10/2016. (IX. 20.) NVI utasítás
10/2016. (IX. 20.) NVI utasítás
a gépkocsik és hivatali telefonok igénybevételének és használatának rendjéről1
Az államháztartási törvény végrehajtásáról szóló 368/2011. (XII. 13.) Korm. rendelet 13. § (2) bekezdés f) és g) pontjában foglalt feladatkörömben eljárva – figyelemmel a jogalkotásról szóló 2010. évi CXXX. törvény 23. § (4) bekezdés c) pontjára – a következő utasítást adom ki:
Általános rendelkezések
1. Az utasítás hatálya
1. § Ezen utasítás személyi hatálya kiterjed
a) a Nemzeti Választási Irodával (a továbbiakban: Iroda) közszolgálati jogviszonyban álló köztisztviselőkre,
b) az Irodával munkaviszonyban álló munkavállalókra [a továbbiakban az a) és b) pont együtt: munkatárs].
2. Értelmező rendelkezések
2. § Ezen utasítás alkalmazásában
1. hivatali gépkocsi: az Iroda tulajdonában vagy külön megállapodással használatában lévő gépkocsi;
2. saját gépkocsi: a munkatárs vagy házastársa tulajdonában lévő vagy az általuk zárt végű lízingbe vett gépkocsi;
3. üzemanyagkártya: a gépkocsi továbbhaladásához szükséges termékek, szolgáltatások ellenértékének fedezetére rendszeresített, az Irodával szerződéses jogviszonyban álló üzemanyag-forgalmazó jogi személy által kibocsátott fizetőeszköz.
A gépkocsik használata
3. Hivatali gépkocsi használatának feltételei
3. § (1) Hivatali gépkocsi – az 5. §-ban foglalt kivétellel – a hivatali feladatok ellátása céljából vehető igénybe.
(2) A hivatali gépkocsi használatát – a (4) bekezdésben foglalt kivétellel – az elnök engedélyezi.
(3) Elnöki engedéllyel rendelkező használatra jogosult a gépkocsi vezetését engedéllyel nem rendelkező személy részére – vis maior eset kivételével – nem engedheti át.
(4) Az Üzemeltetés munkatársa valamennyi hivatali gépkocsit elnöki engedély nélkül – a személyes használatra jogosulttal való előzetes egyeztetés alapján – használhatja.
(5) A hivatali gépkocsi használatát az 1. melléklet szerinti nyomtatvány alkalmazásával – az önálló szervezeti egység vezetőjének jóváhagyásával – kell igényelni az Üzemeltetés vezetőjétől.
(6) Ha az utazás előre tervezett, az igénylést legalább két munkanappal a tervezett indulási időpont előtt át kell adni az Üzemeltetés munkatársa részére.
(7) Ha a hivatali gépkocsi a tervezett időpontban biztosítható, az Üzemeltetés vezetője gondoskodik a 2. melléklet szerinti nyomtatvány kitöltéséről és az elnök részére engedélyeztetés céljából történő felterjesztéséről.
(8) A hivatali gépkocsit az Üzemeltetés munkatársa az igénylő részére a 3. melléklet szerinti átadás-átvételi nyomtatvány, valamint – ha üzemanyagkártya használata is biztosításra került – a 4. melléklet szerinti átadás-átvételi nyomtatvány szabályszerű kitöltését követően adja át.
(9) A hivatali gépkocsi használatára jogosult személy (a továbbiakban: gépkocsivezető) a hivatali gépkocsi használata során köteles
a) magánál tartani a használatra jogosító engedélyt, valamint
b) vezetni az 5. melléklet szerinti nyomtatvány alkalmazásával a menetlevelet.
4. § (1) A hivatali gépkocsi használatát követően a gépkocsivezető az átvételre szolgált 3. melléklet szerinti átadás-átvételi nyomtatvány alkalmazásával szolgáltatja vissza a hivatali gépkocsit az Üzemeltetés munkatársának. Az üzemanyagkártya visszavételezése a hivatali gépkocsi visszaszolgáltatásával egyidejűleg, az átvételre szolgált 4. melléklet szerinti nyomtatvány alkalmazásával történik.
(2) Ha a gépkocsihasználathoz üzemanyagkártya is biztosításra került, a gépkocsivezető a gépkocsi visszaszolgáltatását megelőzően köteles feltölteni az üzemanyagtartályt.
