• Tartalom

800/2021. (XII. 28.) Korm. rendelet

800/2021. (XII. 28.) Korm. rendelet

egyes kormányrendeleteknek a szakképzéssel összefüggő módosításáról

2021.12.29.

A Kormány
a nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény 110. § (1) bekezdés 29. pontjában kapott felhatalmazás alapján,
a 2. és 3. alcím, valamint az 1. és 2. melléklet tekintetében a szakképzésről szóló 2019. évi LXXX. törvény 123. § (2) bekezdés 1., 3., 6., 8., 11., 12., 27., 35., 37., 38., 39a. és 40. pontjában kapott felhatalmazás alapján,
az Alaptörvény 15. cikk (1) bekezdésében meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:

1. A felsőoktatási szakképzésről és a felsőoktatási képzéshez kapcsolódó szakmai gyakorlat egyes kérdéseiről szóló 230/2012. (VIII. 28.) Korm. rendelet módosítása

1. § A felsőoktatási szakképzésről és a felsőoktatási képzéshez kapcsolódó szakmai gyakorlat egyes kérdéseiről szóló 230/2012. (VIII. 28.) Korm. rendelet 6. alcíme a következő 19. §-sal egészül ki:

19. § A nemzeti felsőoktatásról szóló törvény szerinti duális képzés esetén a szociális hozzájárulásról szóló 2018. évi LII. törvény 17/A. § (1) bekezdés c) pontja szerinti alapnormatíva alkalmazandó súlyszorzója
a) duális képzés esetén
aa) a szociális munka alapképzési szakon és a gazdaságtudományok képzési területen 3,90,
ab) a műszaki, az informatika, az agrártudomány, a természettudomány és az egészségtudomány képzési területen 5,30,
b) gyakorlatigényes alapképzési szak esetén az a) pont aa) és ab) alpontja szerinti képzési területen az a) pont aa) és ab) alpontjában meghatározott mérték, minden más gyakorlatigényes alapképzési szak esetén 3,90.”

2. A szakképzésről szóló törvény végrehajtásáról szóló 12/2020. (II. 7.) Korm. rendelet módosítása

2. § A szakképzésről szóló törvény végrehajtásáról szóló 12/2020. (II. 7.) Korm. rendelet 17. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

17. § (1) A nyilvántartásba vételről, a nyilvántartásba vétel módosításáról, valamint a nyilvántartásból történő törlésről a szakképzésért felelős miniszter dönt.
(2) Az eljárásban a szakképzésért felelős miniszter a kérelem
a) szakmai tartalmának módszertani szempontú megfelelése tekintetében az IKK Innovatív Képzéstámogató Központ Zártkörűen Működő Részvénytársaságot és
b) valós gazdasági igénynek megfelelése tekintetében – ha az adott ágazatban ágazati készségtanács működik – az ágazati készségtanácsot
szakértőként vonja be.
(3) A szakértői szakvéleményt az általa foglalkoztatott vagy más módon bevont és az adott ágazatban kiemelkedő elméleti felkészültségű vagy az adott ágazatban legalább tízéves szakmai gyakorlattal rendelkező személyek véleménye alapján kell elkészíteni. Szakmai gyakorlatként olyan munkakört lehet figyelembe venni, amely betöltésének feltétele az adott ágazathoz kapcsolódó szakképzettség vagy szakképesítés. A szakértő a szakértői szakvélemény elkészítéséért legfeljebb a szakirányú oktatás központi költségvetésről szóló törvényben meghatározott önköltségének egyhavi összegének százötven százaléka szerinti szakértői díjra jogosult.
(4) Az eljárásban a Kormány adott ágazatért felelős tagja és a felnőttképzésért felelős miniszter véleményét ki kell kérni.
(5) Ha jogszabály valamely munkakör betöltését szakmai képzéshez kapcsolódóan megszerezhető szakképesítéshez köti, a szakképzésért felelős miniszter a szakképesítés programkövetelményét a szakképesítés ágazatáért felelős miniszter által meghatározott tartalommal veszi nyilvántartásba.”

