10/2016. (VI. 8.) KKM utasítás
10/2016. (VI. 8.) KKM utasítás
a tudományos és technológiai szakdiplomatákkal kapcsolatos feladatokról
A tartós külszolgálatról és az ideiglenes külföldi kiküldetésről szóló 172/2012. (VII. 26.) Korm. rendelet 8–10. §-a alapján, továbbá az egyes tudományos és technológiai szakdiplomata álláshelyek felülvizsgálatáról szóló 1911/2015. (XII. 11.) Korm. határozat 3. pontjában foglaltak alapján a tudományos és technológiai szakdiplomaták külügyi-diplomáciai felkészítésének, szakmai irányításának, valamint a szakdiplomata, a szaktárcával és a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatallal való kapcsolattartás részletes szabályait az alábbiak szerint határozom meg:
1. Az utasítás hatálya
1. § Az utasítás hatálya a Magyarország külképviseletein kormánytisztviselőként tartós külszolgálatot teljesítő tudományos és technológiai szakdiplomaták (a továbbiakban: TéT szakdiplomaták) kiválasztására, felkészítésére, szakmai irányítására és a munkáltatói jogok gyakorlására, a TéT szakdiplomata által ellátandó külképviseleti feladatokra, valamint a TéT szakdiplomata kihelyezésével és alkalmazásával kapcsolatos pénzügyi, működési feltételekre terjed ki. Az utasítás 6. alcímében foglalt rendelkezések hatálya kiterjed a tudományos és technológiai feladatokat ellátó más diplomatákra is. Az utasítás hatálya nem terjed ki a Magyarország Európai Unió (a továbbiakban: EU) melletti Állandó Képviseletén kormánytisztviselőként tartós külszolgálatot teljesítő tudományos és technológiai szakdiplomatákra.
2. A TéT szakdiplomata kiválasztása, felkészítése
2. § (1)1 A külgazdasági és külügyminiszter (a továbbiakban: miniszter) a tudománypolitika koordinációjáért felelős miniszterrel (a továbbiakban: szakminiszter) együttesen dönt arról, hogy mely állomáshelyen indokolt TéT szakdiplomata álláshelyet létrehozni. A TéT szakdiplomata álláshely létesítésére a külképviseletekről és a tartós külszolgálatról szóló 2016. évi LXXIII. törvény (a továbbiakban: Külszoltv.) 36. § (2) bekezdése az irányadó. A miniszter a szakminiszterrel együttesen írja ki a TéT szakdiplomata álláshelyre vonatkozó pályázatokat, a szakdiplomata személyéről a szakminiszter személyi javaslatára a szakminiszter és a miniszter együttesen dönt.
(2)2 A TéT szakdiplomatának kizárólag kormánytisztviselő nevezhető ki. Ha a szakdiplomata álláshely betöltésére kiválasztott személy nem kormánytisztviselő, a kiválasztott személlyel a Külgazdasági és Külügyminisztérium (a továbbiakban: minisztérium) a külszolgálat idejére határozott idejű kormánytisztviselői jogviszonyt létesít.
(3)3 A TéT szakdiplomata tartós külszolgálatra rendeléséhez – a Külszoltv. 14. §-ában foglalt feltételeken túl – az alábbi feltételek teljesítése szükséges:
a) az állomáshelyen elismert munkanyelvből „C” típusú felsőfokú állami – vagy jogszabály által azzal egyenértékűvé nyilvánított – nyelvvizsga és tárgyalóképes szakmai nyelvismeret;
b)4 a minisztérium és a szakminiszter által együttesen jóváhagyott eljárásrend és szempontrendszer alapján közösen szervezett szakmai írásbeli vizsgán és szóbeli meghallgatáson való megfelelés;
c)5 a minisztérium által meghatározott, a szakminiszterrel egyeztetett szakmai felkészítésen történő részvétel;
d) külügyi szakmai alapvizsga legalább „megfelelt” eredménnyel történő letétele;
e) érvényes személygépkocsi-vezetői engedély, gépjárművezetői gyakorlat.
f)6 a szakminiszter által vezetett minisztérium (a továbbiakban: szakminisztérium) által kezdeményezett nemzetbiztonsági ellenőrzési eljárás eredményeképpen érvényes és kockázatmentes nemzetbiztonsági szakvélemény megléte.
