436/2015. (XII. 28.) Korm. rendelet
436/2015. (XII. 28.) Korm. rendelet
a mezőgazdasági őstermelői igazolványról1
A Kormány a személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény 80. § e) pontjában,
a 12. § tekintetében a kereskedelemről szóló 2005. évi CLXIV. törvény 12. § (1) bekezdés a) pontjában,
a 15. § és a 19. § tekintetében a Magyar Agrár-, Élelmiszergazdasági és Vidékfejlesztési Kamaráról szóló 2012. évi CXXVI. törvény 53. § (2) bekezdésében
kapott felhatalmazás alapján, az Alaptörvény 15. cikk (1) bekezdésében meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:
1. Az őstermelői igazolvány
1. § (1) Az őstermelői igazolvány és a közös őstermelői igazolvány (a továbbiakban együtt: igazolvány) a mezőgazdasági őstermelőre vonatkozóan igazolja, hogy mezőgazdasági őstermelői tevékenységet (a továbbiakban: őstermelői tevékenység) folytat, és jogosult a személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény (a továbbiakban: Szja. tv.) mezőgazdasági őstermelőre vonatkozó rendelkezései szerinti adózásra.
(2) Az igazolványnak tartalmaznia kell az 1. melléklet szerinti adatokat. Az igazolványnak részét képezi a 2. melléklet szerinti adatokat tartalmazó értékesítési betétlap.
2. § (1) A mezőgazdasági őstermelő egyidejűleg csak egy hatályos igazolvánnyal rendelkezhet.
(2) A közös őstermelői tevékenységet folytató családtagok közös őstermelői igazolványát (a továbbiakban: közös igazolvány) annak a családtagnak a nevére kell kiállítani, akit az Szja. tv. 78/A. § (2) bekezdése szerinti együttes nyilatkozatban egybehangzóan megneveztek. A közös őstermelői tevékenységet folytató családtagok együttesen egy közös igazolvánnyal rendelkeznek.
(3) Közös igazolvány kiváltása esetén az igazolványhoz tartozó értékesítési betétlapon fel kell tüntetni az Szja. tv. 78/A. § (2) bekezdése szerint együttes nyilatkozatot tevő, közös háztartásban élő családtagok azonosító adatait.
(4)2 Közös igazolvány kiváltása esetén az abban bejegyzésre kerülő személy köteles a korábban kiváltott hatályos igazolványát a közös igazolvány kiváltásának kérelmezésekor leadni.
(5)3 Amennyiben a közös őstermelői tevékenységben részt vevők személyében változás következik be, tizenöt napon belül új értékesítési betétlap kiadását kell kérelmezni.
3. § (1) Az igazolvány akkor érvényes, ha az igazolvány és a hozzá tartozó értékesítési betétlap egyidejűleg hatályos.
(2) Az igazolvány – a (3) bekezdésben foglalt kivétellel – a kiállítása napjától a kiállítást követő ötödik adóév utolsó napjáig hatályos.
(3)4
(4) Az igazolvány az ügyfél választása alapján a
a) hatályának kezdete szerinti adóévre, vagy
b) hatályának kezdetétől számított legfeljebb három adóévre
vonatkozó értékesítési betétlappal együtt adható ki.
(5) A (4) bekezdés szerinti értékesítési betétlap kiadását követően értékesítési betétlap az ügyfél kérelmére kizárólag a kérelmezés időpontja szerinti évnek megfelelő adóévre, valamint az azt követő két adóévre adható ki. Értékesítési betétlap csak az igazolvány hatályossági ideje szerinti adóévekre adható ki.
(6)5
(7) Ugyanarra az adóévre vonatkozó, folytatólagos sorszámmal ellátott értékesítési betétlapot kell kiadni, ha az előző értékesítési betétlap betelt. Az értékesítési betétlap elvesztése, megsemmisülése, megrongálódása esetén ennek tényét az ismételten kiadott értékesítési betétlapon fel kell tüntetni.