3. § (1) A szakképzésről szóló törvény végrehajtásáról szóló 12/2020. (II. 7.) Korm. rendelet 22. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(1) Vizsgaközpontként az akkreditálható, aki
a) – az olyan személy kivételével, amelyet az állam alapított vagy az olyan együttműködési megállapodással rendelkező fenntartó alapított, akinek e tevékenysége pénzügyi fedezetének meghatározó része az államháztartás terhére nyújtott támogatásból származik – rendelkezik
aa) legalább két lezárt üzleti évvel és az akkreditálást megelőző mindkét üzleti évben elért legalább tízmillió forint adózás előtti eredménnyel vagy két lezárt üzleti év hiányában az akkreditált státusz megszerzését követő legalább két üzleti évre vonatkozó, az e bekezdés szerinti adózás előtti eredmény elérését alátámasztó üzleti tervvel,
ab) az akkreditáció teljes időtartamára az adózás előtti eredménye kettő százalékának, de legalább az akkreditálási kérelemben megjelölt képzési területenként másfél millió forint vagyoni biztosítékkal a vizsgáztatási tevékenység bármely okból történő ellehetetlenüléséből fakadó károk megtérítésére,
b) megfelel a 21. § szerinti nemzeti szabványban és a szakképzésért felelős miniszter által a nemzeti szabvány alapján a képzési és kimeneti követelmények, illetve a programkövetelmény figyelembevételével képzési területenként kidolgozott, és az Szkt. 11. § (2)–(4) bekezdése szerint közzétett tanúsítási rendszerkövetelményekben meghatározott feltételeknek,
c) rendelkezik teljes munkaidőben határozatlan időre létrejött munkaviszonyban foglalkoztatott, oktatásszervezésben, -irányításban vagy mérés-értékelésben legalább hároméves szakmai gyakorlatot szerzett vezető állású munkavállalóval, és
d) – az akkreditálási kérelemben megjelölt képzési területbe tartozó valamennyi szakma, illetve szakmai képzéshez kapcsolódóan megszerezhető szakképesítés tekintetében az adott szakmai vizsga, illetve képesítő vizsga valamennyi vizsgahelyszínén – rendelkezik a szakmára, illetve a szakmai képzéshez kapcsolódóan megszerezhető szakképesítésre meghatározott szakmai, tárgyi és személyi feltételekkel, és azokat folyamatosan biztosítani képes.”

(2) A szakképzésről szóló törvény végrehajtásáról szóló 12/2020. (II. 7.) Korm. rendelet 22. §-a a következő (1a) bekezdéssel egészül ki:

„(1a) Az (1) bekezdés a) pontja alkalmazásában meghatározó rész alatt a vizsgáztatásból származó nettó árbevétel ötvenegy százalékát kell érteni. Ilyennek kell tekinteni a nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény 1. mellékletében meghatározott felsőoktatási intézményt is.”

4. § A szakképzésről szóló törvény végrehajtásáról szóló 12/2020. (II. 7.) Korm. rendelet a következő 22/A. §-sal egészül ki:

22/A. § (1) A 22. § (1) bekezdés a) pont ab) alpontja szerinti vagyoni biztosíték formája lehet
a) egy vagy több biztosítóval kötött biztosítási szerződés,
b) az akkreditált vizsgaközpont által hitelintézetnél lekötött és az (1) bekezdés a) pont ab) alpontjában meghatározott célra elkülönített és zárolt pénzösszeg.
(2) A vagyoni biztosítékformák egyenként vagy együttesen is alkalmazhatóak. A biztosítékformák együttes alkalmazása esetén a vagyoni biztosíték szolgáltatására kötött szerződésben – vagyoni biztosítékformák szerint – rendelkezni kell a fizetési kötelezettség feltételeiről és a helytállás mértékéről.
(3) A vagyoni biztosíték szolgáltatására kötött szerződésnek tartalmaznia kell azt a kikötést, hogy a vagyoni biztosíték felhasználásához vagy megszüntetéséhez a szakképzési államigazgatási szerv jóváhagyása szükséges, és a vagyoni biztosíték terhére teljesített kifizetés teljesítési időpontját a biztosító vagy hitelintézet – a kifizetést követő tizenöt napon belül – írásban közli a szakképzési államigazgatási szervvel.
(4) A Magyar Honvédségnél, az állami adó és vámhatóságnál és a rendvédelmi szervnél szolgálati jogviszony létesítéséhez szükséges szakképzettség, illetve szakképesítés megszerzésére irányuló szakmai vizsga, illetve képesítő vizsga szervezésére csak az akkreditálható, aki a szakmai vizsga, illetve a képesítő vizsga megszervezésének – az (1) bekezdés b) pontja szerint meghatározott tanúsítási rendszerkövetelmények szerinti – általános és speciális szakmai, tárgyi és személyi feltételeivel is rendelkezik.”