(4)7 A TéT szakdiplomata munkakör nemzetbiztonsági ellenőrzés alá eső külszolgálati munkakörnek minősül, ezért a TéT szakdiplomatának a minisztériumba történő felvételére, tartós külszolgálati kihelyezésére csak nemzetbiztonsági ellenőrzés lefolytatását követően kerülhet sor, akkor, ha a kiválasztott jelölt személy esetében kockázati tényező nem merül fel. A nemzetbiztonsági ellenőrzést a szakminisztérium köteles kezdeményezni. A TéT szakdiplomata külszolgálata alatt a minisztériumban vagyonnyilatkozatot köteles tenni.
(5)8 A TéT szakdiplomata szakmai felkészítése a minisztérium és a szakminisztérium együttes feladata. A TéT szakdiplomata külügyi-diplomáciai felkészítése a minisztérium feladata. A felkészítéshez szükséges időtartam, a TéT szakdiplomata-jelölt szakmai gyakorlatától és előírt külügyi tapasztalatától függően egytől hat hónapig terjedhet, a pontos időtartamot a minisztérium hivatali szervezetének vezetője határozza meg.
(6)9 A TéT szakdiplomata tartós külszolgálatát a szakminiszterrel egyeztetve, a Külszoltv. szerinti kihelyező okirattal a minisztérium a Külszoltv. 2. § 12. pontja szerinti kihelyező vezetőjeként a minisztérium közigazgatási államtitkára rendeli el. A kihelyező okiratot, annak módosítását és megszüntetését, továbbá a kihelyezéssel összefüggő okiratokat a minisztérium tájékoztatásra megküldi a szakminiszternek.
3. A munkáltatói jogok gyakorlása és a jogviszonyra vonatkozó egyéb rendelkezések
3. § (1)10 A tartós külszolgálat időtartama alatt a TéT szakdiplomata felett a munkáltatói jogokat – így különösen a kihelyezés, a kihelyezés tartalmának módosítása, a kihelyezés visszavonása, fegyelmi eljárás indítása – a minisztérium közigazgatási államtitkára gyakorolja.
(2)11 A TéT szakdiplomaták kormányzati szolgálati jogviszonya létesítésében, annak tartalmában a Külszoltv. és a kormányzati igazgatásról szóló 2018. évi CXXV. törvény (a továbbiakban: Kit.), a felkészülés és a külszolgálat ideje alatt a munkáltatói, illetve kihelyező vezetői, valamint szakminiszteri jogok gyakorlásában, a díjazás és juttatások tekintetében a Kit. és a Külszoltv., valamint azok végrehajtási rendeletei, továbbá a minisztérium Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló miniszteri utasítás és az egyéb, kapcsolódó közjogi szervezetszabályozó eszközökben foglaltak az irányadóak.
(3)12 A TéT szakdiplomata a külképviselet személyzetének tagja. A TéT szakdiplomatára feladatai ellátása során az 1. § (2) bekezdésében hivatkozott jogszabályok és közjogi szervezetszabályozó eszköz mellett a minisztérium egyéb utasításaiban és szabályzataiban, továbbá a munkaköri leírásában, a külképviselet vezetőjének egyedi utasításaiban, a külképviselet ügyrendjében, helyettesítési és ügyeleti rendjében, valamint egyéb szabályzataiban foglaltak irányadók.
4. A TéT szakdiplomata irányítása, kapcsolattartása az irányító szervekkel
4. § (1)13 A TéT szakdiplomata általános-diplomáciai tevékenységének irányítása a miniszter feladata, amelyet a miniszter a képviseletvezetőn keresztül gyakorol. A TéT szakdiplomata szakmai tevékenységének irányítása a miniszter és a szakminiszternek együttes feladata, amelyet – jelen pontban meghatározott kivétellel – a képviseletvezető által gyakorolnak. A szakminisztérium mint a kormányzati kutatás-fejlesztési és innovációs (a továbbiakban: KFI) szakpolitika megvalósításának elsődleges intézménye közvetlenül kérheti a TéT szakdiplomaták közreműködését és támogatását az adott relációban felmerülő szakmai kérdésekben, a minisztérium és a képviseletvezető egyidejű tájékoztatása mellett.
