3/2014. (III. 31.) NFM KÁT utasítás
a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium Közszolgálati Szabályzatáról szóló 2/2013. (III. 29.) NFM KÁT utasítás módosításáról1
2014.04.01.
(Átruházott hatáskörben a főosztályok állományába tartozó kormánytisztviselők felett a főosztályvezető, illetve – a Miniszteri Titkárság és a Miniszteri Kabinet kivételével – az állami vezetők titkárságainak állományába tartozó kormánytisztviselők felett a titkárságot vezető főosztályvezető gyakorolja az alábbi munkáltatói jogokat:)
„e) helyettesítési díj megállapításával nem járó helyettesítés, átirányítás elrendelése;”
„(5) A főosztályvezetők három munkanapon túli akadályoztatása esetén a (4) bekezdésben meghatározott munkáltatói intézkedések megtételére a főosztály közvetlen irányítását és felügyeletét ellátó állami vezető jogosult. (6) A személyügyekért felelős szervezeti egység főosztályvezetője gyakorolja a munkáltatói jogokat – az (1) bekezdésben meghatározott munkáltatói jogkör gyakorló által előzetesen jóváhagyott kezdeményező okiratok alapján – b) a munkaszerződés megkötése,
c) a lemondás, a kinevezésben foglalt határozott idő lejárta, a próbaidő alatti azonnali hatályú jogviszony-megszüntetés,
d) a kormánytisztviselő halála,
e) a kormánytisztviselő által kezdeményezett, díjazással, juttatással és munkavégzési kötelezettség alóli mentesítéssel nem járó jogviszony megszüntetések,
f) a kormányzati szolgálati jogviszonyt érintő munkáltatói igazolások, valamint a gyakorlati időre (pl. jogi szakvizsgához szükséges gyakorlati idő) vonatkozó igazolás kiadása
„(7) A (6) bekezdésben nem nevesített kivételek tekintetében a munkáltatói jogkör gyakorlója az (1) bekezdésben meghatározott munkáltatói jogkör gyakorló. (8) A (4) bekezdésben meghatározott esetekben a delegált intézkedések előkészítése a személyügyekért felelős főosztály feladata. (9) A jövedelemigazolások kiadása a Minisztérium gazdálkodásáért felelős főosztálya vezetőjének a feladata.”
„(6) A kinevezés, valamint az illetményt érintő munkáltatói intézkedések esetén az ügyiratot – pénzügyi ellenjegyzés céljából – meg kell küldeni a Minisztérium gazdálkodásáért felelős főosztálya részére.”
3. § A KSz. 8. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
„8. § (1) Az 1/A. melléklet szerinti munkaköri leírás tartalmazza a munkakör jellegét, a munkakör betöltéséhez szükséges feltételeket, ismereteket, kompetenciákat, a munkakörbe tartozó feladatok felsorolását, a munkakör ellátásához biztosított hatáskört, a hatáskörbe tartozó feladatok ellátása során elvárt felelősség tartalmát, a Minisztérium szervezetében a munkavégzéssel összefüggő kapcsolatokat, valamint a munkakörhöz kapcsolódó helyettesítés rendjét. (2) A munkaköri leírást a szervezeti egység vezetője készíti el három példányban, amely kinevezés esetén – az alkalmazási javaslattal egyidejűleg – az 5. § (1) bekezdése alapján kerül megküldésre a személyügyekért felelős főosztályra. Kinevezéskor a munkaköri leírás egy példánya a kinevezési okirattal kerül átadásra a kormánytisztviselő részére, a második példány a kormánytisztviselő személyi anyagába kerül, míg a harmadik példány az érintett kormánytisztviselő szervezeti egységénél kerül megőrzésre.”
„(3) A jóváhagyott pályázati kiírás meghirdetéséről, és a meghirdetéssel egyidejűleg a kormányzati személyügyi igazgatási feladatokat ellátó szerv (a továbbiakban: személyügyi központ) részére elektronikus úton történő megküldéséről a személyügyekért felelős főosztály gondoskodik.”
