• Tartalom

8/2020. (VIII. 31.) NVI utasítás

8/2020. (VIII. 31.) NVI utasítás

a Nemzeti Választási Iroda Közbeszerzési és Beszerzési Szabályzatáról

2023.12.08.

A közbeszerzésekről szóló 2015. évi CXLIII. törvény 27. § (1) bekezdésében és az államháztartásról szóló törvény végrehajtásáról szóló 368/2011. (XII. 31.) Korm. rendelet 13. § (2) bekezdés b) pontjában foglalt feladatkörömben eljárva – figyelemmel a jogalkotásról szóló 2010. évi CXXX. törvény 23. § (4) bekezdés c) pontjára – a következő utasítást adom ki:

I. Fejezet

ÁLTALÁNOS RENDELKEZÉSEK

1. Az utasítás hatálya

1. § Ezen utasítás személyi hatálya kiterjed a Nemzeti Választási Irodának (a továbbiakban: Iroda) a közbeszerzésekről szóló 2015. évi CXLIII. törvény (a továbbiakban: Kbt.) hatálya alá tartozó közbeszerzési eljárásai (a továbbiakban: közbeszerzés), illetve a közbeszerzésnek nem minősülő beszerzési eljárásai (a továbbiakban: beszerzés) előkészítésébe, lebonyolításába, illetve ezen eljárások bármely szakaszába bevont,

a) az Irodával közszolgálati jogviszonyban álló köztisztviselőre és

b) az Irodával munkaviszonyban álló munkavállalóra, ha az elnök és a munkavállaló a munkaszerződésben erről megállapodtak

[a továbbiakban az a) és b) pont együtt: munkatárs].

2. A közbeszerzések és beszerzések tervezése

2. § (1)1 Az önálló szervezeti egység vezetője minden év január 31-ig – a Közbeszerzési Osztály vezetőjének iránymutatása szerint – összeállítja a tárgyévre vonatkozó beszerzési igényeit, megjelölve a beszerzés

a) tárgyát,

b) becsült értékét,

c) fajtáját, valamint

d) a megvalósítás tervezett idejét.

(2)2 A Közbeszerzési Osztály az önálló szervezeti egységek vezetőitől kapott beszerzési igényeket – csoportonkénti bontásban, a beszerzés tárgyának Kbt. szerinti besorolása alapján – összesíti, és összeállítja az Iroda éves beszerzési, illetve a Kbt. 42. § (1) bekezdése szerinti éves összesített közbeszerzési tervét (a továbbiakban: közbeszerzési terv).

(3) A közbeszerzési tervet az 1. melléklet szerinti minta alkalmazásával kell összeállítani.

(4)3 A beszerzési és a közbeszerzési tervet a Közbeszerzési Osztály az informatikai és jogi elnökhelyettes útján terjeszti az elnök elé jóváhagyásra.

(5) A jóváhagyást követően a közbeszerzési tervet fel kell tölteni az Elektronikus Közbeszerzési Rendszerbe (a továbbiakban: EKR).

(6)4 Ha év közben a közbeszerzési terv módosítása válik szükségessé, azt az érintett önálló szervezeti egység vezetője – írásbeli indoklásával ellátva – kezdeményezi a Közbeszerzési Osztály vezetőjénél.

3. § (1) Az áruk, szolgáltatások, építési beruházások beszerzésének megkezdésekor – különös tekintettel a beszerzés tárgyának értékére és a Kbt.-ben előírt részekre bontási tilalomra, egybeszámítási kötelezettségre (a továbbiakban: egybeszámítási szabály) – a beszerzést igénylő önálló szervezeti egység vezetőjének felelőssége a beszerzések egybeszámítási szabálynak történő megfelelése.

(2)5 A Közbeszerzési Osztály vezetője figyelemmel kíséri az Iroda egyes beszerzéseinek egybeszámítási szabálynak történő megfelelését. Amennyiben az egybeszámítási szabály alapján vélelmezhető, hogy a különböző önálló szervezeti egységek egyes beszerzései egybeszámítanak, erről a Közbeszerzési Osztály vezetője tájékoztatja az érintett önálló szervezeti egységek vezetőit.

