválasztására vonatkozó közbeszerzési eljárás időigényére.
A kivitelezés folyamata egy tétel, szükséges ezen időtartamot a főbb munkafázisokra bontani.
Az átadás-átvétel időszakot is szükséges betervezni.

1

A határozatot az 1171/2023. (IV. 28.) Korm. határozat 2. pont 2.168. pontja visszavonta 2023. április 29. napjával.

  • Másolás a vágólapra
  • Nyomtatás
  • Hatályos
  • Már nem hatályos
  • Még nem hatályos
  • Módosulni fog
  • Időállapotok
  • Adott napon hatályos
  • Közlönyállapot
  • Indokolás
Jelmagyarázat Lap tetejére