(3) A használat során keletkezett számlák, számviteli bizonylatok eredeti példányát az Üzemeltetés munkatársa részére az átadás-átvétellel egyidejűleg át kell adni.
4. Személyes használatú hivatali gépkocsi használatának feltételei
5. § (1) Hivatali gépkocsi személyes használatára az elnök és az elnökhelyettesek jogosultak (e § alkalmazásában a továbbiakban: jogosult).
(2) Személyes használatú hivatali gépkocsi esetén a 3. § (5)–(7) bekezdését, valamint (9) bekezdés b) pontját nem kell alkalmazni.
(3) Az elnökhelyettesek személyes használatára szolgáló hivatali gépkocsikat az elnök jelöli ki. A 2. melléklet szerinti nyomtatvány kitöltéséről és az elnök részére engedélyeztetés céljából történő felterjesztéséről az Üzemeltetés vezetője gondoskodik.
(4) A személyes használatú hivatali gépkocsi bel- vagy külföldi magáncélú utazásra is igénybe vehető.
(5) A jogosultak kötelesek a hivatali gépkocsit az Üzemeltetés munkatársa részére üzembiztonsági vizsgálatra a gumiabroncsok cseréje vagy a gépkocsi szervizelése céljából, illetve az Üzemeltetés munkatársa által meghatározott kilométer teljesítése után, valamint a (7) bekezdésben meghatározott célból – előre egyeztetett időpontban – rendelkezésre bocsátani.
(6) A jogosultak részére biztosított hivatali gépkocsi használatának évi térítésmentes kerete az adott évi intézményi költségvetés terhére – a gazdasági elnökhelyettes javaslatára – az éves elemi költségvetés indokolásában kerül meghatározásra. Az elnök az éves elemi költségvetés elfogadásával dönt a tárgyévben rendelkezésre álló keretekről. A döntés kötelezettségvállalásnak minősül.
(7)2 A hivatali gépkocsi futásteljesítményét az Üzemeltetés munkatársa ellenőrzi. A keretet meghaladó használat esetén – ennek mértékéről és az ezzel járó költségek meghatározásával – tájékoztatja a Gazdálkodási Főosztály vezetőjét, aki gondoskodik a többletfelhasználásnak a jogosult részéről történő pénzbeni megtérítéséről.
5. Hivatali gépkocsi használatának költségelszámolása
6. § (1)3 A hivatali gépkocsihoz tartozó üzemanyagkártya használója a vásárlásról ellenőrzőszelvényt kap, amelyen fel kell tüntetni a gépkocsi rendszámát, valamint a kilométeróra állását. Az ellenőrzőszelvényt és a bizonylatot az üzemanyagkártya eseti használója a hivatali gépkocsi használatát követő első munkanapon, a gépkocsi személyes használatára jogosult a tárgyhót követő hónap 15. napjáig leadja az Üzemeltetés munkatársának.
(2) Ha a vásárlás bankkártyával vagy készpénzzel történt – a 4. § (3) bekezdés szerinti átadás-átvételt megelőzően –, az önálló szervezeti egység vezetője igazolja a hivatali célú felhasználást. Az Üzemeltetés munkatársa a számlát a Gazdálkodási Főosztályra továbbítja a jogosult részére történő megtérítés céljából.
6. A hivatali gépkocsik üzemeltetésével kapcsolatos feladatok, műszaki előírások
7. § (1) A hivatali gépkocsik fenntartási, üzemeltetési költségét az Iroda fedezi. A hivatali gépkocsik biztonságos és üzemszerű műszaki állapotáról az Üzemeltetés munkatársa gondoskodik.
(2) A használaton kívüli hivatali gépkocsik Iroda által fenntartott vagy bérelt garázsban történő tárolásáról az Üzemeltetés munkatársa gondoskodik.
8. § (1) A hivatali gépkocsi továbbhaladásához szükséges termékek, szolgáltatások ellenértékét a gépkocsi átvételekor kapott üzemanyagkártyával kell kiegyenlíteni.
(2) Az üzemanyagkártya elvesztése esetén az igénybe vevő haladéktalanul tájékoztatja az Üzemeltetés munkatársát, aki intézkedik a kártya letiltásáról.