5. § A szakképzésről szóló törvény végrehajtásáról szóló 12/2020. (II. 7.) Korm. rendelet 9. alcíme a következő 39/A. §-sal egészül ki:

39/A. § A szakképző intézmény és az akkreditált vizsgaközpont által alkalmazható záradékokat a 2. melléklet tartalmazza.”

6. § A szakképzésről szóló törvény végrehajtásáról szóló 12/2020. (II. 7.) Korm. rendelet a következő fejezettel egészül ki:

„IX/A. FEJEZET
A SZAKKÉPZŐ INTÉZMÉNY GAZDÁLKODÁSA
53/A. § A főigazgató, a kancellár, az igazgató és e személyek hozzátartozója nem lehet a részesedéssel érintett ágazati képzőközpont, illetve tudásközpont vezető tisztségviselője, könyvvizsgálója és felügyelő bizottsági tagja.
53/B. § (1) A szakképzési centrum által az állami szakképző intézmény szakképzési alapfeladatainak ellátását szolgáló ingatlan bérbeadásához szükség van az érintett szakképző intézmény vezetőjének előzetes véleményére.
(2) A szakképzési centrum együttműködik a települési önkormányzattal a helyi közösségi és kulturális élet feltételeinek biztosítása érdekében oly módon, hogy a vagyonkezelésében lévő, a települési önkormányzati tulajdonában álló ingatlan használatát tanítási időn kívül és a szakképző intézmény szakmai programjában, továbbá jogszabályban meghatározott feladatok végrehajtásának biztosítása mellett külön megállapodás alapján ingyenesen biztosítja a tulajdonos települési önkormányzat számára. A megállapodás megkötéséhez szükség van az érintett szakképző intézmény vezetőjének előzetes véleményére.”

7. § A szakképzésről szóló törvény végrehajtásáról szóló 12/2020. (II. 7.) Korm. rendelet 50. alcíme a következő 127/A. §-sal egészül ki:

127/A. § Igazgatóhelyettesi megbízást az kaphat, aki a szakképző intézmény tekintetében az oktatóra vonatkozóan a 134. §-ban előírt feltételeknek megfelel.”

8. § A szakképzésről szóló törvény végrehajtásáról szóló 12/2020. (II. 7.) Korm. rendelet 170. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

170. § Az Szkt. 59. § (1) bekezdése szerinti ösztöndíj, egyszeri pályakezdési juttatás és támogatás alapja a szakirányú oktatás központi költségvetésről szóló törvényben meghatározott önköltségének egyhavi összege.”

9. § A szakképzésről szóló törvény végrehajtásáról szóló 12/2020. (II. 7.) Korm. rendelet 332/A. § (2) bekezdése a következő 17a. ponttal egészül ki:

(A szakmaszorzó)

„17a. az oktatás ágazatba tartozó szakmák esetében 2,20,”

10. § A szakképzésről szóló törvény végrehajtásáról szóló 12/2020. (II. 7.) Korm. rendelet 332/C. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

332/C. § Az alapnormatíva alkalmazandó súlyszorzója a nemzeti felsőoktatásról szóló törvény szerinti
a) duális képzés esetén
aa) a szociális munka alapképzési szakon és a gazdaságtudományok képzési területen 3,90,
ab) a műszaki, az informatika, az agrártudomány, a természettudomány és az egészségtudomány képzési területen 5,30,
b) gyakorlatigényes alapképzési szak esetén az a) pont aa) és ab) alpontja szerinti képzési területen az a) pont aa) és ab) alpontjában meghatározott mérték, minden más gyakorlatigényes alapképzési szak esetén 3,90.”

11. § A szakképzésről szóló törvény végrehajtásáról szóló 12/2020. (II. 7.) Korm. rendelet 119. alcíme a következő 361/A. §-sal egészül ki:

361/A. § Az egyes kormányrendeleteknek a szakképzéssel összefüggő módosításáról szóló 800/2021. (XII. 28.) Korm. rendelettel (a továbbiakban: MódR2.) megállapított 22. §-át a MódR2. hatálybalépésekor folyamatban lévő akkreditálási eljárásban is kell alkalmazni. A MódR2. hatálybalépésekor már akkreditált vizsgaközpontnak a MódR2.-vel megállapított 22. §-ának való megfelelését az akkreditáló szerv a nemzeti akkreditálásról szóló 2015. évi CXXIV. törvény 8. § (2) bekezdése alapján az akkreditálás alapjául szolgáló körülmények megváltozására figyelemmel indított rendkívüli felügyeleti vizsgálat keretében ellenőrzi.”