(3)6 A beszerzést igénylő önálló szervezeti egység vezetője az éves beszerzési tervben nem szereplő, de a tárgyévben várhatóan megvalósuló nettó 1 millió forint egyedi beszerzési érték fölötti kötelezettségvállalásokról elektronikus úton tájékoztatja a Közbeszerzési Osztály vezetőjét.

II. Fejezet

KÖZBESZERZÉSRE VONATKOZÓ SZABÁLYOK

3. A közbeszerzési eljárásban részt vevő munkatársak

4. § (1) A közbeszerzési eljárásban részt vevő munkatárs közreműködése megkezdése előtt a Kbt. 25. § (6) bekezdése szerinti összeférhetetlenségi és ezzel együtt titoktartási nyilatkozatot tesz, amelyben kötelezettséget vállal arra, hogy a közbeszerzési eljárás során tudomására jutott információról, adatról, tényről illetéktelen szervnek vagy személynek tájékoztatást nem ad.

(2) Ha az összeférhetetlenségi ok utóbb merül fel, azt a közbeszerzési eljárásban részt vevő munkatárs az elnöknek haladéktalanul bejelenti. Az elnök gondoskodik az érintett munkatárs helyett új, megfelelő szakértelemmel rendelkező személy kijelöléséről, illetve bevonásáról.

(3)7 Az elnök összeférhetetlensége esetén az informatikai és jogi elnökhelyettes jár el.

5. § Az Iroda a közbeszerzési eljárásokat a munkatársak és felelős akkreditált közbeszerzési szaktanácsadó vagy egyéb szakértő bevonásával folytatja le.

4. A közbeszerzési eljárásban részt vevő munkatársak feladat- és hatásköre

6. §8 A Közbeszerzési Osztály

a) iránymutatást ad az egyes közbeszerzések becsült értékének és az eljárás fajtájának meghatározásához,

b) felel az ajánlatok átvételéért, felbontás nélkül történő megőrzéséért, valamint határidőben történő felbontásáért,

c) felel a Kbt. 26. § (1) bekezdése szerinti értesítés, valamint az éves statisztikai összegzés elkészítéséért és a Közbeszerzési Hatóságnak határidőben történő megküldéséért,

d) felel a Közbeszerzési Adatbázisba és a Közbeszerzési Hatóság által működtetett nyilvános elektronikus szerződéstárban történő kötelező adatszolgáltatás határidőben történő továbbításáért,

e) az elektronikus közbeszerzés részletes szabályairól szóló kormányrendelet alapján kezeli az EKR rendszert, így regisztrációra és ajánlatkérő nevében az EKR rendszeren keresztül nyilatkozattételre jogosult, továbbá teljes körű hozzáférése van az EKR funkcióihoz, valamint

f) felel a közbeszerzési eljárásokhoz kapcsolódó eljárási cselekmények végrehajtásáért a Digitális Kormányzati Ügynökség Központosított Közbeszerzési Rendszerben (a továbbiakban: DKR) és az EKR-ben.

7. § Az önálló szervezeti egység vezetője

a) indokolással ellátott írásbeli javaslatot tesz a közbeszerzési eljárás megindítására,

b) felel a közbeszerzés tárgyának, mennyiségének és becsült értékének meghatározásáért,

c) kijelöli a témafelelőst,

d) javaslatot tesz a bírálóbizottság összetételére,

e) felel az ajánlattevők alkalmasságára vonatkozó előírások, az ajánlatok elbírálási szempontjainak, illetve adott esetben a részszempontoknak és azok súlyszámának meghatározásáért, valamint

f) felel a dokumentáció műszaki tartalmáért.