(3) Kivételes esetben – így különösen, ha üzemanyagkártya kiadására nem került sor, vagy ha az üzemanyagkártya meghibásodás miatt használhatatlanná vált – az üzemanyagkártyával vásárolható termékek és szolgáltatások ellenértéke kincstári VIP kártyával, ennek hiányában egyéb bankkártyával vagy készpénzzel is teljesíthető. Az ilyen vásárlásról minden esetben az Iroda nevére és címére szóló számlát kell igényelni.
(4) A hivatali gépkocsik parkolási díjának kiegyenlítése az Irodával szerződéses jogviszonyban álló nemzeti mobil fizetési szervezet által biztosított mobilparkolási rendszeren keresztül történik. A hivatali gépkocsik rendszámának, valamint az igénybe vevők mobiltelefonszámának előzetes regisztrálása, a regisztrált adatok karbantartása és a felhasználók parkolási rendszerrel kapcsolatos tájékoztatása az Üzemeltetés munkatársának feladata.
(5) Ha a (4) bekezdés szerinti mobilparkolási rendszer nem elérhető, a gépkocsivezető a papíralapú parkolási jegy alapján kiállított számlával számol el.
9. § (1) Ha az utazás megkezdése előtt a gépkocsivezető hibára utaló jelenséget észlel, soron kívül értesíti az Üzemeltetés munkatársát.
(2) A menet közbeni, lényeges műszaki hibára utaló jelenség észlelése esetén a gépkocsit meg kell állítani, és erről a gépkocsivezető haladéktalanul tájékoztatja az Üzemeltetés munkatársát. Az Üzemeltetés munkatársának döntése alapján a gépkocsivezető autómentő szolgálat igénybevételével vagy a kijelölt szerviz felkeresésével gondoskodik a hiba azonnali elhárításáról. A hiba elhárításával kapcsolatos költségekről minden esetben az Iroda nevére és címére szóló számlát kell igényelni.
(3) A menet közbeni, kisebb műszaki hibára utaló jelenség észlelése esetén a meghibásodást az észlelés helyének és idejének megjelölésével a menetlevélen kell feltüntetni, illetve személyes használatú hivatali gépkocsi esetében írásban jelezni az Üzemeltetés munkatársa részére.
7. A hivatali gépkocsiban keletkezett károkról és a kárrendezés szabályairól
10. § (1) Közúti baleset, a hivatali gépkocsi eltulajdonítása, illetéktelen használata, feltörése, külső megrongálása, a gépkocsiban hagyott, az Iroda tulajdonában lévő értéktárgy eltulajdonítása, megrongálódása és egyéb, bűncselekményre utaló esemény esetén a gépkocsivezető az esemény észlelését követően azonnal köteles az illetékes rendőrkapitányságnál bejelentést tenni és az intézkedő rendőrrel jegyzőkönyvet felvenni.
(2) Az Irodába történő visszaérkezés után az (1) bekezdésben foglalt eseményekről haladéktalanul tájékoztatni kell az Üzemeltetés munkatársát, és át kell adni részére a jegyzőkönyv másolatát.
(3) Az (1) bekezdésben foglalt eseménynek nem minősülő, a gépkocsiban keletkezett anyagi kárral összefüggő egyéb eseményről az Üzemeltetés munkatársa vesz fel jegyzőkönyvet.
(4) Az (1) és a (3) bekezdésben foglalt jegyzőkönyvet az Üzemeltetés munkatársa a Gazdálkodási Főosztályra továbbítja, amely gondoskodik a káreseménnyel összefüggő pénzügyi feladatok ellátásáról.
(5) A hivatali gépkocsiban hagyott, magántulajdonú értéktárgyért az Iroda felelősséget nem vállal.
(6) A hivatali gépkocsiban a gépkocsivezető által felróhatóan okozott kár esetén a gépkocsivezető a CASCO önrészt teljes egészében köteles megtéríteni.
8. Egyéb, a hivatali gépkocsi használatára jogosult személyhez kapcsolódó felelősségvállalás
11. § A hivatali gépkocsik használatához kapcsolódóan az Irodára mint üzemeltetőre – a gépkocsivezetőnek a közúti közlekedésre vagy a várakozási területeken fizetendő várakozási díjra vonatkozó jogszabályi előírások megsértése miatt – kiszabott bírságokat az Iroda áthárítja a gépkocsivezetőre.