2. Nyilvántartás
4. § (1) Az Szja tv. 81/A. §-a alapján, a 3. melléklet szerinti adattartalmú közhiteles hatósági nyilvántartást (a továbbiakban: Nyilvántartás) a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (a továbbiakban: NÉBIH) az élelmiszerláncról és hatósági felügyeletéről szóló 2008. évi XLVI. törvény szerinti élelmiszerlánc-felügyeleti információs rendszerben vezeti.
(2)6 A NÉBIH a Nyilvántartáshoz a Magyar Agrár-, Élelmiszergazdasági és Vidékfejlesztési Kamara (a továbbiakban: NAK) és a az őstermelői tevékenység igazolása érdekében a fővárosi és megyei kormányhivatal számára hozzáférést biztosít.
3. Az igazolvány kiadása, érvényesítése, cseréje, módosítása
5. § (1)7 Az igazolvány kiadása, érvényesítése, cseréje és módosítása tekintetében az ügyfél bejelentett lakóhelye vagy tartózkodási helye szerinti NAK megyei ügyintéző szervezete (a továbbiakban: kiállító) az illetékes.
(2)8 A kérelem előterjesztésekor az ügyfélnek az Szja. tv. 81/A. § (2) bekezdés a) és b) pontja, valamint e) pont ea) alpontja szerinti adatokat igazolnia kell, amely alapján a kiállító az igazolványra való jogosultsági feltételek vizsgálata során megállapítja
a) az ügyfél személyazonosságát, valamint
b) annak tényét, hogy az ügyfél
ba) 16. életévét betöltötte-e, és
bb) rendelkezik-e érvényes őstermelői igazolvánnyal.
(3)9 Az igazolvány kiadásának feltétele az Szja. tv. 78/A. § (1) és (2) bekezdésében előírt nyilatkozatok megtétele.
(4) A kérelmet a 4. mellékletben foglalt adattartalommal az ügyfél által közölt adatok alapján a kiállító állítja elő.
(5) Amennyiben az ügyfél nem személyesen jár el, a helyette eljáró személy képviseleti jogosultságát közokiratba foglalt meghatalmazással kell igazolni. Ha az ügyfél – a kezelőorvos által kiállított igazolás szerint – egészségi állapota miatt nem képes a kiállító előtt személyesen megjelenni, a helyette eljáró személy képviseleti jogosultságát teljes bizonyító erejű magánokiratba foglalt meghatalmazással igazolhatja.
(6) A személyesen eljáró ügyfél vagy a helyette eljáró személy a kérelmet saját kezűleg írja alá. Az ügyfél írásképtelensége esetén, a kérelmen ezt a tényt a kiállítónak – az aláírás céljára szolgáló rovatban – fel kell tüntetni.
6. § (1) A kiállító – az igazolvány kiállíthatóságáról meghozott döntésként – a mezőgazdasági őstermelő részére az 5. melléklet szerinti adattartalommal ideiglenes igazolványt állít ki, amely legfeljebb a kiállításától számított hatvan napig igazolja, hogy a mezőgazdasági őstermelő őstermelői tevékenységet folytat, és jogosult az Szja. tv. mezőgazdasági őstermelőre vonatkozó rendelkezései szerinti adózásra.
(2)10
(3) A postai úton át nem vett igazolványt a mezőgazdasági őstermelő vagy a helyette eljáró személy veheti át a kiállítónál.
(4) Az át nem vett igazolványokat – az átvételre való felhívást követően – a NAK az igazolvány kiállításától számított egy év elteltével megsemmisíti, és e tényt rögzíti a Nyilvántartásban.
(5) A kiállító az igazolványokkal és értékesítési betétlapokkal kapcsolatos adatokat az igazolvány és értékesítési betétlap kiadásával, az igazolvány módosításával, cseréjével, bevonásával egyidejűleg a Nyilvántartásban rögzíti.
