• Tartalom

266/2025. (VIII. 13.) Korm. rendelet indokolás

266/2025. (VIII. 13.) Korm. rendelet indokolás

a kulturális örökség védelmével kapcsolatos szabályokról szóló 68/2018. (IV. 9.) Korm. rendelet és az ellenőrzött bejelentés alkalmazásából kizárt ügyek meghatározásáról szóló 288/2020. (VI. 17.) Korm. rendelet módosításáról szóló 266/2025. (VIII. 13.) Korm. rendelethez

2025.08.14.
Ez az indokolás a jogalkotásról szóló 2010. évi CXXX. törvény 18. § (6) bekezdése és a Magyar Közlöny kiadásáról, valamint a jogszabály kihirdetése során történő és a közjogi szervezetszabályozó eszköz közzététele során történő megjelöléséről szóló 5/2019. (III. 13.) IM rendelet 20. § (2) bekezdés b) pontja alapján közzétételre kerül a Magyar Közlöny mellékleteként megjelenő Indokolások Tárában.
A tervezet módosítja a kulturális örökség védelmével kapcsolatos szabályokról szóló 68/2018. (IV. 9.) Korm. rendeletet és az ellenőrzött bejelentés alkalmazásából kizárt ügyek meghatározásáról szóló 288/2020. (VI. 17.) Korm. rendeletet. A módosítás kizárja a nem védett kulturális javak kiviteli eljárásban az ellenőrzött bejelentés alkalmazását, és a kiviteli engedélyezési eljárásban kötelezően szemlézni kell a nem védett kulturális javakat. A módosítás a hatóság megalapozott döntéshozását segíti elő a nem védett kulturális javak kiviteli engedélyezésére irányuló eljárásban.
  • Másolás a vágólapra
  • Nyomtatás
  • Hatályos
  • Már nem hatályos
  • Még nem hatályos
  • Módosulni fog
  • Időállapotok
  • Adott napon hatályos
  • Közlönyállapot
  • Indokolás
Jelmagyarázat Lap tetejére