12. § (1) A szakképzésről szóló törvény végrehajtásáról szóló 12/2020. (II. 7.) Korm. rendelet 1. melléklete az 1. melléklet szerint módosul.

(2) A szakképzésről szóló törvény végrehajtásáról szóló 12/2020. (II. 7.) Korm. rendelet 2. melléklete helyébe a 2. melléklet lép.

13. § A szakképzésről szóló törvény végrehajtásáról szóló 12/2020. (II. 7.) Korm. rendelet

1. 53. § (2) bekezdés b) pontjában az „alapfokú” szövegrész helyébe a „kizárólag alapfokú” szöveg,

2. 171. § (1) bekezdés nyitó szövegrészében a „pontja” szövegrész helyébe a „pont aa) alpontja” szöveg,

3. 171. § (1) bekezdés a) pontjában az „öt” szövegrész helyébe a „nyolc” szöveg és a „tíz” szövegrész helyébe a „tizenhat” szöveg,

4. 171. § (1) bekezdés b) pont ba) alpontjában az „öt” szövegrész helyébe a „nyolc” szöveg,

5. 171. § (1) bekezdés b) pont bb) alpontjában a „tizenöt” szövegrész helyébe a „huszonöt” szöveg,

6. 171. § (1) bekezdés b) pont bc) alpontjában a „huszonöt” szövegrész helyébe a „negyvenkettő” szöveg,

7. 171. § (1) bekezdés b) pont bd) alpontjában a „harmincöt” szövegrész helyébe az „ötvenkilenc” szöveg,

8. 171. § (1a) bekezdésében a „tíz” szövegrész helyébe a „tizenhat” szöveg,

9. 171. § (2) bekezdésében az „öt” szövegrész helyébe a „nyolc” szöveg,

10. 171. § (3) bekezdésében az „Szkt. 59. § (1) bekezdés a) pontja szerinti ösztöndíjra” szövegrész helyébe az „ösztöndíjra – a szakirányú oktatásban szakképzési munkaszerződéssel részt vevő tanuló kivételével –” szöveg,

11. 172. § nyitó szövegrészében a „b) pontja” szövegrész helyébe az „a) pont ab) alpontja” szöveg,

12. 172. § a) pontjában a „nyolcvan” szövegrész helyébe a „százharminchárom” szöveg,

13. 172. § b) pontjában a „száztíz” szövegrész helyébe a „száznyolcvannégy” szöveg,

14. 172. § c) pontjában a „száznegyvenöt” szövegrész helyébe a „kettőszáznegyvenhárom” szöveg,

15. 172. § d) pontjában a „száznyolcvan” szövegrész helyébe a „háromszázkettő” szöveg,

16. 173. § (2) bekezdés a) pont aa) alpontjában a „tíz” szövegrész helyébe a „tizenhat” szöveg,

17. 173. § (2) bekezdés a) pont ab) alpontjában a „tizenöt” szövegrész helyébe a „huszonöt” szöveg,

18. 173. § (2) bekezdés a) pont ac) alpontjában a „húsz” szövegrész helyébe a „harmincnégy” szöveg,

19. 175. §-ában a „tárgyév első hónapjának első napján érvényes kötelező legkisebb havi munkabér húsz” szövegrész helyébe a „szakirányú oktatás központi költségvetésről szóló törvényben meghatározott önköltsége egyhavi összegének harmincnégy” szöveg,

20. 177/A. § (3) bekezdésében a „tanév első félévére járó honvéd kadét ösztöndíj tekintetében a tanév első napján, a tanév második félévére járó honvéd kadét ösztöndíj tekintetében a félév első napján érvényes kötelező legkisebb munkabér” szövegrész helyébe a „szakirányú oktatás központi költségvetésről szóló törvényben meghatározott önköltségének” szöveg,

21. 177/A. § (4) bekezdés a) pont aa) alpontjában a „hét” szövegrész helyébe a „tizenegy” szöveg,

22. 177/A. § (4) bekezdés a) pont ab) alpontjában a „tizenhárom” szövegrész helyébe a „huszonkettő” szöveg,

23. 177/A. § (4) bekezdés a) pont ac) alpontjában a „húsz” szövegrész helyébe a „harmincnégy” szöveg,

24. 177/A. § (4) bekezdés b) pont ba) alpontjában a „nyolc” szövegrész helyébe a „tizenhárom” szöveg,

25. 177/A. § (4) bekezdés b) pont bb) alpontjában a „tizenöt” szövegrész helyébe a „huszonöt” szöveg,