9. Saját személygépkocsi hivatali célú igénybevételnek feltételei
12. § (1) Ha belföldi vagy ideiglenes külföldi kiküldetés vagy az Iroda feladatai ellátásához szükséges igénybevétel indokolja, a munkatárs saját személygépkocsi hivatali célú igénybevételét a 6. melléklet szerinti nyomtatvány kitöltésével kezdeményezheti. Kiküldetés esetén az igénylést a kiküldetési rendelvénnyel egyidejűleg kell felterjeszteni.
(2) Saját személygépkocsi hivatali célú igénybevételéről az elnök dönt.
(3)4 A saját gépkocsi használatának költségelszámolására a kiküldetések rendjéről szóló NVI utasításban foglaltakat kell alkalmazni.
10. Személyszállítási szolgáltatás
13. § (1) Személyszállítási szolgáltatást (a továbbiakban: taxi) abban az esetben lehet igénybe venni, ha
a) hivatali gépkocsi használatát az Üzemeltetés nem tudja biztosítani, és a feladat közforgalmú tömegközlekedési eszközzel határidőre nem teljesíthető,
b) munkarenden kívüli munkavégzés esetén a be-, illetve hazautazás 20 és 6 óra közé esik, vagy
c) hivatali gépkocsi igénybevétele az érkezés helyén parkolás vagy egyéb okok miatt nem megoldható.
(2) Taxit az Irodával szerződéses jogviszonyban álló személyszállító szolgáltatótól lehet igénybe venni a szolgáltató által kibocsátott taxi kártya használatával.
(3) A szolgáltató által kibocsátott taxi kártya kezelése – beleértve a beszerzést, nyilvántartást, tárolást, kiadást és az érvénytelenítést – az Üzemeltetés feladata.
(4) Az önálló szervezeti egység vezetői, valamint a külön elnöki engedéllyel rendelkező munkatársak részére az Üzemeltetés munkatársa állandó használatra biztosít taxi kártyát. Az Iroda többi munkatársa részére az önálló szervezeti egység vezetője igényelhet eseti használatra taxi kártyát az Üzemeltetés munkatársától a 7. melléklet szerinti nyomtatvány alkalmazásával.
(5) A taxi kártya elvesztése esetén az igénybe vevő haladéktalanul tájékoztatja az Üzemeltetés munkatársát, aki intézkedik a kártya letiltásáról.
(6) Ha a taxi szolgáltatás igénye nem volt előre látható, és a munkatárs a szolgáltatást saját költségére veszi igénybe, az ellenérték megtérítését az Iroda nevére és címére kiállított számla alapján kezdeményezheti, amennyiben az önálló szervezeti egység vezetője igazolja a hivatali célú felhasználást.
(7) Nem vehető igénybe taxi szolgáltatás, ha a kiküldött munkatárs hivatali vagy saját gépkocsival teljesíti a kiküldetést és annak költségét számolja el.
14. § (1) A taxi kártya használatáról az igénybe vevő a Gazdálkodási Főosztály felé köteles elszámolni. Az elszámoláshoz havonta a 8. melléklet szerinti nyomtatványt kell megfelelően kitölteni, amelyhez csatolni kell a felhasználás során kapott elszámolási bizonylatokat.
(2) A taxi szolgáltatás igénybevételének indokoltságát az önálló szervezeti egység vezetője – elnök esetén a gazdasági elnökhelyettes – igazolja.
(3) Amennyiben a szolgáltatás ellenértékének megfizetése nem taxi kártyával történt, az igénybe vevőnek a 9. melléklet szerinti nyomtatványt és az Iroda nevére és címére kiállított számlát a Gazdálkodási Főosztályra kell benyújtania, amely gondoskodik a szolgáltatás ellenértékének igénybe vevő részére történő megtérítéséről.
11. Bérelt parkolóhelyek használata
15. § Az Iroda hat parkolóhelyet biztosít az Iroda székháza körül a következők szerint:
a) az Alkotmány utcai homlokzattal párhuzamos járdaszakaszon két férőhelyet, amelyek az elnök és az általános elnökhelyettes részére vannak fenntartva,
b) a Kozma Ferenc utcai homlokzattal párhuzamosan négy férőhelyet, amelyek közül egy a gazdasági elnökhelyettes, egy a Nemzeti Választási Bizottság elnöke és egy az Iroda személyes használatra ki nem adott hivatali gépkocsija részére van fenntartva; a negyedik férőhelyet az Iroda elnökének jóváhagyása alapján, a gazdasági elnökhelyettes által kiadott parkolási engedély birtokában az Iroda munkatársai és vendégei vehetik igénybe.