(6) A NÉBIH a Nyilvántartásban hivatalból rögzíti, ha
a) a mezőgazdasági őstermelő elhalálozott,
b) az igazolvány hatályát vesztette.
(7) Az elveszett, megsemmisült, vagy megrongálódott igazolvány esetében az új igazolvány kiállítására az e §-ban foglalt rendelkezéseket kell megfelelően alkalmazni.
7. § (1) A 3. melléklet szerinti adatokban bekövetkezett változásokat – a (2) bekezdésben foglalt kivétellel – évente egyszer, június 15. napjáig kell bejelenteni a kiállítónak.
(2) A mezőgazdasági őstermelő köteles a 3. melléklet 1–17. pontjai, 20. pont 20.4. alpontja, 21. pont 21.2. alpontja, 22. pont 22.1. alpontja, valamint 25. pontja szerinti adataiban bekövetkezett változásokat a változás bekövetkezésétől számított tizenöt napon belül bejelenteni a kiállítónak.
(2a)11 A (2) bekezdés szerinti bejelentés azon adatok tekintetében, amelyeket más nyilvántartás közhitelesen tartalmaz, úgy is teljesíthető, hogy az adatváltozásról a közhiteles nyilvántartást vezető szerv – ha ezt tőle a mezőgazdasági őstermelő kéri – a (2) bekezdés szerinti határidőben értesíti a Nyilvántartást vezető szervet.
(3) Amennyiben a mezőgazdasági őstermelő 1. melléklet 1. pontja szerinti adataiban változás következik be, vagy az igazolvány hibás adatokkal került kiadásra, a kiállító a mezőgazdasági őstermelő részére új igazolványt és értékesítési betétlapot ad ki. Az igazolvány cseréjére a 6. §-ban foglalt rendelkezéseket kell alkalmazni. A csere elvégzése érdekében az igazolványt a kiállítónál kell leadni.
(4) Amennyiben a mezőgazdasági őstermelőnek kizárólag az 1. melléklet 2. pontja szerinti adataiban következik be változás, úgy a kiállító a részére módosítás céljából átadott igazolvány elektronikus adatait módosítja.
(5) Amennyiben a mezőgazdasági őstermelő 2. melléklet szerinti adataiban változás következik be, vagy az értékesítési betétlap hibás adatokkal került kiadásra, a kiállító a mezőgazdasági őstermelő részére új értékesítési betétlapot ad ki.
8. § (1)12 A mezőgazdasági őstermelő az ideiglenes igazolvány, igazolvány, illetve értékesítési betétlap elvesztését, megsemmisülését, megrongálódását köteles a kiállítónak haladéktalanul bejelenteni. A talált igazolványt a kiállítóhoz kell eljuttatni.
(2) Az elveszett, megsemmisült vagy megrongálódott igazolvány, illetve értékesítési betétlap helyett a kiállító kérelemre újat ad ki.
9. § (1) A mezőgazdasági őstermelő köteles az igazolványt tizenöt napon belül a kiállítónak leadni, ha a tevékenység végzésével felhagy vagy azt nem mezőgazdasági őstermelőként kívánja folytatni.
(2) A leadott igazolványt a kiállítónak át kell lyukasztania, a papír formátumú igazolványt „érvénytelen” bélyegzőlenyomattal kell ellátnia. Az átlyukasztott, érvénytelen jelzéssel ellátott igazolványt az ügyfél részére vissza kell adni. Nem adható vissza az érvénytelenített igazolvány, ha az hamis vagy meghamisították.
(3) A (2) bekezdésben foglaltakat alkalmazni kell a megrongálódott, valamint a cserével érintett igazolványra, amennyiben ezek helyett új igazolvány kerül kiállításra.
9/A. §13
4. Az igazolvány használatának szabályai
10. § (1)14 Az érvényes igazolványt a mezőgazdasági őstermelő köteles sértetlenül megőrizni, jogszabályban meghatározott esetekben és módon, felhívásra – az értékesítés helyszínén is – bemutatni.