26. 177/A. § (4) bekezdés b) pont bc) alpontjában a „huszonhárom” szövegrész helyébe a „harminckilenc” szöveg,

27. 177/A. § (4) bekezdés c) pont nyitó szövegrészében az „öt” szövegrész helyébe a „nyolc” szöveg,

28. 177/A. § (4) bekezdés c) pont ca) alpontjában az „öt” szövegrész helyébe a „nyolc” szöveg,

29. 177/A. § (4) bekezdés c) pont cb) alpontjában a „tíz” szövegrész helyébe a „tizenhat” szöveg,

30. 177/A. § (4) bekezdés c) pont cc) alpontjában a „tizenkilenc” szövegrész helyébe a „harminckettő” szöveg,

31. 177/A. § (4) bekezdés c) pont cd) alpontjában a „huszonkilenc” szövegrész helyébe a „negyvennyolc” szöveg,

32. 177/B. § (5) bekezdésében a „félév első napján érvényes kötelező legkisebb munkabér egyhavi összegének harminc” szövegrész helyébe a „szakirányú oktatás központi költségvetésről szóló törvényben meghatározott önköltsége egyhavi összegének ötven” szöveg,

33. 253. § (1) bekezdésében a „tárgyév első hónapjának első napján érvényes kötelező legkisebb havi munkabér legalább hatvan százaléka” szövegrész helyébe a „szakirányú oktatás központi költségvetésről szóló törvényben meghatározott önköltsége egyhavi összege” szöveg és az „a tárgyév első hónapjának első napján érvényes kötelező legkisebb havi munkabér összege” szövegrész helyébe az „annak százhatvannyolc százaléka” szöveg,

34. 253. § (2) bekezdésében a „tárgyév első hónapjának első napján érvényes kötelező legkisebb havi munkabér mértékéig” szövegrész helyébe a „szakirányú oktatás központi költségvetésről szóló törvényben meghatározott önköltsége egyhavi összegének százhatvannyolc százalékáig” szöveg,

35. 257. § nyitó szövegrészében a „tárgyév első hónapjának első napján érvényes kötelező legkisebb havi munkabér” szövegrész helyébe a „szakirányú oktatás központi költségvetésről szóló törvényben meghatározott önköltsége egyhavi összegének” szöveg,

36. 257. § a) pontjában a „negyven” szövegrész helyébe a „hatvanhét” szöveg,

37. 257. § b) pontjában a „hatvan” szövegrész helyébe a „száz” szöveg,

38. 257. § c) pontjában a „nyolcvan” szövegrész helyébe a „százharminchárom” szöveg,

39. 279. § (1) bekezdésében a „képzésben való oktatáshoz” szövegrész helyébe az „oktatásra” szöveg,

40. 288. §-ában a „szakmai vizsga évének első napján érvényes kötelező legkisebb munkabér tizenöt” szövegrész helyébe a „szakirányú oktatás központi költségvetésről szóló törvényben meghatározott önköltsége egyhavi összege huszonöt” szöveg és a „tíz” szövegrész helyébe a „tizenhat” szöveg,

41. 298. § (3) bekezdés a) pont nyitó szövegrészében az „ea)” szövegrész helyébe az „eb)” szöveg,

42. 298. § (3) bekezdés b) pontjában az „eb)” szövegrész helyébe az „ec)” szöveg,

43. 332/A. § (4) bekezdésében az „az Szkt. 107. § (2)” szövegrész helyébe az „a Szocho tv. 17/A. § (1)” szöveg,

44. 113. alcím címében a „111/A. §-ához” szövegrész helyébe a „110/A. §-ához” szöveg

lép.

14. § Hatályát veszti a szakképzésről szóló törvény végrehajtásáról szóló 12/2020. (II. 7.) Korm. rendelet

a) 32. § (2) bekezdésében az „által alkalmazható záradékokat a 2. melléklet tartalmazza. A szakképző intézmény” szövegrész,

f) 1. mellékletében foglalt táblázat 16. sora.

3. Az egyes kormányrendeleteknek a szakképzéssel összefüggő módosításáról szóló 380/2021. (VI. 30.) Korm. rendelet módosítása

15. § Az egyes kormányrendeleteknek a szakképzéssel összefüggő módosításáról szóló 380/2021. (VI. 30.) Korm. rendelet 60. § (3) bekezdésében a „július” szövegrész helyébe a „január” szöveg lép.