„(5) A kormánytisztviselői munkakörre kiírt pályázatok a benyújtási határidőt követő 30 napon belül kerülnek elbírálásra. A kiválasztott pályázók a minisztériumi vezetőkkel személyes meghallgatáson vesznek részt. A pályázat eredményéről az elbírálásra előírt 30 napos határidőt követő 8 munkanapon belül a pályázókat a személyügyekért felelős főosztály írásban, elektronikus vagy postai úton értesíti.”
5. § A KSz 10. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
„10. § (1) A kormánytisztviselői pályázatok elbírálására legalább háromtagú előkészítő bizottságot (a továbbiakban: bizottság) kell létrehozni. A bizottság tagjai: a) a pályázatban kiírt munkakör szerinti szakterület képviselői,
b) a személyügyekért felelős főosztály képviselője.
(2) A bizottság munkájában a munkáltatói jogkör gyakorlójának döntése alapján más személy is részt vehet.
(3) A bizottságnak a pályázattal kapcsolatos döntését (jegyzőkönyv, emlékeztető) és az annak megfelelően előkészített alkalmazási javaslatot a személyügyekért felelős főosztály jóváhagyásra megküldi a munkáltatói jogkör gyakorlója részére.
(4) A bizottság a pályázat benyújtásának tényéről, illetve a benyújtott pályázat tartalmáról csak a pályázó előzetes írásbeli beleegyezésével közölhet adatokat a pályázat elbírálásában résztvevőkön, valamint az adatvédelmi előírásokban meghatározott, betekintésre jogosultakon kívüli harmadik személlyel.
(5) A munkakör betöltését követően a sikertelen pályázó részére pályázati anyagát vissza kell küldeni, kivéve, ha maga írásban kéri, hogy anyagát – esetleges későbbi foglalkoztatása céljából – a jelentkezők nyilvántartásába helyezzék, és személyes adatainak kezeléséhez hozzájárul.”
„(1) A kormányzati szolgálati jogviszony megszüntetésének kezdeményezéséről, annak módjáról és a megszűnést érintő egyéb körülményekről – a megszüntetés időpontjáról, felmentés esetén a munkavégzés alóli mentesítés tartamáról, a tanulmányi szerződéssel kapcsolatos információkról – a kezdeményező vezető a személyügyekért felelős főosztályt a megszüntetés tervezett napját megelőzően legalább tíz munkanappal, előzetesen, írásban tájékoztatja.”
„(8) A belépőkártya a jogviszony megszűnésének napján letiltásra kerül.”
„(10) A kormánytisztviselő a jogviszonyának – a jogszabály erejénél fogva bekövetkező, a kormánytisztviselő által kezdeményezett, valamint a végleges áthelyezéssel történő – megszűnése, megszüntetése esetén a megszűnés napja előtt 15 munkanappal köteles írásban tájékoztatni a Lakásügyi Bizottság elnökét a lakáscélú munkáltatói kölcsönének körülményeiről.”
„(3) A személyügyekért felelős főosztály megvizsgálja az adományozható címekkel kapcsolatban előírt,%-ban meghatározott törvényi létszámarányok teljesülését. Amennyiben a címadományozáshoz szükséges forrás rendelkezésre áll, úgy intézkedik a javaslatnak a hivatali szervezet vezetője részére történő eljuttatásáról, aki dönt a címzetes, szakmai és közigazgatási tanácsadói, főtanácsadói címek adományozásáról.”
18. § (1) A miniszter a kiemelkedő és tartósan magas színvonalú szakmai munkát végző kormánytisztviselőket elismerésben részesítheti. (2) A miniszteri elismerések formáját, az évente adományozható elismerések számát és az azokkal járó jutalmak mértékét jogszabály határozza meg.”