(2) A TéT szakdiplomata számára a kihelyező okiratával egyidejűleg munkaköri leírását is át kell adni.
(3)14 A TéT szakdiplomata a tárgyévet követő év június 30. napjáig részletes írásos jelentést készít, továbbá évi egy alkalommal szóban beszámol a hivatali szervezet vezetőjének, illetve a minisztériumban és a szakminisztériumban előzetesen egyeztetett módon, a munkaköri leírásában rögzített vagy az alapján egyedileg meghatározott feladatai teljesítéséről, a külszolgálatban eltöltött tevékenységéről. A külszolgálat befejezésekor a TéT szakdiplomata a teljes időszakot átfogó, összefoglaló jelentést készít, amelyet a külszolgálat befejezését követő 30 napon belül megküld a minisztérium és a szakminiszter részére.
(4)15 A képviseletvezető biztosítja a TéT szakdiplomatának szakminiszterrel és a minisztériummal való folyamatos kapcsolattartás lehetőségét, elősegíti a munkaköri leírásban foglalt feladatainak végrehajtását; jelentéseit, írásos anyagait továbbítja a miniszter és a szakminiszter részére.
5. A TéT szakdiplomaták működésének pénzügyi és személyi feltételei
5. § (1)16 A minisztérium a TéT szakdiplomata részére az adott állomáshelyen a külképviselet hivatali épületében irodahelyiséget biztosít. A TéT szakdiplomata az általa használt irodát a vonatkozó előírások (pl. munkarend, biztonsági előírások) szerint használhatja.
(2)17 A minisztérium a TéT szakdiplomata elhelyezése során biztosítja a minisztérium által a külszolgálat ellátása során használt irodák folyamatos, munkaidőn belüli és túli szabad megközelítését, használatát a zavartalan szakmai tevékenység és ügyfélforgalom lebonyolítása érdekében.
(3) A TéT szakdiplomata a külképviselet személyzetének munkavégzésre vonatkozó utasítást nem adhat. Amennyiben feladatainak ellátásához segítségre van szüksége, a külképviselet személyzetének igénybevételét számára a külképviselet vezetője engedélyezi.
(4)18 Ha a TéT szakdiplomata munkaköri feladatainak ellátásához szükséges tárgyi eszközök cseréjét, beszerzését vagy a külszolgálat idejére biztosított lakása esetleges cseréjét igényli, azt a külképviseleten kell kezdeményeznie a külképviselet működési rendjének (a külképviseletek gazdálkodásáról szóló belső utasításnak), valamint a lakásbérleti szerződésben foglaltaknak megfelelően, a minisztériumban meghatározott szolgálati úton.
(5)19 Az engedélyezett beszerzések, valamint a lakáscsere az érintett TéT szakdiplomata közreműködésével valósulnak meg, azt a külképviselet és a minisztérium illetékes főosztálya végzi.
(6)20 A TéT szakdiplomata részére feladatainak elvégzéséhez a minisztérium hivatali gépkocsit külön személyi használatra nem biztosít. Ha a TéT szakdiplomata azt kérelmezi, a minisztérium gépkocsivásárlás céljára kamatmentes munkáltatói kölcsönt nyújthat a Külszoltv.-ben és annak vonatkozó végrehajtási rendeletében foglaltaknak megfelelően. A TéT szakdiplomata által használt magántulajdonú gépkocsi hivatalos célú használata után a minisztérium költségtérítést fizethet külön rendelkezés szerint. A hivatalos célra használt, magántulajdonban lévő gépkocsi diplomatarendszámot kap.