(2) Tilos az igazolványt másra átruházni, letétbe helyezni vagy biztosítékul használni.
(3) Az igazolványba bejegyzést kizárólag a kiállító tehet.
11. § (1) Az értékesítési betétlapra adatokat az Szja. tv. 6. számú melléklete szerinti, az őstermelői tevékenység során előállított terméket (a továbbiakban: őstermelői termék) vásárló kifizető és a mezőgazdasági őstermelő jegyezhet be.
(2) A kifizető az őstermelői termék vétele esetén az értékesítési betétlapra a kiállított bizonylat alapján folyamatosan jegyzi be az értékesítés időpontját, a kifizetett összeget, a bizonylat számát, nevét (cégnevét), valamint e bejegyzéseket aláírásával hitelesíti.
(3) A mezőgazdasági őstermelő az értékesítési betétlapra
a) negyedévenként bejegyzi azon értékesítésének általa vezetett bevételi nyilvántartása szerinti összesített összegét, amelyeket a negyedév utolsó napjáig nem kifizetőtől őstermelői termék ellenértékeként kapott,
b) időrendben bejegyzi mindazokat az értékesítési összegeket, amelyeket bármely ok miatt az értékesítési betétlapra a kifizetők nem jegyeztek be, valamint
c) elvégzi az értékesítéseknek az adóelőlegfizetési kötelezettség teljesítéséhez szükséges összegezését.
(4) Az értékesítési betétlap elvesztése, megsemmisülése, megrongálódása esetén a mezőgazdasági őstermelő az új értékesítési betétlapra – az értékesítést igazoló bizonylatok és az általa vezetett bevételi nyilvántartása alapján – bejegyzi bevételeit.
(5) A mezőgazdasági őstermelő az értékesítési betétlapot az adóév végét követően az értékesítések összegezésével, az üresen maradt sorok áthúzásával lezárja.
(6) Az értékesítési betétlap – az értékesítést igazoló bizonylatokkal, tételes költségelszámolás esetén a kiadásokat igazoló számlákkal, vagy más, az adókötelezettséggel kapcsolatos bizonylattal, saját feljegyzéssel (az adóelőleg-fizetéshez alkalmazott jövedelemszámítással) együtt – a mezőgazdasági őstermelő által megőrzendő bizonylat.
(7) Az e §-ban foglalt rendelkezéseket a közös igazolvány részét képező értékesítési betétlapra is alkalmazni kell.
12. § (1) A mezőgazdasági őstermelő érvényes igazolványának birtokában mezőgazdasági őstermelőként, kizárólag azt a saját őstermelői tevékenységéből származó őstermelői terméket értékesítheti, ami szerepel a Nyilvántartásban.
(2) Az őstermelői termék értékesítésének helyszínén a mezőgazdasági őstermelő köteles az igazolvány száma mellett az őstermelői termékét vagy az értékesítés helyszínét a „Saját őstermelői tevékenységből származó termék” felirattal a vásárló tájékoztatására alkalmas módon ellátni.
(3) A mezőgazdasági őstermelő a Nyilvántartásba általa bejegyeztetett tevékenységet egyéni vállalkozóként nem végezheti. Amennyiben a mezőgazdasági őstermelő egyéni vállalkozói tevékenységet is folytat, akkor ugyanolyan terméket – egy időben, ugyanazon a helyszínen – kizárólag mezőgazdasági őstermelőként vagy kizárólag egyéni vállalkozóként értékesíthet.
(4)15 Az ellenőrzési jogkörében eljáró NÉBIH (a továbbiakban: ellenőrző hatóság) annak a mezőgazdasági őstermelőnek, aki egyben egyéni vállalkozó is, az őstermelői tevékenységét az egyéni vállalkozókról szóló nyilvántartásban szereplő adatai összevetésével is ellenőrizheti.