8. § A témafelelős az adott közbeszerzésért felelős önálló szervezeti egység munkatársa, aki közreműködik az eljárás lebonyolításában, és

a) felel

aa) a hirdetmények, valamint

ab) a dokumentáció

szakmai és műszaki tartalmának meghatározásáért és összeállításáért,

b)9 felel a Közbeszerzési Osztály megfelelő időben történő és megfelelő tartalmú tájékoztatásáért,

c) támogatja a bírálóbizottság szakmai munkáját.

9. § (1) Az Iroda az adott közbeszerzési eljárásban benyújtott ajánlatok elbírálására legalább háromtagú bírálóbizottságot hoz létre. A bírálóbizottságot úgy kell összeállítani, hogy tagjai között legyen pénzügyi, jogi, közbeszerzési és a közbeszerzés tárgya szerinti szakterület vonatkozásában megfelelő szakértelemmel rendelkező személy.

(2) A bírálóbizottság tagjait és annak elnökét az önálló szervezeti egység vezetője javaslata alapján az elnök jelöli ki az adott közbeszerzés megindítására irányuló döntésével egyidejűleg.

(3) A bírálóbizottság hatáskörébe tartozik

a) az ajánlattételi, ajánlati vagy részvételi felhívás és dokumentáció (a továbbiakban együtt: közbeszerzési dokumentumok) véglegesítése és döntésre való felterjesztése,

b) az ajánlatok, részvételi jelentkezések (a továbbiakban együtt: ajánlatok) érvényességének megállapítása,

c) az ajánlatok értékelése, valamint

d) az eljárás eredményére, illetve eredménytelenné nyilvánítására vonatkozó javaslattétel.

10. § (1) Az egyes közbeszerzési eljárások megindításáról, eredményéről, illetve eredménytelenné nyilvánításáról, adott ajánlattevő teljesítésre való alkalmatlanságáról, ajánlata érvénytelenné nyilvánításáról – a bírálóbizottság javaslata alapján – az elnök dönt.

(2)10 Az elnök az (1) bekezdésben foglalt jogkörét adott közbeszerzési eljárásban az eljárás megindítása előtt írásban átruházhatja az Iroda elnökhelyettesére. A delegált döntési hatáskör nem ruházható tovább.

5. A közbeszerzések előkészítésének és lefolytatásának felelősségi rendje

11. § (1)11 Az önálló szervezeti egység vezetője a közbeszerzésre vonatkozó igényt az adott közbeszerzési eljárás megindítása előtt – a teljes közbeszerzési eljárás lefolytatásának idejére figyelemmel – kellő időben jelzi a Közbeszerzési Osztály vezetőjének.

(2)12 Az önálló szervezeti egység vezetője a 2. melléklet szerinti feljegyzésminta alkalmazásával kezdeményezi a Költségvetési és Gazdálkodási Főosztály vezetőjénél (a továbbiakban: gazdasági vezető) a közbeszerzéshez szükséges pénzügyi fedezet rendelkezésre állásának igazolását (a továbbiakban: fedezetigazolás).

(3) Az önálló szervezeti egység vezetője a fedezetigazolással ellátott feljegyzést az elnök elé terjeszti.

(4) A közbeszerzési eljárást a gazdasági vezető által ellenjegyzett fedezetigazolás, valamint a közbeszerzési eljárás lebonyolítására vonatkozó elnöki engedély alapján lehet megindítani.

12. § (1)13 A Közbeszerzési Osztály vezetője

a) a közbeszerzési dokumentumokat közbeszerzési szakmai szempontból véleményezi,

b) a közbeszerzési dokumentumokat megküldi az érintett önálló szervezeti egység vezetőjének véleményezés céljából.

(2)14 Ha a véleményezett közbeszerzési dokumentumok alapján ellentétes álláspontot alakít ki a Közbeszerzési Osztály vezetője és az érintett önálló szervezeti egység vezetője, a felek kötelesek egyeztetni és egységes álláspontot kialakítani.

13. § (1)15 Ha a közbeszerzési eljárás során szükségessé válik a hiánypótlás biztosítása, a hiánypótlási felhívás összeállításáról és az ajánlattevőknek az EKR-en vagy a DKR-en keresztül történő megküldéséről a Közbeszerzési Osztály gondoskodik.