(7) A TéT szakdiplomata a külképviselet közös használatú hivatali gépjárműveit a külképviselet diplomatáira vonatkozó feltételekkel azonos módon jogosult használni.
(8)21 A TéT szakdiplomata munkavégzéséhez használt hivatali gépkocsi vezetésére a minisztérium gépkocsivezetőt nem biztosít. Gépkocsivezető esetleges igénybevételét a TéT szakdiplomata kérelmére a külképviselet vezetője engedélyezi.
(9)22 A TéT szakdiplomata munkájához szükséges hivatali mobiltelefon-készülék beszerzéséhez és annak működéséhez szükséges fedezetet a minisztérium biztosítja.
(10)23 A minisztérium a TéT szakdiplomata részére hivatali célra korlátozás nélkül biztosítja a vonalas telefon-, VPN-, illetve internethasználatot.
(11)24 A külképviseleti pénztárnaplóban elkülönített előirányzatként kell kezelni a TéT szakdiplomatához együttesen rendelhető alábbi éves kiadások fedezetét:
a) reprezentációs költségek;
b) kiküldetési költségek (szállás, utazási költség, magántulajdonú gépkocsi hivatalos célú használata utáni költségtérítések, üzemanyagköltség).
(11a)25 A TéT szakdiplomaták számára elkülönített előirányzat összesített éves összege 50 000 EUR, amelynek emeléséről a minisztérium, valamint a szakminiszter közösen dönt az állomáshelyek felülvizsgálatához kapcsolódóan.
(12)26 A szakminiszter jogosult a TéT szakdiplomata munkavégzéséhez szükséges dologi kiadások, valamint beszerzések többletforrását, többleteszközt kiegészítő jelleggel, évközi előirányzat-átadással a minisztérium részére átadni. A szakminiszter forrásából beszerzett eszközök használatára a TéT szakdiplomaták jogosultak, azonban szükség esetén, ideiglenesen használatuk a külképviselet általános működésébe is bevonható azzal, hogy a TéT szakdiplomata feladatellátásához szükséges eszközállományt a külképviselet-vezetőnek folyamatosan biztosítania kell.
(13)27 Az 5. § (11) bekezdésében meghatározott előirányzatok felhasználásáról az állomáshelyen negyedévente összesített elszámolás készül, amit a külképviselet a TéT szakdiplomata rendelkezésére bocsát. A TéT szakdiplomata a negyedéves elszámolást továbbítja a minisztérium a szakminisztériummal részére.
(14)28 Az elkülönített előirányzat felhasználásáról, figyelembe véve annak szakmai indokoltságát, a TéT szakdiplomata dönt. A TéT szakdiplomata az előirányzatok felhasználása során köteles betartani a minisztérium bizonylatkezelésre vonatkozó szabályait, amelyet a minisztérium ellenőrizni jogosult.
(15) Az elkülönített előirányzatok vonatkozásában az utalványozás jogát a TéT szakdiplomata gyakorolja.
(16)29 A TéT szakdiplomata ideiglenes hazarendeléséről, átutaztatásáról a minisztérium dönt, erről egyeztet a szakminisztériummal. Az ideiglenes haza-, visszarendelés, illetve átutazás költségét, az esetlegesen felmerülő szállásköltséget, az egyéb kapcsolódó költségeket a minisztérium viseli.
(17)30 A TéT szakdiplomata – ha jogszabály eltérően nem rendelkezik – köteles évi rendes szabadságát úgy kivenni, hogy a szabadság az éves beszámoló értekezlet (TéT konferencia) időpontjával egybeessen. Ezzel összhangban a külképviselet vezetője köteles a szakdiplomata szabadságát az értekezlet időpontját figyelembe véve kiadni.