5. Az igazolvány használatának ellenőrzése
13. § (1)16 Az ellenőrző hatóság az igazolvány használata jogszerűségének, valamint a Nyilvántartásban szereplő adatok valódiságának ellenőrzése során jogosult:
a) a mezőgazdasági őstermelő által értékesíteni kívánt, vagy értékesített őstermelői termék származását ellenőrizni;
b)17 a mezőgazdasági őstermelő igazolványát és értékesítési betétlapját, valamint a személyazonosító igazolványát vagy egyéb, a személyazonosság igazolására alkalmas okmányát elkérni, abba betekinteni;
c) az őstermelői tevékenység végzésének helyszínén és az értékesítés helyszínén ellenőrzést tartani;
d)18 az igazolványt visszatartani az őstermelői tevékenység jogszerűségének e rendeletben foglaltak szerinti vizsgálatára irányuló eljárás végleges lezárásáig, ha a Nyilvántartásban szereplő és az értékesítés helyszínén lévő őstermelői termékek köre egymástól eltér;
e) az igazolványt visszavonni, ha az ellenőrzés során megállapítást nyer, hogy a mezőgazdasági őstermelő
ea) őstermelői tevékenységre vonatkozó adatai eltérnek a Nyilvántartásban szereplő adatoktól,
eb) egyéni vállalkozói tevékenysége között a Nyilvántartásba bejegyzett tevékenység is szerepel,
ec) által értékesíteni kívánt vagy értékesített termék mennyisége legalább 10%-kal több, mint amennyi a Nyilvántartásban szerepel, vagy a saját gazdasága adatai alapján lehetősége van termelni,
ed) olyan terméket értékesített vagy kívánt értékesíteni, amit a Nyilvántartásba nem jelentett be,
ee) a 12. § (1)–(3) bekezdése alapján rá vonatkozó előírások valamelyikét megszegi.
(2)19 Az (1) bekezdés d) pontja szerinti visszatartás tényét az ellenőrző hatóság haladéktalanul rögzíti a Nyilvántartásban.
14. § (1)20 Az ellenőrző hatóság az igazolvány visszavonásáról szóló döntésével egyidejűleg meghatározza az új igazolvány kiadásának legkorábbi időpontját. A visszavonás időtartamát az ellenőrző hatóság – a jogsértés súlyától függően – két hónaptól két évig terjedő időtartamra határozhatja meg. A visszavonás időtartamába – ha az igazolvány az őstermelői tevékenység jogszerűségének e rendeletben foglaltak szerinti vizsgálatára irányuló eljárás végleges lezárásáig visszatartásra került – a visszatartás időtartamát be kell számítani.
(2)21 Az ellenőrző hatóság az (1) bekezdés szerinti döntését, továbbá a 9. § (2) bekezdésében foglaltak elvégzése érdekében a döntés véglegessé válását követően az igazolványt megküldi a NAK részére.
(3) A visszavonáshoz kapcsolódó tényeket a döntésről való tudomásszerzést követően a NAK haladéktalanul rögzíti a Nyilvántartásban.
6. Az elveszett, megsemmisült, vagy megrongálódott igazolvány pótlásáért fizetendő igazgatási szolgáltatási díj
15. §22
7. Adatszolgáltatási kötelezettség
16. § Az adóhatóság és a mezőgazdasági és vidékfejlesztési támogatási szerv felé fennálló adatszolgáltatási kötelezettséget, valamint az őstermelői tevékenység igazolásával és az igazolvány adattartalmával kapcsolatos adatszolgáltatásokhoz kötődő feladatokat a NÉBIH látja el.
8. Záró rendelkezések
17. § (1) Ez a rendelet – a (2) bekezdésben foglalt kivétellel – 2016. január 1-jén lép hatályba.
(2) A 15. § 2016. február 1-jén lép hatályba.