(2)16 Ha a közbeszerzési eljárás tárgyalásos eljárás vagy versenypárbeszéd, az eljárás során tartott tárgyalásokról, illetve párbeszédekről a Közbeszerzési Osztály munkatársa jegyzőkönyvet készít, amelyet feltölt az EKR-be.

(3)17 A bírálóbizottsági ülés jegyzőkönyvét a Közbeszerzési Osztály munkatársa vagy – ha bevonásra került – a felelős akkreditált közbeszerzési szaktanácsadó vagy szakértő készíti el, és tölti fel az EKR-be vagy a DKR-be.

14. § (1) Az ajánlatok elbírálásáról a bírálóbizottsági ülés jegyzőkönyve alapján készült írásbeli összegezést az ajánlattevőknek a döntés meghozatalát követő három munkanapon belül kell megküldeni az EKR-en vagy a DKR-en keresztül.

(2)18 A Közbeszerzési Osztály vezetője felel

a) a nyertes ajánlattevővel történő szerződéskötés előkészítéséért, valamint

b) az eljárás eredményéről vagy eredménytelenné nyilvánításáról szóló tájékoztató közzétételéért az EKR-en vagy a DKR-en keresztül.

6. Közbeszerzésekre vonatkozó egyéb rendelkezések

15. §19 Ha a Költségvetési és Gazdálkodási Főosztálynak az integrált gazdálkodási rendszerből a kötelezettségvállalásokra vagy keretállásokra vonatkozó adatszolgáltatása alapján a keletkezett és adott évben várható kötelezettségvállalások miatt a közbeszerzési tervben nem betervezett, új közbeszerzési eljárás indítása válik szükségessé, erről a Közbeszerzési Osztály tájékoztatja az önálló szervezeti egység vezetőjét. Az önálló szervezeti egység vezetőjének megkeresése alapján a Költségvetési és Gazdálkodási Főosztály a kötelezettségvállalásokról vagy keretállásokról két munkanapon belül tájékoztatást nyújt.

16. § (1) A közbeszerzési eljárással összefüggésben indult esetleges jogorvoslati eljárás során az Irodát az elnök által kijelölt munkatárs vagy megbízott szakértő képviseli (a továbbiakban: jogi képviselő).

(2)20 A jogi képviselő minden, a jogorvoslati eljárás szempontjából lényeges kérdésben a közbeszerzéssel érintett önálló szervezeti egység vezetőjével egyeztet, továbbá tájékoztatja a jogorvoslati eljárás fejleményeiről a Közbeszerzési Osztály vezetőjét.

17. § Az egyes szerződések teljesítésének nyomon követéséért a közbeszerzéssel érintett önálló szervezeti egység vezetője felel.

7. A közbeszerzések belső ellenőrzése

18. § A közbeszerzésekkel kapcsolatos jogszabályban és ezen utasításban foglalt rendelkezések betartását a belső ellenőr ellenőrzi, amelyről beszámol az elnöknek.

III. Fejezet

BESZERZÉSRE VONATKOZÓ SZABÁLYOK

8. A közbeszerzési értékhatár alatti beszerzések

19. § (1)21 Beszerzés esetén három ajánlat bekérése és értékelése alapján a kezdeményező önálló szervezeti egység vezetője javaslatot tesz az elnöknek az összességében legelőnyösebb ajánlatot tevővel történő szerződéskötésre. Az ajánlatok bekérése és fogadása – az igénylő önálló szervezeti egység vezetőjének közreműködése mellett – a Közbeszerzési Osztály feladata.

(2)22 A bruttó 1 millió forint alatti, az Iroda üzemeltetését biztosító beszerzések esetén az ajánlatok bekérése és fogadása – a Közbeszerzési Osztály vezetőjének folyamatos tájékoztatása mellett – az Üzemeltetés vezetőjének feladata.

