• Tartalom

3/2026. (II. 26.) MEKH rendelet

3/2026. (II. 26.) MEKH rendelet

a víziközmű-szolgáltatók és ellátásért felelősök adatszolgáltatási kötelezettségéről szóló 13/2019. (X. 4.) MEKH rendelet módosításáról

2026.03.01.

[1] E rendelet célja, hogy a víziközmű-szolgáltatók ágazati elemzést megalapozó negyedéves gazdasági adatszolgáltatásainak és az ágazati műszaki alapadatokat tartalmazó havi adatszolgáltatásainak teljesítésére a Közműinformációs Adattár adatgyűjtő alrendszer használatával kerüljön sor, amely egyúttal elősegíti a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal egységes adatkezelési tevékenységét is.

[2] A víziközmű-szolgáltatásról szóló 2011. évi CCIX. törvény 74. § (4) bekezdés 2. pontjában kapott felhatalmazás alapján, a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatalról szóló 2013. évi XXII. törvény 12. § i) pontjában meghatározott feladatkörömben eljárva a következőket rendelem el:

1. § (1) A víziközmű-szolgáltatók és ellátásért felelősök adatszolgáltatási kötelezettségéről szóló 13/2019. (X. 4.) MEKH rendelet [a továbbiakban: 13/2019. (X. 4.) MEKH rendelet] 3. § (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(2) Az adatszolgáltató

a) az e rendeletben előírt adatszolgáltatási kötelezettségét

aa) az 1. melléklet 2. és 3. pontja szerinti adatok vonatkozásában a Hivatal honlapján közzétett formanyomtatvány alkalmazásával és

ab) az 1. melléklet 4. és 5. pontja szerinti adatok vonatkozásában a Hivatal honlapján közzétett elérési útvonalon keresztül elérhető Közműinformációs Adattár adatgyűjtő alrendszer útján, valamint

b) a Vksztv. 5/D. § (2) bekezdésében, 18. § (5) bekezdésében és 61/B. § (8) bekezdésében előírt rendszeres adatszolgáltatási kötelezettségét a Hivatal honlapján közzétett formanyomtatvány alkalmazásával,

elektronikus úton teljesíti.”

„(2b) A (2) bekezdés a) pont ab) alpontja szerinti esetben a digitális államról és a digitális szolgáltatások nyújtásának egyes szabályairól szóló 2023. évi CIII. törvény (a továbbiakban: Dáptv.) 19. §-a alapján elektronikus kapcsolattartásra kötelezett adatszolgáltató az adatszolgáltatási kötelezettségét – az adatszolgáltató választása szerint – a Dáptv. 39. § (2) bekezdés e) pontja szerinti Központi Azonosítási Ügynök szolgáltatáson keresztül történő azonosítással vagy a Hivatal által megküldött felhasználói névvel történő azonosítással teljesíti.”

2. § Ez a rendelet 2026. március 1. napján lép hatályba.

Dr. Juhász Edit s. k.,

elnök

  • Másolás a vágólapra
  • Nyomtatás
  • Hatályos
  • Már nem hatályos
  • Még nem hatályos
  • Módosulni fog
  • Időállapotok
  • Adott napon hatályos
  • Közlönyállapot
  • Indokolás
Jelmagyarázat Lap tetejére