(Teljes körű helyettesítés esetén a helyettesítési díj a helyettesítő kormánytisztviselő illetményének 25–50%-a között állapítható meg. Amennyiben a munkáltatói jogkör gyakorlója másképp nem rendelkezik, helyettesítési díj mértéke a helyettesítő kormánytisztviselő illetményének)
„a) 25–35%-a, ha alacsonyabb vagy azonos besorolású munkakört helyettesít,”
„(5) A (4) bekezdéstől eltérően, amennyiben a helyettesítéssel érintett munkakör vezetői munkakör, a helyettesítő kormánytisztviselő részére megállapítható helyettesítési díj mértéke a helyettesítő kormánytisztviselő illetményének 40–50%-a. (6) Ha a helyettesítést két kormánytisztviselő együttesen látja el, a helyettesítési díj mértéke kizárólag a helyettesítő illetményének 25%-a lehet.”
„(8) Egy munkakört legfeljebb két kormánytisztviselő helyettesíthet. Egy kormánytisztviselő egy időtartamban legfeljebb egy munkakör helyettesítését láthatja el.
(9) Amennyiben a kormánytisztviselő helyettesítése nem a teljes munkakör ellátására, hanem csak a helyettesítéssel érintett munkakörbe tartozó egyes feladatokra vonatkozik, úgy a helyettesítési díjat a munkáltatói jogkör gyakorlója legfeljebb 25%-os mértékben állapítja meg (részleges helyettesítés).”
„(6) A munkáltatói jogkör gyakorlója által elrendelt vagy jóváhagyott, a kormánytisztviselő munkakörével összefüggő egy vagy több naptári napot igénybe vevő – a Minisztériumon kívül tartandó – egyeztetés, képzésen való részvétel, kiküldetés, felügyeleti ellenőrzés hivatalos távollétnek minősül. A távollétet a jelenléti íven „HT” betűvel kell jelölni.”
„(1) Véradásban részt vevő kormánytisztviselő – illetményének folyósítása mellett – a véradás miatt távol töltött teljes időtartamra, a munkahelyen kívül szervezett véradás esetén egy munkanapra mentesül a munkavégzési kötelezettség alól. Az igazolás bemutatása hiányában a véradásban való részvétel napját rendes szabadság terhére biztosított távollétként kell kezelni, illetve a jelenléti íven ennek megfelelően jelölni.”
„42. § (1) A hivatali szervezet vezetője a Kttv.-ben meghatározott feltételekkel és időszakokban, a kormánytisztviselő alapilletményét a Kttv. szerinti mértékben megemelheti vagy csökkentheti. (2) Az alapilletmény eltérítések megállapítását megelőzően a Minisztérium gazdálkodásáért felelős főosztályának kimutatása és a rendelkezésre álló keretek ismeretében a személyügyekért felelős főosztály tájékoztatja a hivatali szervezet vezetőjét. Az illetményeltérítésre vonatkozó javaslatot a tárgyévre vonatkozóan, ellentétes utasítás hiányában, legkésőbb tárgyév február 15-ig kell a szervezeti egység vezetőjének – a szolgálati út betartásával – megtenni.
(3) A (2) bekezdésben foglaltakat kell alkalmazni a tárgyévi eltérítések megállapításától számított hat hónapot követő illetményeltérítések vonatkozásában azzal, hogy eltérítésekre vonatkozó javaslatokat augusztus 15-éig kell megtenni.”
„(4) A bérlet legkorábban az alkalmazási javaslat közigazgatási államtitkári jóváhagyását követően kerülhet kiadásra.”
17. § Ez az utasítás a közzétételét követő napon lép hatályba.