(3)23 Az elnök indokolt esetben – így különösen a beszerzés sajátosságai vagy rendkívüli sürgősség miatt – egyedi döntéssel az (1) bekezdésben foglalt három árajánlat bekérésétől eltekinthet.

(4) A kijelölt bírálóbizottsági tagok táblázatban összefoglalják az ajánlati felhívásban kért, a kiértékelés szempontjából lényeges tételeket, valamint összehasonlító értéket képeznek, és szöveges értékeléssel megállapítják, hogy összességében melyik ajánlat a legmegfelelőbb a beérkezett ajánlatok közül, és javaslatot tesznek az elnöknek a nyertes ajánlattevő személyére.

(5) A bruttó 1 millió forint alatti, az Iroda üzemeltetését biztosító beszerzések esetén az értékelésről az Iroda üzemeltetéséért felelős elnökhelyettes gondoskodik.

(6) Befogadható az ajánlat, ha az ajánlati felhívásnak megfelelően részletezett, teljes körű, egyértelmű és számszakilag helyes mennyiségi és értékbeli ajánlatot tartalmaz.

(7) Ha háromnál kevesebb befogadható ajánlat érkezik, erről az igénylő önálló szervezeti egység vezetője tájékoztatja a kötelezettségvállalót, és az értékelést a beérkezett befogadható ajánlatok alapján kell elvégezni.

(8) Az ajánlati felhívást, az ajánlatokat és – ha ilyen készült – a döntésről szóló jegyzőkönyvet csatolni kell a kötelezettségvállalás előkészítésének dokumentációjához.

(9) Az ezen §-ban nem szabályozott kérdésekben az Iroda gazdálkodási szabályzatáról szóló utasításnak (a továbbiakban: Gazdálkodási Szabályzat) a kötelezettségvállalásokra vonatkozó rendelkezéseit kell alkalmazni.

20. § (1) A bruttó 200 000 forintot el nem érő beszerzések esetében nem szükséges három ajánlat bekérése.

(2) A bruttó 200 000 forintot el nem érő beszerzések esetében a kötelezettségvállalással felruházott személyek önállóan járnak el a Gazdálkodási Szabályzatban foglalt rendelkezések alapján.

9. A beszerzési eljárás

21. § (1) Az ajánlatkérőnek közölnie kell az ajánlati felhívásban, illetve a dokumentációban, hogy a meghatározott feltételeknek megfelelő ajánlatokat a legalacsonyabb összegű ellenszolgáltatás alapján bírálja el, vagy az árhoz viszonyított érték alapján dönt.

(2) Az ajánlattevő részére – ha ajánlatát személyesen nyújtja be – az ajánlatkérőnek az ajánlat átvételéről elismervényt kell adni. Az átvételi elismervénynek tartalmaznia kell az átvétel időpontját, az átvevő nevét és kézjegyét.

(3) Az ajánlat érvényes, ha az ajánlat az ajánlati felhívásban meghatározott ajánlattételi határidő letelte előtt érkezett ajánlatkérőhöz, az ajánlati felhívásban kért információkat hiánytalanul tartalmazza és az ajánlati felhívás feltételeinek minden lényeges kérdésben megfelel.

(4)24 A beszerzési eljárás teljes körű adminisztrációjának elvégzése a Közbeszerzési Osztály feladata.

(5)25 Az önálló szervezeti egység vezetője a Közbeszerzési Osztály által lefolytatandó beszerzési eljárások esetében a 3. melléklet szerinti minta alkalmazásával kezdeményezi a gazdasági vezetőnél a beszerzéshez szükséges fedezetigazolást.

(6) A beszerzési eljárás eredményéről az igénylő önálló szervezeti egység vezetője az ajánlattevőket a lezáró döntését követő három munkanapon belül írásban tájékoztatja.