12. Parkolási költségtérítés
16. § (1) Munkába járáshoz használt saját gépkocsi parkolási költségeihez történő hozzájárulás céljából az elnök havi parkolási költségtérítést engedélyezhet. A kérelmet a 10. melléklet szerinti nyomtatvány alkalmazásával kell felterjeszteni. A költségtérítés munkaidőben az Iroda székháza közelében történő parkolás díjának kiegyenlítésére számolható el.
(2) A költségtérítésben részesülő az engedély megadásáról a Gazdálkodási Főosztályt és az Üzemeltetést egyidejűleg tájékoztatja az engedély eredeti példányának megküldésével.
(3) Ha az engedélyben foglalt adatokban változás áll be, a költségtérítésben részesülő munkatárs öt munkanapon belül köteles a nyomtatványt ennek megfelelően módosítani és újbóli jóváhagyásra felterjeszteni.
(4) Az a munkatárs, aki az (1) bekezdés szerinti költségtérítésben részesül, nem veheti igénybe az Iroda által bérelt, a 15. § szerinti parkolóhelyeket.
(5)5 A költségtérítés mértéke az adott évi intézményi költségvetés terhére – a gazdasági elnökhelyettes javaslatára – az éves elemi költségvetés indoklásában kerül meghatározásra. Az elnök az éves elemi költségvetés elfogadásával dönt a költségtérítés legmagasabb mértékéről. Ha a költségtérítésre való jogosultság hónap közben keletkezik vagy szűnik meg, a költségtérítés naptári napokra időarányosan illeti meg a munkatársat. A költségtérítés adott hónapban fel nem használt része a tárgyév végéig felhasználható. A költségtérítés előző évi maradványát a munkatárs a következő évben nem használhatja fel.
(6) Nem illeti meg költségtérítés a munkatársat a munkavégzési kötelezettség alóli mentesítés, valamint egyéb jogcímen harminc napot meghaladó távollét idejére.
(7)6 A költségtérítésben részesülő munkatárs köteles a parkolási díj megfizetését igazoló, az Iroda nevére és címére szóló valamennyi számlát, továbbá – ha a számla azokat nem tartalmazza – a parkolás helyét és idejét igazoló egyéb bizonylatokat, valamint a 11. melléklet szerinti összesítést a Gazdálkodási Főosztályon a tárgyhót követő hónap 15. napjáig leadni.
(8) A költségtérítés utólagos számfejtéséről és kifizetéséről a Gazdálkodási Főosztály gondoskodik.
A hivatali vezetékes és mobiltelefonok használata
13. Hivatali vezetékes telefon térítésmentes használata
17. § (1) Az Iroda valamennyi munkatársa munkavégzés céljából jogosult egy fővonali vezetékes telefonkészülék használatára, helyi, vidéki és nem emelt díjas mobiltelefonszámok hívásának lehetőségével.
(2) Külföldi hívás lehetőségére az elnök és a vezetői munkakört betöltő munkatársak jogosultak. Nem vezetői munkakört betöltő munkatárs részére a jogosultságot az önálló szervezeti egység vezetőjének javaslatára az elnök engedélyezi.
(3) A személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény 70. § (5) bekezdés c) pontja alapján telefonszolgáltatás magáncélú használata címén az Irodát mint kifizetőt terhelő adóköteles jövedelemnek – a magáncélú telefonhasználat el nem különíthetősége okán – az (1) és (2) bekezdés alapján megtérített kiadások húsz százaléka minősül.
14. Hivatali mobiltelefon és előfizetés igénylése
18. § (1) Hivatali mobiltelefon és előfizetés használatára a vezetői munkakört betöltő munkatársak külön engedély nélkül jogosultak.
(2) Nem vezetői munkakörben foglalkoztatott munkatárs részére kizárólag abban az esetben biztosítható hivatali mobiltelefon és előfizetés, amennyiben az a munkaköre ellátásához feltétlenül szükséges, és az önálló szervezeti egység vezetője javaslatára az elnök engedélyezi.