1. melléklet a 3/2014. (III. 31.) NFM KÁT utasításhoz
JAVASLAT
kormányzati szolgálati jogviszony/munkaviszony létesítésére
4E02008_0
Alkalmazandó személyi adatai |
Név |
|
Születéskori név |
|
Anyja neve |
|
Születési helye és ideje |
|
Tartózkodási hely |
|
Telefonszám/e-mail |
|
Alkalmazás |
Szervezeti egység |
|
Szervezeti alegység (osztály) |
|
Munkakör megnevezése |
|
Álláshely |
⬜ üres álláshelyre (előző munkatárs neve:
illetménye: )
⬜ távollévő helyettesítésére (név):
⬜ határozott idejű feladatra1: |
Foglalkoztatás jellege |
⬜ határozatlan idejű
⬜ határozott idejű: év hó naptól – év hó napjáig
⬜ áthelyezéssel ⬜ nem áthelyezéssel
⬜ teljes munkaidő ⬜ részmunkaidő (heti ……… óra) |
Tervezett munkába állás napja |
|
Próbaidő2 |
hónap |
Tervezett illetmény/munkabér |
Törvény alapján: Ft (Személyügyi és Igazgatási Főosztály tölti ki!) |
Munkakör betöltéséhez szükséges iskolai végzettség3 |
|
Munkakör betöltéséhez szükséges idegennyelv-tudás |
nyelv:
nyelvvizsga típusa, fokozata: |
Kinevezés feltétele |
Vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettség: igen/nem5
Vagyonnyilatkozat jogcíme4: |
Nemzetbiztonsági ellenőrzés: igen/nem5
Nemzetbiztonsági ellenőrzés jogcíme6:
Jogszabályi hivatkozás: 1995. évi CXXV. törvény 74. § i) pontja/
303/2013. (VII. 31.) Korm. rendelet 7. melléklete alapján5 |
Egyéb |
Az elmúlt 5 éven belül történt-e nemzetbiztonsági ellenőrzés lefolytatása?
igen/nem5
Típusa: A / B / C / 303/2013. (VII. 31.) Korm. rendelet szerinti egységes5
A szakvélemény érvényességi ideje (dátum):
Tanulmányi szerződéssel/munkáltatói kölcsönnel rendelkezik-e? igen/nem5
Szakmai/közigazgatási címmel rendelkezik? igen/nem5
Illetményeltérítéssel rendelkezik? igen (……….%)/nem5 |
Budapest, 20…………………………………
……………………………………… Felettes állami vezető |
|
…………………………………… Munkáltatói jogkör gyakorlója |
……………………………………… Kezdeményező szervezeti egység vezetője |
…………………………………… Pénzügyi ellenjegyzés |
…………………………………… Személyügyi és Igazgatási Főosztály vezetője |
1 A főbb feladatok leírása.
2 Kormányzati szolgálati jogviszony létesítése esetén a Kttv. 46. §-a alapján a próbaidő legalább 3, legfeljebb 6 hónap. A Kttv. 46. § (1) bekezdése alapján próbaidő nem köthető ki végleges közigazgatási áthelyezés esetén, illetve abban az esetben, ha az ösztöndíjas az ösztöndíjas jogviszony megszűnését követő egy éven belül elsőként kormányzati szolgálati jogviszonyt létesít. Munkaviszonyban foglalkoztatni kívánt személyre az Mt. 45. § (5) bekezdése irányadó, a próbaidő tartama: a munkaviszony kezdetétől számított legfeljebb 3 hónap. 4 Jogcímek (a megfelelő szám beírásával szükséges meghatározni):
Önállóan vagy testület tagjaként javaslattételre, döntésre vagy ellenőrzésre jogosult:
1. közigazgatási hatósági vagy szabálysértési ügyben,
2. közbeszerzési eljárás során,
3. feladatai ellátása során költségvetési vagy egyéb pénzeszközök felett, továbbá az állami vagy önkormányzati vagyonnal való gazdálkodás, valamint elkülönített állami pénzalapok, fejezeti kezelésű előirányzatok, önkormányzati pénzügyi támogatási pénzkeretek tekintetében,
4. egyedi állami vagy önkormányzati támogatásról való döntésre irányuló eljárás lefolytatása során,
5. állami vagy önkormányzati támogatások felhasználásának vizsgálata vagy a felhasználással való elszámoltatás során.