6. A TéT szakdiplomata, illetve a tudományos és technológiai feladatokat ellátó diplomata tevékenysége
6. § (1) A TéT szakdiplomata, illetve a tudományos és technológiai (a továbbiakban: TéT) feladatokat ellátó diplomata feladatai:
a)31 a szakterülethez kapcsolódó kétoldalú egyezmények, megállapodások előkészítése, együttműködés azok megkötésében és végrehajtásában, szorosan együttműködve az egyezményekért felelős hazai kormányzati intézményekkel, TéT együttműködések esetén különösen az NKFI Hivatallal;
b) a fontosabb szakmai delegációs látogatások előkészítése, lebonyolítása és értékelése, valamint a Kormány által a fogadó országba küldött KFI szakértők/tanácsadók tevékenységének támogatása;
c) kétoldalú tudományos kapcsolatok erősítése, a felsőoktatási intézmények, kutatóintézetek (kutatóhelyek) kétoldalú tudományos együttműködéseinek támogatása;
d) a felsőoktatási intézmények és a vállalkozások innovációs klasztereiben megvalósuló bilaterális együttműködések, a szakmai tudás üzleti potenciállá, majd tényleges gazdasági eredménnyé alakításának elősegítése;
e) az innováció- és technológia-transzfer támogatása, külföldi kutatás-intenzív és high-tech ipari befektetők vonzása Magyarországra a stratégiai partnerek felkutatásával, valamint a bevezetendő technológiák azonosításával;
f) potenciális külföldi befektetők felkutatása a Magyarországon megvalósuló beruházások korai szakaszának támogatása érdekében;
g) Magyarország tudományos KFI eredményeinek népszerűsítése a fogadó államban;
h) a külképviselet vezetője által adott egyéb diplomáciai feladatok – a TéT ágazati feladatok ellátását nem veszélyeztetve történő – ellátása.
(2) A TéT szakdiplomata munkája során szorosan együttműködik az állomáshelyén tevékenykedő külgazdasági attaséval és az oktatási-kulturális szakdiplomatával.
7. § (1)32 A TéT szakdiplomata, illetve a TéT feladatokat ellátó diplomata információs tevékenységgel és kormányzati jelentőmunkával kapcsolatos feladata részt venni a külképviselet jelentőmunkájában, információt nyújtani a minisztérium Kulturális- és Tudománydiplomáciai Főosztálya (a továbbiakban: KTDF), a szakminisztérium, valamint a kutatás-fejlesztésért felelős központi hivatal részére, különösen az alábbi témakörökben:
a) a fogadó ország állami és nem kormányzati szervekhez kötődő KFI fejlesztései és TéT politikája;
b) a magyarországi szakpolitika keretébe átvehető legjobb nemzetközi gyakorlatok (best-practices), KFI intézményrendszer, programok, pályázati stratégiák, támogatások rendszere, pályázatkezelés menete, projektértékelési módszerek, a kis- és középvállalkozásokat támogató eszközök;
c) a fogadó ország harmadik féllel folytatott TéT aktivitása, beleértve a fogadó ország és az EU kapcsolatát is;
d) a fogadó országban működő multilaterális KFI szervezetek, intézmények nemzetközi kapcsolatainak és trendjeinek monitorozása.
(2)33 A TéT szakdiplomaták által küldött, nyilvános információkat az NKFI Hivatal és a KTDF a honlapjaikon megjelenő hírekben felhasználhatja.