16. § Nem lép hatályba az egyes kormányrendeleteknek a szakképzéssel összefüggő módosításáról szóló 380/2021. (VI. 30.) Korm. rendelet 8. §-a.

4. Záró rendelkezések

17. § (1) Ez a rendelet – a (2) és (3) bekezdésben foglalt kivétellel – a kihirdetését követő napon lép hatályba.

(2) Az 1. alcím, a 2–9. §, a 11–13. §, a 14. § a)–e) pontja, a 16. §, az 1. melléklet és a 2. melléklet 2022. január 1-jén lép hatályba.

(3) A 14. § f) pontja 2022. szeptember 15-én lép hatályba.

Orbán Viktor s. k.,
miniszterelnök

1. melléklet a 800/2021. (XII. 28.) Korm. rendelethez

1. A szakképzésről szóló törvény végrehajtásáról szóló 12/2020. (II. 7.) Korm. rendelet 1. mellékletében foglalt táblázat a következő 16a sorral egészül ki:

 

(A

B

C

D

E

F

G

H

I

J

1

Ágazat

Szakma azonosító száma

Szakma

Szakmai oktatás időtartama

Digitális Kompetencia Keretrendszer szint)

2

Magyar Képesítési Keretrendszer szint

Képzési terület

Ágazati besorolás

Szakma-
sorszám

megnevezése

szakmairánya

alapfokú iskolai végzettséggel

érettségi végzettséggel

16a

 

5

0913

03

04

Csecsemő-
és gyermek-
ápoló

 

5 év

2 év

5

2. A szakképzésről szóló törvény végrehajtásáról szóló 12/2020. (II. 7.) Korm. rendelet 1. mellékletében foglalt táblázat a következő 22b sorral egészül ki:

(A

B

C

D

E

F

G

H

I

J

1

Ágazat

Szakma azonosító száma

Szakma

Szakmai oktatás időtartama

Digitális Kompetencia Keretrendszer szint)

2

Magyar Képesítési Keretrendszer szint

Képzési terület

Ágazati besorolás

Szakma-
sorszám

megnevezése

szakmairánya

alapfokú iskolai végzettséggel

érettségi végzettséggel

22b

 

4

0913

03

12

Alapápolási
munkatárs

 

3 év

2 év

4

2. melléklet a 800/2021. (XII. 28.) Korm. rendelethez


Záradékok

I. A szakmai oktatáshoz kapcsolódóan alkalmazható záradékok

 

A

B

1

Záradék szövege

Érintett nyomtatványok

2

Felvéve (VAGY) Átvéve (VAGY) A (VAGY) Az {határozat száma} számú határozattal áthelyezve a (VAGY) az {szakképző intézmény neve}-ba.

Napló (a továbbiakban: N.),
Törzslap (a továbbiakban: Tl.),
Bizonyítvány (a továbbiakban: B.)

3

A (VAGY) Az {bizonyítvány száma} számú fordítással hitelesített bizonyítvány alapján tanulmányait a (VAGY) az {évfolyam száma betűvel kiírva} évfolyamon folytatja.

Tl.

4

Felvette a (VAGY) az {szakképző intézmény neve}.

Tl., N.

5

Tanulmányait évfolyamismétléssel kezdheti meg vagy osztályozó vizsga letételével folytathatja.

Tl., N.

6

{tantárgy megnevezése} tantárgyból tanulmányait egyéni előrehaladás szerint végzi.

N., Tl., B.

7

Mentesítve a (VAGY) az {tantárgy megnevezése} tantárgyból az értékelés és a minősítés alól.

N., Tl., B.

8

A (VAGY) Az {tantárgy megnevezése} tantárgy {évfolyam száma} évfolyamainak követelményeit egy tanévben teljesítette a következők szerint: {követelmények teljesítésének módja}

N., Tl., B.

9

Egyes tantárgyak látogatása alól a (VAGY) az {tanév megjelölése} tanévben felmentve {felmentés oka} miatt.
(KIEGÉSZÜLHET:) Osztályozó vizsgát köteles tenni.

N., Tl., B.

10

Tanulmányait egyéni tanulmányi rendben folytatja.

N., Tl.

11

Mentesítve a (VAGY) az {a mentesítéssel érintett tantárgy neve} tantárgy tanulása alól.
A mentesítés oka: {a mentesítés oka}

N., Tl., B.

12

Tanulmányi idejének megrövidítése miatt a (VAGY) az {évfolyam megjelölése} évfolyam tantárgyaiból osztályozó vizsgát köteles tenni.

N., Tl.