6. politikai tanácsadó és főtanácsadó, kormány- vagy miniszteri tanácsadó vagy főtanácsadó,
7. vezetői megbízással rendelkező kormánytisztviselő,
8. jogszabály alapján „C” típusú nemzetbiztonsági ellenőrzésre köteles fontos és bizalmas kormánytisztviselői munkakört tölt be.
5 Megfelelő szöveg aláhúzandó.
6 Jogcímek (a megfelelő szám beírásával szükséges meghatározni):
2. Miniszteri Kabinet állományában foglalkoztatott,
3. állami vezetők titkársága állományában foglalkoztatott,
5. főosztályvezető helyettesítésére kijelölt főosztályvezető-helyettes vagy osztályvezető,
6. politikai főtanácsadó, politikai tanácsadó,
10. rendszerbiztonsági felügyelő,
11. rendszeradminisztrátor,
13. védelmi igazgatási munkában részt vevő munkakör,
14. minősített beszerzési eljárásban döntés-előkészítő vagy döntéshozó munkakör,
15. rejtjelező tevékenységet ellátó munkakör,
16. atomenergetikai feladatok ellátásával kapcsolatos munkakör,
17. belső adatvédelmi biztos,
18. munkáltatói jogok gyakorlója által kijelölt egyes jogi, igazgatási, szabályozási és koordinációs feladatok ellátásával kapcsolatos munkakör,
19. központi informatikai feladatok ellátásával kapcsolatos munkakör,
20. biztonsági feladatok ellátásával kapcsolatos munkakör,
21. Európai Uniós ügyek ellátásáért felelős szervezeti egység valamennyi munkaköre,
22. nemzetközi szerződések létrehozásával járó feladatok ellátásával kapcsolatos munkakör,
23. személyügyi feladatok ellátásával kapcsolatos munkakör,
24. közbeszerzési feladatok ellátásával kapcsolatos munkakör,
25. légiközlekedés-védelmi feladatok ellátásával kapcsolatos munkakör,
26. ellenőrzési feladatok ellátásával kapcsolatos munkakör,
27. vagyonjogi és vagyongazdálkodási feladatok ellátásával kapcsolatos munkakör,
28. zöldgazdaság-fejlesztéssel, klímapolitikával és kiemelt közszolgáltatások ellátásával kapcsolatos munkakör,
29. fentiekben felsoroltak közé nem tartozó, „Bizalmas!” vagy annál magasabb minősítési szintű adat megismerésére vagy felhasználására jogosult személy.
Csatolandó: munkaköri leírás tervezete, iskolai végzettséget igazoló okmányok, önéletrajz,
(esetleges) nemzetbiztonsági tanúsítvány
2. melléklet a 3/2014. (III. 31.) NFM KÁT utasításhoz
NEMZETI FEJLESZTÉSI MINISZTÉRIUM
........................................................................ szervezeti egység
a(z) .............................. munkakörre
A munkakört jelenleg betölti: ............................................................................. (név)
I. A munkakör betöltésének feltételei (együttesen)
1. ................................... egyetemen vagy ennek megfelelő főiskolán vagy ezek jogelődjeinél szerzett felsőfokú/ középfokú iskolai végzettség.
2. ........................ és/vagy ................. nyelv ......................... szintű ismerete (nyelvvizsgával).
3. Legalább ..... év szakmai gyakorlat.
4. Legalább ...... év ............... szintű vezetői gyakorlat.
5. ....................................................................... (egyéb feltétel vagy gyakorlat).
II. A munkakört betöltő munkatárs feladatai
– ........................................................-ban,
– ........................................................-ban.
– ........................................................
– ........................................................feladatokat.
– ........................................................
– ........................................................ tevékenységet.
– ........................................................
– ........................................................ anyagokat, nyilvántartásokat.