10. A Kbt. 9. § (1) bekezdés b) pont bb) alpontja szerinti kivételi körbe tartozó beszerzések

22. § (1) Az olyan beszerzésekre, amelyek esetében Magyarország alapvető biztonsági, nemzetbiztonsági érdekei, a minősített adatok védelme vagy a szükséges különleges biztonsági intézkedések a közbeszerzési eljárásban előírható biztonsági intézkedésekkel nem garantálhatóak, ezen utasítás II. Fejezetében, valamint a 8. és 9. alcímében foglaltakat – a (2) bekezdésben meghatározott rendelkezések kivételével és a 23–24. §-ban foglalt eltéréssel – kell alkalmazni.

(2) Az (1) bekezdés szerinti beszerzési eljárásokban nem kell alkalmazni a 8. § a) pont aa) alpontjában, a 13. §-ban, valamint a 16. §-ban foglaltakat.

23. § (1)26 Ha a Kbt. 9. § (1) bekezdés b) pont bb) alpontja szerinti kivételi körbe tartozó beszerzések során szükségessé válik a hiánypótlás biztosítása, a hiánypótlási felhívás összeállításáról és az ajánlattevőknek történő megküldéséről a Közbeszerzési Osztály gondoskodik.

(2)27 A Kbt. 9. § (1) bekezdés b) pont bb) alpontja szerinti kivételi körbe tartozó beszerzési eljárás során tartott tárgyalásokról a Közbeszerzési Osztály munkatársa jegyzőkönyvet készít, és azokat megküldi a tárgyaláson részt vevő feleknek.

(3)28 A bírálóbizottsági ülés jegyzőkönyvét a Közbeszerzési Osztály munkatársa vagy – ha bevonásra került – a felelős akkreditált közbeszerzési szaktanácsadó vagy szakértő készíti el.

24. § (1)29 A Közbeszerzési Osztály az ajánlatok elbírálásáról – a bírálóbizottsági ülés jegyzőkönyve alapján – készült írásbeli összegezést az ajánlattevőknek a döntés meghozatalát követő három munkanapon belül küldi meg.

(2)30 A Közbeszerzési Osztály vezetője felel a nyertes ajánlattevővel történő szerződéskötés előkészítéséért.

IV. Fejezet

ZÁRÓ RENDELKEZÉSEK

11. Az utasítás hatálybalépésére vonatkozó rendelkezések

25. § (1) Ez az utasítás a közzétételét követő napon lép hatályba.

(2)31

1. melléklet a 8/2020. (VIII. 31.) NVI utasításhoz

A Nemzeti Választási Iroda 20.. évi közbeszerzési terve

0R04514_0

Sor-
szám

A közbeszerzés tárgya

A közbeszerzés tervezett mennyisége

A közbeszerzésre irányadó eljárásrend

A közbeszerzésre irányadó eljárásfajta

Eljárás megindításának tervezett időpontja
(év)

Eljárás megindításának tervezett időpontja (negyedév)

Szerződés teljesítésének várható időpontja
(év)

Szerződés teljesítésének várható időpontja (negyedév)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. melléklet a 8/2020. (VIII. 31.) NVI utasításhoz

Feljegyzés
Közbeszerzési eljárás megindításáról

Iktatószám:

A közbeszerzés tárgya:
A közbeszerzés mennyisége és becsült értéke:
A közbeszerzés indoka:
Egybeszámításra vonatkozó nyilatkozat: Tekintettel arra, hogy a jelen közbeszerzés tárgyával – vagyis
……………………… árubeszerzéssel / szolgáltatással – ugyanazon közvetlen cél megvalósítására irányuló további szerződés megkötésére a …………… évben nem kerül sor, így a közbeszerzési eljárással kapcsolatban az egybeszámítási kötelezettség nem merül fel.
A választott eljárás fajtája:
Az eljárásban részt vevő személyek:
– témafelelős:
– bírálóbizottság:
Az ajánlattevők alkalmasságára vonatkozó előírások:
– pénzügyi, gazdasági alkalmasság:
– műszaki, illetve szakmai alkalmasság:
Az ajánlatok elbírálásának szempontja (adott esetben részszempontjai és azok súlyszámai):
– a legalacsonyabb ár / a legalacsonyabb költség / a legjobb ár-érték arány
Az eljárás lefolytatásának várható menete:
– a részvételi jelentkezések / ajánlatok beadásának határideje:
– az eredményhirdetés időpontja:
– a szerződéskötés tervezett napja:

Fedezet összege:
Tervezési alapegység kódja:
Tervezési alapegység megnevezése:
Informatikai tárgyú beszerzés esetén a fedezet százalékos megoszlása:

jogcím típusa

%

1.