13

A (VAGY) Az {évfolyam megjelölése} évfolyamra megállapított tantervi követelményeket a tanulmányi idő megrövidítésével teljesítette.

N., Tl., B.

14

A (VAGY) Az {tantárgy megnevezése} tantárgy látogatása alól felmentve {felmentés kezdő időpontja}-tól {felmentés záró időpontja}-ig.
(KIEGÉSZÜLHET:) Osztályozó vizsgát köteles tenni.

N.

15

Mulasztása miatt nem osztályozható, az oktatói testület határozata értelmében osztályozó vizsgát tehet.

N., Tl.

16

Az oktatói testület határozata: a (VAGY) az {évfolyam megjelölése} évfolyamba léphet.

N., Tl., B.

17

A tanuló a (VAGY) az {évfolyam megjelölése} évfolyam követelményeit egy tanítási évnél hosszabb ideig, {teljesítés időtartama} hónap alatt teljesítette.

N., Tl.

18

A (VAGY) Az {tantárgy megnevezése} tantárgyból javítóvizsgát tehet.
A javítóvizsgán {tantárgy megnevezése} tantárgyból {kapott osztályzat betűvel és számmal kiírva} osztályzatot kapott, a (VAGY) az {évfolyam megjelölése} évfolyamba léphet.

N., Tl., B.

19

A (VAGY) Az {évfolyam megjelölése} évfolyam követelményeit nem teljesítette.
Évfolyamot ismételni köteles.

N., Tl., B.

20

A javítóvizsgán a (VAGY) az {tantárgy megnevezése} tantárgyból elégtelen osztályzatot kapott.
Évfolyamot ismételni köteles.

Tl., B.

21

A (VAGY) Az {tantárgy megnevezése} tantárgyból {osztályozó vizsga időpontja} napján osztályozó vizsgát tett.

N., Tl.

22

Osztályozó vizsgát tett.

Tl., B.

23

A (VAGY) Az {tantárgy megnevezése} tantárgy alól {felmentés oka} okból felmentve.

Tl., B.

24

Az osztályozó vizsga (VAGY) A beszámoltató vizsga (VAGY) A különbözeti vizsga (VAGY) A javítóvizsga letételére {dátum} napjáig halasztást kapott.

Tl., B.

25

Az osztályozó vizsgát (VAGY) A javítóvizsgát engedéllyel a (VAGY) az {szakképző intézmény megnevezése} független vizsgabizottság előtt tette le.

Tl., B.

26

Tanulmányait {megszakítás oka} okból megszakította, a tanulói jogviszonya (VAGY) a felnőttképzési jogviszonya {dátuma} napjáig szünetel.

Tl.

27

A tanuló tanulói jogviszonya kimaradással (VAGY) {tantárgy megnevezése} tantárgyból igazolatlan mulasztás miatt (VAGY) egészségügyi alkalmasság miatt (VAGY) térítési díj, tandíj fizetési hátralék miatt (VAGY) {szakképző intézmény megnevezése} való átvétel miatt megszűnt, a létszámból törölve.

Tl., B., N.

28

{fegyelmező intézkedés megnevezése} fegyelmező intézkedésben részesült.

N.

29

{fegyelmi büntetés megnevezése} fegyelmi büntetésben részesült.
(KIEGÉSZÜLHET:) A fegyelmi büntetés végrehajtása {dátum} napjáig felfüggesztve.

Tl.

30

(TANKÖTELES TANULÓ IGAZOLATLAN MULASZTÁSA ESETÉN:)
A tanuló {tantárgy megnevezése} tantárgy igazolatlan mulasztása miatt a tanuló törvényes képviselőjét felszólítottam. (VAGY) A tanuló ismételt {tantárgy megnevezése} tantárgy igazolatlan mulasztása miatt a tanuló törvényes képviselője ellen szabálysértési eljárást kezdeményeztem.

Tl., N.
A felszólításra vonatkozó záradékot nem kell bejegyezni a B. és Tl. dokumentumokra.

31

A (VAGY) Az {helyesbítéssel érintett szövegrész} szót (VAGY) osztályzatot {helyesbített szövegrész} helyesbítettem.

Tl., B.

32

A bizonyítvány {lap sorszáma} lapját téves bejegyzés miatt érvénytelenítettem.

B.

33

Ezt a póttörzslapot a (VAGY) az {elvesztés vagy megsemmisülés oka} következtében elvesztett (VAGY) megsemmisült eredeti helyett a (VAGY) az {kiállítás alapja} adatai alapján állítottam ki.

Pót. Tl.