(3)7 Az előfizetés igénylését az Ellátási Portálról letölthető mobiltelefon és az ahhoz kapcsolódó szolgáltatások igénylésére szolgáló formanyomtatvány megfelelő kitöltésével, valamint az elnöki engedélyről szóló feljegyzés Közbeszerzési és Működéstámogató Főosztályon történő leadásával kell kezdeményezni.
(4)8 A hivatali mobiltelefon beszerzésével és az előfizetés megrendelésével kapcsolatos feladatokat a Közbeszerzési és Működéstámogató Főosztály látja el.
(5) A hivatali mobiltelefon-készülékek típusáról a gazdasági elnökhelyettes dönt.
(6) A hivatali mobiltelefon-készülék kiadása, valamint visszavételezése a 12. melléklet szerinti nyomtatvány alkalmazásával történik. A mobiltelefon-készülék esetleges sérüléseit az átadás-átvételi jegyzőkönyvben részletesen fel kell tüntetni.
19. § (1) A hivatali mobiltelefont a felhasználó köteles folyamatosan üzemképes és bekapcsolt állapotban magánál tartani, tartózkodási helyétől függetlenül.
(2)9 A hivatali mobiltelefon elvesztését vagy eltulajdonítását a munkatárs köteles a tudomásszerzéstől számított legrövidebb időn belül írásban bejelenteni az Üzemeltetés munkatársának, továbbá gondoskodnia kell az előfizetés letiltásáról a Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt. (a továbbiakban: NISZ Zrt.) ügyfélszolgálatán. A mobiltelefon eltulajdonítása esetén a munkatárs köteles az Üzemeltetés munkatársának bemutatni a hivatalos rendőrségi feljelentésről készült jegyzőkönyvet.
Ennek hiányában a kártérítési kötelezettség a munkatársat terheli.
(3) A hivatali mobiltelefonnal rendelkező munkatárs jogviszonyának vagy jogosultságának megszűnése esetén a mobiltelefont az összes tartozékával együtt legkésőbb az utolsó munkában töltött napon, illetve a jogosultság megszűnésének napján le kell adnia az Üzemeltetés munkatársának. Az eszköz leadásáról az Üzemeltetés munkatársa tájékoztatja a Gazdálkodási Főosztályt, amely az eszköznyilvántartást ennek megfelelően módosítja.
(4) A 12. melléklet szerinti nyomtatványon átadáskor rögzített tartozék hiánya esetén a munkatárs saját költségére köteles új tartozék beszerzéséről gondoskodni.
15. Térítésmentes előfizetési keretek
20. § (1) A hivatali mobiltelefonnal rendelkező munkatárs térítésmentes előfizetésre jogosult.
(2) A térítésmentes keret, amely magában foglalja az alapszolgáltatás és az adatforgalmi csomag havidíját, az adott évi intézményi költségvetés terhére – a gazdasági elnökhelyettes javaslatára – az éves elemi költségvetés indokolásában kerül meghatározásra. Az elnök az éves elemi költségvetés elfogadásával dönt a tárgyévben rendelkezésre álló keretekről. A döntés kötelezettségvállalásnak minősül.
(3) A (2) bekezdésben foglalt keretösszegektől eltérni csak esetileg, szakmailag megindokolt esetben, az elnök jóváhagyásával lehet.
(4) A személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény 70. § (5) bekezdés c) pontja alapján telefonszolgáltatás magáncélú használata címén az Irodát mint kifizetőt terhelő adóköteles jövedelemnek – a magáncélú telefonhasználat el nem különíthetősége okán – a (2) és (3) bekezdés alapján megtérített kiadások húsz százaléka minősül.
(5) A (2) bekezdésben meghatározott havi keretösszeg túllépését a szolgáltató által megküldött havi elszámolás alapján a Gazdálkodási Főosztály ellenőrzi. A keret – elnök által jóvá nem hagyott – túllépésének költségét a munkatárs köteles megfizetni a Gazdálkodási Főosztály által kiállított számla alapján. Ha a túllépés költsége határidőre nem kerül kifizetésre, a kimenő hívások és a kimenő adatforgalom letiltásra kerül.