– ........................................................
– ........................................................ rendszerét.
– ........................................................
– ........................................................ pályázókat, költségeket.
– ........................................................
– ........................................................
– ........................................................
– ........................................................ szervekkel.
Az ....X.... munkakört betöltő munkatárs ellátja .........Y........... munkakört betöltő munkatárs munkakörét annak távollétében vagy akadályoztatása esetén ............................ korlátozással/teljes joggal.
1. A II. pontban felsorolt feladatok önálló ellátására, valamint
2. ..................................... irányítására,
3. ..................................... ellenőrzésére,
4. ..................................... képviseletére.
Feladatkörében és hatáskörében eljárva felelős
1. az általa adott információk, adatok helyességéért;
2. a véleménynyilvánítás(ok) szakmai megalapozottságáért, helytállóságáért;
3. a bizalmas és titkos információk, elektronikus vagy papír alapú adatok előírásszerű kezeléséért;
4. a szakterület hatályos törvényei, más jogszabályok, belső szabályzatok betartásáért, végrehajtásáért;
5. a tűz- és munkavédelmi előírások betartásáért;
6. a feladatok ellátása során és közreműködőként végzett munka pontos ellátásáért;
7. a határidők betartásáért;
8. az igénybe vett technikai eszközök, irodai felszerelés rendeltetésszerű használatáért, a rábízott leltári anyagok, eszközök megóvásáért;
9. ……………………………………………. (egyéb).
VI. A munkakör minősítése (a nem szükséges rész törlendő)
1. A munkakör az 1995. évi CXXV. törvény és a vonatkozó Korm. rendeletben foglaltak szerint fontos és bizalmas jellegű, ezért betöltésének feltétele nemzetbiztonsági ellenőrzéshez van kötve.
VII. Munkáltatói jogkör gyakorlója ..................................... (beosztás)
Közvetlen felettese ...................................... (beosztás)
VIII. Aláírási és képviseleti joga
1. .........................................................................
2. .........................................................................
Budapest, 20....... ....................... hó ........ nap
................................................................ szervezeti egység vezető |
A munkaköri leírást megismertem, annak egy példányát átvettem, és magamra nézve kötelezőnek elfogadom.
Budapest, 20....... ....................... hó ........ nap
Név: .................................................................
................................................................ aláírás |
3. melléklet a 3/2014. (III. 31.) NFM KÁT utasításhoz
NEMZETI FEJLESZTÉSI MINISZTÉRIUM
1011 Budapest, Fő u. 44–50.
ÖSSZEFÉRHETETLENSÉGI NYILATKOZAT
Név: |
……………………………………………………………………………………… |
|
Születési hely, idő: |
……………………………………………………………………………………… |
|
Anyja neve: |
……………………………………………………………………………………… |
|
Szervezeti egység: |
……………………………………………………………………………………… |
|
Munkakör: |
……………………………………………………………………………………… |
Gyakorolható tevékenységek
⬜ gyakorolható tevékenységet / közérdekű önkéntes tevékenységet* kívánok létesíteni,
⬜ gyakorolható tevékenységet / közérdekű önkéntes tevékenységet* folytatok.
⬜ gyakorolható tevékenységet / közérdekű önkéntes tevékenységet* kívánok létesíteni,
⬜ gyakorolható tevékenységet / közérdekű önkéntes tevékenységet* folytatok.
Az 1–2. pont vonatkozásában kitöltendő:
Tevékenység kezdete: |
………. év …………………… hónap ……… nap
|
Tevékenység jellege: |
tudományos / oktatói / művészeti / lektori / szerkesztői / jogi oltalom alá eső szellemi tevékenység / közérdekű önkéntes tevékenység.* |
Tevékenység pontos megnevezése: |
……………………………………………………………………………
|
Tevékenységet az alábbi szervezet részére végzem: |
……………………………………………………………………………
|
A munkaidőt milyen mértékben érinti (1. pont): |
heti/havi* ………… órában, egyéb: …………………………………………………………………………… |
⬜ további jogviszonyt** kívánok létesíteni,
⬜ további jogviszonyom** áll fenn.