18. § (1)23 A 6. § (1) bekezdésében foglaltaktól eltérően, az ideiglenes igazolványnak 2016. január 1. és július 31. között történő kiállítása esetén az ideiglenes igazolvány 2016. szeptember 30-ig igazolja, hogy a mezőgazdasági őstermelő őstermelői tevékenységet folytat, és jogosult a Szja. tv. mezőgazdasági őstermelőre vonatkozó rendelkezései szerinti adózásra.
(2) A 2016. január 1-je előtt kiállított igazolványok 2016. december 31-ig, de legfeljebb a kiállításuk évétől kezdődően számított harmadik adóév utolsó napjáig hatályosak.
(3) A 2016. január 1. és március 20. napja között a kiállítónál előterjesztett új igazolvány kiállítása iránti kérelem alapján kiadott új igazolvány a kiadás évének első napjától hatályos.
(4)24 A 6. § (1) bekezdésében foglaltaktól eltérően, az ideiglenes igazolványnak 2020. május 31. után történő kiállítása esetén az ideiglenes igazolvány 2020. december 31-ig igazolja, hogy a mezőgazdasági őstermelő őstermelői tevékenységet folytat, és jogosult a Szja. tv. mezőgazdasági őstermelőre vonatkozó rendelkezései szerinti adózásra.
19. §25
20. §26
1. melléklet a 436/2015. (XII. 28.) Korm. rendelethez
2. melléklet a 436/2015. (XII. 28.) Korm. rendelethez
3. melléklet a 436/2015. (XII. 28.) Korm. rendelethez
4. melléklet a 436/2015. (XII. 28.) Korm. rendelethez
5. melléklet a 436/2015. (XII. 28.) Korm. rendelethez
6. melléklet a 436/2015. (XII. 28.) Korm. rendelethez37
A rendeletet a 665/2020. (XII. 28.) Korm. rendelet 17. § d) pontja hatályon kívül helyezte 2021. január 1. napjával.
A 2. § (4) bekezdése a 203/2016. (VII. 21.) Korm. rendelet 7. § a) pontja szerint módosított szöveg.
A 2. § (5) bekezdése a 203/2016. (VII. 21.) Korm. rendelet 7. § b) pontja szerint módosított szöveg.
A 3. § (3) bekezdését a 284/2020. (VI. 17.) Korm. rendelet 78. § a) pontja hatályon kívül helyezte.
A 3. § (6) bekezdését a 284/2020. (VI. 17.) Korm. rendelet 78. § a) pontja hatályon kívül helyezte.
A 4. § (2) bekezdése a 203/2016. (VII. 21.) Korm. rendelet 6. § a) pontja, a 31/2020. (II. 29.) Korm. rendelet 14. §-a szerint módosított szöveg.
Az 5. § (1) bekezdése a 457/2017. (XII. 28.) Korm. rendelet 561. §-ával megállapított szöveg, alkalmazására lásd e módosító rendelet 618. §-át.
Az 5. § (2) bekezdése a 203/2016. (VII. 21.) Korm. rendelet 5. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.
Az 5. § (3) bekezdése a 203/2016. (VII. 21.) Korm. rendelet 7. § c) pontja szerint módosított szöveg.
A 6. § (2) bekezdését a 284/2020. (VI. 17.) Korm. rendelet 78. § b) pontja hatályon kívül helyezte.
A 7. § (2a) bekezdését a 136/2016. (VI. 13.) Korm. rendelet 16. §-a iktatta be.
A 8. § (1) bekezdése a 203/2016. (VII. 21.) Korm. rendelet 6. § b) pontja szerint módosított szöveg.
A 9/A. §-t a 420/2016. (XII. 14.) Korm. rendelet 2. § (1) bekezdése iktatta be, hatályon kívül helyezte a 457/2017. (XII. 28.) Korm. rendelet 563. §-a, alkalmazására lásd ez utóbbi módosító rendelet 618. §-át.
A 10. § (1) bekezdése a 203/2016. (VII. 21.) Korm. rendelet 6. § c) pontja szerint módosított szöveg.