üzemeltetés

2.

fejlesztés

3.

informatikai szolgáltatás

4.

informatikai eszközök

5.

immateriális javak


A szerződéskötéshez szükséges fedezet rendelkezésre áll.

………………………………

………………………………

pénzügyi ellenjegyző

az önálló szervezeti egység vezetője

Budapest, 20… ………… …



Az eljárás megindítását jóváhagyom:

……………………………………
elnök
Budapest, 20… ………… …

3. melléklet a 8/2020. (VIII. 31.) NVI utasításhoz

Feljegyzés
Beszerzési eljárás megindításáról

Iktatószám:

A beszerzés tárgya:
A beszerzés mennyisége és becsült értéke:
A beszerzés indoka:
Egybeszámításra vonatkozó nyilatkozat: Tekintettel arra, hogy a jelen beszerzés tárgyával – vagyis
…………………… árubeszerzéssel / szolgáltatással – ugyanazon közvetlen cél megvalósítására irányuló további szerződés megkötésére a ……………… évben nem kerül sor, így a beszerzési eljárással kapcsolatban az egybeszámítási kötelezettség nem merül fel.
A választott eljárás fajtája:
Az eljárásban részt vevő személyek:
– témafelelős:
– bírálóbizottság:
Az ajánlattevők alkalmasságára vonatkozó előírások:
– pénzügyi, gazdasági alkalmasság:
– műszaki, illetőleg szakmai alkalmasság:
Az ajánlatok elbírálásának szempontja (adott esetben részszempontjai és azok súlyszámai):
– a legalacsonyabb ár / a legalacsonyabb költség / a legjobb ár-érték arány
Az eljárás lefolytatásának várható menete:
– a részvételi jelentkezések/ajánlatok beadásának határideje:
– az eredményhirdetés időpontja:
– a szerződéskötés tervezett napja:
Ajánlattételre felkérendő gazdálkodó szervezetek:

Fedezet összege:
Tervezési alapegység kódja:
Tervezési alapegység megnevezése:
Informatikai tárgyú beszerzés esetén a fedezet százalékos megoszlása:

jogcím típusa

%

1.

üzemeltetés

2.

fejlesztés

3.

informatikai szolgáltatás

4.

informatikai eszközök

5.

immateriális javak


A szerződéskötéshez szükséges fedezet rendelkezésre áll.

………………………………

………………………………

pénzügyi ellenjegyző

az önálló szervezeti egység vezetője

Budapest, 20… ………… …

Az eljárás megindítását jóváhagyom:

………………………………….
elnök
Budapest, 20… ………… …

1

A 2. § (1) bekezdés nyitó szövegrésze a 4/2023. (XII. 7.) NVI utasítás 9. § a) pontja szerint módosított szöveg.

2

A 2. § (2) bekezdése a 4/2023. (XII. 7.) NVI utasítás 9. § b) pontja szerint módosított szöveg.

3

A 2. § (4) bekezdése a 8/2022. (VIII. 31.) NVI utasítás 8. § c) pontja, a 4/2023. (XII. 7.) NVI utasítás 9. § a) pontja szerint módosított szöveg.

4

A 2. § (6) bekezdése a 4/2023. (XII. 7.) NVI utasítás 9. § a) pontja szerint módosított szöveg.

5

A 3. § (2) bekezdése a 4/2023. (XII. 7.) NVI utasítás 9. § c) pontja szerint módosított szöveg.

6

A 3. § (3) bekezdése a 4/2023. (XII. 7.) NVI utasítás 9. § a) pontja szerint módosított szöveg.