A 3–4. pont vonatkozásában kitöltendő:
Jogviszony kezdete: |
……… év …………………… hónap ……… nap |
Jogviszony jellege: |
…………………………………………………………………………… |
Tevékenység pontos megnevezése: |
…………………………………………………………………………… |
Tevékenységet az alábbi szervezet részére végzem: |
…………………………………………………………………………… |
Tevékenység munkaidőmet érinti: |
nem/igen*, heti/havi* ………… órában |
Egyéb összeférhetetlenségi okok
⬜ helyi önkormányzati / nemzetiségi önkormányzati képviselői tisztség viselése,
⬜ hivatalomhoz méltatlan tevékenység vagy magatartás, pártatlan befolyástól mentes tevékenység folytatása,
⬜ pártban tisztség viselése, párt nevében vagy érdekében közszereplés vállalása,
⬜ gazdasági társaság vezető tisztségviselője / felügyelőbizottsági tagsága.*
Tevékenység kezdete: |
……… év …………………… hónap ……… nap |
Tevékenység pontos megnevezése: |
……………………………………………………………………………… |
Tevékenységet az alábbi szervezet részére végzem: |
……………………………………………………………………………… |
vezető tisztségviselői / felügyelőbizottsági tagsággal* rendelkezem
olyan gazdasági társaságban, amelyben önkormányzati, köztestületi többségi tulajdonban, vagy tartósan állami tulajdonban van, vagy az állami tulajdonos különleges jogokat biztosító részvény alapján delegált, továbbá, ha a társaságban az állami közvetlen vagy közvetett befolyás mértéke – a tőkepiacról szóló 2001. évi CXX. törvény rendelkezései alapján számítva – legalább ötven százalék. vezető tisztséggel / felügyelőbizottsági tagsággal / audit bizottsági tagsággal* rendelkezem
gazdasági társaságban vagy más szervezetben, amelynek alapja az államháztartás, illetve a pénzügyi közvetítőrendszer stabilitásának erősítése érdekében hozott állami intézkedés, különös tekintettel az állami tőkeemelésre, kölcsönnyújtásra, kezesség-, illetve garanciavállalásra.
Tevékenység kezdete: |
……… év …………………… hónap ……… nap |
Tevékenységet az alábbi szervezet részére végzem: |
……………………………………………………………………………… |
A Kttv. 87. § (2) bekezdésében meghatározott tevékenység folytatása
(kizárólag vezetői munkakörben foglalkoztatott kormánytisztviselők részére) ⬜ egyesületben, érdek-képviseleti szervezetben, valamint szövetkezetben viselt tisztség,
⬜ közérdekű önkéntes tevékenység folytatása,
⬜ alapítvány, közalapítvány kezelő szervezetének tagja, illetve elnöke,
⬜ edzői, versenybírói, játékvezetői tevékenység folytatása,
⬜ tanszékvezetői tevékenység folytatása,
⬜ állami alapító vagy az általa létrehozott szervezet által önállóan, vagy más állami alapítóval, állami alapító által létrehozott szervezettel vagy államháztartáson kívüli szervezettel közösen alapított (köz)alapítványban felügyelő bizottsági tagság,
⬜ felsőoktatási intézmény oktatási feladatokat is ellátó belső szervezeti egységének vezetője.
Tevékenység kezdete: |
……… év …………………… hónap ……… nap |
Tevékenység pontos megnevezése: |
……………………………………………………………………………… |
Tevékenységet az alábbi szervezet részére végzem: |
……………………………………………………………………………… |
⬜ Büntetőjogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy az általam ismert összeférhetetlenségi okokat bejelentettem, a fenti adatok a valóságnak megfelelnek és további, velem szemben fennálló összeférhetetlenségi helyzetről nincs tudomásom.