21. § (1)10 Munkakörének változása esetén a hivatali mobiltelefonnal rendelkező munkatárs a Közbeszerzési és Működéstámogató Főosztályt a változást követő öt munkanapon belül köteles értesíteni. Az értesítést követően az új munkakörnek megfelelő térítésmentes előfizetési keretről a Közbeszerzési és Működéstámogató Főosztály a NISZ Zrt.-t és a Gazdálkodási Főosztályt haladéktalanul tájékoztatja.
(2) A tartós távollét – így különösen a harminc napot meghaladó betegállomány, fizetés nélküli szabadság, szülési szabadság – esetén a távollét időtartamára a munkatárs térítésmentes keret igénybevételére nem jogosult.
16. Kedvezményes magáncélú mobiltelefon-előfizetés
22. § Az Iroda munkatársai és családtagjaik kedvezményes mobil távközlési szolgáltatáshoz való csatlakozása az Ellátási Portálon található tájékoztatóban foglaltak szerint egyénileg kezdeményezhető.
17. Záró rendelkezések
23. § (1) Ez az utasítás a közzétételét követő napon lép hatályba.
(2)11 Az 5. § (6) bekezdése, valamint a 20. § (2) bekezdése szerinti keretekről az elnök a 2016. év vonatkozásában az utasítás hatálybalépését követő időszakra, valamint a 2017. évre külön rendelkezik.
(2a)12 A 16. § (5) bekezdése szerinti költségtérítés legmagasabb mértékéről az elnök a 2017. évre külön rendelkezik.
(3) Az ezen utasítás által érintett jogosultságokat az utasítás hatálybalépését követő harminc napon belül felül kell vizsgálni.
1. melléklet a 10/2016. (IX. 20.) NVI utasításhoz
igénylő önálló szervezeti egység vezetője
gépkocsivezető
Üzemeltetés vezetője
2. melléklet a 10/2016. (IX. 20.) NVI utasításhoz
|
Gépkocsi rendszáma: |
|
Gépkocsi alvázszáma: |
|
Gépkocsi motorszáma: |
|
Forgalmi engedély száma: |
Elnök
|
|
Plate No. |
|
Chassis No. |
|
Engine No. |
|
Registration Certificate No. |
President
3. melléklet a 10/2016. (IX. 20.) NVI utasításhoz
Megnevezés |
Átadás |
Visszavétel |
forgalmi engedély és biztosítást igazoló lap, menetlevél |
|
|
szerszámdoboz, kerékanyakulcs |
|
|
pótkerék, emelő, csavarhúzó |
|
|
elakadásjelző |
|
|
vontatókötél, elektromos erőkábel |
|
|
izzókészlet |
|
|
antenna |
|
|
mentődoboz |
|
|
láthatósági mellény |
|
|
egyéb: |
|
|
A hivatali gépkocsit átadtam: |
A hivatali gépkocsit átvettem: |
Budapest, 20……………., …… óra …… perc …………………………………… Üzemeltetés munkatársa |
…………………………………… gépkocsivezető |
|
|
A hivatali gépkocsit átadtam: |
A hivatali gépkocsit átvettem: |
Budapest, 20……………., …… óra …… perc …………………………………… gépkocsivezető |
…………………………………… Üzemeltetés munkatársa |
4. melléklet a 10/2016. (IX. 20.) NVI utasításhoz
Az üzemanyagkártyát átadtam: |
Az üzemanyagkártyát átvettem: |
Budapest, 20……………., …… óra …… perc …………………………………… Üzemeltetés munkatársa |
…………………………………… gépkocsivezető |
|
|
|
|
Az üzemanyagkártyát átadtam: |
Az üzemanyagkártyát átvettem: |
Budapest, 20……………., …… óra …… perc …………………………………… gépkocsivezető |
…………………………………… Üzemeltetés munkatársa |
|
|
|
|
|
|
A hivatali célú felhasználást igazolom: |
|
Budapest, 20……………………… |
…………………………………… |
|
|
|
|
5. melléklet a 10/2016. (IX. 20.) NVI utasításhoz
Rendszám: |
Gyártmány: |
Szállítható személyek száma: |
|
sorozat sorszám |
||||||||
|