8. § A TéT szakdiplomata, illetve a TéT feladatokat ellátó diplomata kapcsolatépítő és hálózatfejlesztő tevékenységgel kapcsolatos feladatai:
a) kapcsolattartás a fogadó ország KFI-ben érintett kormányzati szereplőivel (különös tekintettel a végrehajtó központi szervezetekre), felsőoktatási intézményeivel, kutatóintézeteivel, kutatóhelyeivel, az ipari és az üzleti szféra meghatározó innovatív vállalataival;
b) információszerzés a fogadó ország nemzetközi TéT kapcsolatainak alakulásáról és a kétoldalú TéT kapcsolatok helyzetéről, illetve az együttműködés fejlesztésének lehetőségeiről;
c) részvétel az EU kutatási és innovációs keretprogramjának fogadó országbeli rendezvényein, bemutatva az adott szakterület magyar erősségeit és a hazai kutatási projektkínálatokat;
d) kapcsolattartás a fogadó országban működő EU-képviselettel és a fogadó országba akkreditált, különösen az EU tagállamaiból érkező TéT szakdiplomatákkal, felmérve az együttes, illetve összehangolt aktivitás lehetőségeit;
e) szakdiplomáciai kapcsolatépítő tevékenység a fogadó ország két- és többoldalú TéT partnereivel, partnerkeresés és közvetítés az EU által nyújtott és egyéb nemzetközi pénzügyi források elnyerésének érdekében;
f) a fogadó országban élő magyar kutatók hálózatba szervezése, mobilitásuk elősegítése, a magyar KFI rendszerbe való bekapcsolódásuk elősegítése és informálásuk a hazatérési lehetőségekről;
g) partnerségi kapcsolatok elősegítése és kiépítése a helyi üzleti csoportok segítségével, a magyarországi tőkebevonás, valamint a fogadó országban magyar cégek piacra lépésének támogatása céljából;
h) kapcsolatok ápolása a fogadó ország azon kutatóival, akik korábban Magyarországon dolgoztak;
i) kapcsolattartás és együttműködés a magyar KFI szervezetek fogadó országba küldött képviselőivel.
9. § A TéT szakdiplomata, illetve a TéT feladatokat ellátó diplomata forrásfeltáró tevékenységgel kapcsolatos feladatai:
a) piacközeli, vállalatorientált innovációs és kutatás-fejlesztési tevékenységek előmozdítása, azaz a KFI eredményeknek a minél gyorsabb gyakorlati alkalmazásba történő átültetése, ezek gazdasági hasznosítását célzó nemzetközi együttműködési lehetőségek feltárása;
b) az üzleti hasznosítás érdekében kiépített fogadó állami ösztönzők szerepének beazonosítása;
c) közreműködés nemzetközi nagyprojektek generálásában;
d) technológia-transzferek lehetőségeinek felkutatása a nemzetközi kutatási és ipari fejlesztési együttműködések terén, a hazai KFI tevékenység támogatása érdekében;
e) a fogadó ország egyes fejlesztési területeinek feltérképezése, ezen belül más területekhez képest relatíve kisebb versenyt biztosító szakterületek beazonosítása;
f) az EU KFI keretprogramjának keretében megvalósuló együttműködések támogatása, továbbá részvétel az ehhez kapcsolódó forrásfeltáró tevékenységben;
g) nemzetközi nagyvállalatok által működtetett globális tudáshálókhoz történő csatlakozások elősegítése;
h) KFI projektek, konzorciumok és beruházások szakmai előkészítése.
7. Záró rendelkezések
10. § (1) Ez az utasítás a közzétételét követő napon lép hatályba.
(2)34
A 2. § (1) bekezdése a 6/2023. (IV. 28.) KKM utasítás 2. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.
A 2. § (2) bekezdése a 6/2023. (IV. 28.) KKM utasítás 6. § 1. pontja szerint módosított szöveg.
A 2. § (3) bekezdés nyitó szövegrésze a 6/2023. (IV. 28.) KKM utasítás 6. § 2. pontja szerint módosított szöveg.
A 2. § (3) bekezdés b) pontja a 6/2023. (IV. 28.) KKM utasítás 6. § 3. pontja szerint módosított szöveg.
A 2. § (3) bekezdés c) pontja a 6/2023. (IV. 28.) KKM utasítás 6. § 4. pontja szerint módosított szöveg.
A 2. § (3) bekezdés f) pontját a 6/2023. (IV. 28.) KKM utasítás 2. § (2) bekezdése iktatta be.
A 2. § (4) bekezdése a 6/2023. (IV. 28.) KKM utasítás 2. § (3) bekezdésével megállapított szöveg.
A 2. § (5) bekezdése a 6/2023. (IV. 28.) KKM utasítás 6. § 5. pontja szerint módosított szöveg.
A 2. § (6) bekezdése a 6/2023. (IV. 28.) KKM utasítás 2. § (4) bekezdésével megállapított szöveg.
A 3. § (1) bekezdése a 6/2023. (IV. 28.) KKM utasítás 6. § 6. pontja szerint módosított szöveg.