⬜ Tudomásul veszem, hogy amennyiben velem kapcsolatban a kormányzati szolgálati jogviszonyom fennállása alatt összeférhetetlenségi helyzet merül fel, azt haladéktalanul bejelentem a munkáltatóm részére.
Budapest, 20………………….. |
……………………………………………. kormánytisztviselő
|
Budapest, 20………………….. |
A bejelentést tudomásul veszem: |
|
……………………………………………. munkáltatói jogkör gyakorló
|
⬜ Kérem, hogy a fent megjelölt (1 / 2 / 3 / 6 / 7 pontban megjelölt) tevékenység folytatását engedélyezni szíveskedjen.
Budapest, 20……………………… |
…………………………………………….. kormánytisztviselő
|
Budapest, 20………………….…… |
|
Nem engedélyezem |
Engedélyezem |
…………………………………………… munkáltatói jogkör gyakorló
|
…………………………………………… munkáltatói jogkör gyakorló
|
⬜ A törvényben előírt kötelezettségemből adódóan az összeférhetetlenségi helyzetet 30 napon belül megszüntetem.
Amennyiben a megszüntetési kötelezettségemnek 30 napon belül nem teszek eleget, tudomásul veszem, hogy a kormányzati szolgálati jogviszonyom a Kttv. 86. § (1) bekezdése alapján megszűnik. (4 / 5 pont esetén)
Budapest, 20……………………… |
…………………………………………….. kormánytisztviselő
|
Budapest, 20……………………… |
|
|
…………………………………………….. munkáltatói jogkör gyakorló |
Kapják: 1. példány kormánytisztviselő
2. példány személyügyekért felelős főosztály
* A megfelelő aláhúzandó.
** Részletesebben a tájékoztatóban.
4. melléklet a 3/2014. (III. 31.) NFM KÁT utasításhoz
FELJEGYZÉS
munkáltatói jogkör gyakorlója1. részére
4E02017_0
Alulírott |
|
……………………………………………………………………………………………… |
|
(anyja neve: |
……………………………………………………………………………… |
|
születési helye, ideje: |
……………………………………………………………………………… |
|
szervezeti egység: |
………………………………………………………………………………) |
|
a közszolgálati tisztviselőkről szóló 2011. évi CXCIX. törvény (a továbbiakban: Kttv.) 60. § (2) bekezdés c) pontja alapján kormányzati szolgálati jogviszonyomat lemondással kívánom megszüntetni. |
|
A lemondási idő kezdete: ……… (év) ……………………………………… (hónap) ………… (nap) |
|
|
⬜ |
Lemondási időm két hónap. |
|
|
|
⬜ |
Kérem, hogy a Kttv. 61. § (2) bekezdése alapján két hónapnál rövidebb, azaz…………………havi/heti2 lemondási időt szíveskedjen engedélyezni. |
|
|
Budapest, 20…………………………… |
|
………………………………………… kormánytisztviselő |
5. melléklet a 3/2014. (III. 31.) NFM KÁT utasításhoz
4E02018_0
FELJEGYZÉS a munkáltatói jogkör gyakorlója részére1 |
|
Alulírott |
|
……………………………………………………………………………………………… |
|
(anyja neve: |
|
……………………………………………………………………………… |
|
születési helye, ideje: |
……………………………………………………………………………… |
|
szervezeti egység: |
………………………………………………………………………………) |
|
a közszolgálati tisztviselőkről szóló 2011. évi CXCIX. törvény 60. § (2) bekezdés a) pontja alapján kormányzati szolgálati jogviszonyomat/a munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény 64. § (1) bekezdés a) pontja alapján munkaviszonyomat2 |
……… (év) ……………………… (hónap) ………… (nap) napi hatállyal |
|
közös megegyezéssel kívánom megszüntetni. |
|
|
Budapest, 20…………………………… |
|
…………………………………………… kormánytisztviselő |