34

Ezt a bizonyítványmásodlatot az elveszett (VAGY) megsemmisült eredeti bizonyítvány helyett a (VAGY) az {kiállítás alapja} adatai alapján állítottam ki.

Pót. Tl.

35

A bizonyítványt {kérelmező neve} kérelmére a (VAGY) az {bizonyítvány száma} számú bizonyítvány alapján, téves bejegyzés miatt állítottam ki.

Tl., B.

36

Pótbizonyítvány. Igazolom, hogy {tanuló vagy képzésben részt vevő személy neve} a (VAGY) az {szakképző intézmény neve} {évfolyam megjelölés} évfolyamát a (VAGY) az {tanév megjelölése} tanévben eredményesen elvégezte.

Pót. B.

37

Érettségi vizsgát tehet.

Tl., B.

38

A szakirányú oktatásról mulasztását {felmentés kezdő időpontja}-tól {felmentés záró időpontja}-ig pótolhatja.

Tl., B., N.

39

Ezt a naplót {dátum} tanítási nappal lezártam.

N.

40

Ezt az osztályozó naplót a (VAGY) az {tanuló vagy képzésben részt vevő személy osztályozó naplóbeli megjelölése betűvel és számmal kiírva} osztályozott tanulóval (VAGY) képzésben részt vevő személlyel lezártam.

N.

41

Igazolom, hogy a tanuló a (VAGY) az {tanév megjelölése} tanévben {közösségi szolgálat időtartama} óra közösségi szolgálatot teljesített.

B.

42

A tanuló teljesítette a rendes érettségi vizsga megkezdéséhez szükséges közösségi szolgálatot.

Tl.



II. A szakmai vizsgához kapcsolódóan alkalmazható záradékok

 

A

B

1

Záradék szövege

Érintett nyomtatványok

2

A (VAGY) Az {szakmai megnevezése} szakma megszerzésére irányuló szakmai vizsgán elkövetett szabálytalanság miatt a (VAGY) az {akkreditált vizsgaközpont neve} a vizsgától eltiltotta. Javítóvizsgát tehet.

Vizsgatörzslap (a továbbiakban: VTl.)

3

A (VAGY) Az {szakma megnevezése} szakma megszerzésére irányuló szakmai vizsgán igazolható okból nem jelent meg vagy azt nem tudta befejezni. Pótlóvizsgát tehet.

VTl.

4

A (VAGY) Az {szakma megnevezése} szakma megszerzésére irányuló szakmai vizsgán igazolható ok nélkül nem jelent meg vagy azt megszakította. Javítóvizsgát tehet.

VTl.

5

A (VAGY) Az {szakma megnevezése} szakma megszerzésére irányuló szakmai vizsgán a (VAGY) az {vizsgatevékenység megnevezése} vizsgatevékenység esetében elégtelen teljesítményt nyújtott. Javítóvizsgát tehet.

VTl.

6

A szakmai vizsgán a vizsgakövetelményeknek megfelelt, a (VAGY) az {szakma megnevezése} szakma megszerzését igazoló oklevelet kapott.

VTl.

7

A vizsgán a vizsgakövetelményeknek megfelelt, a (VAGY) az {szakma megnevezése} szakma megszerzését igazoló szakmai bizonyítványt kapott.

VTl.

8

Ezt az oklevélmásodlatot az elveszett (VAGY) megsemmisült eredeti helyett {az eredetileg kiadott oklevél száma} adatai alapján állítottam ki.

Oklevél (a továbbiakban: O.)

9

Ezt a szakmai bizonyítványmásodlatot az elveszett (VAGY) megsemmisült eredeti helyett {az eredetileg kiadott szakmai bizonyítvány száma} adatai alapján állítottam ki.

Szakmai bizonyítvány
(a továbbiakban: SzB)

10

Az oklevelet{kérelmező neve} kérelmére a (VAGY) az {oklevél száma} számú oklevél alapján, téves bejegyzés miatt állítottam ki.

O.

11

A szakmai bizonyítványt {kérelmező neve} kérelmére a (VAGY) az {szakmai bizonyítvány száma} számú szakmai bizonyítvány alapján, téves bejegyzés miatt állítottam ki.

SzB.


  • Másolás a vágólapra
  • Nyomtatás
  • Hatályos
  • Már nem hatályos
  • Még nem hatályos
  • Módosulni fog
  • Időállapotok
  • Adott napon hatályos
  • Közlönyállapot
  • Indokolás
Jelmagyarázat Lap tetejére