10/2017. (VII. 13.) LÜ utasítás
10/2017. (VII. 13.) LÜ utasítás
az Országos Kriminológiai Intézet emeritus kutatója cím odaítélésének és viselésének rendjéről
Az ügyészségről szóló 2011. évi CLXIII. törvény 8. § (3) bekezdésében, továbbá Magyarország címerének és zászlajának használatáról, valamint állami kitüntetéseiről szóló 2011. évi CCII. törvény 22. § (1) bekezdés a) pontjában kapott felhatalmazás alapján a következő utasítást adom ki:
1. § (1) A legfőbb ügyész az Országos Kriminológiai Intézet (a továbbiakban: OKRI) igazgatója javaslatára az Országos Kriminológiai Intézet emeritus kutatója vagy az Országos Kriminológiai Intézet emerita kutatója (a továbbiakban együtt: Országos Kriminológiai Intézet emeritus kutatója) címet adományozhat az OKRI-tól nyugállományba vonult kutató kutatói pályafutásának elismerésére.
(2) A cím annak adományozható, aki
a) nyugállományba vonulását közvetlenül megelőzően
aa) legalább tíz évig dolgozott az OKRI állományában tudományos főmunkatársként, illetve tudományos tanácsadóként, vagy
ab) legalább öt évig dolgozott az OKRI állományában, és az OKRI érdekében kimagaslóan jelentős tevékenységet végzett,
b) legalább PhD tudományos fokozattal rendelkezik, és
c) kiemelkedő tudományos teljesítményt mutat fel.
2. § (1) Az Országos Kriminológiai Intézet emeritus kutatója cím elismerésből évente legfeljebb kettő adományozható.
(2) Az elismerésben részesülő az adományozást igazoló okiratot kap, melyet a legfőbb ügyész, illetve az OKRI igazgatója ad át.
(3) A cím adományozásáról szóló közleményt – a Hivatalos Értesítő mellett – az Ügyészségi Közlönyben is közzé kell tenni.
3. § (1) Az Országos Kriminológiai Intézet emeritus kutatója cím odaítélését az OKRI igazgatója a legfőbb ügyésznél írásban kezdeményezi. Az OKRI igazgatója a kezdeményezéshez csatolja a cím odaítélését megalapozó, a jelölt kiemelkedő tudományos teljesítményéről szóló indokolást, valamint igazolja az 1. § (2) bekezdés a) és b) pontja szerinti feltételek fennálltát.
(2) Nem adományozható a cím annak,
a) aki ellen büntetőeljárás van folyamatban, vagy
b) aki jogerős, bűnösséget megállapító ítélet hatálya alatt áll.
4. § (1) Az Országos Kriminológiai Intézet emeritus kutatója az OKRI könyvtárának használatára és rendezvényein való részvételre jogosult, valamint lektorok által jóváhagyott műve a főszerkesztő döntésétől függően megjelenhet az OKRI kiadványában.
(2) Az OKRI Titkársága nyilvántartást vezet a cím viselőiről.
5. § (1) Az Országos Kriminológiai Intézet emeritus kutatója cím viselésére való jogosultságot a legfőbb ügyész visszavonja attól,
a) akivel szemben a bíróság jogerősen szabadságvesztés, elzárás vagy közérdekű munka büntetést szab ki, vagy
b) akinek a büntetőeljárás során jogerősen kényszergyógykezelését rendelik el.
(2) A legfőbb ügyész a cím viselésére való jogosultságot az OKRI igazgatójának javaslatára visszavonhatja, ha a jogosult a cím viselésére az (1) bekezdésben nem említett okból méltatlan, így különösen, ha az OKRI Etikai Bizottsága tudományetikai eljárásban etikai vétség elkövetése miatt jogerősen elmarasztalja.
(3) A cím viselője haladéktalanul tájékoztatja az OKRI igazgatóját minden, a cím viselésének visszavonására okot adó körülményről.
(4) A visszavonást az Ügyészségi Közlönyben közzé kell tenni.
6. § Ez az utasítás a közzétételét követő napon lép hatályba.
- Hatályos
- Már nem hatályos
- Még nem hatályos
- Módosulni fog
- Időállapotok
- Adott napon hatályos
- Közlönyállapot
- Indokolás