A 3. § (2) bekezdése a 6/2023. (IV. 28.) KKM utasítás 3. §-ával megállapított szöveg.
A 3. § (3) bekezdése a 6/2023. (IV. 28.) KKM utasítás 6. § 7. pontja szerint módosított szöveg.
A 4. § (1) bekezdése a 6/2023. (IV. 28.) KKM utasítás 6. § 8. pontja szerint módosított szöveg.
A 4. § (3) bekezdése a 6/2023. (IV. 28.) KKM utasítás 6. § 9. pontja szerint módosított szöveg.
A 4. § (4) bekezdése a 6/2023. (IV. 28.) KKM utasítás 6. § 10. pontja szerint módosított szöveg.
Az 5. § (1) bekezdése a 6/2023. (IV. 28.) KKM utasítás 6. § 11. pontja szerint módosított szöveg.
Az 5. § (2) bekezdése a 6/2023. (IV. 28.) KKM utasítás 6. § 12. pontja szerint módosított szöveg.
Az 5. § (4) bekezdése a 6/2023. (IV. 28.) KKM utasítás 6. § 13. pontja szerint módosított szöveg.
Az 5. § (5) bekezdése a 6/2023. (IV. 28.) KKM utasítás 6. § 11. pontja szerint módosított szöveg.
Az 5. § (6) bekezdése a 6/2023. (IV. 28.) KKM utasítás 4. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.
Az 5. § (8) bekezdése a 6/2023. (IV. 28.) KKM utasítás 6. § 11. pontja szerint módosított szöveg.
Az 5. § (9) bekezdése a 6/2023. (IV. 28.) KKM utasítás 6. § 11. pontja szerint módosított szöveg.
Az 5. § (10) bekezdése a 6/2023. (IV. 28.) KKM utasítás 6. § 11. pontja szerint módosított szöveg.
Az 5. § (11) bekezdése a 6/2023. (IV. 28.) KKM utasítás 4. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.
Az 5. § (11a) bekezdését a 6/2023. (IV. 28.) KKM utasítás 4. § (2) bekezdése iktatta be.
Az 5. § (12) bekezdése a 6/2023. (IV. 28.) KKM utasítás 6. § 14. pontja szerint módosított szöveg.
Az 5. § (13) bekezdése a 6/2023. (IV. 28.) KKM utasítás 6. § 15. pontja szerint módosított szöveg.
Az 5. § (14) bekezdése a 6/2023. (IV. 28.) KKM utasítás 6. § 16. pontja szerint módosított szöveg.
Az 5. § (16) bekezdése a 6/2023. (IV. 28.) KKM utasítás 6. § 16. és 17. pontja szerint módosított szöveg.
Az 5. § (17) bekezdése a 6/2023. (IV. 28.) KKM utasítás 4. § (3) bekezdésével megállapított szöveg.
[Nem vezethető át a 6/2023. (IV. 28.) KKM utasítás 6. § 18. pontjában foglalt azon módosítás, amely szerint a 6. § (1) bekezdés a) pontban az „az NKFI hivatal” szövegrész helyébe az „a kutatás-fejlesztésért felelős központi hivatal” szöveg lép.]
A 7. § (1) bekezdése a 6/2023. (IV. 28.) KKM utasítás 5. §-ával megállapított szöveg.
A 7. § (2) bekezdése a 6/2023. (IV. 28.) KKM utasítás 6. § 19. pontja szerint módosított szöveg. [Nem vezethető át a 6/2023. (IV. 28.) KKM utasítás 6. § 19. pontjában foglalt azon módosítás, amely szerint „az NKFI hivatal” szövegrész helyébe az „a szakminisztérium vagy – megbízása alapján – a kutatás-fejlesztésért felelős központi hivatal” szöveg lép.]
A 10. § (2) bekezdése a 2010: CXXX. törvény 12. § (2) bekezdése alapján hatályát vesztette.
- Hatályos
- Már nem hatályos
- Még nem hatályos
- Módosulni fog
- Időállapotok
- Adott napon hatályos
- Közlönyállapot
- Indokolás