A 12. § (4) bekezdése a 360/2019. (XII. 30.) Korm. rendelet 149. §-ával megállapított szöveg, alkalmazására lásd e módosító rendelet 203. §-át.
A 13. § (1) bekezdés nyitó szövegrésze a 420/2016. (XII. 14.) Korm. rendelet 2. § (3) bekezdés b) pontja szerint módosított szöveg.
A 13. § (1) bekezdés b) pontja a 203/2016. (VII. 21.) Korm. rendelet 7. § d) pontja szerint módosított szöveg.
A 13. § (1) bekezdés d) pontja a 457/2017. (XII. 28.) Korm. rendelet 562. § a) pontja szerint módosított szöveg, alkalmazására lásd e módosító rendelet 618. §-át.
A 13. § (2) bekezdése a 420/2016. (XII. 14.) Korm. rendelet 2. § (3) bekezdés c) pontja szerint módosított szöveg.
A 14. § (1) bekezdése a 420/2016. (XII. 14.) Korm. rendelet 2. § (3) bekezdés b)–c) pontja, a 457/2017. (XII. 28.) Korm. rendelet 562. § a) pontja szerint módosított szöveg, alkalmazására lásd ez utóbbi módosító rendelet 618. §-át.
A 14. § (2) bekezdése a 420/2016. (XII. 14.) Korm. rendelet 2. § (3) bekezdés b) pontja, a 457/2017. (XII. 28.) Korm. rendelet 562. § b) pontja szerint módosított szöveg, alkalmazására lásd ez utóbbi módosító rendelet 618. §-át.
A 15. §-t a 284/2020. (VI. 17.) Korm. rendelet 78. § c) pontja hatályon kívül helyezte.
A 18. § (1) bekezdése a 203/2016. (VII. 21.) Korm. rendelet 6. § d) pontja szerint módosított szöveg.
A 18. § (4) bekezdését a 284/2020. (VI. 17.) Korm. rendelet 77. §-a iktatta be.
A 19. § a 2010: CXXX. törvény 12. § (2) bekezdése alapján hatályát vesztette.
A 20. § a 2010: CXXX. törvény 12. § (2) bekezdése alapján hatályát vesztette.
Az 1. melléklet 1.4. pontját a 203/2016. (VII. 21.) Korm. rendelet 5. § (2) bekezdése iktatta be.
Az 1. melléklet 1.5. pontját a 203/2016. (VII. 21.) Korm. rendelet 5. § (2) bekezdése iktatta be.
Az 1. melléklet 2.1. pontja a 203/2016. (VII. 21.) Korm. rendelet 6. § e) pontja szerint módosított szöveg.
A 2. melléklet 1. pontja a 203/2016. (VII. 21.) Korm. rendelet 6. § f) pontja szerint módosított szöveg.
A 3. melléklet 9. pontja a 203/2016. (VII. 21.) Korm. rendelet 6. § g) pontja szerint módosított szöveg.
A 3. melléklet 24. pontja a 420/2016. (XII. 14.) Korm. rendelet 2. § (3) bekezdés d) pontja szerint módosított szöveg.
A 3. melléklet IV. pontja a 203/2016. (VII. 21.) Korm. rendelet 5. § (3) bekezdésével megállapított szöveg.
A 4. melléklet 1. pontja a 203/2016. (VII. 21.) Korm. rendelet 6. § h) pontja szerint módosított szöveg.
A 4. melléklet 8. pont 8.1. alpontját a 420/2016. (XII. 14.) Korm. rendelet 2. § (4) bekezdése hatályon kívül helyezte.
Az 5. melléklet 1. pontja a 203/2016. (VII. 21.) Korm. rendelet 6. § i) pontja szerint módosított szöveg.
A 6. mellékletet a 420/2016. (XII. 14.) Korm. rendelet 2. § (2) bekezdése iktatta be.
- Hatályos
- Már nem hatályos
- Még nem hatályos
- Módosulni fog
- Időállapotok
- Adott napon hatályos
- Közlönyállapot
- Indokolás