7

A 4. § (3) bekezdése a 8/2022. (VIII. 31.) NVI utasítás 8. § c) pontja szerint módosított szöveg.

8

A 6. § nyitó szövegrésze a 4/2023. (XII. 7.) NVI utasítás 9. § b) pontjával megállapított szöveg.

9

A 8. § b) pontja a 4/2023. (XII. 7.) NVI utasítás 9. § a) pontja szerint módosított szöveg.

10

A 10. § (2) bekezdése a 8/2022. (VIII. 31.) NVI utasítás 8. § d) pontja szerint módosított szöveg.

11

A 11. § (1) bekezdése a 4/2023. (XII. 7.) NVI utasítás 9. § a) pontja szerint módosított szöveg.

12

A 11. § (2) bekezdése a 4/2023. (XII. 7.) NVI utasítás 9. § d) pontja szerint módosított szöveg.

13

A 12. § (1) bekezdés nyitó szövegrésze a 4/2023. (XII. 7.) NVI utasítás 9. § b) pontja szerint módosított szöveg.

14

A 12. § (2) bekezdése a 4/2023. (XII. 7.) NVI utasítás 9. § a) pontja szerint módosított szöveg.

15

A 13. § (1) bekezdése a 4/2023. (XII. 7.) NVI utasítás 9. § a) pontja szerint módosított szöveg.

16

A 13. § (2) bekezdése a 4/2023. (XII. 7.) NVI utasítás 9. § a) pontja szerint módosított szöveg.

17

A 13. § (3) bekezdése a 4/2023. (XII. 7.) NVI utasítás 9. § a) pontja szerint módosított szöveg.

18

A 14. § (2) bekezdés nyitó szövegrésze a 4/2023. (XII. 7.) NVI utasítás 9. § b) pontja szerint módosított szöveg.

19

A 15. § a 4/2023. (XII. 7.) NVI utasítás 9. § e) pontja szerint módosított szöveg.

20

A 16. § (2) bekezdése a 4/2023. (XII. 7.) NVI utasítás 9. § a) pontja szerint módosított szöveg.

21

A 19. § (1) bekezdése a 10/2020. (XII. 10.) NVI utasítás 19. § (1) bekezdésével megállapított, a 4/2023. (XII. 7.) NVI utasítás 9. § a) pontja szerint módosított szöveg.

22

A 19. § (2) bekezdése a 4/2023. (XII. 7.) NVI utasítás 9. § a) pontja szerint módosított szöveg.

23

A 19. § (3) bekezdése a 10/2020. (XII. 10.) NVI utasítás 19. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.

24

A 21. § (4) bekezdése a 4/2023. (XII. 7.) NVI utasítás 9. § a) pontja szerint módosított szöveg.

25

A 21. § (5) bekezdése a 4/2023. (XII. 7.) NVI utasítás 9. § a) pontja szerint módosított szöveg.

26

A 23. § (1) bekezdése a 4/2023. (XII. 7.) NVI utasítás 9. § a) pontja szerint módosított szöveg.

27

A 23. § (2) bekezdése a 4/2023. (XII. 7.) NVI utasítás 9. § a) pontja szerint módosított szöveg.

28

A 23. § (3) bekezdése a 4/2023. (XII. 7.) NVI utasítás 9. § a) pontja szerint módosított szöveg.

29

A 24. § (1) bekezdése a 4/2023. (XII. 7.) NVI utasítás 9. § b) pontja szerint módosított szöveg.

30

A 24. § (2) bekezdése a 4/2023. (XII. 7.) NVI utasítás 9. § b) pontja szerint módosított szöveg.

31

A 25. § (2) bekezdése a 2010: CXXX. törvény 12. § (2) bekezdése alapján hatályát vesztette.

  • Másolás a vágólapra
  • Nyomtatás
  • Hatályos
  • Már nem hatályos
  • Még nem hatályos
  • Módosulni fog
  • Időállapotok
  • Adott napon hatályos
  • Közlönyállapot
  • Indokolás
Jelmagyarázat Lap tetejére