______ év ____________ hó _______ nap |
|||||||||||
Személygépkocsi kezd ____ óra ____ perc |
Szállított |
Gépjárművezető neve |
Üzemben tartó |
|||||||||
Honnan hová (Megállás helye) |
Km óra állása |
|
||||||||||
|
|
|
|
|||||||||
|
|
|
|
|||||||||
|
|
|
|
|||||||||
|
|
|
|
|||||||||
|
|
|
|
|||||||||
|
|
|
|
|||||||||
|
|
|
|
|||||||||
|
|
|
|
|||||||||
|
|
|
|
|||||||||
|
|
|
|
|||||||||
|
|
|
|
|||||||||
|
||||||||||||
Összes |
|
|
|
Személygépkocsi végez: |
|
|
||||||
km szállított fő ____ óra ____ perc üzemidő |
6. melléklet a 10/2016. (IX. 20.) NVI utasításhoz
igénylő
elnök
7. melléklet a 10/2016. (IX. 20.) NVI utasításhoz13
önálló szervezeti egység vezetője
…………………………………………… |
…………………………………………… |
Üzemeltetés munkatársa |
igénylő |
…………………………………………… |
…………………………………………… |
igénylő |
Üzemeltetés munkatársa |
8. melléklet a 10/2016. (IX. 20.) NVI utasításhoz
|
Utazás dátuma |
Utazás költsége |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Összesen |
|
önálló szervezeti egység vezetője
9. melléklet a 10/2016. (IX. 20.) NVI utasításhoz
|
Utazás dátuma |
Bizonylat sorszáma |
Utazás költsége |
Igénybevétel |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Összesen |
|
|
önálló szervezeti egység vezetője
10. melléklet a 10/2016. (IX. 20.) NVI utasításhoz
igénylő
elnök
11. melléklet a 10/2016. (IX. 20.) NVI utasításhoz
Vonatkozó időszak (év, hó): |
|
||
Juttatásban részesülő neve: |
|
||
Sorszám |
Bizonylat |
||
száma |
kelte |
összege |
|
1. |
|
|
|
2. |
|
|
|
3. |
|
|
|
4. |
|
|
|
5. |
|
|
|
6. |
|
|
|
7. |
|
|
|
8. |
|
|
|
9. |
|
|
|
10. |
|
|
|
|
|
Összesen: |
|
…………………………… |
…………………………… |
12. melléklet a 10/2016. (IX. 20.) NVI utasításhoz
…………………………… |
…………………………… |
Az utasítást az 5/2021. (VI. 18.) NVI utasítás 24. § (2) bekezdése hatályon kívül helyezte 2021. június 19. napjával. Alkalmazására lásd e hatályon kívül helyező utasítás 24. § (1) bekezdését.
Az 5. § (7) bekezdése a 10/2020. (XII. 10.) NVI utasítás 12. § a) pontja szerint módosított szöveg.
A 6. § (1) bekezdése a 2/2017. (II. 27.) NVI utasítás 1. §-ával megállapított szöveg.
A 12. § (3) bekezdése a 10/2020. (XII. 10.) NVI utasítás 12. § b) pontja szerint módosított szöveg.
A 16. § (5) bekezdése a 2/2017. (II. 27.) NVI utasítás 2. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.
A 16. § (7) bekezdése a 2/2017. (II. 27.) NVI utasítás 2. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.
A 18. § (3) bekezdése a 10/2020. (XII. 10.) NVI utasítás 12. § c) pontja szerint módosított szöveg.
A 18. § (4) bekezdése a 10/2020. (XII. 10.) NVI utasítás 12. § d) pontja szerint módosított szöveg.
A 19. § (2) bekezdése a 2/2017. (II. 27.) NVI utasítás 3. §-ával megállapított szöveg.
A 21. § (1) bekezdése a 10/2020. (XII. 10.) NVI utasítás 12. § e) pontja szerint módosított szöveg.
A 23. § (2) bekezdése a 2/2017. (II. 27.) NVI utasítás 5. §-a szerint módosított szöveg.
A 23. § (2a) bekezdését a 2/2017. (II. 27.) NVI utasítás 4. §-a iktatta be.
A 7. melléklet a 2/2017. (II. 27.) NVI utasítás 6. §-ával megállapított szöveg.
- Hatályos
- Már nem hatályos
- Még nem hatályos
- Módosulni fog
- Időállapotok
- Adott napon hatályos
- Közlönyállapot
- Indokolás